Streda, 1. apríl, 2020 | Meniny má Hugo

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: DenneProtiSocializmu
1 >
mínus indicator plus

Skazený deň   Skazený deň

Fico si už nechal vyrobiť tisíc zlatých falošných plastových tehličiek v Číne a na čo mu teraz budú ??
 
mínus indicator plus

Meeting   Meeting

Viem si predstaviť ten meeting, kde Smeráci rozmýšľajú čo by ešte ukradli. A keď zistili, že už nie je čo, že už ukradli aj plienky v domovoch dôchodcov, tak niekoho napdalo zlato v Anglicku. A teraz budú týždeň žúrovať, že akí sú inteligentní....
 
mínus indicator plus

Chamtivosť štátu   Chamtivosť štátu

Štát berie viac 50% toho čo zarobíme. Musí to robiť, pretože napríklad na Slovensku 1.7 milióna pracujúcich živí 600 000 štátnych zamestnancov, 400 000 nezamestnaných, 1.3 milióna študentov a detí, 1.7 milióna dôchodcov, invalidov, ženy na materskej. Spolu tak každý zamestnanec živí viac ako dvoch ďalších ľudí. Nikto neukradne toľko čo štát a škoda, že to pápež nepomenoval takto priamo.
 
mínus indicator plus

Keplerove zakony   Keplerove zakony

Trochu to domotali, tym ze rozpravaju o Kopernikovi - ktorý navrhol heliocentricku sustavu zalozenu ale na kruhovych pohyboch a epicykloch. Aj Galileo aj Kopernik sa stale drzali kruhovych pohybov, pretoze iny pohyb v prirode dovtedy nebol ukazany. Az neskor Galielo objavil ze volny pad je parabola. Ale to uz, Kepler na zaklade pozorovani Tycha de Braha dokazal urcit, ze ten pohyb je po elipse a tak mohli vzniknut Keplerove zakony. Takze ludstvu to sice trvalo stovky rokov, ale Keplerove zakony mohli vzniknut az potom, ako Tycho de Brahe mal dost penazi (mal vlastny ostrov) aby vybudoval presne meracie zariadenie (este neexistoval dalekohlad) a mal cas zaznamenavat presne pohyb Marsu. Az potom mohol Kepler zistit ze to zodpoveda tomu, ze ked sa nasa planeta hybe po elipse a pozorujeme inu planetu, ktora sa hybe po elipse. Dovtedy nic take zistovat nemohli a geocentricky model mali velmi presne urobeny. V 16. storoci dokazali pomocou neho predpovedat zatmenie mesiaca s presnostou na 4 minuty.
 
mínus indicator plus

 

Vo svojej múdrosti asi nevieš, že zakladateľ paleontológie je blahoslavený Niels Stensen, Aachenský biskup a apoštolský vikár ? https://cs.wikipedia.org/wiki/...
 
mínus indicator plus

Viera na Slovensku je iba divadlo   Viera na Slovensku je iba divadlo

Slováci chodia do kostola, ale duchom sú často preč a berú to len ako zvyk. Videl som rozhovor, kde sa český farár sťažoval slovenskému, že má poloprázdny kostol. A ten slovenský mu naopak závidel, že má v kostole iba ľudí, ktorí sú naozaj zapálení pre vieru a nie ako na Slovensku, kde väčšina tam chodí iba zo zvyku a skôr dbajú na to aby mali pekné nedeľné oblečenie ako na to aké je kázanie. Slováci nikdy reálne nebojovali o svoju vieru ako Poliaci alebo ako Češi. A vždy boli ochotní ju zľahkosťou zahodiť. Máme aj také osobnosti v dejinách: Husáka, ktorý bol miništrant a z ľahkosťou vieru zahodil. Tisa, ktorý bol dokonca farár ale správal sa ako najhorší kacír. Podobne aj Štúrovci, ktorí boli všetci evanjelici a namiesto svojej viery radšej presadzovali nacionalizmus a niekedy až rasizmus.
 
mínus indicator plus

Slovensko   Slovensko

Aj Slovensko by sme mali rozdeliť na Kotlebistán a na Kaviareň.
 
mínus indicator plus

Hnus   Hnus

Presne tymto smerom ide cela EU. Popretie referend a inych demokatickych principov. O vsetkom chcu rozhodovat nevoleni uradnici - tak ako teraz Spanielski sudcovia.
 
mínus indicator plus

Hodená cez palubu   Hodená cez palubu

Sulík s Nicholsonovou hodili použitého bojovníka cez palubu a žraloci sa hneď zbehli aby mali korisť....
 
mínus indicator plus

Slovensko   Slovensko

Je vtipné, že Slováci kritizujú Apple, pričom Slovensko sa cpe Číňanom do zadku a dúfa, že budú chodiť vlaky z Číny na Slovensko. Podobné je to aj s Tureckom. Ľudia tu kritizujú USA, že nechala Turecko aby likvidovalo Kurdov ale zároveň tento rok bolo viac Slovákov v Turecku ako v Chorvátsku. Ani Slovensko, ani USA a už vôbec nie EU nepodporilo oficiálne Hongkong. Ľudia v HongKongu mali výrazne protestovať keď ešte patrili Spojenému Kráľovstvu. Vtedy boli hrdí Číňania, ktorí kolonialistov nepotrebujú. Je smiešne si myslieť, že práve Apple bude bojovať za HongKong - kde sídlia jeho konkurenčné firmy...
 
mínus indicator plus

Ďalšia ľavicová strana   Ďalšia ľavicová strana

Odišli pravičiari a prišli slniečkári Nicholsonová, Droba, Dostála a ďalší. Odišli Tí čo reálne bojovali proti zlu. A tá, ktorá sa postavila proti Richterovi a poukázala pedofilov v Čistom dni, bolo dokonca exemplárne vyhodená zo SASky. A táchto nahradili ľudia, čo majú ľavicovú agendu zhodnú s progresívcami. Keď si to voliči uvedomia, tak nezískajú vo voľbách ani percento.
 
mínus indicator plus

NATO   NATO

Keďže je Turecko v NATO, tak je to dosť smiešna situácia. Voľby v USA sa blížia a zrejme budú poznačené vysokými clami na Turecký med.
 
mínus indicator plus

 

Jeden z nich pred voľbami vychvaľoval Rada Procházku a potom si rýchlo mazal príspevky na facebooku :)
 
mínus indicator plus

 

1. Dať si do google: Trump bezcolny EU USA. Bolo v juli 2018 na stretnuti s Junckerom . 2. Americke cla su percentualne o dost mensie, ale tazko sa to meria. Aj ked je vyvoz do Ameriky vacsi ako je dovoz, tak Americania vybrali iba 5.7 miliardy ale Europa vybrala 7.1 miliardy. https://finmag.penize.cz/ekono... . 3. Existuju aj krajiny bez akychkolvek ciel. Hongkong a Singapur. A bolo nim aj Estonsko kym nevstupilo do EU.
 
mínus indicator plus

 

Takže keď si Tvoj sused dobrovoľne strelí do nohy, tak Ty si strelíš do oboch ? Lebo o tom sú clá - poškodzuješ sám seba.
 
mínus indicator plus

Brusel   Brusel

Je nutné ale povedať celú pravdu: . 1. EU precliavala celé roky americký tovar 4x viac ako Amerika tovar z Európy. - 2. Trump minulý rok navrhol úplné zrušenie ciel medzi Európou a USA. Brusel to okamžite zamietol. . 3. Pre úradníkov z Bruselu, ktorí žijú za štátne peniaze je toto veľmi výhodné a preto túto krízu zväčšujú. Krach súkromných firiem sa ich až tak nedotkne. Oni majú svoj plat istí. A čo je najdôležitejšie: Clá idú priamo do rozpočtu EU - to sú peniaze, ktoré vôbec ako krajina nevidíme - a bruselskí úradníci si s nimi môžu robiť čo chcú. A aj si s nimi robia čo chcú - účtovníctvo EU ešte nikdy neprešlo auditom a nebolo zverejnené.
 
mínus indicator plus

Podivná hra   Podivná hra

To bola dosť priehľadná hra od vzbúrencov. Zbavili sa Nicholsonovej a naznačili, že po voľbách by sa zbavili Sulíka. Ale krúžky jasne ukazujú, že Sulík a Nicholsonová získavajú drvivú väčšinu krúžkov. Takže sa chceli po chrbte Sulíka dostať do parlamentu a potom by SASku rozložili. Túto hru mali hrať až po voľbách a mali by celé roky aby ukázali, že aj bez Sulíka je SASka životaschopná. Takto sa celá SASka úplne oslabila, sú tam zrazu nejakí podivní ľudia. Kongres SASky navyse ukazal, ze to bola zakulisna hra v republikovej rade a nemala tato hra podporu v celej Saske.
 
mínus indicator plus

Zijeme v podivnej dobe   Zijeme v podivnej dobe

Ludia v jednej najstarsich demokracii si odhlasuju referendom nieco. A spusta ludi robi obstrukcie aby sa vykonalo to, co je odhlasovane. A este aj na Slovensku tomu niektori tlieskaju. Presne ako slovenski politici, ktori vselico naslubuju a potom nic neplnia.
 
mínus indicator plus

SMER-MOST-SIET   SMER-MOST-SIET

Takže strana, kde sa zídu všetci z bývalej koalície, ktorí nie sú narkomani a nehrozí im okamžitá väzba.
 
mínus indicator plus

Jachty   Jachty

Jachty zdraželi a musíme im to z daní zaplatiť...
 

1 >

Najčítanejšie na SME