Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: nal
1 >
mínus indicator plus

 

veď ja nič. Janu poznám... vyše 10 rokov. a naozaj len poviem, je až príliš iniciatívna. keby tu bola funkčná pošta, napísal by som viac mimo fóra.
 
mínus indicator plus

 

https://www.idnes.cz/zpravy/do... (prosím, tie sarkastické poznámky si nechaj bokom)
 
mínus indicator plus

 

Nie, mortalita je rovnaká (resp. sa nedokázalo, že by zomierali viac a už nie v 70x násobne)
 
mínus indicator plus

 

Keďže sa mi páčia tvoje názory a Janu poznám osobne, povedzme že je veľmi snaživá.
 
mínus indicator plus

 

:) má zabudované NITRO a tak kvapôčky sa šíria vzduchom rýchlejšie?
 
mínus indicator plus

 

Je to nelogické. Vírus sa môže o 70% rýchlejšie rozmnožovať v tele. Teda, ak je napr. inkubačná doba týždeň, pri tomto víruse by bola 2-3 dni. Ale aj jedna kvapka "starého" vírusu je rovnako nebezpečná, ako tohto.
 
mínus indicator plus

 

Len vsuvka k všeobecnej vete - šíri sa o 70% rýchlejšie... viem si predstaviť, že vírus má vyššiu mortalitu, že sa lieči o týždeň navyše, že zasahuje nervový systém... ale šírenie o 70% rýchlejšie je relatívne. ak nakazený má rúško a druhý tiež, chudák vírus sa môže rozliať na kolomaž. a ak obaja nemajú rúško, rozšíri sa aj "starý" aj tento rovnako.
 
mínus indicator plus

 

áno, podľa prieskumov v ČR a SR je viac ľudí, čo sa nechcú zaočkovať s VŠ vzdelaním a naopak najviac so základným.
 
mínus indicator plus

 

Toto nie je o divadle pre plebs, tu sú vyššie záujmy. Volajme to biznis... Na okresné úrady sa politicky budú nominovať na vedúcich odborov nju naši ľudia. Núdzový stav = zmluvy bez vo. Núdzový stav = vlastné vyhlášky. Toto nie je o statuse na FB pre pobavenie...
 
mínus indicator plus

 

Rozdelia sa a nedostanú do parlamentu. Dokopy majú výtlak na 8%, no delením na slušných a fašistov nebude na parlament. Čo ale nevyrieši hádanku budúcej koalície.
 
mínus indicator plus

 

Nemám kryštálivú gulu, ale ak by sa volilo ešte tento rok, kolícia by bola Hlas, PS a SaS. S podporou smer a lsns. Olno a sme rodina na beton nebudu vo vlade.
 
mínus indicator plus

 

Znie to hlúpo, ale je to pravda. Vyvolení a ich rodiny spravili pre očkovanie viac, ako hrané reklamy či vedci dokopy . Zahrala závysť - ona mohla a ja nie?! Chcem aj ja!! A zahral chaos - prečo som až v x vlne?! Zaočkujte ma pred dovolenkou!! Ľudia sa vo všeobecnosti chcú očkovať. Potrebu očkovania (v pozitívnom zmysle) zaviedol socializmus a až na pár exotov s IQ šumiacej trávy nemajú ľudia s tým problém. Mavyše, ak sa tým podmiení cestovanie do cudziny (čo je otázka času). Štátne promá a reklamy vyzneli len zle alebo príšerne.
 
mínus indicator plus

 

Najčastejšia veta znie - Krď odídem, chcete tu mať toho zlodeja a klamára Pelleho?!
 
mínus indicator plus

 

Obviňujete ma bez naštudovania materiálu. Žiadna farma spoločnosť nesmie dať na trh a schválenie vakcínu bez udania jej doby pôsobenia. Pfizer pri svojej deklaruje 12 mesiacov. Prosím, prezrite si internet, ide o voľne dostupnú informáciu.
 
mínus indicator plus

 

Očkovací plán má jeden problém - pôsobenie vakcín voči COVID je rôznorodé, priemer je 1 rok (mnoho internetových "expertov" si myslí, že ide o doživotnú imunitu). Aby očkovanie malo zmysel, musí byť preočkovaná populácia do 1 roka a potom opäť od začiatku. Je to o dostatočnej výrobe a logistike. Dobrá správa je, že takto o rok už môžu byť na trhu aj iné vakcíny, ako ich dnes poznáme.
 
mínus indicator plus

 

Kritickú infraštruktúru rieši Zákon č. 45/2011 Z. z. (Zákon o kritickej infraštruktúre). Ten je ale písaný veľmi všeobecne. Popri logicky dôležitých sektoroch tam sú aj všeobecne poľnohospodári či pracovníci IT. Celý svet pristupuje k očkovaniu podľa kľúča, čo konečne zverejnilo aj Slovensko. Ak by vírus bol ako pri Španielskej chrípke, prioritu by mali mladí ľudia. Je to individuálne.
 
mínus indicator plus

 

nefleetovo sa na Slovensku najviac predáva Dacia. na reexport Škoda.
 
mínus indicator plus

 

Chuť byť pri moci je silnejší než volanie jeho voličov. Zbytočný odliv voličov. Včera imaginárne stratilo SaS -2% a OLNO -1% vo svojich preferenciach. My ro už nejak prežijeme, oni ani nie.
 
mínus indicator plus

a načo vzdelanie?   a načo vzdelanie?

stačí si ho kúpiť. a je z teba aj minister školstva, predseda parlamentu či premiér. zvlášť, keď všade navôkol nechcú dať deti do škôl, Slovensko chce zjavne zažiť a "tretiu vlnu". SaS, boh vie čo vám za to Igi sľúbil, ale svojich voličov ste zradili.
 

1 >

Najčítanejšie na SME