Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: treebeard2
1 >
mínus indicator plus

možno ešte nie všetci,   možno ešte nie všetci,

cieľom však je, aby boli :-) Iste, je to len konšpiračná teória, ale to sociálne inžinierstvo je čím ďalej tým citeľnejšie. Možno za tým nie sú nijakí "ilumináti", možno je to len zákonitý vývoj.
 
mínus indicator plus

 

1. Boh židom určite nesľúbil, že budú požehnaním pre ostatné národy - Boh im kázal ostatné národy vyhladiť. 2. Keby židia robili to, čo od nich chcel Boh, tak by dodnes pásli kozy, resp. by už dávno vyhynuli, pretože prijali islam. 3. Do sveta sa židia dostali vďaka svojim prehrám a nechali sa pri tom ovplyvniť kultúrnejšími národmi. Už tvoj obľúbený Ježiš bol ovplyvnený gréckou filozofiou, podobne sekta Farizejov, z ktorej Ježiš vyšiel. Myšlienka nesmrteľnej duše je grécka a teda nežidovská. 4. Súčasne sa aj pomiešali s európskymi národmi a máloktorý s tých "nositeľov Nobelovej ceny" vyzerá(l) ako Palestínec. Považovať napr. Einsteina za žida je dosť nekorektné - bol to rodený Nemec, neskôr asi Švajčiar, až sa stal Američanom. A bol ak už nie ateista, tak deista - čo je nezlučiteľné s judaizmom aj s kresťanstvom.
 
mínus indicator plus

ono zas ten šimpanz dokáže   ono zas ten šimpanz dokáže

veci o ktorých sa nesníva ani tebe, nie to tvojej dcére. Porovnávanie je vždy ťažké, pretože zvieratám dávame robiť ľudské veci.
 
mínus indicator plus

jednak by mi nestačila   jednak by mi nestačila

JEDNA štúdia, jednak cítiť sa šťastný) a byť úspešný, zdravší, či dokonca múdrejší, nie je to isté. Pocit šťastia je subjektívny, navyše vy, veriaci, máte POVINNOSŤ hovoriť, že ste šťastní ;-) K tomu fungovaniu modlitieb - myslím ním naozajstné fungovanie. To znamená, že keď sa niekto pomodlí, tak napr. obeti narastie nová končatina alebo zmizne nádor. A že sa to bude diať pravidelne - ak je ten, za koho sa niekto modlí aspoň priemerne bezúhonný (nikoho nezabil, nič významné neukradol ...), tak by modlitba mala vždy zachrániť. Nie v jednom prípade z milióna a aj to podľa možnosti v čo najnekontrolovateľnejších podmienkach, niekde na africkom vidieku, u choroby s nejasnými príznakmi, alebo len o čiastočné zlepšenie stavu...
 
mínus indicator plus

Nemám pocit, že to Dawkins povedal   Nemám pocit, že to Dawkins povedal

práve takto, ale ja nie som Dawkins. Keby sa Boh zjavil mne (samozrejme, myslím tým, že by sa so mnou normálne porozprával a povedal mi niečo naozaj božské, nie že by som ho "uvidel" v rozsypanej ryži alebo na hladine rozliatej kaše), tak by som jeho existenciu považoval za dokázanú. Stačilo by mi aj, keby sa zjavil dostatočnému počtu hodnoverných svedkov (a povedal by im niečo, čo by nemohlo pochádzať od človeka). Stačilo by mi aj, keby sa sa jeho existencia prejavovala nepriamo - napr. že by fungovali modlitby, že by veriaci boli v živote úspešnejší, múdrejší, zdravší, ... Samozrejme, stále platí, že výnimočné tvrdenia si vyžadujú výnimočné dôkazy, takže tvrdenie, že som aj alebo niekto iný videl Boha, by sa muselo preskúmať kritickejšie ako tvrdenie, že som videl napr. Donalda Trumpa (na mieste a v čase, v ktorom bolo oficiálne známe, že tam bol a ktorom viem ja dokázať, že tam bol). U nadprirodzenej postavičky je to teda ťažšie, ale "metóda" je rovnaká. U mňa by ti muselo bohato stačiť, že sme sa dohodli cez diskusné fórum, že som na mieste naozaj bol, že som ti, prípadne, ukázal, že sa viem prihlásiť ako treebeard. Každý by ti veril, že si ma stretla. Ak sa bojíš halucnácie, je to najmä tvoj problém, sama musíš poznať svoj psychický stav (resp. ten, komu by si o mne hovorila). A by si o stretnutí so mnou hovorila po prebratí sa z kómy, asi by ti neuverili. Ale ja by som ti, pokiaľ by to bolo dôležité, vedel dať dôkazy nášho stretnutia (aj Boh by to asi zvládol) - napr. by sme sa spolu vyfotili, podpísal by som sa ti, povedal nejaké veci, ktoré by si sa inak nemohla dozvedieť... S Bohom je problém, že nikomu nikdy nedal dôkaz, každému povedal len nejakú blbosť, akú dokáže vymyslieť hocikto, jeho prípadné zázraky vždy boli viac než nenápadné a nedôveryhodné či nejednoznačné... Pritom by preňho nebol problém urobiť niečo, čomu by všetci MUSELI uveriť. Taktiež "uvidenie" či "ucítenie" Boha býva vždy veľmi pochybné, nerozoznateľné od nejakej nevoľnosti či pohnutia mysle. Hovorím o súčasných "svedectvách". V minulosti, samozrejme, Boh svojim obľúbencom dával detailné návody a proroctvá... Lenže vtedy to isté robila aj Aténa, Moncev či Yum Chac. A v tých časoch sa aj voda sypala a piesok lial...
 
mínus indicator plus

dohodni si so mnou termín   dohodni si so mnou termín

(a zaplať mi cestu) a stretneme sa osobne, predložím ti aj občiansky preukaz. Odpoviem ti na otázky, som schopný zohnať aj svedkov, ktorí ti potvrdia, že ma poznajú. Teraz mi dohodni to isté s Bohom.
 
mínus indicator plus

Boh je v týchto úvahách nadbytočný,   Boh je v týchto úvahách nadbytočný,

ak niečo nevieme, nebudeme na to o nič lepšie, ak do vysvetlenia pridáme jeden článok, pre existenciu ktorého nemáme ani najmenší dôkaz. Hviezdy vznikli z hmlovín, tie sa skladajú z prachu, ten prach z častíc, všetko za pomoci gravitácie - ale nevieme, kto a prečo stvoril tú hmotu a gravitáciu. OK. A PREČO ich niekto stvoril? A aký DÔKAZ máme, že ich stvoril on a nie niekto iný? A kto a prečo stvoril toho "niekoho"? Pridaním Boha sme si v ničom nepomohli. Stále nevieme, prečo ani ako. Len sme pridali do rovnice jednu neznámu.
 
mínus indicator plus

takže nič :-DDD   takže nič :-DDD

btw, ja som sa ťa nepýtal na "metodológiu ateistov" ale na bežný spôsob, akým preukazujeme existenciu nejakej osoby
 
mínus indicator plus

no daj nejaký dôkaz boha   no daj nejaký dôkaz boha

a uvidíme, či sa bude podobať na dôkazy existencie nejakej osoby. Obávam sa, že nebudú, skrátka, že blufuješ. Video pozerať nebudem, tvojou povinnosťou je napísať, čo máš na srdci.
 
mínus indicator plus

študovaním dôkazov Boha sa dá   študovaním dôkazov Boha sa dá

prísť k jedinému záveru - neexistujú. Teda tie dôkazy, Boh by hypoteticky mohol existovať aj napriek nekvalite tých dôkazov, ale pravdepodobnosť je veľmi malá.
 
mínus indicator plus

prepáč, nevedel som, že máš   prepáč, nevedel som, že máš

retardované deti, ktoré nepochopia, že capnutie je trest za niečo, čo mali zakázané
24.11.2019 13:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ani náboženstvo ti nevysvetľuje,   ani náboženstvo ti nevysvetľuje,

prečo existuje niečo. Nevysvetľuje ti, prečo dokonalý Boh, ktorý vo svojej dokonalosti nič nepotreboval, tvoril niečo, čo mu bolo úplne nanič. A už vôbec ti tvoja "teória"nevysvetľuje, ako to ten Boh robil a prečo práve tak a nie inak. Inými slovami, viera ti nepomáha o nič viac ako nejaká rozprávka v štýle "deti nosí bocian".
 
mínus indicator plus

je to len robot,   je to len robot,

automaticky vytvára nové účty a na ne posiela naprogramovaný text preložený pomocou prekladača. V podstate podobný tomu algoritmu, ktorý pod tento článok pridal ligovú tabuľku alebo tomu, ktorý do článku o Klausovi Barbiem dáva link na bábiku.
 
mínus indicator plus

predstava Boha ti ani v najmenšom   predstava Boha ti ani v najmenšom

nepomôže nič vysvetliť. Ani ty nám nedokážeš predložiť nejakú ucelenú teóriu AKO a PREČO to ten boh tvoril, prečo to vyzerá práve takto. Je to len také detské búchanie pästičkou "to Boh" ;-)
 
mínus indicator plus

zo strany Grétkiných podporovateľov   zo strany Grétkiných podporovateľov

je to ešte väčšia schizofrénia ako z jej strany. Dávajú jej ceny, tlieskajú jej, ale napr. oslava našej "nežnej revolúcie" bola minimálne z polovice oslavou úspešného zvýšenia konzumu - x článkov tu na Sme ako máme viac áut, plnšie obchody, chodíme viac po svete - všetko pravý opak ako chce Grétka. Kým si človek nemusí naozaj vyberať, nie je problém (verbálne) podporovať oboje.
 
mínus indicator plus

medzičasom sú tie svahy   medzičasom sú tie svahy

okolo Čertovice už opäť so stromami a k erózii nedošlo. BTW, vyťažené boli preto, lebo boli sčasti vyvrátené, sčasti zožrané lykožrútom. Ale väčšiny ľudí verí konšpiračnej teórii, že to urobila "štiepkárska loby" len tak, zo srandy.
 
mínus indicator plus

ešte raz a pomaly,   ešte raz a pomaly,

keďže dieťa nemá s dospelým rovnaké povinnosti ani rovnakú zodpovednosť, nevidím dôvod, aby malo rovnaké práva. Súčasný stav je výhodný pre obe strany - dieťaťu všeličo tolerujeme, všelijako ho ochraňujeme, za to zas máme právo si voči nemu dovoliť to, čo si nedovolíme voči dospelému. Doplnok pre jednoduchších: ani ja, ani nikto iný, tu neobhajujeme týranie detí ani ohrozovanie ich zdravia. Obhajujeme len možnosť použiť "výchovnú po zadku", symbolické vrátenie úderu, "násilné" chytenie a p.
22.11.2019 14:42 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

medzi normálnymi ľuďmi   medzi normálnymi ľuďmi

to "ohýbaj ma mamko" skončí úplne prirodzene a samovoľne. Moju generáciu a mnoho ďalších ešte v škole fyzicky trestali a prestali s tým jednoducho vo veku, keby už museli používať priveľkú silu. Žiadna učiteľka, samozrejme, nechcela riskovať, že dieťa zraní, takže keď nás už švihnutie trstenicou po dlani prestalo rozplakávať, tak s tým skončili. A to ešte treba rozlišovať medzi trestom za niečo, ex post, a použitím "násilia" na zabránenie konaniu. Ja osobne som fyzický trest nikdy nepoužil, ale capnutie, aby dieťa prestalo, alebo tú odplatu - dieťa ma udrie, tak mu to vrátim podobnou alebo menšou silou - to som použil a dodnes si myslím, že to bolo správne. Rozhodne sa tie deti nesťažovali a majú ma dones rady. Či používať aj tresty (dokonca za nefyzické priestupky), netrúfam si rozhodnúť. Fakt je, že z tých pár, čo som dostal, nemám traumu a na tie učiteľky som nezanevrel .
21.11.2019 14:43 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME