Nedeľa, 7. jún, 2020 | Meniny má RóbertKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: jozef37
1 >
mínus indicator plus

 

Aký je rozdiel medzi liberalizmom a anarchiou ..?
 
mínus indicator plus

 

U nás po Novom roku chodili po dedine čerti s mládemcami a vyberali peniaze za vianočný strom. Vždy sme sa ich strašne báli a podaktoré deti mali z toho traumu na celý život. Nie každé dieťa na ich výzor a konanie reaguje rovnako. Každý sme iní. Ja by som túto hlúposť jednoznačne zakázal ..!
 
mínus indicator plus

 

Veľmi dobrý článok so správnými uzávermi, potvrdenými stáročnou tradíciou. Výchova detí a jej úspešnosť je v priamej úmere ako rodičia s nimi komunikujú a koľko sa im venujú. V rodine musí byť aj zábava, humor, vychádzky do prírody, šport, kontakty s inými, podobnými rodinami a pod. V takýchto rodinách je aj pokoj, istota a dobrá príprava na budúci život. Z takýchto ľudí má štát výhodu, že im nemusí platiť detské domovy a v dospelosti nebudú potrebovať platený policajný dozor. Mám vyše 80 rokov a mali sme 6 detí. Tak som žil a neobanoval som. Ale som k tomu ešte priložil náboženský život v kostole i doma. Pripomínam, že v žiadnom prípade nie násilne. !
Reakcia k téme: Rodina - hrádza proti izmom
04.12.2019 20:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Komunisti, Mečiarovci, Ficovci atď. vyhnali ľudí z pôdy a tým aj z poľa a dnes nemá kto na poľnohospodárstve robiť. A takýmto spôsobom akým je zákon č. 330 bude ešte horšie. Za takýchto okolností sa nikto do podnikania v poľnohospodárstve nepustí.
01.12.2019 21:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ale z naších peňazí nech sa neplatia aktivisti LGBTI, Gender, druhovej rovnosti, pani Pietru chová, L. Nicholsonová a ďalší liberalisti,ktorí po vzore západu nám chcú nanútiť ideológie, ktoré už rozvrátili rodiny a spoločnosť vo Francii, Nemecku, Holandsku atď a sú na vine spoločenským krízam, ku ktorým tam dochádza.Pozrite si denno denné informácie. " Keď vedie slepý slepého..," A nech štát vynahradí škody na cirkevnom majetku na ktorý sa naši otcovia naskladali.
01.12.2019 21:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Zase na scéne Lysenko, I.Malininová s masírovaním vemena, Anastásia Lepešinskaja, ktorá "dokázala" vytvoriť v laboratóriu živú hmotu z neživej, či Akademik Moskalenko, ktorý s vedcami Sovietskej akadémie vied naučili za dva roky dojiť capa. Môžete si to ešte dnes nájsť na internetovej stránke. V ZSSR čím kto väčšiu sprostosť vymyslel, tým bol slávnejší. Čiže ani po dnes ďaleko nezašli.
 
mínus indicator plus

 

Ale prírodu, aj slnko stvoril Boh ! Dnes už na to nepotrebujeme zázraky. Dnešná veda nám to zo všetkých strán dokazuje.A dokazuje aj keď nechce. Jednoznačne to vyplýva postupne zo všetkých objavov v oblasti biológie, astrofyziky atď. Prečítajte a sledujte ich Pán Droppa. Každý seriózny vedec po dlhodobom a mnohoročnom sledovaní, výskume a výpočtoch skončí vždy TAM. A ostane ohúrený pred veľkým dielom stvoriteľa. Luis Pasteur pred vyše 150 rokmi povedal. " MNOHO VEDECKÝCH ZNALOSTÍ PRIVÁDZA K B BOHU a MÁLO VEDECKÝCH ZNALOSTÍ OD NEHO ODVÁDZA!" Tak pán Doppa. Ibaže jestvuje aj také dačo ako pýcha. A tá je začiatkom každého odvodu od Boha !
 
mínus indicator plus

 

Ja chodím do kostola vyše 80 rokov.Viedli ma k tomu rodičia. A vždy som sa tam cítil veľmi dobre. Božiu prítomnosť v ňom zažívam ešte viac s rokmi.Ale vážim si aj ľudí okolo seba. Zídu sa tam dobrí ľudia a mnohí aj vzdelaní. Chodil som aj za komunizmu. Po dvadsiatich rokoch roboty v jednom podniku ma potom zato vyhodili zo zamestnania.Predtým ma vyznamenávali. Samozrejme bol to veľmi ťažký rok v mojom živote, lebo som mal už vychodenú cestu. Ale Pán Boh ma neopustil a vynahradil mi tú stratu viacnásobne. Nikomu som nič zlé neprial, ale z tých čo mi spôsobili krivdu už dávno nik nežije. Najmladší z nich a "najvýkonnejší" zomrel prvý vo veku 47 rokov. Modlím sa denne za všetkých. Zároveň keď vôjdem do akéhokoľvek kostola či katedrály, veľmi obdivujem oddanosť a presvedčenie naších ľudí, ktorí z ochotou postavili tieto krásne stavby z ich interierami. A to sú ich na Slovensku tisíce. Vtedy sa cítim strašne malý a dlžníkom. Často mi prichodí pri tom na myseľ výrok väzňa Aľošku na ďalekej Sibíri, v Solženicynovej knihe "Jeden deň Ivana Denisoviča". Aľoška sa tam denne modlí a modlí. Väzni sa ho pýtajú, aký má zmysel tá jeho modlitba, keď stále, mrzne a hladuje s nimi a stále je v tom lágri a nepúšťajú ho von. A Aľšoka odpovedá :" Ja sa vôbec nemodlím k Bohu aby som sa tu odtiaľ dostal. Ja MU ďakujem, že som tu a že môžem trpieť ZA NEHO
 
mínus indicator plus

Bezduché čítanie...   Bezduché čítanie...

"Byli sme! Udělali sme. Videli sme atd" To evokuje turistických Čechov. " Udělali sme Kriváň ..!" Takýmto stopárom škoda zastaviť. Ani by som ich do krajiny nepustil. Vidieť nádherné prírodné scenérie, architektúru, umelecké diela a tak bezducho ich okomentovať, to dokáže len absolútny diletant s prázdnym duchom.
 
mínus indicator plus

Netárajte !!!   Netárajte !!!

Keby nie Mikloša a Dzurindu boli by sme dnes na úrovni Nigérie. Po šafárení Mečiarovcov už s nami v Európe nikto nepočítal.Boli by sme na úrovni cigánskej osady vedľa sídliska. Podniky sa odpredali, alebo dali do prenájmu, lebo boli v krachu. Takto sa aspoň zachránila zamestnanosť a ich ďalší rozvoj. Pracovníci mali prácu doma a nemuseli sa ísť túlať a hľadať prácu po svete. Žili ste tu, boli ste tu. Mali ste VY múdri nájsť výhodnejšie riešenie. Mali ste všetky možnosti.
 
mínus indicator plus

 

Komunisti urobili z našej krajiny koncentrák. Robiť ste museli čo oni uznali za vhodné, dakedy aj nezmysly, čítať čo oni dovolili, tak isto pozerať, nútene ísť na prvého mája a VOSR, deti mohli študovať čo oni rozhodli, niektoré vôbec nemohli študovať, urobili z nich rukojemníkov atď. Zavreli nás do cárku. Keď sme po 40 rokoch prišli do západných krajín, pozerali sme na budovy, výklady, autá aj ich život naozaj ako teľatá na nové vráta. Horké bolo to, že tí na západe to vôbec nechápali.
20.11.2019 11:07 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Prestaňte už o tom donekonečna diskutovať ! Bohu chvála, že je to všetko za nami. A nikdy viac nazad..! Výborný systém pre DAREBÁKOV, ZLODEJOV a OŽRANOV. Tí sa mali parádne. Zničený roľnícky stav. Prenasledovaní roľníci a a ešte aj ich deti, z ktorých si urobili rukojemníkov. Akú-takú výrobu potravín zabezpečili len enormnými dotáciami, ktoré ponovembrové vlády nedokázali zvládnuť. Teraz 65 % potravín dovážame. Zničený remeselnícky stav a stredné podnikanie. Pohony na veriacich a ich predstaviteľov. Plné väznice nevinných. Kto mohol utekal z tohoto raja. Preto nás museli ohradiť ostnatým elektrifikovaným drôtom a z krajiny urobili koncentračný tábor. Keď to v r. 1989 prestrihali, pozerali sme na západný svet ako teľatá na nové vráta.
 
mínus indicator plus

 

To nie sú žiadne prejavy nacizmu, ale zdravého rozumu, ktorý nám nechýbal tisíce rokov. Odrazu tu prišli LGBTI agitátori, druhovej rovnosti, Gender a pod. Pomätenosť, pohlavná a spoločenská zvrátenosť sa vyvyšuje nad morálku. Zem sa otepľuje, more sa dvíha, chorobnosť ľudí sa zvyšuje. A ľudia hlúpnu naďalej..!
17.11.2019 20:01 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Keď si nosil nohavice bez manžiet, bol si chuligán. So širšou manžetou si bol extremista. V predaji sem - tam boli topánky s hrubšou podošvou / Budapeštianky/. Kto ich nosil bol " potápkár"- podozrivý. Tak isto ten, kto nosil vyššie vyčesané vlasy. Spolužiaci s vyššieho ročníka sa raz dopálili. Dohodli sa a všetci prišli na prednášky v montérkach a hotovo.
 
mínus indicator plus

 

Ochrana medveďov a vlkov je hlúposť !!! Alebo chceme mať intenzívne poľnohospodárstvo, alebo divokú prírodu ? To dokopy nejde. V západných krajinách nikde túto háveď nedržia. Vedia prečo! Ja som chovateľ oviec a každý rok prichádzam na 4 -6 oviec. To predstavuje za posledných 20 rokov zhruba 8000 Eur. Povedzte mi VY vlkári a medvediari, koľko ste VY do týchto čias zaplatili za takýto nezmysel ? Pritom ste určite ani jeden neodchovali ani jednu ovcu a tak nepoznáte koľko to stojí námahy. Polámané rebrá, nohy od medveďov a poznačené tváre turistov i pastierov. To je Vám nič? Všetky tie Vaše všetky tieto kusy na Slovensku nemajú tú hodnotu, ako jeden zmrzačený človek, ktorých je už v našej krajine dosť.
14.11.2019 13:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Mne na návrh výboru SZM v druhom ročníku Vysokej školy krátili štipendium, lebo som chodil v nedeľu do kostola.Bol som polosirota a matka ako roľníčka namala žiadny príjem, pretože ju KSČ kontingentami okradli o všetko. Súdruhovia nemali žiadnu ohľaduplnosť. Chodil som potomi vykladať vagóny cukrovej repy. Na prvého mája a ostatné boľševícke sviatky nás nahnali do ulíc manifestovať. SZM organizoval povinné školenia s povinnou účasťou. Prednášali sa cigánstva a hlúposti. Už vtedy sme mnohí vedeli, že všetko je naopak, jednoducho lož. Bola to komunistická organizácia, ktorá mi priotrávila mladé roky. Všetkými silami však budem pracovať na tom, aby sa už nikdy na teritórium našej krajiny nevrátilla!
 
mínus indicator plus

 

Ku ateistom sa hlásili aj A. Nietsche, Adolf Hitler, Jozef Goebels, V.I.Lenin, J,V. Stalin, Valentin Berja, Enver Hodža, N. Caucescu, Pol Pot, Václev Kopecký i Karol Bacílek a ďalší. K ním teraz pripisujem aj Tomáša Hudáka, Nuž gratulujem mu ku horeuvedenej spoločnosti. Boh je mojim otcom ! Ďakujem mu za to čo vytvoril a nám daroval. Hudákovci nevytvorili nič, iba hŕbu skazy a utrpenia.
 
mínus indicator plus

 

Hrozná sprostosť ! Mečiar s jeho "odborníkmi"- chamtivcami nás doviedli na okraj Európy. Viď rokovanie parlamentu z 3 na 4 november 1994. Všetka časť Dzurindovi a Miklošovi, ktorí nás uratovali z najhoršieho. Fico už len z toho ťažil a dnes uznávame, že na Slovensku nikdy tak dobre nebolo, ako teraz. Ak by Mečiar opäť čo len participoval na vláde, tak ber Slovač nohy a utekaj za hranice a ratuj sa kto môžeš.
 
mínus indicator plus

 

Agrodotácií je dosť, len sú nesprávne nasmerované. Najlepšie vyhovujú ľuďom, ktorí nič nerobia, Stačí mať 0,2 -0,3 VDJ na jeden hektár a dostanete dotácie podľa podmienok až tak, že predstavujú 350 Eu na jeden hektár. Rakúšania chovajú na jednom hektári 2,0 VDJ a Hollanďania dokonca 3,0 VDJ. U nás stačí nabrať tisíce hektárov, pokryť mäsovým dobytkom z najmenšou potrebou ľudskej práce, najlepšie Herefordom, čo nemusí mať ani strechu nad hlavou a dotácie sa sypú. Pritom zeleninári, ktorí sú nám schopní dodávať čerstvú zeleninu krachujú, lebo ceny v obchodných reťazcoch sú nižšie, ako naše náklady. Nebol by problém našich slovenských zeleninárov dotovať buď priamo, alebo zápornou daňou z obratu a naším by sme pomohli. To platí aj o vinároch. Zelenina nám takto hnije na poli a hrozno je škoda oberať. Armáda "múdrych" z ministerstva sa na to nečinne pozerá., lebo je s uvedenými agrobarónmi spojená.Čestný slovenský a svedomitý zeleninár, ovocinár, či vinár teda skap, pritom vedenie toho rezortu je v rukách SNS. To všetko svedčí , že títo predstavitelia nikdy národnými neboli..!
Reakcia k téme: Čas odrezať oligarchov
10.11.2019 18:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Žiaden kňaz, ani biskup nikoho nezabil. Boli to svetské sily, ktoré sa pod náboženskou zámienkou takto snažili dostať k moci a k peniazom, ktoré boli vždy prvou príčinou represálií.
 

1 >

Najčítanejšie na SME