Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: alter Pressburger
1 >
mínus indicator plus

Som prekvapený   Som prekvapený

Rozdávať peniaze a nemať urobenú databázu umožňujúcu analýzu, kde peniaze idú je nezodpovedné. Som prekvapený, ako to doteraz robili, ako argumentovali pri rozdeľovaní financií. Na druhej strane trvalo indikovaná zvýšená chudoba až do extrémnych 60 - 90% pri určitých, zodpovedne sa správajúcich obyvateľoch, ako sú napr. matky s postihnutými deťmi, alebo rodiny s viac ako 6 deťmi hovoria o ignorovaní potrieb vlastných obyvateľov. Hovoríme o tom, že vymierame - už nemáme dosť pracovných síl- Je to výsmechom, lebo už 30 rokov sme po páde komunizmu, mali sme teda dosť času naprávať.
 
mínus indicator plus

Vo svete je dobrý zvyk, že   Vo svete je dobrý zvyk, že

prednosta kliniky je vybratý výberovým konaním a nesmie byť z toho istého pracoviska. Dokonca musí byť z iného mesta. U nás je to asi dedičné miesto. Kopec lekárov asi malo dôvod, prečo dalo výpovede a odišlo. Pani poslankyňa, toto je PR článok v prospech prednostu, alebo snaha o objektivitu? Kde je päť fungujúcich neurochirurgických pracovísk, na ktorých sa vykonávajú plnohodnotné operácie dospelých, tak ako to píšete?
 
mínus indicator plus

Moja skúsenosť   Moja skúsenosť

Voľakedy dávno prezidentská kancelária prijala môj podnet a posunula ho na ústavný súd. Žiaľ príprava nebola urobená dobre a US odmietol podnet z formálnych dôvodov. Svojho času som vyhral spor v sociálnej oblasti na Najvyššom súde. Pomáhal som komusi a vyhrali sme dva spory na Krajskom súde. Teraz na môj podnet zapracovali dve ombucmanky a výsledkom ich práce je podnet na ÚS. Koľko pripomienok pri tvorbe zákonov, predpisov a pod. mi prijali, to sa mi ani nechce počítať. Tvrdím, že kvalitná práca sa obháji sama. Podotýkam, že toto, čo spomínam nie je mojou hlavnou činnosťou. Preto odvahu a netreba sa nechať znechutiť kuvikmi. Nie sme v krajine, kde levy prichádzajú ale ani večných smoliarov.
 
mínus indicator plus

 

Pripomienky ohľadom porušovania antidiskriminačného zákona zákonom o poskytovaní sociálnej pomoci podával Klub mnohodetných rodín mnoho rokov. Bola to známa kauza, ktorú Ministerstvo ignorovalo. Dokonca právne oddelenie MPSVR poukaz na viacnásobné porušenie zákona odignorovalo. Keď to pána ministra prekvapilo, tak prečo nepočúval pani ombucmanku Stavrovskú, alebo MVO združujúce ZŤP osoby. Na tejto záležitosti je pekne vidieť, kto a akým spôsobom robí problémy a komu ide o službu.
 
mínus indicator plus

 

vidno, že ťa vychovávali v decáku. Lebo nevieš, čo robí matka. Lebo ako si ju mal, tak ťa vyhodila na ulicu a zostal si bez výchovy.
 
mínus indicator plus

píšem v súlade s marxisticko-SME svetoná   píšem v súlade s marxisticko-SME svetoná

Tvoj nik hovorí jasne. Klesol si, lebo nevieš o čom tu kecáš. Materská dovolenka je preto dovolenka, lebo žena chýba v pracovnom procese. Presne pol roka a ani o chlp viac. Tebe nie je dôležitá výchova dieťaťa, ale to, že chýba v budovaní svetlejších zajtrajškov.
 
mínus indicator plus

 

Systém WHO, ktorý určuje tzv. zostatkovú schopnosť sa používa vo svete asi tri desaťročia. Stačí ho implementovať na slovenské podmienky,dokonca je aj preložený. Načo vymýšľať to, čo prax dávno overila.
 
mínus indicator plus

 

Pani poslankyňa, ďakujem, že sa venujete rodinným opatrovateľom. Lebo táto skupina na Slovensku nemá dosiaľ ani meno, ktoré je bežné v zahraničí. Voľakedy na oficiálnej stránke Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny bola Charta rodinného opatrovateľa. Po jej prestavbe pred niekoľkými rokmi sa márne domáham, aby opäť bola tam zverejnená. Nie je. Prosím, spýtajte sa, prečo. Pri pripomienkovaní zákona o sociálnych službách som upozorňoval na mnoho nedostatkov zákona. Dostal som prísľub, že sa bude pripravovať veľká novela. Som ochotný spolupracovať na nej aj s vami. Kontakt na mňa vám dajú vaši kolegovia, či kolegyne. Zastupujem rodinných opatrovateľov. Ale niet reálny záujem, lebo konkurujú plateným službám, či už verejných, alebo neverejných poskytovateľov. Korupciu vzniká tam, kde je nedostatok. Čo tak, umelo vytvárať nedostatok?
 
mínus indicator plus

pán dokonalý   pán dokonalý

Prečítal si, kto tie peniaze dostal a na čo? Na vzdelávanie. Pre teba je asi dobré mať okolo seba len hlupákov, aby si mohol s nimi ľahko manipulovať. Mrzí ma tento tón, ktorým odpovedám, ale na hrubú látku treba hrubú záplatu.
 
mínus indicator plus

denaturák   denaturák

Prepáčte mi, ale najprv vybehnúť na niekoho a potom sa ospraveldňovať, ale potom opäť zarýpnuť do niečoho, čo vôbec nepatrí k téme, je hlúpe trolovanie. Ak máte záujem na práci vo Výbore, tak minimálne máte možnosť sa zúčastniť zasadaní ako verejnosť - zasadania sú otvorené. Aj pán Kováčik tam vystúpil ako verejnosť. Ak chcete niečo kritizovať, tak budte seriózny. Lebo náplň Výboru pre LGBTI osoby sa zaoberá tými problémami, ktoré vy umiestňujete do Výboru pre rodovú rovnosť. Prosím budte korektní. Nežiadajte od štátneho úradníka, aby sa vyjadroval k tomu, čo je výsostne súkromné. Pani Pietruchová to už urobila v minulosti a viem, že už sa tomu bude vyhýbať.
 
mínus indicator plus

Pani Oľga,   Pani Oľga,

toto je riziko povolania. Môžete za to ďakovať vašim kolegyniam, ktoré vo svojej nenávisti zachádzajú tak ďaleko, ako zašli na pondelňajšom zasadaní Výboru rodovej rovnosti. Lebo nazvať Pochod za život, ktorý bol zameraný na pomoc nechcene tehotným, za podporu azylových domov ako akciou 80 000 ľudí proti ľudským právam, to je dôvod na žalobu, minimálne na odstúpenie z funkcie podpredsedníčky a v druhom prípade členstva vo Výbore. Podobne dvojdňová lehota na rozmyslenie ženy či ísť, alebo neísť na umelý potrat nie je neľudská. Vytváranie nátlaku v obchodnom styku je trestné, hovorí sa o "smejdoch". V tomto prípade ide o ľudský život, o nový ľudský život a nie o nákup nejakej sady hrncov, v ktorých zaručene nič neprihorí. Prosím vás, zostaňte v tejto diskusii. Lebo len tu sa dozviete to, čo treba na pokračovanie spoločnosti. Obidva extrémy treba odfiltrovať.Po odfiltrovaní môžeme začať vecnú debatu, dialóg. O vládou schválenej Stratégii ľudských práv zameraných len na úzky výsek antidiskriminačného zákona a odmietaní všetkého ostatného. Aj o financovaní alebo lepšie nepodpore projektov, kde sa zatajujú členovia komisií (MZVaEZ), o odmietaní projektov, ktoré existujú desaťročie a pod. Lebo aj toto ľudia vidia. Preto sa nečudujte, že sú naštvaní. Lebo sú oprávnene naštvaní. Stačí, aby si pozreli zastúpenie vo výbore. Po dve z bojovných feministických organizácií. Vidia aj zostavu v Rade vlády. Aj doplnenie nových členov, kde sa ignoruje parita organizácií a ich veľkosť podľa členských základní. Potom sa nečudujte, že ľud sa obracia na tých, ktorí ukazujú, že počas povodní sa pomáha na úkor svojich dovoleniek, že majú záujem podporiť prirodzenú rodinu, ktorá stále je braná ako najvhodnejšie prostredie pre život.
 
mínus indicator plus

Kde máš súťaž na MATKU ROKA?   Kde máš súťaž na MATKU ROKA?

upozorňujem na http://www.peticie.com/mpk-lp-... kde je viac podrobností k pripomienkovanej vyhláške a kde sú zohľadnené pripomienky účastníkov platformy - Právo dieťaťa byť počuté – CRC/C/GC/12 – 6-2016.
 
mínus indicator plus

Ed   Ed

Tento boj trvá už dlho. Lebo je tu klika rozvedených sudkýň, rozvedených sociálnych pracovníčok a pod. V prípade otca ide len o gaunera, ktorý bol zlý, nepríjemný, znásilňovateľ a pod. Ak neveríš, pozri si štatistiky, ako rozhodli súdy, ako pred tým reagovali sociálni pracovníci úradov práce. Bol som na mnohých rokovaniach ohľadom zákonov, vyhlášok a pod. nakoľko zastupujem určitú skupinu ľudí, nie ale rozvedených. Tam som videl arogantný spôsob so zástupcami otcov, dostávam od nich zúfalé maily, ktoré ma privádzajú do nepríčetnosti, lebo vidím, ako s nimi zaobchádzajú. Sú to iba ploditelia, producenti smena, ktorých ako čierna vdova ihneď po kopulácii treba zožrať! Netvrdím, že len otcovia sú dobrí. O tom by mal rozhodnúť súd, ktorý z princípu by mal byť spravodlivý. Niečo hovorí hodnotenie verejnosti - súdy sú najviac skorumpovanou časťou tohto štátu!
 
mínus indicator plus

Jozef Kmeťo   Jozef Kmeťo

Práve touto informáciou ste jasne potvrdili zaujaté stanovisko. Vy ste boli zneužívaní, alebo len popisujete čosi, čo ste možno počuli? Lebo nepresností v článku je veľa, upozorňujú už na ne iní. Ale ohľadom kostričiek v kláštore sa vyjadril odborník, ktorý nie je katolík, teda nezaujatý človek.Urobil to už dávno. Pohľadajte si informáciu sami, aby nebolo na mňa, že tu čosi podsúvam. Lebo v opačnom prípade ste iba obyčajný manipulátor.
11.06.2016 12:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pani Szitová,   Pani Szitová,

už nekandidujete do NR SR, opravte si hlavičku. Rád by som sa dozvedel, ako pokračujete v kauze sexuálnej výchovy na Spiši, kde ste sa ako podpredsedníčka zastarali do problému. Nepočul som nič už o tom, čo ste vyriešili. Alebo aj to bolo v rámci kampane do NR SR?
06.06.2016 12:45 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pamätám,   Pamätám,

keď nám hovorili, že nebudme jesť pečené kuratá (mäso s rúčkou), ale iba si vytlačíme niečo z tuby, prípadne budú to tabletky. Dnes chudákov s kozmickou stravou ľutujeme a pečieme naďalej kuratá. V minulosti už bolo veľa takých, ktorí tvrdili, že sex! Smrdí, je nedôstojný človeka. Potom už iba pozerajú potajme porno. Myslím si, že nie je treba venovať pozornosť úchlákom, ktorí už nevedia, čo je dobré. A to zakážu aj spievať o láske?
 
mínus indicator plus

OZ Hrad Slavín   OZ Hrad Slavín

Ministerstvo školstva zamietlo petíciu za otvorenie Mičurinu pre ľudí 6. apríla 2016, Bratislava – Petíciu za zachovanie pôvodnej funkcie Mičurinu ako priestoru pre voľnočasové aktivity pre obyvateľov Bratislavy podpísalo viac ako 2000 občanov. Podľa Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu je však neopodstatnená, keďže v súčasnosti nie je možné zabezpečiť prístup do areálu. Ministerstvo v liste tvrdí, že sa naďalej snaží rokovať s vlastníkom prístupových pozemkov. Štatút pamiatky dvere budovy neotvorí Pamiatkový úrad Slovenskej republiky vyhlásil Mičurin takmer po roku od podania žiadosti za národnú kultúrnu pamiatku (NKP). Štatút pamiatky by mal budovu, bazén a okolité stavby chrániť pred zbúraním alebo prestavaním, nezaručuje však jej prevádzku, ani otvorenie areálu a budovy pre verejnosť. „Zo štatútu NKP sa samozrejme veľmi tešíme. Radosť nám však pokazil list z ministerstva, v ktorom odmietlo našu petíciu za zachovanie pôvodnej funkcie Mičurinu,“ hovorí Sabina Barborjak, predsedníčka občianskeho združenia Hrad –Slavín. Štát nevie zabezpečiť prístup do vlastnej budovy „Právne vzťahy v otázke prístupu k nehnuteľnostiam sú komplikované, pretože predmetné nehnuteľnosti sú obklopené pozemkami vo vlastníctve súkromných osôb, bez možnosti priameho prístupu z nehnuteľnosti štátu na verejné komunikácie,“ píše sa okrem iného v liste z Ministerstva. Občianske združenie pritom opakovane upozorňuje na problém prístupovej cesty už od septembra minulého roku. „Vyzývali sme ministerstvo, aby podalo na súd žiadosť na uvalenie vecného bremena. V liste ministerstvo hovorí, že „nemá v súčasnosti k dispozície finančné zdroje potrebné na vytvorenie dlhodobého potrebného prístupu formou vecného bremena alebo nájmu, pretože pozemky zaberajú rozsiahlu výmeru v stovkách metroch štvorcových a ide o lokalitu s vysokými cenami pozemkov,“ cituje z listu Sabina Barborjak. Situácia je podľa nej spôsobená najmä nezáujmom ministerstva hľadať iné riešenie. Jednou z možností okrem by mohlo byť vyvlastnenie niektorého z pozemkov, získaných v reštitúcií. Majiteľ ľudí na svojom pozemku nechce List tiež konštatuje, že vlastník dotknutých pozemkov je ochotný umožniť užívanie svojich pozemkov za účelom prístupu k nehnuteľnostiam štátu len za primeranú odplatu a v obmedzenej miere a nesúhlasí s organizovaním verejných aktivít v budove a areáli Mičurinu. Prípad Mičurin sa tak stáva zaujímavým precedensom. Vďaka pochybným reštitúciám ľudia získajú majetky okolo štátnej budovy a zablokujú k nej prístup. Štát si to najskôr nevšíma, následne tvrdí, že existuje iný prístup (exminister Draxler presviedčal OZ Hrad – Slavín o existencii inej prístupovej cesty, ktorá však neexistuje) a nakoniec skonštatuje, že sa do vlastnej budovy môže dostať len vtedy, ak mu to niekto dovolí. „List od ministerstva končí ubezpečením, že sa ministerstvo bude naďalej snažiť s majiteľom pozemkov rokovať a nájsť spoločné riešenie. Sľub, ktorý sme už počuli v uplynulom období mnohokrát však doteraz nepriniesol žiadne výsledky a nevidíme dôvod, prečo by to malo byť tento raz inak,“ pochybuje predsedníčka OZ Hrad – Slavín. Mičurin je na tom dnes prakticky rovnako, ako tesne po odsťahovaní Iuventy – ani po siedmych mesiacoch nikto nevie, čo s ním bude. List z ministerstva však naznačuje, že sa obyvatelia môžu pripraviť na letnú sezónu bez bazéna.
 
mínus indicator plus

Aj ja som zostal zafúkaný,   Aj ja som zostal zafúkaný,

ale mimo Bratislavy na ceste pred Sereďou. Išiel som z horniakov a snežný pluh ma zahrnul. Už som sa nevykopal, po troch dňoch sa podarilo auto vykopať. Mám z toho aj foto, ale odložené. Dnes platí - čo bolo dobré za komunizmu a dnes to nemáme? Snehové kalamity. Lebo tuším aj sneh sa rozkradol.
 
mínus indicator plus

Krásny prípad   Krásny prípad

Na jednej strane treba gratulovať týmto hrdinom, ako ich podporovateľom. Na druhej strane vidieť štát, a orgány samosprávy ako si vážia rodinu. Rodinu, ktorá je v chudobe za to, že život berie vážne. Ďakujem autorovi, že zverejňuje ukážky reálneho života, nie len senzácie. Podobné rodiny sú združené v Klube mnohodetných rodín, ktorý už vyše dvoch desaťročí sa snaží zlepšiť podmienky mnohodetných rodín so zodpovedným rodičovstvom.
04.01.2016 18:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

pedeg   pedeg

Žiaľ, máš pravdu. Nedoplatia len žiaci, ale všetci, lebo sa takto stávame hlupákmi. Vlastnou vinou!
 

1 >

Najčítanejšie na SME