Proti Angličanom s obavami

NEWCASTLE - Na svoj šiesty zápas v kvalifikácii ME 2004 nastúpia dnes o 21.00 h nášho času slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov v Sunderlande proti domácim Angličanom. Mužstvo trénera Mikuláša Komanického už dávnejšie stratilo šancu na postup ...

NEWCASTLE - Na svoj šiesty zápas v kvalifikácii ME 2004 nastúpia dnes o 21.00 h nášho času slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov v Sunderlande proti domácim Angličanom. Mužstvo trénera Mikuláša Komanického už dávnejšie stratilo šancu na postup zo 7. skupiny. Minulý piatok podľahlo v Petržalke Turecku 0:1, keď súper strelil víťazný gól až v nadstavenom čase.

Do včerajšieho odletu využilo mužstvo čas na regeneráciu i dôkladný rozbor posledného stretnutia. Komanický: „Zápas proti Turecku sme si prehrali sami. Mali sme ho dobre rozohraný, nevyužili sme však polčasovú presilovku ani výhodu pokutového kopu. Súper nás za to v závere zápasu potrestal.“

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Mladí Angličania vyhrali v prvom vzájomnom súboji v Trnave vysoko 4:0 a ani dnes nemyslia na nič iné ako zisk troch bodov a prenasledovanie Turecka a Portugalska na prvých dvoch miestach tabuľky. Majú naši reprezentanti v tejto situácii vôbec nejakú motiváciu uhrať proti favoritovi prijateľný výsledok?

„Obliecť reprezentačný dres a počuť štátnu hymnu, to je tá najlepšia motivácia. Lenže ťažko vidieť do hláv a myslenia hráčov, či im na tom záleží a čo pre nich reprezentácia znamená. Táto generácia hráčov je dobrá, ale keby aspoň tridsať percent tejto dobroty premenila na futbalové umenie, určite by dosiahla viac.“

Angličania už v Trnave ukázali, že sú rýchlejším, dôraznejším tímom s lepšou a premyslenejšou organizáciou hry. Slovenský kouč sa obáva jedného - aby sme neinkasovali rýchly gól. „Potom by sme sa určite rozsypali. To podpíšem už teraz. Posilnili sme stred ihriska. V tomto priestore budeme hrať v pätici, pretože Angličania si v Trnave robili s nami práve v strede, čo chceli. V zápase s Tureckom nás sledovali anglickí pozorovatelia, ktorí si určite všimli naše nedostatky pri štandardných situáciách. Najmä v hlavičkových súbojoch,“ zdôraznil Komanický. Podľa neho by bolo hlúpe, ak by sme sa dnes v Sunderlande priklincovali k vlastnej šestnástke, lebo tam si „nepomáhame, skôr zavadziame“.

SkryťVypnúť reklamu

Pravdepodobná zostava Slovenska: Poštrk - Hricko, Doležaj, Demeter, Svrček - Ďuriš, Jež, Držík, Kiška, Ančic - Gottwald.

Tabuľka 7. skupiny

1. Turecko 5 4 1 0 12:4 13

2. Portugalsko 5 4 0 1 13:7 12

3. Anglicko 4 2 1 1 10:6 7

4. Slovensko 5 1 0 4 3:9 3

5. Macedónsko 5 0 0 5 2:14 0

MIROSLAV BUKOV

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 676
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 461
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 734
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 424
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 452
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 593
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 981
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 186
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu