Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: pusipajtáš
1 >
mínus indicator plus

 

Jo pán chytrý, tu je jeden zdroj priamo z krajiny http://uk.businessinsider.com/... To je krajina kde potrebujú cenu ropy na úrovni 90-100 dolárov za sud aby mali vyrovnaný rizpočet. Inak čerpajú zo svojich rezerv. Si myslíš že plácam? Tak povedz mi prečo sa najprv Rusko snažilo rodeliť OPEC na krajiny ktoré sú s z hladiska produkcia menej významné a krajiny ktoré ozaj tvrdia muziku? Aby si nebodaj prihrali svoju polievočku a oslabil kartel ktorý je aj tak málo funkčný?Ukazuje sa že im to moc nevychádza. aj keď sa možno sa Rusko dohopdne so Saudmi a Irakom je tu stále Irán, ktorí snahy koordinova produkciu komentoval sentenciou ako že zmrazenie produkcie je frk. http://news.yahoo.com/iran-dis... To hovorí krajina s druhou najväčšou zásobou plynu a druhou, resp,treťou zásobou ropy na svete. Ktorej potreba kryť rozpočtové príijmy z ropy je druhá po Venezuele. Si mymslíš že plácam vtiipy?
 
mínus indicator plus

 

pre nejakými 10 rokmi tento súdruh balkánsky strihnutý fešák, dufam že to neberie ako urážku moci, ale iba ako postreh, kritizoval Palka. Nie toho chameleonskeho ***** na ministerstve financií pri Miklošovi a púotom za Fica, ale toho dogmatického ex kádéháka na ministerstve vnútra, za akciu Jastrab. Kaliňák, súdruh feši, vtedy v opozícii sa vyjadril, že keď sa dostanú k moci, tak nebudú robiť represiu typu Jastrab, ale že vodičom pri priestupkoch dohovoria. No ver mu k..ovi. Herec sa dostal k moci a za pol roka zopakoval akciu jastrab nielen na vodičoch, ale rozšíril ju aj na chodcoch. Začal akciu na kontrolu dodržiavania prechodu na zelenú aj pre peších! Ocasovi asi ušlo, že najviac nehôd a s najvážnejšími následkami spôsobujú nie chodci, ale vodiči. Nevadí že to nevedie k žiadnemu výsledku, k..t potreboval realizovať svoje hlúpe predstavy. Takže som musel povedať svoje policajtom kontrolujúcich zebru pre peších, tí sa však zvládli na obyčajné - sťažujte sa u nadriadených. Vďaka aj za takú malú demokraciu.
 
mínus indicator plus

 

A hneď po nástupe do funkcie sa Kaliňák nezabudol vyjadriť že postihy a také veci ako akcia Jastrab nebudú robiť. Oni sa zamerajú viac na vysvetlovanie. Tak a teraz vodičom vysvetlili že ešte viac vecí nemôžu robiť ako doteraz, a ak ich napriek tomu urobia, dostanú väčšie postihy.
24.08.2007 9:45 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Bože takéto bludy som už dávno nečítal. Hlavne ten bod 3. V podstate si poprel úplný základ ekonomického rastu.
Reakcia k téme: Firmy Tomanovú nezastavili
21.08.2007 9:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

V zmysle tvojho posledného odseku ma napadlo niečo podobné. Že rezervy v štátnej sfére sú očividné už aj na web diskusiách.
21.08.2007 9:29 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Čo chceš tým naznačiť? Aj nemecké náterové látky, laky, sofistikované plasty a ďalšia kvalifikovaná chémia sa robí zväčša z dovážanej ropy. Zato v saudskej arábii z nej robia, okrem palív, obyčajný komoditný polyetylén a polypropylén.
20.08.2007 15:13 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ekonomické nezmysli. Ktorí severenia, okrem nórov, majú ropu a zemný plyn? Práve to strojárstvo a telekom posúva Švédov a Fínov na čelo konkurenčnej schopnosti a teda peletón svetového hospodárstva. Recesia vždy skončí a väčšinou tí veľkí prežijú. A kým drevo na švédsky nábytok a fínsky papier dorastie vždy, keď raz dôjde ropa nepomôže nórom už ani fúkanie cukru do pr...le.
20.08.2007 14:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Alebo - za päť rokov dobehneme USA. V roku 1980 bude v CCCP komunizmus. (Nejaký Nikita CH. vodca komunistov v prejave na zjazde KPCC v roku 1962).
20.08.2007 11:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Si myslím, že je to tak. Že si dlhú dobu nebudú chcieť túto skutočnosť priznať a radšej budú hladať pomocné vysvetlenia. Príkladné reakcie sú hneď nižšie.
20.08.2007 9:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Veru. Ja som taký dokument videl teraz v nedelu. Byvola, nie sice teliatko, z predu drržal lev a zo zadu levica. Keď sa približovalo stádo, tak to najprv vzdala levica, a keď už boli od onich na takých 10 m tak aj lev. V iných dokumnetoch dokonca tvrdili, že byvoly dokážu leva aj zabiť.
16.08.2007 9:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Pletieš vela veci. Maxwelove dôchodkové fondy ako aj prípad Enron boli iný druh fondov o ktorých je téma. Hádaj aký bol ich problém?
08.08.2007 10:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Moc si fandíš. Alebo si zas vymýšlaš?
07.08.2007 11:42 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

No ale na teba sa zďaleka nechytajú. Na propagandu ako z príručky ideologického tajomníka UV KSČ.
07.08.2007 10:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

No je mi smutno. Najmä ak si pomyslím že podobní manážéri gazdujú až na tých najvyšších úrovniach.
07.08.2007 8:45 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ser na neho. Vymýšla si aby mohol mať tému.
 
mínus indicator plus

 

:-)) Začínam mať pocit že niektorí sa stávajú politické vlezdoritky a strácajú pojem o realite. No a co ked Angyalova nie je poslankyna? Na co ju potom v júly dosadili do predstavenstva?
06.08.2007 8:51 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Nemôžem si pomôcť ale pri tvojom texte ma napadol príklad jednej nemenovanej štátnej firmy. Predchádzajúci šéf bol odborník na problematiku a vo firme skresal nákladový tuk pomaly na kosť. Teraz tam nastúpila klika ktorá v danej oblasti nerobila, alebo má velmi všeobecné znalosti. Aby nevyzerali ako úplní nevedkovia, rozhodli sa že odborný deficit zaplnia novými ludmi. Teda žiadne znižovanie, skôr opačne. Šéfovia kusovky a e ešte majú aj bočné kšefty.
 
mínus indicator plus

 

To s tým prebudením premýšlania v spoločnosti vďaka Fico a spol je pekný žart. Väčšina reakcií jeho a jeho fandov sa pohybuje na úrovni pocitov a menej faktov. Preto radšej k téme. Kto vlastní väčšinu tatranských hotelov? 1. podnikatelia ktorí získali na základe úplatkov v rámci malej privatizácie (Kaník sa nabalil) 2. podnikatelia dobrí privatizéri (HZDS) a sociálne cítiaci spoluobčania (sponzori SMER), ktorí v prevádzkach dbajú nielen na spokojnosť zákazníkov ale aj zamestnancov (žiadne minimálne mzdy, pekne priemer)
Reakcia k téme: Hrdosť
31.07.2007 12:14 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Takýto text s \"ťažkou\" informačnou hodnotou, teda klišé a bláboly dokážu ministerskí úradnici a pracovníci štátnych úradov generovať tony. Aj na EU SAV je niekoľko jedincov, ktorý na 50 stranách prežúvajú triviálne informácie z grafov, aby to na konci \"zazdili\" všeobecnými, notoricky známymi skutočnosťami.
 
mínus indicator plus

 

Mižičková bola vo funkcii od začiatku marca. Hehe a 12.3. nejaká neznáma organizácia HELIOS ocenila pôsobenie predsedu vlády SR Roberta Fica vo veci obvinených bulharských zdravotných sestier v Líbyi. Keby produkovala viac podobných správ, ruksak by nedostala.
26.07.2007 7:22 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME