Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: cirkev
1 >
mínus indicator plus

 

nechce sa mi púšťať do diskusie fico,mečiar,dzurinda,slota. Pravda je taká, že 90% sudcov je z obdobia lipšica, resp. z obdobia mečiara a dzurindu,čarnogurského a ostatných. nechcem sa ich dotknúť ale sú to vo veľkej väčšine aj keď sa možno nahnevajú nevzdelaní ludia. Bez rozhľadu ,bez poznania prostredia,techniky, matematiky,logiky, nemajú poznanie o psychológií, proste len málo z nich je hodných toho, aby s nimi človek šiel čo i len na pivo.
10.09.2009 14:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ateistická cirkev neveriacich   ateistická cirkev neveriacich

Pri dnešnej morálke, ktorá panuje na každom stupni jednotlivých pilieroch moci nie sú dodržiavané ani zásady morálky, ani zákonom stanovené pravidlá správania sa. To platí pre jednotlivcov ale aj pre celé inštitúcie, ktoré sú presiaknuté neúctou k právu a morálke. Porušovanie pravidiel sa pre všetkých stáva prirodzené a vnímame ho abo niečo čo je absolútne normálne a bežné. Jednoducho nám to nevadí. To že s danou iniciatívou prichádza Lipšic je také isté scestné, ako to že to obhajuje Harabin, alebo sudca, ktorý beztrestne porušil zákonom stanovenú povinnosť a pritom mu je zverená moc súdiť. Netvrdím, že sa nemôže pomýliť, zabudnúť. Je to taký istý človek ako my, a preto je to normálne,že počas svojej dlhoročnej roby aj niečo pokazí. Otázkou je, či sa na to bude rovnako pozerať pri šoférovi, ktorý po odjazdení 1000 000 km bez nehody, spôsobí 2-3 sekundovou nepozornosťou nehodu s následkom veľa mŕtvych. Nebude. Šofér dostane za svoju nepozornosť trest a sudca nie. Rovnako je to u policajtov, prokurátorov, poslancov v parlamente, lekárov, predsedov vlády, ministrov. Každý nespravodlivo stíhaný je vlastne chyba prokurátora a policajta. To znamená,že ak spravili chybu, moli by dostať trest. Rovnako ako šofér. Ak poslanci príjmu zákon, ktorý musia potom meniť, tak ho spravili prvý krát zle, je to chyba a mali by za ňu byť potrestaní. Takýchto prípadov je neúrekom. Zvykli sme si na to, že tresty takýchto ľudí obchádzajú. A k slovu mafia. Mafia je skupina ľudí, čo čo dohliada na spravodlivosť. To čo my dnes označujeme za mafiu je len kopa vagabundov, zlodejov a vydieračov zneužívajúcich moc, ktorú sme im my ostatní dali a nedokážeme ich kontrolovať a trestať. Rád by som pri tejto príležitosti pripomenul skutočnosť, že podľa oficiálnych štatistík sa viac ako 80% korupcie, vrážd, krádeží, znásilnení a iných nezákonných a nemorálnych skutkov dopúšťa na území SR skupina obyvateľstva, ktorá sa podľa RKC hlási ku kresťanskej a katolíckej cirkvi. Teda zlyhanie vidím v jej schopnosti reálne ovplyvniť správanie sa jej členov. Je preto rovnako neschopná ako parlament, vláda( myslím ktorúkoľvek čo som tu doposiaľ videl), a o súdoch už ani nehovorím.
10.09.2009 8:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ateistická cirkev neveriacich   ateistická cirkev neveriacich

Každý štát má svoje fungovanie podľa teórie štátu a práva postavené na troch základných pilieroch moci. Zákonodarná (parlament) výkonná (vláda, polícia, nižšie zložky štátnych a "samosprávnych " úradov) a súdna (súdy na všetkých stupňoch)
10.09.2009 7:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ateistická cirkev neveriacich   ateistická cirkev neveriacich

Aj keď si o Palkovi stále myslím že je to orgán, bez ohľadu na jeho postavenie vo výkonných funkciách štátu, som za to, aby boli zverejnené nielen ním , navrhnuté štatistiky ,ale aby sa uviedlo aj to, koľko a aký rozsah škôd spáchali jednotlivé, etnické, národnostné a náboženské skupiny. Rovnako by ma potešila štatistika ohľadom páchania trestných činov, ktorých sa dopustia občania podľa sexuálnej orientácie a rovnako by sa mi uvedená štatistika pozdávala podľa dnes "členov" náboženských cirkví. Ak by sme uvedenú štatistiku mali k dispozícií, čo potom. Nemáme zákon, ktorý by dokázal čokoľvek zmeniť, lebo diskriminovať pozitívne alebo negatívne len na základe príslušnosti ku ktorejkoľvek skupine už našťastie vo svetskom práve nie je možné. Stále je to však možné podľa práva kanonického. To platí a presadzuje aj Palkova strana a pretože podľa práva, je povinnosťou ministra vnútra a ministra kultúry zakázať pôsobenie či už občianskeho združenia,politickej strany alebo cirkvi, ktorá v svojich zásadách a princípoch porušuje zákon - najmä listinu ľudských práv a ústavu, teda aj náboženskú a etnickú neznášanlivosť( najmä druhé prikázanie) je potrebné zakázať podľa zákona aj politickú stranu aj cirkev, ktorá podporuje takéto porušovanie. Tak je to napísané v zákone. Svetskom.
 
mínus indicator plus

ateistická cirkev neveriacich   ateistická cirkev neveriacich

Povrchné vnímanie uvedeného problému všetkými, vrátane médií spôsobuje, že sa zahrabávate v síce zaujímavých detailoch ale uniká vám podstata. Koho je cirkev? Kto ju založil, komu patrí jej majetok a kto a ako s ním smie nakladať? Môžu sa veriaci rozhodovať , čo a ako sa naloží s majetkom, ktorý po tisícročia ich predkovia dávali cirkvi?
30.05.2009 6:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ateistická cirkev neveriacich   ateistická cirkev neveriacich

O opravnom prostriedku rozhodoval Najvyšší súd SR potvrdil stanovisko Ministerstva kultúry SR. V senáte podľa našich informácií opäť sedeli členovia, ktorí svojim vzťahom k inej nábožensky presadzovanej zásade nazývanej prikázaním sa sami mali vzdať práva a povinnosti danú vec rozhodovať. My sme na danú vec neupozorňovali, jej dodržiavanie sa predpokladá automaticky a najmä u človeka s morálkou sudcu od ktorého každý občan očakáva spravodlivý a zákonný rozsudok. A tak sa stalo, že morálny a právny vzor dodržiavania právneho poriadku pre jednoduchých občanov stáva sa vzorom a princípom podľa správania sa spravodlivých, múdrych a zákonných. Morálnou zásadou, kde sa ku kresťanskej katolíckej morálke hlási aspoň 60% obyvateľov, ale v zásade svoje predpísané pravidlá nedodržiava ani 10%. Dôkazov o tomto tvrdení je veľa počnúc trestnou činnosťou, rozvodmi a smilstvom, klamaním, kradnutím a v nie poslednom rade i rozhodnutím súdov. Keďže vieme čítať a písať ( čomu sa po dobu viac ako 1700 rokov smažili zabrániť niektoré cirkvi presadzujúc princíp blahoslavenosti chudobného ducha) a ako neveriaci, len tak bez príčiny a dôkazov neveríme všetkému, čo nám ktokoľvek povie, pozeráme na rozhodnutia štátnych orgánov a Najvyššieho súdu v danej veci neveriac vlastným očiam, ako sa presadzuje dobro a pravda, rovnosť a spravodlivosť. Obrátili sme sa preto na Ústavný súd SR a priložili sme i jemu na čítanie súdne rozhodnutia Európskeho súdu pre ľudské práva, ktorý rozhodoval v podobných prípadoch. Všetky tieto rozhodnutia dali za pravdu strane, ktorá po splnení podmienok stanovených vnútroštátnou normou a určila povinnosť cirkev zaregistrovať. Tešíme sa na rozhodnutie Ústavného súdu , lebo vieme, že pravda je na našej strane a dobro vždy zvíťazilo nad lžou a klamstvom tak, ako nás to podľa tisícročnej tradície učili naši predkovia. Možno sa vám budú naše predstavy zdať na prvý pohľad naivné až infantilné, ale verte, že to je len preto, lebo ste sa naučili žiť v prirodzenej symbióze so zlom, klamstvom a falošnou pretvárkou. Vnútorne vám zlo, klamstvo a faloš vadí, verejne ich odsudzujete, ale vždy sa namlsáte na úkor iných sladkého ovocia, ktoré vám prinášajú. Tak vás to naučila prostredníctvom vašej náboženskej viery a morálky vaša cirkev. Nie náš spoločný boh.
 
mínus indicator plus

ateistická cirkev neveriacich   ateistická cirkev neveriacich

Dnes po nešťastnej úprave zákona dokonca ani nie je na Slovensku možné založiť a následne požiadať o vznik novej cirkvi, lebo naši premúdri poslanci svorne a jednotne v túžbe po hlase väčšinového voliča (s výnimkou SMK a )schválili zákon, ktorý hovorí, že najprv musíte byť členom niečoho čo nieje a súhlasiť s tým, čo nikto nemôže právne účinne ponúknuť a až potom, cirkev, ktorá nieje, môže podať návrh na svoju registráciu, aby prípadne na základe rozhodnutia Ministerstva kultúry vznikla. Niekedy je smiešne alebo až rozumovo prázdne, ak práve poslanci navrhujúci, novelu zákona o cirkvách, označovali založenie Ateistickej cirkvi neveriacich za recesiu. Je smutné, keď sa zákony prijímajú tými, čo sme si ich zvolili za z nás najmúdrejších s tým, aby sa starali o naše veci a plnili tak naše predstavy o živote, a oni schvaľujú hlúpe zákony, ktoré my, ako ich voliči, vôbec nechceme. Pripomína to však práve také farizejstvo, od ktorého sa práve členovia Ateistickej cirkvi neveriacich vo svojej morálke a učení o dobre a pravde chcú oslobodiť. Vznik občianskeho združenia, tak, ako to pre Ateistickú cirkev neveriacich na pojednávaní na Najvyššom súde SR navrhovalo Ministerstvo kultúry SR nie je zo zákona možný, ba je priam zakázaná náboženská aktivita občianskych združení a takéto občianske združenie by muselo byť Ministerstvom vnútra SR rozpustené. Na dôvažok my nechceme občianske združenie, ale chceme cirkev. Zákon v čase založenia a podania návrhu na registráciu jasne, zrozumiteľne, presne a hlavne úplne vymedzoval práva a povinnosti, ktoré je potrebné splniť preto, aby Ministerstvo kultúry SR muselo cirkev zaregistrovať. Za vznik Ateistickej cirkvi neveriacich pridalo svoj podpis na zákonom predpísanom hárku 34 000 ľudí. Dnes je prívržencov asi 320 000 a to je dôvod, čoho sa obávajú prívrženci iných vierovyznaní a predstavitelia rôznych cirkví. Ľudia chcú inú náboženskú vieru a inú cirkev. Čistú, pravdivú, dobrú, ktorá bude riešiť ich starosti a nie svoje, ktorá bude pomáhať im a nie sebe, ktorá hmatateľným spôsobom vnímateľným ľudskými zmyslami pravdivo pomenuje a vysvetlí existujúce stavy a javy a ktorá bez povyšovania sa nad nich bude plniť ich rozličné túžby pri rešpektovaní mnohorakosti ich názorov a pováh. Bude ich učiť k tolerancií, priateľstvu, láske ,úprimnosti bez toho, že by za sebou ťahala krvavý pruh dejín s miliónmi mŕtvych a zúbožených životov, tárajúc pritom o láske k blížnemu svojmu. Ľudia sa nechcú spájať klamárskymi kňazmi a cirkevnými hodnostármi, ktorí pre svoj prospech zatracovali v svojej hlúposti pravdu a dobro pre všetkých a prekrývali ich hrozbou strachu z budúceho života po smrti a upaľovaním pravdovravných. Všetky zákonom požadované podmienky potrebné pre vznik a registráciu Ateistickej cirkvi neveriacich boli splnené, no napriek tomu Ministerstvo kultúry SR cirkev nezaregistrovalo. Každý jeden konkrétny človek, kto o veci rozhodoval alebo sa ako znalec k veci vyjadroval, sa hlási k niektorej z iných zaregistrovaných cirkví na Slovensku. Podľa zákona bol vylúčený z rozhodovania pre svoju zaujatosť, pretože, ak chcel dodržať pravidlá - prísahu svojej náboženskej viery, nemohol spravodlivo a nezaujate rozhodnúť bez toho, aby porušil zákon alebo náboženskú zásadu viery, ktorú v náboženstve nazývame prikázaním. Takéto konanie je porušením zákona, nesprávnym úradným postupom a porušovaním listiny ľudských práv. Svetských zákonov, ktorými sa musíme riadiť a ich porušenie musíme trestať.
 
mínus indicator plus

ateistická cirkev neveriacich   ateistická cirkev neveriacich

„Neveriaci sme všetci „ Každý človek na svete niečomu neverí. Z celého spektra možností čomu neveríme vyberme pre tento článok len tie, ktoré sa týkajú náboženstva, boha a cirkví. Žiadny poriadny kresťan katolík neverí v protestantské, židovské, budhistické, islamské a tiež ateistické náboženské ponímanie boha, cirkevných pravidiel a morálnych zásad v podobe, ako sú jednotlivými cirkvami prezentované a predkladané ako absolútne pravdy. Rovnako je to aj vo výrokoch pri vzájomnej permutácií jednotlivých prvkov s premennou označujúcou určitú konkrétnu náboženskú vieru alebo cirkev. Pre lepšie pochopenie čitateľov by sa dalo povedať, že najznámejším neveriacim v dejinách bol práve Ježiš Kristus. Prišiel a neveril ľuďom a ich správaniu a vnímaniu boha tak, ako bolo ponímané ostatnými ľuďmi do jeho príchodu na zem. Preto dal základy na vznik novej cirkvi a viery. Poukazoval na zvrátenosť vzťahov a morálnych pravidiel, ktoré vtedy panovali a pri miere svojho poznania a miere poznania ľudí žijúcich v tej dobe menil pravidlá, ktoré nekorešpondovali s ich túžbami a predstavami o budúcom živote a smrti. Netreba spomínať grécku mytológiu s množstvom bohov a polobohov ani obdobie rozvoja iných civilizácií s rôznymi náboženstvami, cirkvami a predstavami o živote svetskom a posmrtnom. Vždy sa každá nová cirkev alebo náboženská viera dostávala do povedomia ľudí tŕnistou cestou a iba podľa toho, ako sa dokázali s existenciou nového náboženstva vysporiadať svetské a cirkevné mocenské sily, dnes z historického hľadiska hodnotíme ľudskosť a morálnosť týchto cirkví bojujúcich o priazeň veriacich. Ateistická cirkev neveriacich bola založená práve preto, lebo podľa miery poznania dnešného sveta predstavy verejne prezentované zaregistrovanými cirkvami na Slovensku nezodpovedajú predstavám viac ako 30% ľudí, z ktorých, ale rovnako ako ostatná časť obyvateľov Slovenska túžia aj títo ľudia po náboženskej viere v duchovné hodnoty a pravidlá, ktorým veria a ktoré chcú dobrovoľne dodržiavať, učiť princípy svojej viery svoje deti rovnako, ako toto právo prináleží ostatným cirkviam. Ateistická cirkev neveriacich Bola založená v súlade so zákonom platným na území Slovenska. Doposiaľ nevznikla, lebo pre vznik právnickej osoby, ktorá chce vykonávať činnosť súvisiacu s náboženskou vierou vyžaduje zákon jej registráciu Ministerstvom kultúry SR. Zákon nepozná žiadny pojem neregistrovaná cirkev, rovnako ako nepozná pojem neregistrovaná akciová spoločnosť alebo neregistrovaná politická strana. Práva a povinnosti môžu podľa zákona nadobúdať iba právnické a fyzické osoby.(Drobné výnimky ako nasciturus vynechajme. I keď prirovnanie by v tomto prípade bolo príznačné aj z hľadiska jeho ochrany a jeho práva na život.) Iba tieto môžu vstupovať do právnych vzťahov. Znamená to, že nezaregistrovaním Ateistickej cirkvi neveriacich nám ako jej členom a prívržencom boli odňaté práva zaručené Ústavou SR, medzinárodnou zmluvou a dodržiavaní listiny ľudských práv a zákonom platným na území Slovenskej republiky. Pre jednoduchšie pochopenie to znamená, že nemôžeme ako cirkev nič kúpiť, platiť za elektriku, nikoho zamestnať, založiť účet v banke, dokonca ani nikomu nič darovať či prispieť na dobrú vec. Podľa práva totiž nie sme. Rozhodnutia podobného charakteru a obsahu sú z histórie známe a vždy nakoniec neuspeli, ak túžba ľudí po slobodnom vyznávaní svojej náboženskej viery premohla v rôznych formách boja mocenské ambície bezvýznamných jednotlivcov túžiacich svojim protiprávnym konaním zavďačiť sa svojim chlebodarcom. Dnes po nešťastnej úprave zákona dokonca ani nie je na Slo
 
mínus indicator plus

 

No ja by som to netvrdil s takou istotou ako ty. čo konkrétne považuješ na reakcií Tuxedomoona za primitívne? Pravdou je , že cirkev a náboženstvo si vymysleli ľudia, tiež je pravdou, že počet veriacich, minimálne v % k počtu rastu obyvateľov sveta klesá. A to, že v niečo dúfa, nepovažujem za primitívne. Ale skús ty sám napísať rozumné stanovisko k falošnému postoju k hodnotám a k viere v Boha.
 
mínus indicator plus

 

Predpokladám, že 99% príslušníkov ŠTB boli katolíci. Tak prečo by si neprispievali navzájom na spoločné aktivity. Samotná spoveď je prostriedok na získanie informácií. A ako sa spracováva v RKC je tiež postavené iba na tvrdeniach kňazov.
 
mínus indicator plus

ateistická cirkev neveriacich   ateistická cirkev neveriacich

Každý sa narodí ako ateista. Každý teda ateistom bol. Niektoré náboženstvá dávajú človeku možnosť sa slobodne rozhodnúť vyznávať vieru ,patriť do spoločenstva cirkvi a žiť podľa zásad prezentovaných cirkvou. Niektoré náboženstvá a cirkvi takúto možnosť ľuďom upierajú. Príkladom takéhoto upierania slobodného práva voľby je práve RKC, kde o príslušnosti k cirkvi a náboženstvu môžu , a to aj podľa platného zákona v SR, rozhodnúť rodičia. To samo o sebe zakladá prvý krok k spomínanej falošnosti. Viera v Boha a chuť dodržiavať dobrovoľne morálne zásady a princípy pritom v RKC nesúvisí so slobodnou vôľou človeka, ale je mu nadiktovaná. Ateistická cirkev neveriacich má vo svojich radoch aj ľudí iného vierovyznania, nestavia človeka do pozície podľa princípu "alebo tak, alebo tak". Pripúšťa existenciu Boha, je však zásady, že, ak Boh existuje, tak musí byť vnímateľný. Keďže človek vníma iba zmyslami a tie vyhodnocuje myslením, ktorého súčasťou je aj pripúšťanie poznaných a nepoznaných alternatív bytia subjektov,javov a vzťahov medzi nimi, v permutácií všetkých alternatív poznania všetkých subjektov schopných získať, zhodnotiť a prezentovať subjektívnu alebo objektívnu pravdu o existencií objektov, javov a vzťahov medzi nimi, členovia ateistickej cirkvi neveriacich nepristupujú k Bohu ako dogme prezentovanej skupinou ľudí usporiadaných v hierarchí organizovanej pod názvom cirkev. Jednoduchšie povedané, neveríme všetkému, čo nám povie kňaz, bez dôkazov, ktoré vieme vnímať zmyslami a rozumom. Na vyslovenie takej ,či onakej pravdy nestačí tvrdenie. Treba ho podložiť vnímateľným dôkazom. Falošnosť ostatných cirkví je práve v tom, že všetky a to bez rozdielu tvrdia, že len oni majú pravdu. Ak pripustíme možnosť, že len jedna cirkev sa nemýli, tak ostatné klamú. Sú teda falošné a nehovoria pravdu. Ak Boh existuje, tak to vie. A ak je, ako predpokladáme dobrý a múdry, nemohol by, ak tým nesleduje iný úmysel, poveriť svojim zastupovaním na zemi hlupákov, ktorí takúto jednoduchú pravdu nevedia. Je tu ale možnosť, že Boh nie je a hlupáci nie sú tí, čo svoju cirkev reprezentujú, ale tí, čo im slepo veria a prispievajú na život falošných kňazov, farárov, biskupov,arcibiskupov, kardinálov a pápežov,lámov, duchovných vodcov a iných vagabundov zneužívajúcich duchovnú a rozumovú slabosť svojich veriacich.
 
mínus indicator plus

 

Iste máš pravdu v tom, že sa nedá moje tvrdenie zovšeobecniť a netýka sa všetkých ľudí. Vychádzam však pri svojom tvrdení zo štatistiky a z vlastného poznania. Zároveň vychádzam z učenia, ktoré mnou prezentované zoskupenia robili, robia a pravdepodobne aj budú robiť, lebo je na tom založená celá ich filozofia a bytie. Tvoje argumenty a charakteristiky ateistov asi podložiť nevieš známymi osobami z histórie. Ja však v histórií nachádzam veľa veriacich, ktorí mnou spomínané vlastnosti mali a majú. Tí, ktorí sa pustili cestou odporu proti nevzdelávaniu a nepoznaniu boli kruto potlačení. A predsudky skutočne nemám žiadne. Najradšej by som bol, keby sa existencia Boha dokázala. Bolo by jasno a vedeli by sme, aký je, čo ozaj chce a koho si za svojho zástupcu na zemi vybral. Ale to, čo prezentujú tí, ktorí sa za jeho hlas vydávajú, podľa mňa, z Bohom nemajú nič spoločné. (znovu česť výnimkám)
 
mínus indicator plus

 

Veľmi presné.
 
mínus indicator plus

Ateistická cirkev neveriacich   Ateistická cirkev neveriacich

Katolícka cirkev je iba pre ľudí, čo nevedia sami rozmýšľať, alebo pre tých, čo z nej žijú. Boh nepotrebuje našu pomoc ani naše peniaze a majetky. Katolícka cirkev, ale i ostatné, sa po celú dobu snažili potláčať vzdelanie a poznanie ľudí. Bolo to preto, aby kňazi mali vždy viac informácií a tak mohli na ostatných parazitovať. Plne súhlasím s pánom Letrrichom. Treba však dodať, že kto do kostola chodí, potrebuje farára aj na to, aby chápal bežné veci sveta, respektíve, potrebuje ho na to, aby mu farár povedal, ako sa má na otázky sveta odpovedať. Títo ľudia sú nesamostatní, nemysliaci. Cirkev funguje ako ich barla. Často je to vidieť aj pri argumentácií veriacich, vo veciach, ktoré si nevedia vysvetliť. Proste povedia, že je to tak, alebo že je to božia vôla. Takáto argumentácia je úbohá. Verím tomu, že cirkev pozná odpovede na všetky otázky, na ktoré by sme si pri dnešnej miere poznania mohli pravdivo odpovedať. Nezverejní ich však, stratila by prvenstvo a možnosť žiť na úkor iných. Náš cieľ je iný. Chceme, aby boli ľudia vzdelaní a aby mali čo najviac poznania. Argumenty o zneužiteľnosti poznania sa končia pri výbere osôb, ktoré samotné poznanie prenášajú. Rovnako je to u slobodomurárov. Nezverejnia svoje tajomstvá a tým okrádajú iných, lebo ich poznanie pochádza iba zo sledovania poznania iných a zo systematizácie spracovania takto získaných informácií.
 
mínus indicator plus

Ateistická cirkev neveriacich   Ateistická cirkev neveriacich

Aký je Váš názor na našu cirkev?
Reakcia k téme: Exorcisti
11.02.2009 18:13 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ateistická cirkev neveriacich   Ateistická cirkev neveriacich

Si trulo, každý z nich si iba robí svoju prácu. A vyzerá to tak, že každý dobre.
Reakcia k téme: Fico: Cirkev nás chápe
07.11.2008 0:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ateistická cirkev neveriacich   Ateistická cirkev neveriacich

Teším sa rozumnému dohovoru oboch strán. Je správne spoločne hľadať riešenia a navzájom si pomáhať. Nakoniec to bude celkom príjemné vidieť spoločne sedieť ateistov a kresťanov spoločne s ostatnými pri jednom stole, ako si navzájom pomáhajú. A tešil by som sa, keby sme sa spoločne začali venovať aj spoločnému poznaniu. Úprimne , mám z oboch strán radosť.
Reakcia k téme: Fico: Cirkev nás chápe
07.11.2008 0:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Podnet na začatie konania   Podnet na začatie konania

vo veci zrušenia registrácie Rímsko-katolíckej cirkvi podľa zákona 308/1991Zb. Ministerstvo kultúry SR Generálna prokuratúra SR ZÁKON č 308/1991Zb o slobode náboženskej viery a postavení cirkví a náboženských spoločností zo 4.júla 1991 vo svojich taxatívnych ustanoveniach jasne uvádza: §6 (2) Výkon činností uvedených v odseku 1 nesmie byť v rozpore s ústavou, nesmie ohrozovať bezpečnosť občanov a verejný poriadok, zdravie a mravnosť alebo práva a slobody druhých, nezávislosť a územnú celistvosť štátu. §20 (1) Ak cirkev alebo náboženská spoločnosť koná v rozpore s týmto zákonom alebo podmienkami registrácie, vykoná registrujúci orgán konanie o zrušení registrácie. Ak chceme žiť v právnom štáte, nesmieme tolerovať nečinnosť orgánov štátnej správy alebo prokuratúry, ktorá je garantom dodržiavania zákonnosti. Ateistická cirkev neveriacich (cudzou rukou, lebo nie sme subjektom práva, z dôvodu porušenia ústavného práva na slobodu vierovyznania.) A teraz ma zaujíma ako sa z toho dostanete. Nečinnosť v danej veci je trestná. Sme síce nie je hodnoverný spôsob dozvedania sa informácií, ale ako verejný zdroj podlieha kontrole Polície , SIS a prokuratúry a preto po preverení uvedených skutočností je ich povinnosťou konať. Dobro a pravda sa nakoniec vždy presadia nad zlom a lžou . (2) Cirkev alebo náboženská spoločnosť môže požiadať najvyšší súd republiky o preskúmanie rozhodnutia o zrušení registrácie
 
mínus indicator plus

no vidíš   no vidíš

No vidíš aký si hlúpy(hlúposť je stav nie jav). Neveríš tomu, čo je pravda a ani ju neoveruješ. Vymýšľaš si a tvrdíš bez váhania a pochybností čo som, aký som. Popisuješ svoje predstavy o tom, ako má vyzerať podľa tvojich predstáv rusofil, bolševik, komunista. Na priame odpovede,ktoré si si pýtal, píšeš bez poznania slová, ktorým nerozumieš alebo ktoré nedokončia začatú diskusiu ale iba pridávaš nové kontroverzné témy, bez dokončenia predchadzajúcich. Skáčeš z problému do problému ako koza. Vždy keď stretnem takého človeka som smutný. Predstav si, že vyslovuješ názory, ktoré nie sú pravdou, ale iba tvojou predstavou o správaní sa iných. Sú to tvoje očakávania ich reakcií a tie pramenia z tvojej predstavy, ako by si sám reagoval. Mám pocit, že si duševne chorý - a to ťa nechcem uraziť, ale ti pomôcť. Trpíš paranoickým strachom z pravdy, máš rýchle myslenie ale slabú schopnosť pamätať si, a zapamätané nevieš usporiadať do systematického celku a nie si schopný rozoznať realitu a predstavy ( to máte s Pitnerom spoločné). Však sa ti občas pletie skutočnosť s predstavami. Skús navštíviť lekára, lebo mám pocit, že sa to bude iba zhoršovať. Pozeral som si tvoje príspevky a vidím zlú prognózu. Už s tebou nebudem viesť túto "diskusiu", nie si hoden toho času. A ešte mám pocit, že nie si muž ale žena, lebo tvoje myslenie je skokovité, hektické, chýba mu celá analytická časť . Myšlienky ukladáš schematicky, nacvičene. Veríš predstavám a neoveruješ ich pravdivostnú hodnotu. Lieči sa to ťažko, ale sú na to tréningy. Vyhľadaj pomoc lekára.
 

1 >

Najčítanejšie na SME