Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: qlgebraik
1>
mínus indicator plus

Preto sa korupcia na Západe potláča iným   Preto sa korupcia na Západe potláča iným

prostriedkami, než priamym dokazovaním trestného činu korupcie. Poväčšine sú títo ľudia odsúdení za rôzne iné typy kriminality, najmä daňové úniky, pranie špinavých peňazí, rôzne typy podvodov, bránenie spravodlivosti a podobne. Pokiaľ by povedzme v USA taký Malchárek vlastnil v roku 2001 jednu škodu Octavia a žiadnu nehnuteľnosť a v roku 2008 vlastnil n barákov a Audi centrum k tomu, dostal by milú návštevu z IRS, ktorá by skontrolovala či zo svojich legálnych zdokladovaných prijímov zaplatil dane. Pokiaľ by sa ukázalo, že nie, proste by mu to všetko zabavili bez akéhokoľvek dokazovania alebo súdneho procesu, to v prvom rade. Pardon, nie zabavili, ale "vzali do úschovy", pričom následne by ich mohol žalovať, ak by bol toho názoru, že prišiel k nespravodlivej ujme. Ja by som ako začiatok boja proti korupcii zverejnil všetky daňové priznania občanov SR, so spätnou platnosťou. Nórsko má daňové priznania verejné, už vyše sto rokov.
 
mínus indicator plus

Dobrý deň.   Dobrý deň.

Vzhľadom na Vaše doterajšie správanie sa na tomto fóre si Vás dovoľujem požiadať, aby ste svoje tvrdenia doložili. Ďakujem.
 
mínus indicator plus

Denníku N ich   Denníku N ich

dáva pani Kušnírová, matka jednej z obetí. Plne legálne, ako poškodená má prístup do vyšetrovacieho spisu. Hľadáš iné, zložitejšie vysvetlenie, zlatko moje? Len hľadaj. Vždy si našiel. Medzičasom síce musíš venovať väčšinu svojej duševnej kapacity tomu, aby si si vo svojej hlave udržal tú vratkú konštrukciu zo sebaklamov, na ktorej je založené celé tvoje bytie, ale čo iné ti už v tejto fáze tvojho života zostáva, že.
 
mínus indicator plus

To nie je len hlúposť.   To nie je len hlúposť.

To je adorácia zla. Tí voliči by sa chovali rovnako, ak by mohli. Nechovajú sa tak, pretože nemajú príležitosť a sú zbabelí. Pre nich nie je problém, ak niekto kradne alebo vraždí alebo znásilňuje deti. To sú ľudia ich krvnej skupiny. Černák je stále idolom v istých vrstvách. Obdivujú Putina, Trumpa, Husáka... Pre nich je problém, ak sa niekto chová morálne, zásadovo a altruisticky. Samotná existencia podobného človeka atakuje podstatu ich existencie, boja sa ho. Slušný človek je, samozrejme, omnoho spokojnejší vo svojom živote ako oni. Závidia mu a nerozumejú tamu, prečo je šťastný. Hľadajú vysvetlenia, potom vznikajú tie báje ako "Soros", "NWO", ....
 
mínus indicator plus

O ostatných firmách   O ostatných firmách

v *tom istom* zlodejskom tendri zase ani slovo. KPMG a jeho skvelá expertízna činnosť napr. v oblasti Kmotríkovho štadióna nevadí?
 
mínus indicator plus

To je   To je

1) pravda. 2) Presne ten cherrypicking ktorý SaS predvádza v oblasti "poukazovania na korupciu". Dozvieme sa niečo od SaS aj o ostatných členoch kartelu, ktorý sa celej tej schémy zúčastňujú? Je to ten istý tender, nie je problém ich identifikovať. KPMG? Valko & partners? Proctum consult a iná menšia fauna? Nič, ticho. Skáču čisto do Deloitte, lebo tam je *možno* väzba na Miuka. Do *jedného* z členov kartelu. Rozhodol Miuko o pridelení zákazky? Nie, že? A kto rozhodol? A akým mechanizmom? A je ten mechanizmus v poriadku? A konkrétne, čo s tým tendrom budú robiť *teraz*, resp. keď budú vo vláde? A je ticho. Roky atakovali iba malých hráčov, a keď stredných tak cez malé zákazky. Cetéčko? Stopäťdesiat litrov, či koľko? LOL. SaS bola protikorupčná. Pred desiatimi rokmi.
 
mínus indicator plus

Špecificky   Špecificky

do toho tendra za 160 miliónov SaS ani Matovič ani neťukli, keď to Kali prideľoval. Všebecne do polovice tohto volebného obdobia všetky opozíciou pertraktované kauzy sa pohybovali do milióna, dvoch. Totálne odrobinky, o ničom. V tejto krajine sa kradne v neuveriteľnej miere, totálne na drzovku, desiatky miliónov na jeden šup. To je účel existencie štátu menom Slovensko, preto bol založený baťkom Mečiarom. Prvý porušil omertu Auxt, keď zverejnil aspoň z časti pomery v NDS, keď ho odtiaľ odsunuli. Opozícia? Ticho ako myšky. Potom sa ozvali univerzity, keď SNS rozhodlo že u***e 230 miliónov z EU fondov na vedu a high-tech komplet. To už ignorovať vtedajší budúci premiéri nemohli, tak to SaS a Matovič chvíľu točili. Na čom to naháňali Plavčana predtým? Úročenie v Slávia Capital? LOL. Kradnutie v OPISe zverejnil Truban, resp. Slovakia digital. Celkovo bez zvláštneho cirkusu zarazili kradnutie v rozsahu pár desiatok miliónov, len títo ľudia. Dnes skončil na vláde ten masívny tunel s rodnými číslami, vďaka SD. Remišová k tomu má k tomu dobre nacvičené talking pointy, spin doktori jej povedali, že musí čo najviac používať "IT firmy", nech sa to v hlave voličov prepojí s ESET a Trubanom.
 
mínus indicator plus

Ale trt a tri orechy.   Ale trt a tri orechy.

Áno, Miuko asi je Deloitte ale to sú skoro všetci. Keď Kaliňák prihral 160 miliónov tesne pred voľbami kartelu bratislavských právnych a poradenských firiem, SaS spolu s Matovičom a Transparency o tom ani nepípli. Namiesto toho naháňali Lajčáka za predražené chlebíčky za tri koruny. V každom prípade furt lepšie Deloitte, než Penta. SaS minimálne v zdravotníctve za nich kope. Alebo mi vieš povedať jediné navrhované opatrenie Mrs. Cigánikovej, ktoré ide proti záujmom Penty v zdravotníctve? Zaviesť platby, obmedziť nárokovateľné výkony, predať nemocnice, zvyšné štátne obmedziť. A bude po probléme, že.
 
mínus indicator plus

Odpoveď na prvú   Odpoveď na prvú

otázku je taká, že výdavky samosprávy sú v podstate troch typov: 1) Per capita: školy, škôlky, smetné koše, domovy dôchodcov, zbieranie psích hovienok, prevážanie obyvateľov hromadnou dopravou atď. 2) Údržba majetku: opravy ciest a chodníkov, polievanie zelene, vodovod, kanalizácia. 3) Investície: nové cesty, chodníky, mosty, školy. 1) je úmerná počtu obyvateľov, 2) je úmerná veľkosti spravovaného sídla. Momentálne je model financovania taký, že podstatnú zložku prijímov samospráv, tvoria podielové dane. Tie závisia od príjmov obyvateľov, ktorí sú prihlásení na trvalý pobyt na danom území. Problém je v tom, že obyvatelia prúdia do miest, ale neprihlásili sa na trvalý pobyt. Preto sú napríklad príjmy Bratislavy na oficiálne prihláseného občana síce cca rovnaké ako v Sabinove, ničmenej v skutočnosti sú podstatne nižšie -- v prepočte na obyvateľa, ktorý reálne v BA žije. Neprihlásení pritom stále spôsobujú výdavky v bode 1), a preto sa šetrí, kde sa dá. To znamená 2) a 3). V dôsledku toho vyzerá centrálne námestie SNP podstatne horšie ako v Poprade, Komárne, alebo Svätom Juri 10 km od BA ... a to sa nebavím o údržbe zelene, povedzme. Táto jar bola dosť katastrofálna. Ničmenej riešenie existuje: neprihlásení obyvatelia potrebujú bývať, a teda generujú veľmi spoľahlivo rast cien nehnuteľností. Tento mechanizmus navyše motivuje samosprávy miest, aby investovali do infraštruktúry. Aby nevyzerala situácia tak, ze 50 tisícová mestská časť má dôležitú spojnicu s centrom obyčajnú jednoprúdovku, na ktorej sú dve autobusové zastávky priamo na vozovke (Harmincova). Je to jednoducho iný model financovania, úspešne fungujúci v Amerike napríklad. Tam žiadnu evidenciu obyvateľov nemajú. Stačí?
 
