Sobota, 16. november, 2019 | Meniny má Agnesa

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: inzinier132
1>
mínus indicator plus

Nie som si celkom istý,   Nie som si celkom istý,

ale o preprave skvapalneného zemného plynu cez Eustream sa už uvažovalo. A vraj to nemal byť problém.Na druhej strane - ak ste dobre čítali,tak Poliaci stavajú plynovod z Nórska- takže nebude tam totálna závislosť na skvapalnenom plyne.Nehovoriac o tom,že nemusí byť zákonite z USA. Osobne by som najviac "protežoval" severo-južné prepojenie cez východnú Európu. Teda spojenie od Nórska až po Cyprus.Žiaľ Európa pretože Turecko je súčasťou NATO nevie sama pohnúť Tureckom,aby odišli ich vojaci z Cypru a tým umožnili využitie Cyperského náleziska. Toto by bola v energetike asi najväčšia výhra pre Európu.
 
mínus indicator plus

Pán Ježík   Pán Ježík

Všetko o čom píšete si pamätám.teda nie vaše príhody v atómke,ale svoje - v Senci.Pamätám aj rok 1968 - vtedy som zmaturoval a aj rok 1969 ,pre zmenu ako "príslušník" ČSĽA - v Liberci.A ešte pridám,že vtedajší moci páni sa nerozvažovali dlho či proti robotníkom postavia aj armádu,alebo nie.Postavil a tak sme na obed 21.8.1969 mali vyhlásený bojový poplach a boli sme vyvezený do stredu mesta ...........Chvalabohu strieľať som nemusel/veď sme ani nemali čím - náboje nám pre istotu nedali/. Nechápem však vašu poslednú vetu o rokoch 2000/2001,2002,2003/.Nechce sa mi hľadať údaje,ale mám taký dojem ,že v tých rokoch bola atómka MO 3 - 4 zakonzervovaná- jej dokončenie nebolo aktuálne.Alebo sa mýlim ?
Reakcia k téme: Atómka a november 89
15.11.2019 20:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

A............   A............

Kde som ja napísal,že sa pritom okrem iného usilujeme o dieťa ?????????,
 
mínus indicator plus

Nebudem kritizovať autorku.   Nebudem kritizovať autorku.

Rozhodla sa ako sa rozhodla a iba ona s manželom ponesú následky svojho rozhodnutia. Neviem však pochopiť jednu vec. V štyridsiatke a mať sex 2 - 3 krát za mesiac a iba z povinnosti s konštatovaním,že všetka radosť sa vytratila je pre mňa nepochopiteľné. Ak všetko "funguje" tak ako má,tak to ani nemôže byť pravda. Niekde sa stala chyba.Ja ju tu hľadať nebudem.Iba poviem,že nedávno som mal 70 a 2 - 3 krát za mesiac ešte dnes by mi /a aj priateľke/ bolo málo . A samozrejme ten sex je pre nás oboch vždy radostný,vždy si ho dokážeme dokonale užiť.
 
mínus indicator plus

Niekto mi tam chýba !   Niekto mi tam chýba !

Zopár rokov do zadu bol problém s hlinikárňou v Žiari nad Hronom. Pamätám že vlastník - Penta vtedy tiež hrozila,že bude nútená ukončiť výrobu hliníka. A tiež pamätám,že ešte v dobách vlády Mečiara dostali tiež elektrinu za zníženú cenu- vybavil to vtedajší riaditeľ hlinikárne a šéf SNS - Černák. Že by sa dnes hlinikáreň "uživila" bez tejto podpory ? Neverím ! Skôr si myslím,že tí to majú zaistené zmluvne s vládou /veď Penta/dávno a ďaleko dopredu. Ibaže sa na to akosi zabúda !
 
mínus indicator plus

Ale áno !   Ale áno !

Rad je opäť na opozícii ! Nájsť ďalších mafiánov,alebo ich poskokov v parlamente a pekne ,krásne odtiaľ vyhodiť ! Tak "kto je ďalší na holenie" ????????????
 
mínus indicator plus

Mám iba takú malú poznámku   Mám iba takú malú poznámku

na okraj. Ak je podľa Glváča Matovič oslíkom,potom podľa mňa je Glváč kapitálny osol !
 
mínus indicator plus

Ale no tak - vážený !   Ale no tak - vážený !

V tejto spoločnosti sa dá všetko zdôvodniť.Teda aj to,že istý podpredseda parlamentu nepozná nejakú volavku a tá zároveň tvrdí,že ho drží za to "oné". A ako ? Pre príklad na vysvetlenie sa musím vrátiť do mojich stredoškolských rokov. Vtedy šiel vtip čo s dievčinou,ktorá síce bola "prítulná" ale špatná ako májová noc v decembri. No rada bola jednoduchá - "ksicht" sa zakryje novinami . Má to ešte jednu výhodu - počas "aktu" si stihnete zároveň prečítať ranné správy.......... Nuž takto nejako to muselo byť aj medzi našimi dvomi tu prepieranými osobami,aby zároveň platili obe tvrdenia.
 
mínus indicator plus

Správne riešenie ?   Správne riešenie ?

Nuž ak mám pravdu povedať -tak zrejme neexistuje.Teda neexistuje jedno správne riešenie pre zadaný príklad. Odpoveď by mala byť - existuje niekoľko správnych riešení. To sa však od žiakov neočakávalo. Takže - ostáva veriť,že tento rok si to súdruhovia zadávatelia úloh lepšie skontrolujú ergo -najprv sa pozrú čo sa v piatom ročníku základnej školy z matematiky preberá !
04.11.2019 21:02 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pán Naniáš.   Pán Naniáš.

Do vášho zdôvodnenia zvýšenia cien elektriny v Kalifornii sa ich atómové elektrárne dostali asi tak ako Pilát do kréda .Prečo ? Vy sám píšete,že inštalovaná kapacita v čase kríze bol 45 GW a v čase výpadkov bola požiadavka na 28 GW.Ergo rezerva temer 100 %.Pravdu ste napísali vtedy keď ste napísali,že dodávateľ /hlavne Enron/ v záujme zvýšiť svoje zisky umelo znížil dodávky výrobcom elektriny nariadil odstávky a doslova umelým nedostatkom vydieral spotrebiteľov a tým si zabezpečil zvýšenie cien.On by to bol urobil bez ohľadu na to nech mal akýchkoľvek dodávateľov ,teda aj vtedy ak by tam nemali ani jednu "atomku",alebo ak by všetka elektrina bola vyrobená iba v atómkach. Teda tento vývoj neukazuje na nenahraditeľnosť atómových elektrární,ale ukazuje ako je nebezpečné zrušiť reguláciu tam kde odberateľ prakticky nemá možnosť voliť si iného dodávateľa. Jednoducho - sieťový dodávatelia musia mať regulátora.Nemusia - ale to musí viesť po ulici 5 - 6 elektrických vedení /každé iného dodávateľa/ a ak náhodou niektorý začne podobne "strečkovať",tak odberateľ jednoducho prepojí svoju prípojku na iného dodávateľa a má pokoj.To však uznáte,že prakticky nie je vôbec možné a preto v tomto smere regulátor s patričnými právomocami musí byť. Takže spájate tu nespojiteľné.Špekulácie sieťového dodávateľa nahrádzate odpájaním jadrových elektrární a tvrdíte,že to je dôvod vysokej ceny elektriny v Kalifornii.
 
mínus indicator plus

Neviem či to náhodou zákon nezakazuje   Neviem či to náhodou zákon nezakazuje

Ak nie /všetko čo nie je zákonom zakázané je povolené/,ja by som navrhol nie iba zhabanie /vecí použitých v súvislosti s trestným činom/,ale aj prepadnutie celého majetku v prospech štátu. Prípad Bašternák ukazuje,že títo zločinci majú vytvorené "rôzne skryté rezervy" pre podobný prípad.Takže aj ten majetok,ktorý stihol previesť na rodinných príslušníkov či biele kone. A ešte - v rozsudku uviesť,že výkon prepadnutie musí byť uplatnený aj neskôr ak sa objaví nejaký /do vtedy zabudnutý/ ďalší majetok. Teda ak sa o pár rokov zistí,že má niekde vo Švajčiarskej banke či niekde na Belize ďalší dovtedy nezistený/ majetok - aj ten prepadá po zistení v prospech štátu. Ten "Damoklov meč" prepadnutia nakradnutého majetku musí nad ním visieť do konca života!
 
mínus indicator plus

Ak si na prvú vetu článku   Ak si na prvú vetu článku

"posvietim" vyjadrením p.Šáteka - tak z toho mne vychádza jednoznačne,že tá "svätožiara" pracovitého a skromného človeka bola umelá - účelovo vytvorená. A myslím,že ani netreba dlho hľadať /či hádať/ kto mal záujem o jej vytvorenie . Boli to vtedajší oligarchovia a mafie ! A tým je dodatočne povedané,že to vôbec nebol pracovitý a skromný človek. Už vtedy bol v spojení s tými skôr uvedenými osobami a konal v ich /a aj svoj/ prospech. Žiaľ priveľmi neskoro sa na to prišlo ! A nesmiem zabudnúť pripojiť,že to bolo následkom toho,že týmto ľudom /v pozadí/ nevyhovovalo vŕtanie sa v týchto kauzách novinármi ,hlavne Kuciakom. Doplatil na to životom!Je načase ,aby sme teraz my vystavili týmto ľudom účet za ich činy !
 
mínus indicator plus

Autor dal na konci blogu otázku:   Autor dal na konci blogu otázku:

A teraz úprimne vidíte schodnú cestu von ? Nebude to jednoduchá a ani ľahká cesta von! Ale tá cesta existuje! Treba poslať najprv do zabudnutia /toho parlamentného/ súčasnú vládnu koalíciu. Už sme to minimálne jeden krát dokázali /Mečiara/. Tak prečo by sme to nemohli zase dokázať. To však nie je všetko - to je iba začiatok. Treba aby sme my - občania/voliči/nedopustili ďalšie kopance v neprospech občana /a v prospech mafií/od nových vládnych strán.Kedysi -keď Sulík prvý krát kandidoval do parlamentu som tu napísal:volič by okamihom vykonania aktu voľby mal prestať dôverovať tým ,ktorých volil a veľmi bedlivo kontrolovať ich kroky a kedykoľvek verejne požiadať :"vydaj počet zo svojho hospodárenia"! A ak všetko nebeží tak ako má - musí platiť jediné pravidlo :"padni komu padni"!A ani vtedy to ešte neskončí.Tí "odídení do zabudnutia" musia byť postavený pred súd ! To bude skúšobným kameňom novej vládnej koalície - to bude to povestné vyčistenia Augiášovho chlieva ! Ale ani vtedy to ešte neskončí. Nemôžeme pripustiť,aby voliči takto ľahko v budúcnosti naleteli sľubom populistov. Veľa sa tu hovorí o tom čo všetko by sa mali žiaci na základných školách učiť. Iba o tom,že by mali rozumieť politike nie! A tam je dôvod toho,že tak ľahko sa dostávajú k moci ľudia typu Mečiara či Fica.Veľmi ľahko im veľká časť voličov jednoducho naletí a ešte sa nechajú aj dlhý čas balamutiť ich sľubmi. Potom môžeme výkonnosť našej ekonomiky nie zdvojnásobiť,ale hoci aj zoštvornásobiť,ale stále tu budeme mať ten rozkradnutý mafiánsky štát ! A to myslím,že väčšina z nás nechce. Takže súčasťou vzdelania musí byť aj to,aby naše deti/v mojom prípade už vnuci/ rozpoznali veľmi rýchlo kto tu iba "sľubuje to čo nám nikto nedá",alebo má reálne riešenia kam sa má naša politika uberať!
 
mínus indicator plus

Pani Danica.   Pani Danica.

U mňa by ste boli ťažko sklamaná. Prestavte si vek 70,výška 172 cm a hmotnosť 61 Kg.Skoro podvýživa....... Ale "tehličky" na bruchu tiež nemám. A že času /či už na tie tehličky,alebo pivní špek/bolo bohato. Zato dokážem vymeniť nie iba žiarovku,ale aj vypínač /moja priateľka by vám to dosvedčila/.A nie len to. Kávu a aj čaj zvládnem "ľavou zadnou" k tomu napríklad palacinky,alebo štrúdľu za ktorú by sa nehanbila ani pani Čechovičová z Jarnej. Horšie by to možno bolo s tou skriňou/iba za pomoci suseda/,ale nejaká menšie skrinka by sa možno podarila. A možno je chybou to,že som už niekoľko rokov vdovcom - tedy chýba tá "inštruktáž" počas ktorej by som to 1 ,2 pivká stiahol. Vidíte o čo sme my vdovci ukrátený.....
17.10.2019 20:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Autorom preferovaný   Autorom preferovaný

postup zmeny lekára mi pripomína dobu z pred 30 rokov. Budem žiadať nadriadeného lekára a potom úrad na dohľad atď. Že je dieťa v ohrození života je iba taká nedôležitá banalita ! Nie pán autor ! Ak chcem zmeniť ošetrujúceho lekára - tak mám nárok zmeniť ho vtedy -keď ja prídem k presvedčeniu,že iný lekár je lepší. A pôvodný sa s tým musí jednoducho zmieriť a nie klásť akékoľvek prekážky. A v tomto smere je činnosť lekárov ,ktorý vykonali prvú operáciu dokázateľne nekompletnú,hanbou nášho zdravotníctva a tiež hanbou ministerky! Hanbou je aj to,že nakoniec pôvodca konfliktu bol požiadaný,aby ostal na funkcii a lekár,ktorý dieťa zachránil bol z funkcie odvolaný.Ak by som to označil za "absurdistan",tak nakoniec by sa mohol aj ten uraziť,že až tak absurdný zase nie je !_
17.10.2019 9:31 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ako vidím,   Ako vidím,

tak Smer je už v nemilosti aj predchádzajúcich donorov .Je tomu asi rok čo Soták vystúpil na obranu Smeru a dnes ho týmto hádže "za hradby". Toto bude Fica veľmi bolieť !
 
mínus indicator plus

Asi takto .   Asi takto .

Po druhej svetovej vojne bolo veľa ľudí /a hlavne mladých/ presvedčených ,že za hrôzy prvej a aj druhej svetovej vojny je zodpovedný kapitalizmus.Novou ideou bolo budovanie socializmu.A veľa hlavne mladých ľudí neskoro pochopilo čo vlastne to budovanie svetlejších zajtrajškov sebou prináša.Pre nepamätníkov -dráty "napustené elektrinou" na hraniciach /hlavne s tým zahnívajúcim kapitalizmom/zabavovanie majetku,násilné "združstevňovanie atď. Súčasťou toho bol aj tzv.boj s vnútorným nepriateľom -pôvodnými majiteľmi fabrík,pôdy či malými remeselníkmi. Ten zvyčajne končil procesom pre súdom.Ale podľa "zvykov"prinesených" zo ZSSR sa nepriatelia hľadali aj ďalej - medzi vlastnými /napr.Slánky a spol./Veľa ľudí v prvej etape verilo,že je to tak správne a boli potrestaný po zásluhe.Až dodatočne prišli na t,že to všetko je úplne inak. Typickým príkladom /zo Slovenska/ by mohol byť spisovateľ L.Mňačko. Po roku 1948 písal plamenné reportáže z tých súdnych procesov. Potom sa mu začalo veľa známych vyhýbať/jeho vlastné vyjadrenie v oneskorených reportážach/až sa niektorého z nich spýtal prečo ? A ten mu vysvetlil ako to bolo skutočne a že to nebolo tak ako to bolo prezentované na súde.Po zistení skutočnej pravdy o niektorých procesoch napísal knihu "Oneskorené reportáže" .Aj preto aby sa takto ospravedlnil postihnutým za tie svoje pomýlené "plamenné reportáže". Iróniou je,že vtedy mu vydanie tej knihy schváli /vtedy mladý nádejný komunista/V.Biľag...........Myslím,že aj to mám odpoveď na otázku prečo mu to schválil. V komunistických stranách vládol silný boj o miesta a pre nové kádre bolo výhodné písať o ich predchodcoch ako o pochybných - pomýlených osobách. A tak Biľagovi vyhovovali tie reportáže,pretože neboli o jeho chybách ale o chybách jeho predchodcov. Takže v tých "mladých nerozvážnych" rokoch sa nejeden činovník /neskôr aj možno chartista/ dopustil pomýlených krokov.Záleží však na tom či dokázal opustiť toto myslenie ,ospravedlniť sa postihnutým a ak bolo treba im aj pomôcť. Myslím,že Mňačko a aj p.Chramostová to dokázali. A preto by sme tu nemali preberať a zvýrazňovať ich pár chybných krokov konaných v mladíckej /dievčenskej/ nerozvážnosti !
16.10.2019 10:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Prečítal som   Prečítal som

A súhlasím s tebou :"nie čo dodať". A snáď niečo predsa len treba dodať. Nie Štenovcom niekto /ako haovi/ stúpil na hlavu,ale opačne Štenovci nejakému hadovi stúpili na hlavu a preto "balia kufre". Hanba to ministerke !
 
mínus indicator plus

A..........   A..........

To Slovensko malo eurokomisára pre energetiku "svojho" človeka. A čo dokázal vybaviť hlavne v tom smere,aby sme/hlavne tí 100% závislí na dodávkach plynu z Ruska/ tak závislí neboli ? Ale čo očakávať od absolventa MGIMO ?
 
mínus indicator plus

Hm.   Hm.

Ale nič tu nepíšete o tom čo s tými sudcami,ktorí sa s mafiami "zamočili . Ak sa spravodlivosť týchto ľudí nezbaví,všetko ostane "pri starom".Prepáčte.ale jedno slovenské porekadlo hovorí :"starého psa novým cvikom nenaučíš"! Teda ak chceme ,alebo ako poslanci N SR chcete s tou spravodlivosťou niečo urobiť,tak sa v prvom rade musíte zbaviť osôb,ktoré sú tým poznačené ! A to tam nemáte !
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME