Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: pxd
1>
mínus indicator plus

Octopus   Octopus

Moja skúsenosť s LiveNation.cz je na ešte dlhší článok... Samozre´jme negatívna.
 
mínus indicator plus

Dobre   Dobre

Dobre si napísal, múdro. Na ilustráciu tvojho textu dodám len: Byť liberálom nie je hanba. Naopak. Neviem, mne to nejak logicky nekoresponduje s textom. Ak tu je niekto majster v logike, rad si precitam a poucim sa:-)
Reakcia k téme: Prečo som hrdým liberálom
04.09.2019 9:46 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

čítaj pozorne   čítaj pozorne

úplný demet to nebol. lebo vedel, že sa nachádza na letisku a tie "vtáky" čo tam parkujú sú lietadlá a tie lietajú. Čiže určitú vedomosť a znalosť mal Rovnako vedel, že ho to môže dopraviť "niekam". Mňa osobne by, odhliadnuc od znalostí o teplote a tlaku, odradilo už len to, že keď zatiahne podvozok, že ma to tak rozpučí.
 
mínus indicator plus

 

Cestujem pravidelne a toto tam všetko cestuje... Odstupom času som zistil, že nemám rád ľudí pre ich tupé a arogantné chovanie. Áno, autor má pravdu. Ovce si vôbec, ale vôbec neuvedomujú, že by nikdy nepovedali úplne cudziemu človeku to, čo na plnú hubu vytárajú v buse do telefónu, prípadne v rozhovore so spolucestujúcim. A pri tom sú to niekedy celkom citlivé veci. Hrdo sa hlásim k typu cestujúceho "Ochranca majetku" s tým, že po usadení na dvojsedačku sa rozložím a zadumane pozerám von oknom do neurčita. Nenadväzujem žiadny očný kontakt so záujemcami o sedenie. Samozrejme, že toto sa deje pokiaľ to dovoľuje situácia. Autorovi na doplnenie: Zlomený väz tu by som doplnil tých, ktorí si píšu cez telefón. Nie je na tom nič zlé, ale: - zásadne majú tón oznámenia správy hlasný a samozrejme sluchu "príjemný", hlavne že to majú rovno pod nosom. - zásadne majú telefón vo výške hrudníka a lakte vystrčené ako kačica krídla (neustále ťukanie cíti aj spolucestujúci), tuto to riešim najprv slušne, teda sa jemne pomrvím, múdry pochopí hneď, hlupákovi potom rázne drgnem do lakťa a predstavte si, že takto schytá niekoľkokrát, kým pochopí.. "Nemám názov" to je typ, ktorý neustále potrebuje komunikovať so spolucestujúcim. napriek tomu, že o to nejaví záujem.
28.05.2019 8:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ponuja nie je kompletmá   ponuja nie je kompletmá

Kde je reklama na nemenovanú banku, kde je chlap za "motovidlo", kde je reklama na čistiaci prostriedok, kde je chlap o5, ale už za "d.bila", kde je reklama na lieky, kde mama vie všetko a o otcovi sa už mlčí? V týchto reklamách je ponižovanie chlapa... Teda nevyvážená reklama a tým j..ú chlapov v priamom prenose..
 
mínus indicator plus

 

.... a penazenka Daciu:-))
 
mínus indicator plus

...   ...

Podľa môjho skromného názoru: 1 h.vno patrí na pole 2. Ryby tiež nechodia s.ať na breh, ale priamo do vody, v ktorej žijú a my ju pijeme.
 
mínus indicator plus

.. a ešte...   .. a ešte...

... čo škola, to iná učebnica na konkrétny predmet. To, že učiteľka používa knihu, kde sa ešte spomína ZSSR, by som povedal, že naučí viac, ako učiteľka zo súčasných kníh. U nás niektoré učiteľky knihy na vyučovaní ani nepoužívajú. Keď som sa do tej knihy pozrel, tak mi "docvaklo", že prečo. Ako príklad uvediem geografia pre 6. ročník. Ak si prečítate o Amerike, tak je to iba bezvýznamná znôška fráz bez ladu a skladu.
 
mínus indicator plus

2. veci   2. veci

1. tiež sa mi zdá, že ten lukostrelec má "kozy" 2. nech to skúsia naopak, nech lukostrelec strieľa na protiidúce auto a nech sa potom ukáču ako chytajú šíp
 
mínus indicator plus

 

Tomu sa vraví "kapitalizácia ziskov a socializácia strát".
 
mínus indicator plus

áno   áno

o moslimskej zelenej som ešte nikdy nepočul... Farby sa obvykle prirovnávajú k niečomu inému, ako k náboženstvu.
 
mínus indicator plus

Idú voľby..   Idú voľby..