mínus indicator plus

No veď napísal   No veď napísal

"napríklad". To potom môže napísať, čo chce, či nie? Pozri, takto: "Ak by *napríklad* LewisH súložil s mačkou, bol by zoofil." A pravdivé tvrdenie je na svete. Také ľahké nevieš, no.
 
mínus indicator plus

Pretože trhová cena   Pretože trhová cena

nehnuteľnosti silne koreluje s nákladmi samosprávy na každodennú existenciu. A je nezmysel, aby bola rovnaká kdesi na ukrajinských hraniciach a v centre Bratislavy. Pretože na ukrajinských hranicach nemajú plnú škôlku deciek prototypických párikov kdesi od Torysy (on sa krúti na stoličke v Accenture, ona trávi dni trkotaním v kuchynke vo Swiss Re), ktoré síce vlastnia v katastri byt, ale akosi sa neobťažovali si prehlasiť trvalý pobyt a teda neplatia dane tam, kde bývajú.
 
mínus indicator plus

Išiel som   Išiel som

po zdroji (pretože slovenské populárnovedecké zdroje sú dosť nedôveryhodný zdroj) a naozaj, je to pravda. Dosť ma to prekvapilo, o chimérach som vedel ale o tomto nie. https://www.nejm.org/doi/full/...
 
mínus indicator plus

No dobre,   No dobre,

ale fakt si neviem predstaviť, ako by fungovalo územie, kde je akosi možné vykonávať tú podivnú colnú kontrolu. V realite by to znamenalo, že celé Severné Írsko sa vlastne stáva hraničným pásmom so zvláštnym režimom. Ale ako by tam potom fungovali miestni obyvatelia? Ktoré tovary by smeli nakúpiť na ktorej strane? Ak by ich nakúpili, mohli by ich vyviesť na druhú stranu? Asi nie, že. Takže by sa asi zišlo ich vývoz nejako kontrolovať. Hm, ako sa volá taká tá línia, kde sa kontroluje vývoz tovaru? Začína to na h, končí na a.
 
mínus indicator plus

Rozdiel je v tom,   Rozdiel je v tom,

že na rozdiel od voličov FPOe voličom SNS, Kotlebu a SMERu kradnutie nevadí. Niekedy mám priam dojem, že ho vyžadujú a pravdepodobne tajne obdivujú. Nikdy nebudú voliť nikoho, kto sa chová slušne a čestne, pretože slušné a čestné správanie chápu ako atak na svoju osobnú identitu. Ak je slušný a čestný človek navyše aj úspešný, pena na hube a zúrivý vresk je zaručenou reakciou, aspoň online. Existuje jedna malá dedinka na Slovensku, skôr chudobnejšia, nebudem menovať. Starosta tam dlhodobo kradol, takým tým sedláckym spôsobom. Stranícke krytie buď nemal alebo mal nesprávne, tak ho obžalovali, dostal podmienku a už starostom nie je. Na druhej strane v dedine žije chlapík, ktorý si pred tridsiatimi rokmi kúpil kamión, začal jaziť po Európe a potom si kúpil ďalšie kamióny a má dnes špeditérsku firmičku, z ktorej si slušne existuje. Malý podnikateľ, slušný človek. Postaval dom, potom ešte dva pre decká, otvoril obchodík kde robí manželka. Hádajte, ktorého človeka dedinčania viac nenávidia, kradnúceho exstarostu alebo slušného kamionistu?
 
mínus indicator plus

Strache hlavne míňal   Strache hlavne míňal

zo straníckych peňazí na svoje osobné účely, aj vyše 10 tisíc EUR mesačne. https://www.oe24.at/oesterreic... Je možné, že za to pôjde sedieť, zatiaľ má zakázané opustiť krajinu. Ono sa história opakuje, presne rovnako skončila FPOe po koalícii so OeVP pred pár rôčkami, keď tomu šéfoval Haider. Ono to kradnutie nemalo vtedy taký sedlácky fleur ako Stracheho, ale bolo tam a presne tak ako teraz viedlo k rozkladu FPOe na dva tábory, navzájom na seba štekajúce. Takže nie, žiadne prekvapenie.
 
mínus indicator plus

Tak ale úplne najlepší   Tak ale úplne najlepší

je ten, kto uprednostňuje svoje vlastné záujmy pred všetkými ostatnými vecami, že. Aj pred záujmami krajinoy, aj pred záujmami svojej politickej strany. Logicky, že. Taký človek je úplne najnepomätenejší, je to žriedlo tzv. "zdravého sedliackeho rozumu", soľ zeme. Nuž a treba povedať, že túto vlastnosť idol pravých Slovenských Slovanov, pán Deutschoesterreicher Hans-Christian Strache nepochybne má: https://www.oe24.at/wahl2019/f... Pre prípad, že nevieš nemecky: pán Strache zrejme okrádal svoju stranu na úrovni "plná športová kabela hotovosti". Totálne nepomätené, že áno.
 
mínus indicator plus

Drahé moje,   Drahé moje,

dneska sa dobrý elektrikár má rádovo lepšie ako právnik. Na to vezmi jed. Práve som dal za výmenu ističov v paneláku 300 EUR a to som ešte rád. Materiál maximálne 100 EUR, poobede pôjde chlap meniť ističe inde. Zarobí za deň 400 EUR, to právnik nedá ak nie je superhviezda. A keby len elektrikár. Keď sa ti v BA zapchá odtok, priprav si 50 EUR pre krtkovačov. Dostaneš to aj s bonusovým predstavením v cene: grganie v kúpeľni, vyliezajúci zadok z gatí, smrad z cigariet a odchrclanie do umývadla s tým, že "pardon".
 
mínus indicator plus

Kto dal vyššiu   Kto dal vyššiu

ponuku ako ESET? Hm? Areál bol vydražený v aukcii za 26 miliónov eur. Vieš zdokladovať nejakú vyššiu ponuku?
 
mínus indicator plus

Iste,   Iste,

jemne zjednodušujem. Ničmenej korupcia v slovenskom IT má podľa mňa aj demoralizačný efekt -- ak napríklad niekto vidí, že niektorí z menej bystrých spolužiakov sa prepracovali na pozície, kde manažujú štátne IT a z dokrmovania si stavajú baráky, asi to veľmi pozitívne na pracovnú morálku v ESETe nepôsobí.
 
mínus indicator plus

Napríklad tak,   Napríklad tak,

že sa na Slovensku bude viac investovať do vedy a vzdelania, pretože ESET potrebuje vzdelaných a inteligentných zamestnancov. Alebo tak, že zarazia masívne kradnutie na štátnych IT zákazkách, ktoré im odčerpáva z dostupného poolu zamestnancov smerom k výrobe predražených a nekvalitných šmejdov. Toto, samozrejme, istému percentu korporátneho substrátu v Bratislave nevyhovuje, pretože to ide priamočiaro proti ich záujmom. V mojom záujme to naopak je. Ak by to príslušné korporátne zamestnanectvo napísalo sem na fórum, nevyzeralo by to príliš dobre. Takže jačanie na ESET musí ísť po úplne nej linke, bránime civilizáciu atď.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME