V rodine Štefana Hodulíka ohla garážové dvere a potom ďalších šesť dverí v byte. Zatopila práčku, chladničku, sporák, mrazničku, kosačku či kompresor. Zablatené a znehodnotené veci stáli v sobotu pred jeho domom. „Aj oba kotly zostali pod vodou. Neušetrila ani škodovku v garáži. Čoho som sa to dožil?“ hovorí Štefan Hodulík a nedarí sa mu zadržať slzy. Škodu odhaduje na pol milióna korún.
V sobotu popoludní bolo na ulici ešte po členky blata, hoci tatrovky trenčianskeho mestského hospodárstva odviezli odtiaľ už desať fúr. Nakladať odpad na lyžicu bagra pomáhali zo solidarity aj tí, ktorých prírodný živel obišiel. Ďalší čistili potok. Vyberali z neho konáre stromov, tehly, kamene či pneumatiky, ktoré sa priplavili nevedno odkiaľ.
Dvor Oľgy Ondriškovej sa zmenil na močiar. Blato odvážal na táčkach jej brat, ktorý jej prišiel pomôcť. „Bývam tu roky, no také niečo som ešte nezažila. Ale podstatné je, že sa ešte horšie nestalo,“ konštatuje optimisticky majiteľka domu.
„Kto to nezažil, nepochopí,“ krúti hlavou Katarína Ochodnická v zablatených gumákoch. S manželom si v obci prerobili starý dom, ktorý je pred kolaudáciou a presťahovali sa doň z Trenčína. Voda sa prehnala cez tri miestnosti a zanechala spúšť. Zostali im dlhy a znehodnotený nábytok, ktorý ešte voňal novotou. Keď sa prúd valil do domu, Katarína sa prebrodila ku kočíku a pritúlila k sebe štvormesačné dieťa. Zástupca starostu Jozef Hulvák odhaduje škodu na dva milióny korún.
V susedných Adamovských Kochanovciach sa hladina miestneho potoka zdvihla na tri metre. Ako nám povedal starosta Štefan Pavlík, zaplavila komunikáciu, 60 domov, osem pivníc a päť hektárov pôdy osiatej cukrovou repou. V sobotu popoludní ľudia pracovali na odstraňovaní nánosov zo zaliatych dvorov. Škodu odhaduje na milión korún.