To nebola rekonštrukcia mosta. To bola IBA výmena asfaltu. Odfrézovali povrch a naliali nový asfalt. Čiže sa iba (konečne) odstránila rozbitá cesta. To čo je pod tým novým asfaltom je lepšie radšej nevedieť...:-)
 
mínus indicator plus

Napíšem sem pre oboch (3/3)   Napíšem sem pre oboch (3/3)

Cítim z Vašich príspevkov agresivitu. Po IIWW si víťazné mocnosti "podelili" Európu. Na naše nešťastie sme sa dostali pod vplyv ZSSR. Tým pádom v ´68 si chránili svoje územie akýmkoľvek spôsobom. Vo svojom príspevku som nevelebil túto inváziu, len som sucho konštatoval. Áno, bola to invázia so všetkými následkami a nastúpila normalizácia, ktorá zničila život mnohým ľuďom a vyzdvihla "hochľtaplerov" k moci. 1. VZ a NATO si nemajú čo vyčítať. 2. Ak NATO vzniklo kvôli ZSSR (ako píšeš), prečo teda ešte stále existuje, keď VZ je už dávno pochovaná? Proti komu ideme bojovať? 3. Prečo sa tu premávajú konvoje NATO a za akým účelom sa premiestňujú? 4. Ak niekto cíti potrebu ísť do USA, nech sa páči.
Reakcia k téme: Dubček Havel Demokracia
21.08.2018 11:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Prečo sa tvoria zápchy?   Prečo sa tvoria zápchy?

Neplatí to len pre spomenutú lokalitu. Ak by vodiči viac predvídali, ako si leštili vlastné ego, tak by taká zápcha nebola. Zažívam to denne, na diaľnici pri Triblavine.
 
mínus indicator plus

..   ..

Vojnový stav síce nebol, ale Sovieti si prišli chrániť svoju sféru vplyvu. Pod hlavičkou VZ, rovnako ako v dnešných časoch USA pod hlavičkou NATO.
Reakcia k téme: Dubček Havel Demokracia
21.08.2018 8:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ano   Ano

Ale ako je všeobecne známe a málo publikované, tak Jánošík bol Jiří a bol to Maďarský Žid. Takže ak sa bude točiť ďalší nový film o tomto našom hrdinovi, kto ho vlastne bude hrať?:-)
 
mínus indicator plus

 

Pôvodne mala uhorku alebo cuketu...
 
mínus indicator plus

Doprava   Doprava

Dochádzam do BA za prácou a pohybujem sa peši a MHD. MHD veľmi kvitujem integrovanú dopravu. Ak čakám na zastávke a príde červený bus, veziem sa rovno na Nivy. Nevýhodou bus dopravy je, že stojí v rovnakej kolóne ako autá s malými výnimkami tam, kde sú bus pruhy. Postrádam v MHD zrýchlené spoje. Pamätám si čísla ako 104, 105, 106, 110.... Spájali mestské časti s tým, že zastavovali iba na prestupových uzloch, prípadne tam, kde to bolo z nejakej inej situácie potrebné. Mám dojem, že takéto spoje už asi nejazdia. Opravte ma ak sa mýlim. Ako príklad uvediem, že som bol v BA v jednu bežnú sobotu. Ráno sme prišli na Nivy, kúpili celodenný lístok a na moje prekvapenie sme na zastávkach sme nečakali ani 10 min a prišiel spoj. Peši Ak sa dá, vyberám si túto možnosť. K tejto aktivite ma prinútil sám dopravný podnik a to zavedením cestovného pre skupiny, ktoré sa pred tým vozili zadarmo. Svojim spôsobom ušetrím a trochu sa pohýbem:-) Cyklisti "Bratislavský cyklista - nepriateľ všetkých". Vážená pani/slečna, zo svojej skúsenosti môžem smelo povedať, že 9/10 cyklistov sa chová presne podľa toho citátu. Na chodníkoch si vynucujú prejazd bez ohľadu na situáciu. Príde mi to ako "liečenie hemungov" z cesty, kde na ich arogantné správanie reagujú vodiči trúbením, ostrekovačmi a pod. Tak sa potom ukájajú na chodcoch. Celkovo, nielen v BA, rastie v premávke agresivita a silnejší sa "lieči" na slabšom. Ak by bolo viac tolerancie a rozumného správania, tak aj doprava by bola lepšia.
Reakcia k téme: Dopravný Plán Bratislava
31.07.2018 9:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

1. Mali "očistný" deň, teda prali. 2. Diskusia tu vydrží asi tak toľko ako v nedávnom prípade: Citáty z článku: ...Podľa zatiaľ nepotvrdených informácií mohol byť útok rasovo motivovaný. Vyšetrovateľ ... ...Prípad prevzala protiextrémistická jednotka Národnej kriminálnej agentúry... ...Poškodení vraj majú rezné rany... ..."Útočník bol nízkeho vzrastu a mal holú hlavu," tvrdí zdroj... "mohol" nerovná sa "bol" "vraj" nerovná sa "určite"
 
mínus indicator plus

Otazka   Otazka

..."Podľa zatiaľ nepotvrdených informácií mohol byť útok rasovo motivovaný."... 1. Mohli by ste presne definovať, ktorá rasa mala motiváciu napadnúť a ktorá rasa bola napadnutá? Ďakujem PS: Otázku myslím úprimne, nakoľko rasa,"o ktorej sa nehovorí" nie je špecifikovaná buď ako obeť, alebo útočník 2. Čo robí 16r. fracek o pol tretej v noci v meste? Bol kontrolovaný na prítomnosť alkoholu alebo inej omamnej látky v krvi?
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME