Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: inzinier132
1 >
mínus indicator plus

Tak ja sa tu chcem   Tak ja sa tu chcem

za vás obetovať a vy takto ? Nuž a predčasne vydrané kĺby to nie je šetrenie. A keby len to . Nezadýchate sa ani pri zrýchlenej chôdzi,dokonca by ste si mohli aj ísť zatancovať a nehrozilo by, že ak pôjdete tancovať -ostatné páry musia tancplac opustiť................... Nedávno tu pani Danica Chames napísala,že jej sú vždy po nejakom čase všetky šaty malé.Ja to hovorím inak - šaty sa asi pri praní "zbehli". Aj tohoto nešváru by ste boli uchránené A vy obe,že zaplať. Milé dámy takto ten kapitalizmus nevybudujeme.
 
mínus indicator plus

Nuž pani Tepličková   Nuž pani Tepličková

každý to máme "nastavené" po svojom/teda nie iba p.Pelegriny/. Zoberte napríklad mňa. 40 rokov som žil v socializme a z toho 20 rokov som ňom aj pracoval. Ale žiadny "socializmus" som si za tie roky nedokázal vybudovať. Prišiel kapitalizmus a aj v tom to dopadlo rovnako.Veď povážte výška 172 cm a hmotnosť /niekde ašte váha/ 61 - 62 Kg. A tak rád by som pribral - hoci len nejakých 5 Kg. Ale čo narobím.Môžem vyžrať /vyjesť by bolo moc skromné/ cukráreň - a nič. Nedarujete nejakých 5 Kg.Rád prevezmem.
 
mínus indicator plus

Čo už.   Čo už.

Ten "impotenciál" na jednej strane sa môže prejaviť ako dobrý "potenciál" na druhej strane. Napríklad, že budú manželky našich impotenciálnych politikov o 9 mesiacov zhodne rodiť v pôrodniciach........... Aspoň by trochu "pozdvihli" krivku pôrodnosti /či nataliti?/ slovenských matiek. Nie je to síce ktovie čo,ale v tejto dobe musíme byť skromný a tešiť sa aj z mála.
 
mínus indicator plus

Miro   Miro

Dodávky klesnú prechodne o 10 %.Posledná dodávka už je tak znížená.Na konci februára by sa mala vrátiť na pôvodnú úroveň a do konca marca dokonca sklz v dodávkach dobehnúť. Stačí ?
Reakcia k téme: Prečo očkujeme tak pomaly?
18.01.2021 20:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

K+   K+

Napísal si to za mňa.Ďakujem.
Reakcia k téme: Prečo očkujeme tak pomaly?
18.01.2021 16:31 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Lebo ?   Lebo ?

Podľa autora máme tu na Slovensku cca 136 tisíc dávok vakcíny.A reále zaočkovanýchg cca 60 tisíc. Tak kde je chyba ? Osobne si myslím,že očkovanie by mali zveriť obvodným lekárom.Veď vakcína po rozmrazení /ale nezriedení/ v chladničke "vydrží" 5 - 6 dní.Takže aký problém ? Niekto tu má zrejme "dlhé vedenie"L
Reakcia k téme: Prečo očkujeme tak pomaly?
18.01.2021 15:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

A máme tu ďalší geniálny výplod.   A máme tu ďalší geniálny výplod.

V texte sa píše :"Prísnejší režim.............pre 37 najzamorenejších okresov.Ľudia sa budú musieť preukázať dokladom o absolvovaní testu nie starším ako z 27. januára.". Ergo - ak som test absolvoval 25 či 26 januára aj keď som bol negatívny - musím 27.januára až 2.februára absolvovať ďalší test. To bude asi ten "skríning"....................
 
mínus indicator plus

Ach já nevzdelanec.   Ach já nevzdelanec.

Hlboko sa ospravedlňujem všetkým čitateľom /a aj "pisateľom"/ za svoj nevzdelanecký komentár ! Až teraz som pochopil aký je rozdieľ medzi celoplošným testovaním a skríningom. Rodieli sú tri............Ehm,jeden. Celoplošné testovanie trvá dva dni a skríning deväť dní.Veru ťažko je slovákovi na Slovensku - ani tri univerzity nestačia na pochopenie významu slov ,ktoré používajú naši politici. Ešte,že nám to včera večer stihli vysvetliť.............. Holt na Slovensku je to už tak. Dobré ráno všetkým hore menovaným.
 
mínus indicator plus

"Klídek".   "Klídek".

Máme tu pre ob čanov nové - skríningové testovanie ! Je to skrátka niečo iné ! A keď sa pozrieme na detaili.......... Nuž v detailoch je to to isté ako to celoplošné...... Nie je ktovie čo,ale v nedeľné ráno aj to málo poteší.
 
mínus indicator plus

Zveriť organizáciu očkovania   Zveriť organizáciu očkovania

odborníkom ? Nuž neviem ako sa tu na to pozeráte,ale mne sa vidí,že to ide dosť pomaly.Uvediem iný príklad /ako sa to dá a čo sa dá dokázať/. Pred tromi dňami pretestovalio vo VW Bratislava za jeden deň 9 500 pracovníkov /kde inde to dokázali za jeden deň? A to si zrejme "zmenežovali"šéfovia VW. A verím v to,že ak by dostali vakcíny - tak to dokážu zopakovať aj pri vakcinácii. Ak tu spomíname niekoho,kto to vie v zahraničí lepšie - pripomínam Dánsko. 13.januára malo zaočkovaných 2% obyvateľstva/N-ko 13.1./ ! Samozrejme je tam ešte jedna vec - Dáni využili všetky možnosti - teda neodkladajú polovicu dávok na druhé očkovanie,ale spoliehajú sa na to,že druhé očkovanie budú robiť z nových dodávok. To by mali byť príklady ako očkovanie vakcínou organizovať . Je tiež otázne koľko dávok vakcín na Slovensko bolo už doručených/môj odhad - menej ako 200 tisíc/.Tak či tak treba maximálne využiť možnosti a všetky čo najrýchlejšie aplikovať ! Až sa ukáže ich účinnosť a vláda to bude naďalej zanedbávať - tak to naozaj bude vláda na jedno použitie !
Reakcia k téme: Vakcinácia je hodina pravdy
15.01.2021 12:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nebudem tu rozoberať   Nebudem tu rozoberať

čo všetko bolo nanovo ženám povolené. Ale ten traktor ma predsa zaujal. Som poľnohospodársky mechanizátor /už na dôchodku/ a tie sovietske traktory tej doby dosť dôverne poznám. Dovážali sa k nám predovšetkým pásové traktory DT 54 a neskôr DT 75. Oba boli tak hlučné,,že by som ani dnes neodporúčal ženám s nimi pracovať. A nie iba to. Navyše ich obluha bola nadmerne namáhavá. Ako perličku uvediem,že v rámci získavania vodičského preukazu som mal aj dve cvičnné hodiny jazdy s týmto traktorom. Po tých dvoch cvičných hodinách / reálne asi tak 90 minút/ keď som vystúpil z traktora , tak sa mi triasli ruky aj nohy nie od strachu,ale od únavy.
 
mínus indicator plus

Prečo mám taký pocit,   Prečo mám taký pocit,

že všetci tí čo sa chceli pri očkovaní predbehnúť - už sa "predbehli". A ostatní - no skúste - zaplatíte riadne masnú pokutu ! Nech si najprv urobia poriadok s tými čo sa už "predbehli" a potom pokutujte ! A mimochodom koho pavažujeme za "pracovníkov kritickej infraštruktúry"? Mne sa zatiaľ vidí,že tento terminus - technikus ja "naťahovateľný" podľa toho ako to komu vyhovuje ! A nie je to iba o Cibuľkovej. Ako sa tam dostal napríklad štvor kajak ? Športovci majú dodržiavať nejakú životosprávu takže mali by byť dostatočne odolný - teda podľahnúť koronavírusu medzi poslednými ! Odôvodnenie :"lebo olympijské hry" kríva na obe nohy - sú ešte dosť ďaleko a nikto nezaručí či vôbec budú ! Tak isto p.Nicholsonová. A samozrejme aj označenie parlamentu /poslancov NR/ za kritickú infraštruktúru p.Kollárom je tiež iba cesta ako sa nechať prednostne očkovať !
 
mínus indicator plus

Myslím,   Myslím,

že všetkých by tentokrát mala mrzieť reakcia premiérova.Musím dať za pravdu odborníkom keď hovoria,že cestou ja masívne očkovanie a nie testovanie ! Testovanie zatiaľ nikoho nevyliečilo !
 
mínus indicator plus

Mimochodom   Mimochodom

Je to aj ukážka toho čo sa dá dokázať ak testovanie robí súkromná firma. .Ak by to organizoval štát - tak by na to potreboval týždeň.Stači ak sa pozrieme na to koľko a aký čas tu máme očkovacie vakcíny a koľko je dnes reálne zaočkovných. A nepotebovali k tomu ani žiadnu celbritu či neúmeselne niekoho "voviesť do omylu".
 
mínus indicator plus

Pani Tepličková   Pani Tepličková

Ja s tou pani úplne súhlasím . A pridávam,že tie vaše "písačky" by mali byť nie len ukľudňijúce, ale aj úderné ! Napríklad,že Sulík sa s premierom dohodol ,že spolu zabezpečia aspoň 4 milióny vakcín a cez budúci víkend zabezpečia očkovanie všetkých občanov ktorí o to prejavia záujem. A o ďalší týždeň sa všetci môžeme lyžovať všade kde sa bude dať. A bude to nová atómová zbraň "splodená" spoločnou prácou pánov Sulíka a Matoviča. Že to nemôže byť pravda ? A kde tá dotyčná pani napísala,že tie vaše správy majú byť pravdivé ?
 
mínus indicator plus

No .   No .

Ani taká dobrá vagína nie je na zahodenie.Ak by ju pripojili k vakcíne ako pozornosť štátu za to, že som sa obetoval a dal sa očkovať - tak by som to aj bral.............. Irónia /pre istotu/. Ale inak som sa pritom "pomýlení" dobre zabavil.A to sa u mňa počíta. Preto +
 
mínus indicator plus

Chudák.   Chudák.

Už si ani nepamätá čo bolo včera............... Včera TIS vyzvala politikov,aby boli zdržanlivejší pri pri zatýkaní a obviňovaní kohokoľvek obzvlásť bývalých poilitikov. Ale to zrejme tomuto pánovi nehraje do karát,tak s prehľadom na to jednoducho zabudol.Alebo ešte lepšie - bol uvedený do omylu ! Už len nájsť toho kto ho do toho omylu uviedol....
 
mínus indicator plus

Polícia by sa predovšetkým   Polícia by sa predovšetkým

mala zamerať na rešpektovanie plánu očkovania vakcínou ! Do každého strediska jedného policajta so zoznamom,kto má byť dnes očkovaný a ostatných poslať k vode!
 
mínus indicator plus

Pani Tepličková   Pani Tepličková

Klasik humoru v jednom filme povedal:Nepotešili ste ma..Ale to najlepšie si nechám na koniec. Takže dnes kde komu niečo chýba a kde komu aj niečo vystáva................ Iba pripomeniem,že aj v tomto prípade ženám nie len čosi chýba, ale aj čosi vystáva........... A nie iba to je problémom. Keďže to povedal pápež - znamená to, že ide o RKC a tam ako je mi známe sa kňazi nemôžu ženiť a teda predpokladám,že aj budúce možné knažky /nepliesť si s kňažkami lásky/ nebudú smieť vydávať. Takže žiadny milenci,žiadne deti,žiadny sex či na plodenie potomkov,alebo iba pre potešenie. A žiadny majetok /faru vlastní cirkev/ iba ak by ste si dokázali niečo našetriť. Ale nezúfajte .Píšete,že o 2 - 3 tisíc rokov sa možno dočkáte toho,že cirkev povolí vysviacku aj ženám. A ja dodávam,že možno o ďalších 2 - 3 tisíc rokov cikrev povolí aj sobáše kňazov či kňažiek. Chce to veľa trpezlivosti, ale raz sa to snáď podarí a ja vám v tom držím palce. Takže - dokončím to z úvodu - asi som vás veľmi nepotešil.
Reakcia k téme: Dievčence, ženy, kolegyne!
11.01.2021 23:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Takto to využívam   Takto to využívam

aj ja. A nemôžem si to vynachváliť. Snáď malú radu. Použite väčšiu dózu,tak aby ste ju pri vybraní potrebného množstva úplne nevyprázdnili.Po odobratí ako prvé doplnte a premiešajte.
 

1 >

Najčítanejšie na SME