DETVA - Zástupcovia najväčších veriteľov PPS Detva Holding v konkurze budú iniciovať stretnutie so zástupcami automobilky Volvo, ktorá má záujem v PPS investovať, aby ju informovali o priebehu konkurzu. Zároveň požiadajú Krajský súd v Banskej Bystrici, aby čo najskôr zvolal schôdzu konkurzných veriteľov. Chcú na nej prerokovať odvolanie správcu konkurznej podstaty a zmenu plánu speňaženia alebo prijatie nového plánu.
Zástupcovia veriteľov včera informovali, že sa obrátia aj na Najvyšší súd SR, aby čo najskôr rozhodol o právoplatnosti predbežného opatrenia o zákaze nakladania s majetkom PPS. „Ešte pred samotnou schôdzou veriteľov vypracujú hlavní veritelia plán speňaženia tak, aby umožňoval efektívny a čo najrýchlejší predaj spoločnosti,“ povedal hovorca Slovenskej konsolidačnej Patrik Golský.
Dodal, že veritelia chcú mať istotu, že právny stav nebráni predaju PPS. Najväčšími veriteľmi podniku sú Všeobecná zdravotná poisťovňa, Sociálna poisťovňa, Národný úrad práce a Slovenská konsolidačná. Odborársky predák v PPS Stanislav Lupták s výsledkami stretnutia veriteľov nesúhlasí, keďže podľa neho bránia rýchlemu odpredaju podniku.
„Ten, kto dohliada na právnu čistotu, je súd. Veritelia majú posudzovať iba výhodnosť ponúkaných cien,“ uviedol Lupták. Potvrdil, že odborári vo štvrtok od ôsmej hodiny až do splnenia svojich požiadaviek zablokujú detviansky most na hlavnom cestnom ťahu Zvolen - Lučenec. (sita)