Na Slovensko možno príde päťnásobný britský šampión

BRATISLAVA – Jedným z kandidátov na štart v 11. slovenskom derby, ktoré sa pobeží 20. júla v bratislavskom Starom háji, je päťnásobný britský šampión a jeden z najlepších súčasných svetových džokejov Kieren Fallon.

BRATISLAVA – Jedným z kandidátov na štart v 11. slovenskom derby, ktoré sa pobeží 20. júla v bratislavskom Starom háji, je päťnásobný britský šampión a jeden z najlepších súčasných svetových džokejov Kieren Fallon.

Roku 1984 vyhral prvé dostihy v Írsku na chrbte Navana a o štyri roky sa odsťahoval do Anglicka, kde sa chvíľu adaptoval na tamojšie turfové prostredie. K prudkému skoku medzi jazdeckú elitu ho v roku 1997 posunul kontrakt s vynikajúcim trénerom sirom Henrym Cecilom, keď na väčšinou ním pripravených koňoch zaznamenal 202 víťazstiev a prvý raz sa stal britským šampiónom. Dodnes triumfoval na deviatich anglických a írskych klasických dostihoch, pričom dva razy už vyhral aj slávne Epsom Derby (1999 s Oathom a 2003 s Kris Kinom). V roku 2000 skončil Fallon spoluprácu s trénerom Cecilom, čo sa negatívne prejavilo na jeho životospráve. Začiatkom tohto roku absolvoval protialkoholické liečenie, po ktorom začal nielen „sekať dobrotu“, ale aj jazdiť pre ďalšieho trénerského mága sira Michaela Stouteho, ktorý mu naposledy pripravil derbistu Krisa Kina.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Kieren Fallon je jazdecký svetobežník, ktorý už okrem Anglicka a Írska štartoval aj v USA, Hongkongu, Japonsku, Spojených arabských emirátoch, Španielsku, Francúzsku, Taliansku, Nemecku a aj na Slovensku. V bratislavskom Starom háji sa predstavil 13. septembra 1998, keď na klasických Oaks viedol Sety‘s Spirit zo stajne Quo Vadis (dobehla na 10. mieste). (tasr)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 719
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 516
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 734
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 531
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 515
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 479
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 028
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 196
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu