Žalobkyňa stiahla obvinenie zo sexuálneho zneužívania proti spevákovi R. Kellymu
Žalobkyňa v Chicagu stiahla obvinenia zo sexuálneho zneužívania proti americkému spevákovi R. Kellymu. Dôvodom je, že po rozsudkoch na dvoch iných súdoch sa zrejme niekdajšia hudobná hviezda z väzenia nikdy nedostane.
Prokurátorka Kim Foxxová z Cook County v štáte Illinois svoje rozhodnutie oznámila deň pred súdnym vypočutím, na ktorom mali byť prejednávané obvinenia, že R. Kelly sexuálne zneužil štyroch ľudí, traja z nich boli maloletí.
Foxxová pripustila, že jej rozhodnutie "môže byť sklamaním" pre ženy, ktoré speváka zo zločinov obvinili. "Pán Kelly sa pravdepodobne z väzenia nikdy nedostane... Myslíme si, že spravodlivosti bolo učinené za dosť," dodala Foxxová.
Newyorská sudkyňa poslala vlani v júni Kellyho na 30 rokov do väzenia. Porota ho uznala vinným vo všetkých bodoch v kauze okolo sexuálnych trestných činov.
Niekdajšia hviezda hudobného štýlu R & B, ktorú presláviť hit I Believe I Can Fly, podľa prokuratúry po dve desaťročia využívala svoju slávy na systematické zneužívanie mladých žien a maloletých, a sexuálne i psychicky. Proti rozsudku sa odvolal.
Vo štvrtok 23. februára by potom vyniesť ďalší verdikt chicagský federálny súd. Len rozsudok z New Yorku pritom znamená, že 56-ročný muž bude mať nárok na prepustenie z väzenia, až keď mu bude 80 rokov. (ČTK)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Ruské sily sa úplne stiahli z obce Nova Kachovka v Chersonskej oblasti. Uviedol to vo svojom pravidelnom hlásení generálny štáb ukrajinskej armády. Rusi podľa štábu pred odchodom rabovali v domoch miestnych obyvateľov. Čítaj ďalej
Britský súd uznal nigérijského politika a jeho manželku za vinných v kauze pokusu o podvod pri transplantácii. Obeťou sa mal stať mladý predavač z Nigérie, ktorému Ekweremaduovci zaplatili cestu do Británie, kde mu lekári mali odobrať obličku a transplantovať ju ich dcére. Čítaj ďalej
Slovensko odovzdaním prvých stíhačiek Ukrajine nahnevalo Moskvu. Námestník ruského ministerstva zahraničných vecí Alexandr Gruško vyhlásil, že aj tak budú zostrelené. Slovensko sa podľa Ruska dopustila "celej mysliteľnej škály porušení pravidiel". Čítaj ďalej
Albánsky premiér Edi Rama kritizoval britskú ministerku vnútra Suellu Bravermanovú za jej vyjadrenia o "albánskych zločincoch" prichádzajúcich do Británie na člnoch. Podľa Ramu ide o "mimoriadne hanebný moment pre britskú politiku". Čítaj ďalej
Sturgeonová mala v škótskom parlamente posledné vystúpenie vo funkcii premiérky. V príhovore zdôraznila, že nastal čas uvoľniť miesto novej generácii lídrov. Čítaj ďalej
V Berlíne pochovali tisícky úlomkov ľudských kostí, ktoré sa našli počas vykopávok na univerzite Freie Universität a s najväčšou pravdepodobnosťou patrili do nacistickej "vedeckej" zbierky. Fragmenty boli uložené do zeme v piatich rakvách. (TASR)
Ruský súd v neuznávanej samozvanej Doneckej ľudovej republike odsúdil na 25 rokov väzenia dvoch ukrajinských vojakov. Obaja odsúdení podľa ruských médií patrili k pluku Azov, ktorý ruská propaganda vykresľuje v najhoršom svetle. Čítaj ďalej
Hraničný priechod s Bieloruskom v Bobrownikoch zostane zatvorený, kým bude v bieloruskom väzení novinár a aktivista spolku poľskej menšiny Andrej Pačobut. Uviedol to poľský minister vnútra Mariusz Kamiński. Čítaj ďalej