Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: PS.:
1 >
mínus indicator plus

Bohužiaľ ...   Bohužiaľ ...

... po prvom odseku to bolo ešte nepochopiteľnejšie ako tí kritizovaní. Trošku ubrať na násilnom humore, ktorý vyžaduje obrovské sústredenie a odvádza odo podstaty. P.S.: ale ten prvý odsek s výpočtom mesačnej straty pre štát sám o sebe je dostatočný.
 
mínus indicator plus

prosím   prosím

ak vás to uráža, tak prosím konkrétne v čom klame? To, že predchádzajúca a j tie pred tým urobili kopu zla súhlasím. Ale váš text chápem, že v tom bola len vláda. SAV (a inštitúcie - napr. hmotné rezervy) boli sväté a bolo im ubližované?
 
mínus indicator plus

Poďakovanie a odporúčanie   Poďakovanie a odporúčanie

Ďakujem za článok. Vidno, že máte prehľad a preto by som odporučil: poznatky adresovať priamo mimistrom - poštou a ako verejný list. Konkrétne vedomosti o porušení zákonov podať ako trestné oznámenie - opäť aj verejným listom. Dnes je hádam už čas, kedy sa tie verejne oznámené listy nestratia a nájdu teda pokračovanie. Držím palce v pokračovaní.
 
mínus indicator plus

Jedna jediná otázka   Jedna jediná otázka

Ty by si išieľ tie veci zachraňovať? Išieľ by si napriek všetkým zákazom a upozoneniam na 7 podlažie zobrať veci úplne sám, len spoliehajúc na techniku, ktprú si si zadovážil? Ak nie tak nie´koho iného do takej situácie nemanipuluj. Samozrejme, že väčšina obyvateľov z tej bytovky by išla...
 
mínus indicator plus

Ďakujem   Ďakujem

Skutočne ďakujem za tento rozhovor a myšlienky. Bol by to úžasný vianočný dar, keby sme si tie slová vzali k srdcu a nechali pôsobiť.
 
mínus indicator plus

Bohužiaľ toto nastavenie je zlé   Bohužiaľ toto nastavenie je zlé

Na rovinu: liečite vonkajší prejav žihlavky a sústredíte sa tak silno, že nevidíte ani skutočnú chorobu ani jej skutočné príčiny. Vlastníctvo samo osebe nie je ani dôsledkom ani príčinou. Hlavná príčina je v nedodržiavaní až platných zákonov, nedostatočná kontrola zo strany štátnej moci - úradov, polície a prokuratúry. A ak aj náhodou tieto orgány fungujú, tak ich úsilie zastaví skorumpovaná súdna moc. Bohužiaľ ste nabehli na bolševickú rétoriku a čím ďalej tým viac chcete zasahovať do života ľudí. Zatiaľ v mene "väčšieho dobra", ale začínate mať pocit neomylnosti a to skončí takisto ako v minulosti. A bude dobre ak len v neomylnosti Fica a Mečiara. V horšom prípade Gottwalda a Stalina...
12.11.2019 6:42 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ja sa s vami nehádam o vašich argumentoch, ktroé sú správne. Vy ste v úvode svojho príspevku položili otíázku bez otazníka. Ja som na ňu (namiesto autora) odpovedal. A skutočne si myslím, že ide o akúkoľvek výsadbu. P. Pado síce píše o povinnosti, ale tá sa neplní. Inak by lesy boli už zasa lesmi (lesíkmi s malými stromkami) a to nie sú. Lenže tu ide aj o ostané plochy. A tam máte pravdu, že je to zložité. Navyše aplikovať Indiu alebo Eritreu na naše podmienky je smiešne a nesprávne. Ich odlesnenie a zaľudnenosť má iný rozmer. Aj aj váš a p. Pado argument o vlastníctve, administratíve je správny. A ešte - v oboch krajinách to bolo zastrešené vládou a ministrami. Náš minister hospodárstva naopak vlastní firmu na ťažbu a obchodovanie s drevom. A čo minister (ne)životného prostredia? Nechem otvárať ďalší problém...
06.08.2019 9:08 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Skutočne o akúkoľvek (rozumnú)   Skutočne o akúkoľvek (rozumnú)

Z textu je zrejmé, že ide o výsadbu 5 000 000 stromkov. A to akosi vyžaduje kombinovanú výsadbu. Ale v zásade nejde o to číslo. Akýkoľvek zasadený stromček, ktorý je zasadený správne, na správnom mieste a je o neho naďalej starané je potrebný. A to skutočne kdekoľvek a akýkoľvek. Z textu je jasné, že p. Pado píše všeobecne. Od výsadby pri panelákoch až po obnovy holorubouv. A o o počtoch s 3, 4, 5 a viac nulami počtov... Bohužiaľ som svoju reakciu napísal pre čítateľa, ktorý má záujem aj čítať, nie len reagobať. Pri komunikácii by malo platiť, že !pán boh nám dal jedny ústa a dve uši. Tým naznačoval, že máme 2 x viac počúvať ako hovoriť." Nanešťastie v diskusiach to vypadá, že sme dostali jedny oči a dve ruky - často saviac píše ako číta.
06.08.2019 7:25 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ide o akúkoľvek výsadbu   ide o akúkoľvek výsadbu

ide o akúkoľvek výsadbu
06.08.2019 6:59 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ďakujem za zhrnutie   Ďakujem za zhrnutie

