Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: jurajdelta
1 >
mínus indicator plus

https://serbak.blog.sme.sk/c/553016/igor   https://serbak.blog.sme.sk/c/553016/igor

škoda, že nedal screenshot, dosť ťažko sa verí tomu, že také niečo mohol vyplodiť predseda vlády
15.01.2021 7:07 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

až také veľké   až také veľké

sprisahanie by som za tým nehľadal. Čudovali by ste sa , aké vysoké percento zdravotníckeho personálu (hlavne sestry) sa nechce dať očkovať. A keď už máte vakcíny rozmrazené a nejaké dávky sa Vám zvýšia, tak obvolávate rodinu a priateľov, aby nevyšli nazmar. A dokonca viem o jednom prípade, keď keď na ne jedna vedúca pracovníčka po otvorení na niekoľko dní zabudla a tie vakcíny vyšli nazmar. Nemajte príliš vysokú mienku o organizovanosti nášho zdravotníctva, príliš dlho sa na vedúce pozície dostávali kreatúry, ktoré vyhovovali bezškrupulóznym predstavám Smerákov. Takže hoci ani ja neprechovávam nejaké mimoriadne sympatie k Dominike, verím tomu, že za tým nemusel byť rozkaz zhora.(ale vylúčiť to nemôžem)
 
mínus indicator plus

mám takého kolegu   mám takého kolegu

je takmer bigotne veriaci katolík, v 14. storočí v Trnave modlitbou a vzývaním panenky Márie porazili mor, už testovanie malo byť hromadnou vraždou, aby sme na Slovensku uvoľnili miesto pre migrantov z Afriky (podľa jeho jarného odhadu má do 5 rokov zomrieť polovica Slovákov). No a terajší pápež je nepravý, falošný, hej a za všetkým sú Sörös. židia a liberáli. A našou jedinou záchranou je Putin a Rusko. Ako som nemal energiu sa s ním prieť, nemám ani energiu zisťovať, kde na tieto múdrosti chodí.
Reakcia k téme: Začala sa rallye covid
03.01.2021 22:40 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

empatické počúvanie   empatické počúvanie

aj takto sa dá táto komunikačná technika nazvať, funguje veľmi dobre v obchodných vzťahoch, kde sa obchodník s klientom stretáva raz za čas. V dlhodobom partnerstve - napr. v manželstve vie síce zachrániť vzťah, ale keď túto techniku ovláda a používa len jeden z partnerov, po čase môže byť za blbca a toho slabého/ústupčivého. Ak si to protistrana neuvedomuje a neváži, z času na čas treba zvýšiť hlas a obnoviť si autoritu. Toľko moja vlastná doterajšia životná skúsenosť.
 
mínus indicator plus

hoci posledné roky   hoci posledné roky

dávam prednosť dosiahnutiu vrchola kopca/zjazdovky takmer výlučne vlastnou silou, som ochotný akceptovať aj to, že prevádzkovateľ strediska, ktorý tam nafúkal sneh (aby sa tam vôbec dalo lyžovať), upravil svah a udržuje ho ( a s vysokou pravdepodobnosťou platí nájom vlastníkovi pozemku), si vyžiada odo mňa vstupné na svah. Inak sme (skialpinisti) skutočne parazitmi na tých, ktorí si kúpia lístok (lebo oni nám v konečnom dôsledku prispievajú na náš pôžitok - so einfach ist es:-))
 
mínus indicator plus

Pán Kuchár   Pán Kuchár

toto ste si fakt mohli odpustiť. Kebyže to napíšete do Postoja...... Keďže sú Vianoce, ďalej nepokračujem (ale strašne ma pálili prsty na klávesnici a neodolal som pokušeniu:-(, ospravedlňujem sa)
 
mínus indicator plus

Michal   Michal

ďakujem za informácie, na Štandard už chodím, ale dôvody jeho vzniku som nepochopil (ťažko sa chápu osobné dôvody zakladateľa, keď jeho situáciu podrobne nepoznám). Zatiaľ mi tam zúfalo chýba možnosť diskutovať, azda sa pochlapia aj v tom. Mám na Vás ale jednu otázku. Prečo si väčšina ľudí, ktorí sa hlásia ku konzervativizmu, myslí, že konzervatívec musí byť kresťan - katolík a byť ostro proti potratom? Veď kresťanstvo je z hľadiska veku ľudstva náboženstvo relatívne mladé (a ešte sa aj neustále vyvíja) a regulácia pôrodnosti tu takisto bola od nepamäti (a aj keď sa Vám to nepáči, aj bude). Čo potom korektne definuje konzervatívca?
 
mínus indicator plus

palec hore   palec hore

blog sa mi veľmi páči, lebo rozvádza a dáva do logických súvislostí myšlienku, ktorú sám nosím hlave už niekoľko rokov, a to, že na dôchodky by malo zo solidárneho systému ísť len toľko, koľko sa aktuálne vyzbiera. Prináša to so sebou ale niekoľko problémov - napríklad možnú neochotu dnešných prispievateľov prispievať, pokiaľ by vedeli, že určite nedostanú na dôchodok toľko, koľko aktuálni dôchodcovia. (ono to už asi pri ľuďoch narodených v sedemdesiatych rokoch aj bude platiť, len im to nikto nechce otvorene priznať) Ten pocit nespravodlivosti by bol priveľký, takže už len z psychologického hľadiska to nemá šancu na úspech. No a samozrejme politici a ich kupovanie si voličov - dôchodcov cudzími peniazmi. Viem si predstaviť, že mnohí sedemdesiatnici už skôr myslia na vlastný prospech, ako na svoje deti (nehľadiac na to, že väčšinu pracovného života prežili v režime, ktorý bol v mene svetlej budúcnosti schopný priniesť akékoľvek obete). Nechcem byť priveľký pesimista, ale vyrieši sa to až celkovým krachom systému a začatím od nuly. Musím naučiť svoje deti nespoliehať sa na štát a až od útlej mladosti si vytvárať zdroje na dôchodok.
Reakcia k téme: Dôchodkový systém
15.12.2020 23:09 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

nechcem nijako   nechcem nijako

spochybňovať Váš príspevok, lebo s ním v podstate súhlasím, ale v prípade zjazdového lyžovania masy významne (hoci nevedomky a bez členstva v akýchkoľvek zväzoch a asociáciách) pomáhajú. Keby masy bežných lyžiarov nechodili na svahy, neboli by vleky, lanovky, upravené svahy a tí špičkoví športovci by nemali ani možnosť so svojím športom kde začať
 
mínus indicator plus

aký megaobchod?   aký megaobchod?

tento stav je, okrem iného, následkom našich až príliš prísnych predpisov o šrotovaní vozidiel. Keď mi auto doslúži (lebo napríklad neprejde cez čoraz prísnejšiu STK a EK) a hoci je inakšie v slušnom stave, musím ho do šrotu odovzdať celé, najlepšie v pojazdnom stave. Prečo by som nemohol z auta predať ešte použiteľné veci (šetrím tým zdroje a prírodu, lebo sa nemusia vyrábať nové) a do šrotu odniesť už len ten zvyšok? Preto sa mu tam nahromadilo také množstvo vrakov, lebo oficiálne ich nemá kam dať.
 
mínus indicator plus

podľa môjho   podľa môjho

názoru to vyzerá na celkom dobré riešenie. Veď mesto tým ľuďom zaplatí (z našich daní), oni sa hlásia dobrovoľne (teda s podmienkami súhlasia) a čistenie by mohlo prebehnúť omnoho rýchlejšie a azda aj efektívnejšie.
 
mínus indicator plus

lebo   lebo

sme si zvykli, že Peter Sagan víťazí. A aj bez nášho pričinenia nám bude ako na bežiacom páse nosiť pozitívne emócie:-) O to hlbšie je sklamanie, keď sa pás na čas spomalil a zasekol.....Ale keď Peter skončí, budeme veľmi dlho spomínať na túto, trúfam si povedať, neopakovateľnú éru...
 
mínus indicator plus

s tým odhlásením   s tým odhlásením

som to dnes skúsil. Zatiaľ systém nenamieta :-)
 
mínus indicator plus

Hm   Hm

to si pri tej minulej oprave povrchu nikto nevšimol spodok mosta?
 
mínus indicator plus

nuž,   nuž,

nekonvečné myslenie nie je moja silná stránka. Preto si neviem predstaviť, ako by sme každého predávajúceho mohli donútiť si u nás niečo kúpiť. V niektorých prípadoch to ide, tzv. offsetové programy pri veľkých zbrojných nákupoch, ale pri bežnom dovoze moja fantázia zlyháva:-(
03.08.2020 5:25 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

clá v EÚ   clá v EÚ

už dávno nemáme. Clá na tovary z iných krajín sú vo všeobecnosti už dávno dosť nízke. Na sebestačnosť sme príliš malý štát, nedokážeme sami (nemáme na to ani ľudské ani materiálne kapacity) vyrobiť ani slušný čip. Vývoz ziskov do daňových rajov je riešiteľný, ale musí panovať všeobecná zhoda aspoň v rámci EÚ. Legislatíva vždy zaostáva za praxou, takže keď zapcháme jednu dieru, invenční a kráľovsky zaplatení právnici (rádovo lepšie ako akíkoľvek legislatívci, nehovoriac o lobbingu) vymyslia a nájdu ďalšiu štrbinu. Je to neustály boj (ako s blbosťou), ktorý sa síce nedá nikdy úplne vyhrať, ale nemožno ho vzdať.
02.08.2020 0:40 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

hm,   hm,

takže keď ako výrobca nakupujem subdodávky (dielce, súčiastky, software ap.) zo zahraničia, nesmel by som si ich dať do nákladov? Niečo o medzinárodnej deľbe práce ste už počuli?
01.08.2020 21:22 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

o Pellem si   o Pellem si

nemyslím nič dobré, ale on aspoň nahlas nekričal Dankovi do ucha, aby odstúpil. To je ten zásadný rozdiel. Možno si, na rozdiel od Kollára a Matoviča, pamätá, ako tú svoju vlastnú robil:-)
22.07.2020 21:31 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

v princípe by sa dalo s týmto   v princípe by sa dalo s týmto

názorom súhlasiť, keby nebolo svojho času kauzy kpt. Danka a vykrikujúceho Matoviča a Kollára okolo neho. To pokrytectvo tých dvoch je hlavný problém, lebo už na začiatku vládnutia zasievajú pochybnosti o tom, či budú iní ako tí, ktorých nahradili.
 

1 >

Najčítanejšie na SME