SIS odpočúvala v 611 prípadoch. V 168 razoch išlo o prípady, ktoré pokračovali z minulých rokov. Povolenie na odpočúvanie nedostala 34-krát.
Cudzie tajné služby - Krajiny bývalého ZSSR podľa SIS zvýšili na Slovensku svoju aktivitu. Zo Slovenska bol vyhostený veľvyslanec bývalej krajiny ZSSR.
Terorizmus - Niektoré osoby cez Slovensko prechádzajú. Výsledkom toho bolo zadržanie troch podozrivých islamských teroristov vo Veľkej Británii v novembri 2002. K zadržaniu SIS prispela informáciami o členovi alžírskej teroristickej skupiny Rabaha Kadriho.
Prevádzačstvo - Bývalý vedúci predstaviteľ podsvetia mal kontakty na prevádzačských bossov z Ukrajiny a Českej republiky. SIS viackrát upozornila aj na spoluprácu prevádzačov s policajtmi a externými pracovníkmi utečeneckých táborov, najmä so zamestnancami SBS, ktorí strážia tábory.
Korupcia - Niektorí konzulárni pracovníci niektorých zastupiteľských úradov Slovenska sa pokúšali korumpovať. Oblasti korupcie: netransparentné udeľovanie štátnych objednávok, pri obmene komodít štátnych hmotných rezerv, v štátnej správe pri vybavovaní kompenzácií pre zdravotne postihnutých, na súdoch a prokuratúre.
Organizovaný zločin - v štruktúrach organizovaného zločinu sa vyselektovala skupina „vplyvných a úspešných podnikateľov“, ktorí sa navonok dištancovali od zjavne kriminálnych osôb. Pomocou ilegálne získaných prostriedkov posilňovali svoje kontakty v spoločenských a v hospodárskych kruhoch. Tieto vzťahy využívali pri korumpovaní štátnych úradníkov, rozhodujúcich o zadávaní lukratívnych štátnych zákaziek. Zo zahraničných organizovaných skupín u nás pôsobia najmä albánske, čínske a vietnamské.
Obchod so zbraňami - Slovensko je tranzitná krajina najmä z krajín bývalého ZSSR. Slovenské firmy mali kontakty s medzinárodne hľadaným obchodníkom so zbraňami Viktorom Boutom dodávajúcim zbrane aj do embargovaných krajín.
Extrémizmus - SIS zastavila Rudolfa Sch., zakladateľa pobočky rasistickej antisemitskej organizácie, financovanej z USA a odhalila Nemca Adriana P., ktorý distribuoval neonacistické materiály.
Tunelovanie - Slovenskej správy ciest pri výstavbe diaľničného tunela na východe Slovenska a pri výbere dodávateľov iných stavieb, železníc prostredníctvom nevýhodných úverov a zmlúv, energetického podniku na východe Slovenska, združenia telesnej kultúry a STV.
Privatizácia - SIS upozornila štátne orgány aj na riziká vyplývajúce z priamych predajov akcií niektorých spoločností vo vlastníctve FNM a zo zvoleného spôsobu privatizácie podnikov Slovenskej automobilovej dopravy. Zdôraznila, že jeden podnik SAD sprivatizovala firma ovládaná podsvetím.
Daňové a colné úniky - nelegálna výroba pohonných látok, pašovanie pohonných látok z krajín ZSSR, cigariet a alkoholu z Ukrajiny.
Deblokácie - SIS upozornila na riziká vyplývajúce z deblokácie ruského a indického dlhu prostredníctvom firmy, ktorej majiteľ Imrich F. bol jedným z hlavných aktérov prípadu Indiagate. (r)