Moja reakcia: https://www.facebook.com/Pavel... Bohužiaľ s autorom súhlasím, len posielam trochu nádeje,že bude lepšie.
06.08.2019 6:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ale ja sa nezastávam p. Žarnanaya. Len píšem, že ostré súdy ostatných sú nesprávnou cestou. Keby p. Žarnay nenapísal tento blog, tak ani nevieme. Ale on si uvedomil,že spravil chybu, a hľadá nápravu - a nie u p. Číža, ale u seba. A to je dosť veľký rozdiel... P.S.: aj mňa p. Žarnay rozladil, že sa nezastal slabších. Ale má v sebe svedomie a preto vec ďalej rieši a napráva. P.S.2: kiež by sme mali všetci odvahu si svoje chyby priznať a silu ich skúsiť napraviť.
 
mínus indicator plus

Článok pekný, elektráreň super, len ...   Článok pekný, elektráreň super, len ...

... ten titulok? Čierny Váh nemôže nahradiť celú Vážsku kaskádu. Tak ako auto nenahradí loď - sú to proste neporovnateľné veci. Vážska kaskáda slúží len na výrobu elektriny a reguláciu prietoku vody. PVE Čierny Váh je najväčším slovenským akumulátorom (výkonovo) a slúží tiež na reguláciu, ale elektriny.
 
mínus indicator plus

 

Česká alternatíva sú PVE Dlhé stráne. Takže Češi majú podobú...
 
mínus indicator plus

 

Nesúď aby si nebol súdený. Zo stoličky od počítača sa ľahko vypisuje. A p. Žarnay si nasipal popol na hlavu.
 
mínus indicator plus

 

Ďakujem za zverejnenie a dúfam, že pre vás to je dostatočne dôrazné poučenie sa nabudúce ozvať hneď. A nie potom blogom. Priznám sa, že už som dosť otrlý z takýchto "vyplakávaní" po funuse. Tak ma najskôr tento text nahneval. Bohužiaľ viac na vás ako na smeráckeho poslanca. Od neho to proste človek čaká, u vás ma prekvapilo to ticho pri akcii smeráka. Ale s ďalším a ďalším hlbokým nadýchnutím som si uvedomil, že asi aj ja by som sa zachoval podobne. Preto dúfam vo vaše poučenie. A ukazuje to na stav našej doby. Viac som bol nahnevaný na vás ako na sviniara. Preto sa teraz zasa ospravedlnňujem ja vám. Aj preto, že som súdil. Súdil bez vedomosti, bez istoty, že by som sa zachoval lepšie. A pridám sa k tomu doporučeniu - omluva za iných a ponuka na ochranu pre sviňami. A ešte pridám - dobre že ste to napísali, dobre že sa hambíte - viac za seba ako za ľudskú kreatúru. A aj nám ste nastavili zrkadlo (teda aspoň mne), či by sme v danom momente boli pohotovejší a lepší.
 
mínus indicator plus

 

ako ste došli na ten nebezpečný toxický odpad? FV panel - kremík (skla a polovodič), hliník, striebro, meď, tedlar a EVA fólia - izolácia... CdTe (kadmium telurid) majú na Slovensku menej ako 5 MW výkonu a sú od First Solaru a ten si ich po životnosti odvezie...
 
mínus indicator plus

Zvykajte si   Zvykajte si

Do volieb zostava rok, začína sa nám volebná kampaň k marcu 2020. Pnutia v koalícii budú častejšie a hlbšie.
 
mínus indicator plus

 

Diskriminačná žaloba? Podmienka vo vyhláške bola návratnosť 12 rokov, podpora dnes má rovnakú podmienku ako v roku 2009... A rozdiel sa dá a môže zdôvodniť presne poklesom ceny (nie len) technológií... Ale stop stav neskončil, je iba oficiálny: https://www.energiaweb.sk/2019...
 
mínus indicator plus

štátna pokuta štátnej organizácii   štátna pokuta štátnej organizácii

je vlastne z hladiska občana neutrálna. Na jednej strane je to štátny výdaj, na druhej strane prijem = 0. Avšak veľmi dôležité je, že sú skutočne štátni úradníci pod kontrolou.
 
mínus indicator plus

Jahnátek/Holjenčík   Jahnátek/Holjenčík

Nie že by som bol priaznivec Jahnátka, ale toto je maslo na hlave jeho predchodcu kráľa v energetike Holjenčíka. Práve za toto obdobie sa odvolal a "predal" alebo odovzdal miesto profesorovi.
 

1 >

Najčítanejšie na SME