Kukláči zranili flautistu, pretože hral

Českého flautistu na koncerte zranila polícia. Hovorkyňa polície tvrdí, že zásah v nitrianskom klube bol štandardný.

NITRA. Rozbitou perou českého flautistu sa v sobotu skončil zásah nitrianskej polície v Nitrianskom klube Naozzay. Účastníci koncertu považujú postup polície za neprimeraný.

Video: Zbitý v Nitre

„Do klubu vtrhlo o pol deviatej večer asi tridsať policajtov a kukláčov. Kričali: polícia, ruky na stôl,“ povedal majiteľ Igor Havčák.

„Okamžite sme nezareagovali, o ozbrojencoch sme najprv ani nevedeli. Do očí nám svietili svetlá, mali sme zapnutý prístroj na hmlu a na ušiach slúchadlá. Zrazu som zbadal, že flautistovi Liborovi tečie krv z pery. Pažbou samopalu mu vyrazili flautu z úst,“ povedal kapelník a klavirista skupiny Votchi Mirek Mužík z Prahy.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Polícia potvrdila, že v sobotu robila preventívno-bezpečnostnú akciu. Jej hovorkyňa Renáta Čuháková povedala, že pri zásahu policajnú akciu oznámili. „Hudobník výzvu polície neuposlúchol a hral ďalej. Policajt mu rukou odsunul nástroj, čím mu vzniklo zranenie pery.“

„Zraneného flautistu brali k lekárovi, hoci nechcel. Viac ho zaujímalo, v akom stave je flauta,“ povedal Havčák. So zranenou perou na druhý deň nemohol odohrať iný koncert.

Hudobníci tvrdia, že nevedeli o tom, že ide o policajný zásah. „Na koncerte bola napríklad aj moja mama, ktorá má slabé srdce a z mužov so zbraňami okolo bola v šoku. Otec ju podopieral, žiadal, aby zavolali sanitku, no polícia nereagovala,“ povedal klavirista.

Hovorkyňa polície na tvrdenie českého hudobníka reagovala, že muži zákona ponúkli žene v šoku privolanie záchranky. Údajne to odmietla.

SkryťVypnúť reklamu

„Odohral som 350 koncertov, ale taký zásah ozbrojencov som ešte nezažil,“ hovorí Mirek Mužík.

Aj podľa názoru ďalšieho účastníka bol zásah neprimeraný. Naopak polícia prostredníctvom hovorkyne tvrdí, že zásah vyhodnotili ako štandardný. Akciu v klube viedol krajský policajný riaditeľ Ján Štark.

Majiteľ klubu zdôrazňuje, že to bol bežný koncert, kvalitní hudobníci a hudobne vzdelaní diváci. „Policajti ho prerušili na hodinu. Nenašli drogy ani mladistvých pod vplyvom alkoholu,“ povedal Havčák.

Podľa neho do klubu extrémisti nechodia. Havčák zvažuje podanie trestného oznámenia. Hudobníci tak neurobili.

Autor: bej

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 974
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 597
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 4 790
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 609
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 284
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 985
  7. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 2 485
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 112
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu