Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: chryzantema
1 >
mínus indicator plus

Žiaden kalap dolu!   Žiaden kalap dolu!

Bože, to už pred opilcom, čo sa ospravedlní, chceme "SMEkať"? Chlapci nám pijú už od 10 rokov, dievčatá detto, morálka je v suteréne, politici sa nám vyškierajú, ako s nami vybabrali - a ja si mám niekoho vážiť, že šľahol opitý na zem a narobil haló po celom Slovensku? To kde sme? Hanba politikom, či sa k tomu priznajú, alebo nie, že im chutí alkohol, ale sú mizerným príkladom pre všetkých a ja sa za nich hanbím!!! A pani, čo napísala tento článok asi tiež nemá vysoké nároky na verejných činiteľov. Nemyslím si, že by to mali byť éterické bytosti, nie som naivná, ale preto je politika u nás taká, aká je, že ju robia ľudia, ktorým všetko prepáčime. Pre mňa by bolo zadosťučinením, keby Dzurinda z vlastnej iniciatívy a prostriedkov dal postaviť nové protialkoholické centrum alebo založiť "spolok striezlivosti" ako voľakedy a sám viac nevzal pohárik do rúk! Vtedy by sa zachoval chlapsky a mohol by sa ostatným pozrieť do očí. Slová ako "ospravedlňujem sa" letia do éteru a tam sa rozplynú... Kto nemá nároky na druhých, nemá ich ani na seba a tak sa mágame stále v blate. Tí, čo tu písali, že nepijú alkohol a neboli opití, sú síce vždy v menšine, ale to neznamená, že sa im tí pálenkoví geroji majú vysmievať. Alkoholikom sa človek stáva s vlastným súhlasom a abstinentom z vlastnej vôle.
 
mínus indicator plus

Milujem tento môj slovenský národ   Milujem tento môj slovenský národ

keď ho urážajú, vysmievajú, okrádajú, prznia, špinia, zotročujú - najprv trochu pofrfle, zanadáva si, potom ticho trpí, zasa trpí, ešte trpí - a potom si zo seba robí srandu.
 
mínus indicator plus

Keby všetci nenávistníci,   Keby všetci nenávistníci,

ktorí sa vrhli ako osy na bonbón na tento blog, sústredili svoju nenávisť do práce, prerazili by ňou tunel popod Vysoké Tatry. Mám za to, že striehnu na SME, kedy sa objaví slovo rodina a náboženská téma, aby sa mohli vybúriť. Ich nervozita kulminuje, lebo to ich homooblbovanie im nevychádza - je príliš veľa protestov nielen u nás, ale aj vo svete, napr. http://www.lifenews.sk/node/56... - strácajú pôdu pod nohami. Zúriví sú oni, nie my, čo máme rodiny a svoju sexuálnu identitu v poriadku (pozri video z Argentíny: http://orthoview.ru/7000-lgbt-...). Tento boj nenávistníci nemôžu vyhrať je to stále 98:2% v prospech prirodzenej rodiny, nech sa homoloby postavia aj na hlavu. Definície raz a navždy urobila príroda a kto sa z nej vymyká, nech sa sťažuje na ňu. Kresťania sú v tom nevinne. Srdečný pozdrav!
Reakcia k téme: Advent a rodina
08.12.2013 13:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

V pote tváre budeš dorábať svoj chlieb   V pote tváre budeš dorábať svoj chlieb

pochopili Rómovia-cigáni tak, že ty dorobíš a oni zjedia. Spravodlivé, nie?
 
mínus indicator plus

Chorváti - palec hore   Chorváti - palec hore

odkaz pre všetkých, ktorým sa nepáči, že títo ľudia majú v hlave mozog a používajú ho: ak vám nevyhovuje, že nemienime predefinovať manželstvo na zväzok akéhokoľvek páru alebo akýchkoľvek osôb, vymenovali ste tu krajiny, kde je to možné - pobaľte si kufre a vysťahujte sa tam, kde vám bude lepšie ako tu. Máte nadávať na tento štát a týchto ľudí, nič vám nebráni odísť. S pánombohom, ľúto nám za vami nebude.
 
mínus indicator plus

P.S. a vedeli ste,   P.S. a vedeli ste,

že patrónom mesta Bruselu je sv. archanjel Michal? Jeho sochy a podobizne sú inštalované na viacerých historických budovách, napr. na Grand Place, jeho patrocíniom sa hrdí nádherná rkc katedrála. Ja by som v Bruseli bývať vedela, ale to viete, doma je doma...
12.11.2013 14:55 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Páčilo sa mi,   Páčilo sa mi,

že cikajúci chlapček mal práve slabý prúd... :) a Vaši vnuci ho hravo tromfnú.. pekné prirovnanie. Bruselská fontána má svoju legendu, resp. viac historiek. Jedna z nich hovorí o chlapčekovi, ktorého aj s kolískou zavesili na dubový strom, aby dodal vojakom počas bitky odvahu. On sa však z kolísky vymanil a vojaci ho našli cikať vedľa stromu, čo symbolizuje jeho odvahu. Zaujímavé je, že túto bronzovú sošku známu ako Manneken Pis viackrát ukradli, no vždy sa ju podarilo získať späť. Miestni ju obliekajú do rôznych kostýmov, v meste je aj múzeum s jeho šatôčkami. Skrátka miestna atrakcia. (Medzi nami podobne prezliekajú aj Pražské jezuliatko, ale to je iný príbeh) Brusel ani zďaleka nie je len úradnícke mesto - záleží na tom, v ktorom ročnom období tam človek ide a čo tam hľadá. V novembri je ušubrane všade. Aj nálada je pochmúrnejšia. Boli ste sa pozrieť aj v Mini Európe, kde je o.i. zmenšená maketa Modrého kostolíka z Bratislavy? Mešitu tam však nenájdete :)
12.11.2013 14:40 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vy keď stratíte peniaze   Vy keď stratíte peniaze

idete na políciu? U nás by vás vysmiali už na vrátnici.
 
mínus indicator plus

Chcem tým povedať,   Chcem tým povedať,

že žena nie je len telo, je to komplexná osobnosť a tehotenstvo sa netýka len jej, keďže pri počatí boli (sú) vždy dvaja. Muža z toho nevynechávajme, on je potenciálny otec tak ako žena potenciálna matka, a obaja sú potenciálni rodičia dieťaťu, ktoré je v tej-ktorej fáze vývoja. Viem, že sa dejú veci, aby to tak nebolo, aby sa narušili tieto väzby, ale bohzná, že to tak vždy nebude. Ešte nie sú všetci padnutí na hlavu a sem-tam sa objavia aj známky zdravého rozumu. :) Ten napokon zvíťazí, tomu ver. A niečo špeciálne pre Teba: Aj dúha sa objavuje len na malú chvíľu po daždi, potom zmizne. Je to len úkaz, nič trváce. Teraz je čas dúhy a dúhových, ale to prejde. Ľudia sa vrátia k tomu, čo zabezpečovalo a zabezpečuje pokračovanie ich rodu, na to vezmi jed.
05.11.2013 15:20 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Chcete tým azda povedať,   Chcete tým azda povedať,

že dieťa v prenatálnom štádiu vývoja nemá právo byť chránené, keďže sa samo chrániť ani brániť nemôže? O ňom rozhodujú dospelí, ktorí by mali byť vedení keď už nie vlastným rozumom, tak dobrým zákonom. Zákonom o ochrane slabšieho, diskriminovaného. O tom by ste mali niečo vedieť, pani Pietruchová. Nejde len o ženu a jej telo, sú v tom traja: žena, muž a počaté dieťa. Neustále OPAKOVANIE, že interrupcie sú zlom voči bytosti, ktorá sa brániť nemôže - plodu (1. obeť) i voči žene, ktorá interrupciu podstupuje (2. obeť), pomáhame formovať verejnú mienku. Ak upozorňujeme na dôsledky a škodlivosť takéhoto konania (zabíjanie človeka v rannom štádiu vývoja) a opakujeme to vytrvalo a stále, je to preto, lebo opakovanie je matkou múdrosti. :) Žena, pokiaľ nemá vyslovene medicínsky problém, má predsa v tehotenstve viacero možností. Dobrá voľba je napr. hniezdo záchrany. I keď si uvedomujem, že každá tehuľka prežíva ten svoj jedinečný príbeh, ktorý treba brať citlivo do úvahy.
23.10.2013 23:20 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pochopte, vážení, že tu nejde o ťaženie   Pochopte, vážení, že tu nejde o ťaženie

proti transgender osobám ako ľuďom, ktorí nech sú šťastní takí, akí sú. Kde si, cinar, nabral, že cirkev brojí proti niekomu, kto sa "nejak narodil a nikomu neubližuje" ? To je blud. Vyslovil sa nejaký predstaviteľ cirkvi konkrétne proti niekomu takému? Kto a kedy? Sám pápež povedal, že ani on nemá mandát, aby tieto OSOBY odsudzoval. Čo nie je z náboženského pohľadu v poriadku, tak to je život v hriechu (skutky), lebo hriech je zlo a súhlasiť so zlom nemôže nikto - ani pápež ani radový veriaci. Toto je jediný dôvod nesúhlasu. Ak niekto odsudzuje osobu, nehovorí podľa náuky, pretože náuka jasne rozlišuje homosexuálnu a inú trensgender osobu, ktorá má mať prirodzenú úctu ako KAŽDÝ ČLOVEK (áno, aj bezdomovec a žobrák - viď konanie kňazov, ktorých netreba menovať, všetci ich poznáte), od skutkov, ktoré sú svojou podstatou nábožensky a morálne neprijateľné. Poviem príklad: matka má syna, ktorého miluje, má k nemu pozitívny vzťah. Syn však droguje, ničí si život, a keď nemá na drogu, kradne a podvádza, možno aj vraždí. S tým matka, samozrejme, nesúhlasí. Jeho skutky odsudzuje a napomína ho. To je podstata problému a rozdiel, ako ho vidia veriaci.
22.10.2013 12:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Napriek tomu, že život je cyklus,   Napriek tomu, že život je cyklus,

každá ľudská bytosť je jedinečná a neopakovateľná. Zvláštne, že?
22.10.2013 0:43 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Inak orientovaní ľudia   Inak orientovaní ľudia

nám predsa (ako takí) nevadia - sú akí sú, sú jednoducho tu a žijú vedľa nás. Nezhadzujeme ich zo skaly ako Sparťania svoje neduživé potomstvo. V tomto LGBTI ľudia majú právo na život (základné ĽP) zaručené. Keby to tak nebolo, neboli by tu. Treba jasne rozlišovať, čo je neprípustné, čo väčšinová spoločnosť netoleruje. Neprípustné je to, že ich lobisti vytvárajú na väčšinovú spoločnosť tlak, aby prijala to, čo je v zásadnom rozpore s jej ochotou akceptácie. Žiadna požiadavka prijímaná pod tlakom nie je právoplatná ani dobrá. Lobisti LGBTI, netlačte na ľudí, aby súhlasili s nadštandardnými ĽP pre túto menšinu. Tu konsenzus nie je možný.
22.10.2013 0:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Všetko živé pochádza zo živého   Všetko živé pochádza zo živého

a všetko má niekde svoj začiatok. Aj človek má svoj začiatok v ĽUDSKEJ bunke, ktorá má schopnosť sa deliť a vyvíjať až po to, čo nazývame dieťa, čiže malý človek. Vždy je to človek, len vždy v inej fáze vývoja. Ak nechceš rozumieť, nebudeš rozumieť.
21.10.2013 23:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Kto má potrebu sa modliť   Kto má potrebu sa modliť

v rámci slobody vyznania, nech sa modlí. Keby som sa ja chcela modliť za niektorého z vás alebo priamo za pani Pietruchovú, tak to urobím a neoznamujem to velehlasne na diskusnom fóre. Buďte pokojný, Captain Picard, som za slušnú diskusiu a pokojné argumentovanie. Tu sa to na oboch stranách vymklo z rúk. Preto som reagovala, i keď možno nie pri správnom príspevku. Prajem vám šťastný let do budúcnosti, kapitán. :)
13.10.2013 12:25 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Máte aj vy ostatní ten pocit,   Máte aj vy ostatní ten pocit,

ako by si niektoré "apologetické" príspevky tu do diskusie písala autorka tohto blogu sama? Rozličné nicky, ale rétorika tá istá. Nemôžem si pomôcť, ale z niektorých diskusií akoby naozaj trčal jej rukopis. Buď má plagiátorov, alebo je to tak ako hovorím. Sorry, ak sa mýlim.
11.10.2013 23:59 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Máš pravdu, gbskv   Máš pravdu, gbskv

komunikácia medzi ľuďmi je na veľmi nízkej úrovni, lebo ju vnímame ako formu nátlaku - ako boj, kde víťazí ten, kto "ubije" toho druhého, zničí, porazí, zlikviduje. Pritom tu ide o interakciu, veľmi jemné vzájomné odovzdávanie a preberanie myšlienok. Vtedy má komunikácia význam, vtedy je možná aj dohoda a posun ďalej. Vtedy aj diskutéri osobnostne rastú. Ak sú ľudia názorovo diametrálne odlišní, stoja na opačných póloch, je to ťažké získať rovnaký pocit dobrej komunikácie, ale nie nemožné. Najhorší typ komunikácie je ten, keď používame jazyk ako zbraň. Sekáme hlava-nehlava, až zostaneme na tom krvavom bojisku sami. S kým budeme potom zdieľať svoje myšlienky? Človek musí byť veľmi empatický, aby mal osoh z toho, čo mu druhí hovoria. Skúsenosť hovorí, že čo nič nestojí, za nič nestojí. Preto je také dôležité neskĺznuť do urážania a zatláčania diskutéra do kúta. To robia ľudia, ktorým dochádzajú argumenty aj trpezlivosť. Ak prijme pani Pietruchová Tvoje pozvanie na kávu, neviem, možno si porozumiete ako ľudia. Tá nádej tu je. :)
10.10.2013 12:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vo vzťahu k Bohu   Vo vzťahu k Bohu

je človek podriadený - je stvorenstvo, nie Tvorca. Nie je dokonalý, lebo ak by bol dokonalý, bol by bohom. Boh je len jeden, a nič na tom nemení ani fakt, že náboženstiev je viac. Boh nie je závislý od náboženstva. Boh nie je závislý od ničoho. Je Boh: Ja-Som- Kto-Som. Všetko ostatné (stvorené) je pod ním. Aj zlo. Na jeho podklade nám mravný zákon v nás dovoľuje rozlišovať, čo je zlo a čo dobro. Slobodná vôľa a rozum nám dovoľuje sa rozhodnúť pre jednu z možností. Kto má možnosť sa rozhodnúť, je slobodný. Boh stvoril človeka slobodného, dovolil mu vybrať si aj to, že ho človek odvrhne. Že zabije. Že zosmilní. Že oklame, že poškodí druhého človeka. Že mu vezme to, čo mu nepatrí, že nebude mať lásku k tým, čo ho porodili, že zlyhá... Boh je všemohúci v tom, že nám dal možnosť sa rozhodnúť aj pre zlo. Keby nám túto možnosť nedal, neboli by sme slobodní, a teda ani zodpovední za svoje konanie. Boli by sme jeho bábky, nie jeho deti. Keďže s týmto rizikom tvoril človeka a dal mu napriek tomu slobodu pre rozhodovanie, je to prejav toho, ako s našou dobrovoľnou spoluprácou počítal, pričom počítal aj s tým, že to neprijmeme. Mohol, ale neurobil to. Takú veľkú váhu prikladal slobode. Vedel, že človek sa vzbúri, že sklame, že sa prikloní k zlému, nechal ho tak sa rozhodnúť. Ale zároveň mu dal možnosť všetko napraviť. V tom vidím jeho dobrotu. Že svet je zlý? Že existuje zlo vo svete? Treba sa nám zamyslieť, či sme tí, čo ho eliminujú, alebo množia. Boh má pre každého riešenie. Aj pre tých, čo sa pýtajú, najmä pre tých má odpovede. A osobne si myslím, že tých má najradšej.
10.10.2013 3:40 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

gbsvk   gbsvk

Neviem, kto si, ale vidno, že predtým, než si napísal svoju reakciu, si premýšľal. Ako to hovoril Forrest Gump? "Pro hlupáka každý hloupý", čo by mohlo znamenať, že platí aj opak: "Pre múdreho každý múdry" - ako som už naznačila autorke tohto blogu -, pretože si od neho môže (bezplatne) vziať myšlienky a obohatiť sa nimi. V Tvojej reakcii ma však zarazilo, že o sebe či ľudskej bytosti vôbec hovoríš ako o zhluku buniek alebo o niekoľkých chemických reakciách - to ako keby si povedal, že káva je len čierna tekutina. Chýba Ti pri tom konštatovaní niečo, čo si pre seba nazvime ESENCIA, podstata. My sme AJ zhluk buniek, ale NIELEN. Takisto ako káva je AJ čierna tekutina, ale NIELEN. To, čo ju robí kávou, je charakteristická, podstatná, nezameniteľná esencia kávy. Teda aj človek má svoju esenciu, čo mu dáva punc človečiny (človečenstva) od toho okamihu, ako sa spustila "chemická reakcia" tvorby nového jedinca (plodenie). Ideálne je, keď je spojené s milovaním a vzájomnou láskou dvoch osôb opačného pohlavia v manželstve, hoci vieme, že chemická reakcia prebehne aj za menej ideálnych podmienok. Ale to teraz nechcem rozoberať. Teda pri plodení sa stretnú dva prvky a nič iné sa z tých dvoch prvkov - vajíčka a spermie - neskôr nevytvorí, a teda ani nenarodí, iba človek. Ani brontosaurus, ani kozľa, ani Ferdo Mravec. Tú esenciu človečenstva si nesú vo všetkých štádiách vývoja v sebe. Preto tí, čo to pochopili, hovoria, že človek je hoden ochrany od počiatku, lebo má v sebe túto esenciu človečenstva, ktorá sa naplno prejaví narodením. Vtedy človek-dieťa uzrie svetlo sveta a vtedy my uzrieme človeka ako dieťa. Predstav si, že každé semeno v prírode má tú najvyššiu ochranu, aby sa zachovalo, aby bolo schopné reprodukcie, kolobehu - a teda aj večnosti. Len taký orech. Akú má pevnú škrupinu! Alebo ovocie, ktoré má jadrá, napríklad melón, akú má hrubú kôru. Keď si vie príroda takto chrániť základ, z ktorého pochádza, o čo viac by sa mal o to usilovať človek... Len toľko som chcela podotknúť.
10.10.2013 1:50 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME