Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: misia
1 >
mínus indicator plus

Titus Zeman a Anton Srholec   Titus Zeman a Anton Srholec

sedeli spolu v Jáchymovských lágroch. Obidvaja väzni túžiaci po slobode, obidvaja saleziáni. Jeden z nich je blahoslavený, druhý bol filantrop, humanista, až do smrti obhajoval najchudobnejších. Naša doba nesmie zabudnúť na tých, ktorí boli prenasledovaní pre slobodu a spravodlivosť. Česť ich pamiatke.
 
mínus indicator plus

oprava   oprava

konzervatívnych
 
mínus indicator plus

Pápež František je múdry,   Pápež František je múdry,

že nereagoval na iniciatívu konyervatívnych teológov. Čokoľvek by povedal, nepresvedčíl by ich. Za postojmi pápeža Františka je jeho skúsenosť života v plnosti.
 
mínus indicator plus

17. novembra 2016   17. novembra 2016

Alojz Hlina ako posledný z rečníkov na spomienkovej manifestácii, hovoril o nedokončenom novembri 1989. Včera na mimoriadnom sneme KDH bol schválený program Nový november. Je to dobrá správa pre celé Slovensko.
 
mínus indicator plus

super   super

Takýto program len poteší.
 
mínus indicator plus

česť jeho pamiatke   česť jeho pamiatke

Nech jeho životné postoje sú pre nás inšpiráciou.
 
mínus indicator plus

super   super

Hlina a jeho tím majú dobré nápady. Nech to ešte rastie smerom nahor :-)
 
mínus indicator plus

akčný predseda KDH,   akčný predseda KDH,

je vžy tam, kde sa niečo deje.
 
mínus indicator plus

počúvajúc svedectvá   počúvajúc svedectvá

mladých ľudí na Svetových dňoch mládeže v Krakove, hlavne s vojnou zmietaných krajín Sýrie a Iraku, rastúci terorizmus v Európe a vo svete , je dostatočným dôvodom na pápežove posolstvo mladým, aby sa viacej zapájali do politiky a verejného diania.
 
mínus indicator plus

skvelý rozhovor,   skvelý rozhovor,

páčilo sa mi ako Alojz Hlina pravdivo pomenoval niektoré fakty. To, že by v súčastnosti evanjelik skôr volil komunistu, než KDH, je smutné. Verím, že Alojz to dá do poriadku, keď sa chce inšpirovať CDU-CSU. V súčastnosti je jedno z mojich detí v Nemecku na ekumenickom stretnutí mládeže, tam to naozaj funguje.
 
mínus indicator plus

Tonko   Tonko

spomínal, ako sa eštebáci snažili zistiť od neho mená členov podzemnej cirkvi. Pýtal si od nich čas na rozmyslenie. Pretože nechcel nikoho udať, napísal zoznam všetkých zosnulých farníkov v obci, kde pôsobil, a ktorých pochoval. Keď to zistili, o pár dní ho v noci navštívili a do krvi zmlátili.
Reakcia k téme: Pocta Srholcovi
21.06.2016 19:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

K+   K+

Tonko Srholec bol človek širokého srdca, ktorý nám ukázal vzor človečenstva. Na odhalení jeho pamätnej busty chýbali súčasní vládni činitelia. Slávnostnej spomienky sa okrem pána prezidenta Andreja Kisku zúčastnili aj členovia mimoparlamentných strán: nový predseda KDH Alojz Hlina so svojimi podpredsedami: Milanom Majerským, Petrom Bobulom a Pavlom Zajacom. Prítomní bol aj Pavol Frešo z SDKÚ. Tonko, nikdy na Teba nezabudneme.
Reakcia k téme: Pocta Srholcovi
19.06.2016 8:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tonko Srholec,   Tonko Srholec,

si pamätník Brána slobody veľmi vážil. Do posledných síl nevynechal návštevu Devína, pri príležitosti výročia 17. novembra. Odhalenie pamätnej busty Antona Srholca, v blízkosti Brány Slobody, nám bude pripomínať jeho boj za slobodu, spravodlivosť a solidaritu. Tonko, určite sa z hora na nás usmievaš, že 17. november 1989 budeme na Devíne sláviť spoločne s Tebou.
 
mínus indicator plus

každý sa na to pozerá cez svoje okuliare   každý sa na to pozerá cez svoje okuliare

ja to vidím tak, že ako bývalý eurokomisár má stále vplyv v európskych štruktúrach, a preto môže prispieť k ochrane prenaledovaných kresťanov. Nový reštart KDH s Alojzom Hlinom, znamená generačnú výmenu. Pán Hlina vo svojich diskusiách často prejavil úctu voči Jánovi Figeľovi. Ján Figeľ môže svojím pôsobením v Bruseli pomôcť nielen KDH, ale aj Slovensku počas predsedníctva v EU.
13.06.2016 19:11 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

vie otčenáš aj po čínsky,   vie otčenáš aj po čínsky,

to hocikto neovláda.
12.06.2016 17:14 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

pre niekoho trest boží,   pre niekoho trest boží,

pre ďalšieho nový začiatok.
12.06.2016 16:57 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

prenasledovanie kresťanov vo svete   prenasledovanie kresťanov vo svete

je tak pálčivý problém, ktorý sa musí riešiť ihneď. Je dobré, že Ján Figeľ rieši prenasledovanie kresťanov. https://www.youtube.com/watch?...
12.06.2016 16:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

presne tak,   presne tak,

zabudlo sa na ľudí, na ich každodenné starosti a problémy. V sociálnych službách sú veľmi nízke platy, a doteraz to nikto neriešil. Chýbajú opatrovatelia, ktorí utekajú za hranice, aby dôstojnejšie prežili.
11.06.2016 17:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

dajte Alojzovi 100 dní,   dajte Alojzovi 100 dní,

potom súďte.
11.06.2016 17:36 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME