Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: inzinier132
1 >
mínus indicator plus

"Ono" sa to má asi tak.   "Ono" sa to má asi tak.

Za socializmu sme tu "trpeli" nadbytkom anonymných hrdinov /práce/. Dnes tu máme zase prebytok anonymných odborníkov....... A tak mi vŕta hlavou /ako Viktorovi Kubalovi/ otázka : budeme tu mať zajtra prebytok anonymných politikov ?
Reakcia k téme: Záhada utajených expertov
25.11.2020 21:15 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

K tomu všetkému pridám   K tomu všetkému pridám

zopár mojich poznámok a poznatkov. A kde bol súdruh Bláha keď Česko - slovenské automobilky a zbrojovky vyrábali dodávali do Azerbajdžanu naše samohybné húfnice ? A to nebolo za Matoviča ,ale za spolusúdruha Fica ! Vtedy mu to nevadilo a dnes tu vykrikuje,že sme sa na Arménov vykašlali. Hm. Asi sme mali v rámci vyrovnania bojových možností vyviesť nejaké húfnice do Arménska......... Ale Arméni nemajú peniaze /a navyše - je do tohoto priestoru vývoz zbraní zakázaný/. Jedna možnosť by tu ešte bola - a to,že súdruh Bláha a spol. to "zatiahne" za Arménov...... Ale - ako poznám týchto súdruhov sa toto nestane ani omylom !
Reakcia k téme: Ľuboš Blaha, ban-sexuál
25.11.2020 20:55 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pani Tepličková   Pani Tepličková

Toto je pre mňa smutná téma.Moja manželka bola tiež onkopacientka. Žiaľ - už som 6 rokov vdovcom. Môžem vám však napísať,že takýchto "Fact or Fiction" by som vám na počkanie vedel tu napísať ďalších päť. A to sme o nejakej korona nákaze nemali ani šajna.
21.11.2020 19:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pám Slameník.   Pám Slameník.

Asi nebude inej cesty - budete musieť začať učiť a vychovávať svojich svojich "činkárov" vy sám. Ako na to ? Nuž jednoducho - kto chce dnu - musí preukázať,že ovláda malú násobilku-A tým to nekončí ,iba začína. O jeden dva mesiace dostane povolenie na vstup iba ten čo vie riešiť pravouhlý trojuholník pomocou Pytagorovej vety a kružnicu pomocou Rudolfovho čísla. O ďalšie 2 - 3 mesiace veľká násobilka a tak ďalej,a tak ďalej. Až vaši návštevníci skončia niekde pri práve a demokracii................. Inak vám ostáva iba malá nádej,že sa tam dostanete s tým fekálom či poprípade s vodným delom.
Reakcia k téme: Vážení protestujúci!
20.11.2020 18:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pani Tepličková.   Pani Tepličková.

Pri čítaní vášho blogu ma napadla jedna /ironická/myšlienka. To príslovie :"ako sa do hory volá..........." je na túto dobu už veľmi zastarané a možno aj poliiticky nekorektné - veď ako k tomu príde p.Matovič,ktorý celé noci nespí a tuho rozmýšľa ako nám všetkým pomôcť. Cez to všetko si myslím,že nové príslovie by malo byť "údernejšie".Napríklad:"Ak do hory zavoláš - vybehne odtiaľ na teba tlupa politických zbojníkov". Ja viem - veľmi sa to nerýmuje,ale aspoň to "srandovne vypadá".
 
mínus indicator plus

Pán Šesták.   Pán Šesták.

Dovolím si jednu pripomienku. Posledné "vzopretie" režimu nebolo pri hokejových majstrovstvách sveta. Ja som v roku 1968 maturoval a dnes môžem priznať,že som bol aj veľkým zástancom Dubčeka. A kým sa rok s rokom stretol - ocitol som sa v ČSĽA vo výkone ZVS /základnej vojenskej služby/ Nastúpil som k 1.4.1969 . To posiľňovanie hliadok vtedajšieho ZNB som prvý krát zažil ako vojak v Liberci pri nejakom výročí J.Husa. Ale najhoršie to bolo 21 .augusta 69. Neviem ako na Slovensku,ale v Čechách boli tri najťažšie ohniská "nepokojov" v Prahe,Brne a v Liberci. Práve v tom Liberci som sa ocitol "na druhej strane". Okolo obeda nám vyhlásili bojový poplach ,naložili na V3S-ky. Na každú korbu nastúpil aj jeden dôstojník - vysvetlil nám prečo nám bol vyhlásený bojový poplach a upozornil,že v prípade odmietnutia /keďže sme v bojovej pohotovosti/ nám hrozí trest smrti. Celá "akcia" skončila po tretej hodine nad ránom. O tom,čo som tam zažil , že to bol pre mňa nesmierny šok a zrejme nie iba pre mňa by sa tiež dala napísať celá kniha.
 
mínus indicator plus

Miloš.   Miloš.

Pokiaľ je mne známe - na území SR nie je žiadny vojak americkej armády.Za to na Sliači sú ruský vojaci /zrejme tí tebou spomínaný štyria/,ktorý sa starajú o naše dožívajúce MIG 29. A Maďarsko ! Čo im to povstanie bolo platné. Mohli vedieť,že to inak nedopadne! Keď z ničoho iného - tak z toho ,že sovieti takto potlačili už predtým povstanie v NDR a Poľsku.Podľa Wikipédie Maďarsko to "stálo" viac ako 2 500 obetí na životoch a ďalších 350 odsúdených na smrť ! ďalej cca 13 000 internovaných bez súdu a asi 200 - 300 tisíc emigrantov hlavne do Rakúska. Vo svetle týchto "výsledkov" predchádzajúcich povstaní - boli akékoľvek obete zbytočné.Husák by sa tak či tak dostal k moci a nastúpila normalizácia.
 
mínus indicator plus

človek   človek

Vieš aspoň niečo o povinnom /zákonom určenom/ prerozdeľovaní poistného ? Zrejme nič - inak by si tu nepísal také nezmysly ! A sám si šliapeš po jazyku . Ak je všetko podľa pravidiel - tak potom prečo súkromné poisťovne sú ziskové a iba tá štátna je temer stále stratová ? Mimochodom - hovorí ti niečo "klinika Kostka",či "teta Anka "? Asi veľa nie - tak sa potom nedivím,že napíšeš také nezmysly.
 
mínus indicator plus

A ja som doteraz nechápal   A ja som doteraz nechápal

prečo NAKA stále nenavštívila súdruha Fica ? No veď kam by ho strčila ? A domov si ho nikto nechce vziať....................... Ale aj ďalšie správy sú minimálne pozoru hodné. Ani tá perspektíva,že z tých čo odmietnu vakcínu ostane iba polovica a tým sa vylepší genetický fond občanov Slovenska nie je na zahodenie..................
 
mínus indicator plus

Štátna DSS ?   Štátna DSS ?

No - pozrime sa ako vie hospodáriť "štátna" zdravotná poisťovňa a koľkokrát ju už štát musel ťahať z bahna...................... Takto isto dopadne aj tá vysnívaná štátna DSS.
 
mínus indicator plus

pedro.   pedro.

A čo také Švajčiarsko ? Ono síce nie je členom EU,ale ak to nevieš - svoj jazyk nemajú - Švajčiarsky jazyk neexistuje.! Tam sa v jednej časti požíva taliansky jazyk,v druhej nemecky jazyk a v tretej Francúzsky jazyk. A ani jeden zo štátov,ktorí majú tento jazyk ako svoj netvrdí,že Švajčiari "vyšli od nich". Toto mi pripadá ako keď si malý chlapci porovnávajú ktorý má väčšieho vtáka.
 
mínus indicator plus

A........ Súdruh Fico.............   A........ Súdruh Fico.............

No - ja istotne považujem p.Mazáka za zdatnejšieho právnika ako ste vy. Len tak námatkovo - pamätáte sa ešte,že keď si Český prezident p.V.Klaus vyhradil pred podpisom Lisabonskej zmluvy vyňatie tzv.Benešových dekrétov akú capinu ste vtedy vypustili z úst? Pripomeniem : Potom aj my /Slováci/ budeme chcieť túto výnimku. Ale to už bolo asi rok po vašom podpise zmluvy! Neviem čo ste sa v tej Moskve učili o práve,ale mne sa vidí,že hlavným predmetom bola zborka a rozborka samopalu.........Musím vám pripomenúť aj vaše slávne tri minúty. No nemohli ste ich uviesť do života,lebo do troch mesiacov by ste nemali vo vláde žiadneho ministra a nakoniec by ste museli odvolať aj seba samého pre neschopnosť vybrať na ministerské funkcie schopných ľudí............ A ďalej hovoríte,že ste neboli nikdy trestne stíhaný.No- všetko do času.......... Opäť mimochodom - ako sa vám dostalo do rúk daňové priznanie p.Matoviča ? Istotne protiprávne ! Tento doklad vám daňový úrad nesmie dať /okrem osôb činných v trestnom konaní/ani k nahliadnutiu ! A vy ste sa s ním producírovli pred kamerami ! Takže čo nebolo - bude ! Ibaže aj NAKA najprv musí vyčistiť prokuratúru od Trnkových a Kováčikových pohrobkov,aby celú kauzu nezamietli pod koberec a tiež súdy od Harabinových pohrobkov,aby nakoniec súd nekonštatoval,že skutok nie je trestným činom ,či skutok sa nestal. A nakoniec ešte jedna perlička .Nie je až tak dávno čo ste verejne /opäť pred kamerami/ sľúbili za informáciu o vrahoch Kuciaka a Kušnírovej odmenu 1 milión Eúr. Vrahovia sú známi - ergo odmenu ste už vyplatili ????????,
 
mínus indicator plus

b.pityo.   b.pityo.

Čo sa týka nemocníc siete ProCare mám podobné skúsenosti a tak som sa im už viac ako dva roky "neponúkal" /riešil som vtedy bolesti v chrbtici/. Ale ! Hoci poisťovňu Dôvera a aj sieť nemocníc ProCare vlastní Haščák - sú tie dve záležitosti od seba oddelené/sám som poistenec v Dôvere/. Zvýšený odvod štátu za tzv.štátnych poistencov je nutnosť.Inak sa zdravotníctvo nikdy nevyhrabe z problémov,pretože de facto sa dnes vinou štátu štátny poistenci vlastne priživujú v zdravotníctve na tých "neštátnych" - teda na všetkých,ktorý odvádzajú poistné do niektorej zo zdravotných poisťovní. Je smutné to čo robia v nemocniciach siete ProCare a neviem prečo sa to podnes deň toleruje. Tam by si mal nájsť čas minister zdravotníctva na neohlásenú návštevu a potom začať s nimi robiť poriadky. Ale to všetko nie je dôvodom, aby štát odvod za svojich poistencov naďalej držal tak nezodpovedne nízko . Navyše - ostatné poisťovne aj keď sa občas búria proti niektorým opatreniam,sú ešte stále ziskové.Žiaľ tá naša jediná štátna temer stále stratová. A k odstráneniu straty nepomôže zoštátnenie ostatných - nepomôže doviesť ju k zisku,naopak iba prehĺbi stratu.
 
mínus indicator plus

Ja čítam blody pani Cigánikov   Ja čítam blody pani Cigánikov

už od čias keď súčasťou toho blogu boli tie povestné spustené gaťky. A žiaľ musím napísať,že veľa tu diskutujúcich asi trpí sklerózou.Pani Cigániková pravidelne kritizuje stav nášho zdravotníctva - teda aj za vlády Fica. Bolo jedno krátke obdobie pri konci Ficovej vlády keď stála pri ministerke zdravotníctva,ktorá navrhovala novú koncepciu zdravotnej starostlivosti.Koncepciu však Fico zamietol a p.Cigániková sa okamžite vrátila ku kritickému hodnoteniu ! Bola jediná z novej vládnej koalície,ktorá nezahlasovala za vládny program,lebo tam bol náznak rušenia súkromných zdravotných poisťovní.Aj nedávno,keď Matovič /alebo Heger ?/ vyhlásil, že "nalejú" ďalšie peniaze do VšZP to bola ona ktorá protestovala a odôvodnene - štát nemôže takto podporiť iba jednu poisťovňu /aj keď je štátna/!
 
mínus indicator plus

Pán Burkert.   Pán Burkert.

To ste včera pri písaní tohoto blogu mali pred očami červené súkno ? Stačí pozrieť o blog nižšie /blog p.Cigánikovej / a je jasné , že nie všetci vo vláde okamžite so všetkým súhlasia /teda nie iba Sulík/ ! A ja k nim kľudne môžem priradiť napríklad aj pani Kolíkovú či Remišovú. A mimochodom - ak by sa toho včerajšieho zhromaždenia zúčastnili iba zodpovední ľudia -prečo temer nikto z nich nemal na tvári rúško ? Ešte stále platí na Slovensku núdzový stav ! Takže ja si stále a odôvodnene myslím,že tam "manifestovali" ľudia nezodpovedný a v prevážnej väčšine extrémisti podporujúci napríklad Kotlebu a bitkári,ktorý sa "prišli pobiť s políciou".
 
mínus indicator plus

A ta si bol na svete už pred rokom 89 ?   A ta si bol na svete už pred rokom 89 ?

Inak by si také nezmysli nemohol napísať ! Raj pre povaľačov a vekslákov tu bol hlavne pred rokom 89.Veksláci boli prvý čo od štátu kupovali firmy za peniaze ,ktoré získali vekslovaním ešte za socializmu. Mohli to robiť preto,že prakticky všetci podpísali spoluprácu s vtedajšou ŠtB ! Vzdelaní ľudia mali po 89 tú výhodu,že ak sa dokázali naučiť cudzí jazyk /nemčina.angličtina/mohli túto zem opustiť a ísť za lepším zárobkom za hranice.Ľudia s nižším vzdelaním to mali podstatne ťažšie i keď aj tam po prekonaní jazykovej bariéry sa to zlepšilo.
 
mínus indicator plus

No - ja to vidím tak,   No - ja to vidím tak,

že minimálne autor nikam neskočil - on sa tam zabudol a trpačí tam vlastne po dnes deň.
17.11.2020 23:33 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tomáš   Tomáš

K tej poslednej vete - heslo Chruščova. Vtedy - za socializmu sa hovorilo. Najprv :"dobehnúť a predbehnúť". O par rokov neskôr už ostalo iba :"dobehnúť". A prečo ? Nuž vraj aby nebolo vidieť tú našu holú r.ť.
 
mínus indicator plus

Autorke !   Autorke !

Áno dieťa je dar. Ale nie na to, aby ste si s ním hrali ako malé deti, ale správali sa nanajvýš zodpovedne. Ale tá vaša výzva nehovorí o žiadnej zodpovednosti - skôr by som povedal že je v tomto čase vrcholom nezodpovednosti ! A navyše ! Čo urobíte ak väčšina rodičov v triede dá súhlas a zároveň vyjadria svoj nesúhlas tým , aby ich deti sedeli v jednej triede spolu s deťmi,ktoré testované nebudú ?
15.11.2020 16:56 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

A................   A................

Nakoniec nič im to nebolo platné ! Teda zopár rokov sa mali dobre - samozrejme keď žili z nakradnutého. Ale tie nakradnuté majetky a ukradnuté peniaze sa časom minuli. A čo potom ? Rozumne budovať štát a rozumne investovať ich nikto nenaučil a samozrejme ani nikoho,kto by to vedel a chcel ani k moci nepustili.Mali na to dôvod - prvý kto by šiel "od koryta" by boli práve oni. Vlastne mali šťastie ,že v roku 1968 prišiel naivný Dubček,ktorý "polial" živou vodou našu inteligenciu a tá sa snažila ho podporiť novými progresívnymi výrobkami. Ale august to všetko postupne zatrhol. Len veľmi málo z toho čo sa pripravovalo do výroby ju skutočne aj uzrelo. A tak sme zaostávali čím ďalej tým viac.K tomu držanie silnej armády a živenie ďalšej - červenej armády vraj dočasne umiestnenej na území ČSSR viedlo prakticky k ekonomickému krachu. A prechod na Euro ? Tak tam sa "na holo" zobrazili dôsledky 40 ročnej vlády komunistov ! Totálne zničené hospodárstvo a v dôsledku toho pád meny nemohli ani inak dopadnúť. Ale je zaujímavé,že tesne pred momentom zavedenia Eura nás do Eurozóny "dotlačil" práve človek,ktorý si ani 17 november nevšimol. V poslednej chvíli mohol ešte iniciovať zastavenie vstupu.Asi tri mesiace pred zavedením Eura na Slovensku totiž vypukol problém Grécka a /minimálne ja/ mohol predpokladať krízu Eura a jeho dlhodobú slabú stabilitu.Reči o tom,že o čo by sme prišli sú úplne mimo - pozrite sa na Česko.O čo menej investícií prišlo do Česka ako na to "eurové" Slovensko ?
 

1 >

Najčítanejšie na SME