Protivníkom premiéra sa v hlasovaní nepodarilo dosiahnuť potrebnú jednoduchú parlamentnú väčšinu 226 hlasov. Napriek tomu samotných poslancov a komentátorov prekvapil fakt, že za odvolanie vlády hlasovalo 172 členov zákonodarného zboru, čo bolo viac, ako hlasov proti.
Denník Komsomoľskaja pravda v komentári napísal: „Skutočnosť, že tretina parlamentu hlasovala za návrh na vyjadrenie nedôvery, slúži jedine ako výstražný signál pre túto vládu.“
Počty hlasujúcich jasne ukázali, že niektorí centristickí politici, ktorí všeobecne podporovali prezidenta Putina, neboli schopní zastať sa premiéra z obáv pred ohrozením svojej dôveryhodnosti.
Výstražným signálom, tentoraz pre samotného Putina, sú aj výsledky posledného prieskumu renomovanej agentúry Verejná mienka. Hovoria o výraznom znížení Putinovej popularity. Za posledné tri mesiace klesla podľa denníka Nezavisimaja gazeta o 12 percent - dôveru mu vyjadruje len 35 percent, kým v marci ho obdivovalo až 47 percent.
Podľa riaditeľa fondu Verejnej mienky Alexandra Oslona však zmena čísel súvisí s fomuláciou otázok prieskumu. Kým predtým respondenti odpovedali na otázky, komu z navrhnutého zoznamu politikov dôverujú, tentoraz sami opýtaní vymenovali svoje preferencie. Oslon upozornil, že popularita ruského prezidenta sa vyvodzovala z dotazníka, v ktorom bolo Putinovo meno uvedené. Keď im organizátori prieskumu prestali „napovedať“, opýtaní vraj boli bezradní. (tasr)