Genetický materiál z Wu-chanu preukázal prepojenie covidu so zvieraťom
Genetický materiál zozbieraný na trhu v čínskom meste Wu-chan odhalil prepojenie covidu s DNA psíka medvedíkovitého. Toto zistenie podľa medzinárodných expertov naznačuje, že koronavírus by mohol pochádzať zo zvierat a nie z laboratória.
(TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Koronavírus
Očkovanie pôvodnou vakcínou Comirnaty pre exspiráciu zásob od júna pozastavia, informovalo ministerstvo zdravotníctva. "Naďalej však bude pokračovať podávanie posilňujúcich dávok adaptovanej vakcíny Comirnaty Original/Omicron BA.4-5," tvrdí.
(SME)Možnosť, že koronavírus unikol z laboratória, by sa nemala vylučovať. Povedal to vedec a bývalý hlavný odborník čínskej vlády profesor George Gao. Názor tohto virológa a imunológa je v ostrom protiklade s názorom čínskej vlády.
(TASR)Iniciatíva Mali ešte žiť podala trestné oznámenie s cieľom preveriť postup štátu počas pandémie. Dôvodom je vysoký počet nadmerných úmrtí aj nehospodárny nákup antigénových testov vládou v rokoch 2020 a 2021 za vyše sto miliónov eur.
(SITA)Do Chorvátska sa dá cestovať za rovnakých podmienok ako pred pandémiou. Ministerstvo zahraničia o tom informuje na webe a pripomína, že naďalej odporúča nosenie rúška či respirátora v zdravotných zariadeniach.
(TASR)SaS vyzýva vládu na zrušenie mimoriadnej situácie pre covid. Strana poukazuje na to, že mimoriadna situácia v súčasnosti nie je opodstatnená.
(TASR)Bývalý brazílsky prezident Bolsonaro vypovedal na polícii v rámci vyšetrovania údajného falšovania potvrdení o očkovaní proti koronavírusu. Bolsonaro, ktorý je voči očkovaniu skeptický, strávil na polícii približne štyri hodiny.
(TASR)Od 15. mája už na Slovensku nebudú respirátory povinné nikde. Úrad verejného zdravotníctva ruší aj poslednú vyhlášku súvisiacu s covidom-19, ktorá ešte bola v platnosti. Ľudia tak nebudú musieť mať prekryté horné dýchacie cesty už ani v nemocniciach či lekárňach.
(SME)Ak by Európska únia dostala všetky objednané vakcíny proti covidu-19, každý občan EÚ by sa mohol dať očkovať deväťkrát. Komisia aj niektoré štáty teraz tlačia na farmaceutické firmy, aby dohody o dodávkach prehodnotili.
(SME)