Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Eddy2
1 >
mínus indicator plus

 

To niečo,čo túto teóriu falzifikuju je npr. kambríjska explózia
13.10.2019 20:42 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Tretia sv. Vojny začala 11.sept.2001.
 
mínus indicator plus

 

Ja si skôr myslím, že veda a náboženstvo si neodporujú.Veda skúma hmotný svet a jeho zákony, náboženstvo sa skôr zaoberá transcendentnom, ktoré veda už nepovažuje za predmet vedeckeho skúmania. Jednoducho povedané, veda má svoje argumenty a nábožnstvo svoje.
Reakcia k téme: Čierne diery verzus Biblia
19.05.2019 21:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Lenže tak, ako hodinár nieje súčasťou hodín Ktoré vytvoril, ani Boh nieje súčasťou hmotného Sveta, ktorý stvoril. A keďže je mimo priestoru a času je aj mimo jeho prirodzených zákonov, ktoré v ňom platia. Preto aj tvoja pre misa je nepravdivá
Reakcia k téme: Čierne diery verzus Biblia
18.05.2019 19:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Tvoj príspevok je len potvrdením toho, čo som napísal.Ďakujem!
Reakcia k téme: Oplatí sa veriť v Boha?
03.03.2019 10:31 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Pripájam sa.
Reakcia k téme: Tak koho budeme voliť?
03.03.2019 9:56 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

"Ak človek verí, vie si zo svojej pozície a pre seba vyargumentovať všetko." A opak platí presne takisto, ak človek neverí, vie si zo svojej pozície a pre seba vyargumentovať tak isto všetko. Preto je veľmi dôležité pri hľadaní pravdy vnútorné nastavenie človeka tak ,že príjme pravdu bez predsudkov nech by bola akákoľvek, aj keď mu prevráti život naopak. Lebo ak ide niekto ,napríklad čítať bibliu len preto, aby z kontextu vopred vytrhnutých statí hľadal logické nezrovnalosti ,tak ich samozrejme nájde a naopak ak sa niekto snaží pochopiť tú ktorú stať v kontexte s ostatným textom a celou Bibliou najde úplne niečo iné.
Reakcia k téme: Oplatí sa veriť v Boha?
28.02.2019 17:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

prečo 18000 mAh a nie 18 Ah?
 
mínus indicator plus

 

Je dobré ,keď si skôr ako vyslovíš svoj právny názor pozrieš príslušnú právnu normu, v tomto prípade ústavu, v ktorej by si určite našiel ,kedy a za akých okolností, môže prezident rozpustiť parlament a vyhlásiť predčasné voľby.Čl 102,ods.1,pism. e, Ústavy SR.
 
mínus indicator plus

 

Som si istý, že kto chcel porozumel o čom blogerka píše a som rád ,že aj medzi mladými ľuďmi sú takto zmýšľajúci. Ďakujem za trefný článok.
 
mínus indicator plus

 

Viera je na ústupe a Ty veríš svojím výmyslom, že viera skončila. To si mysleli aj komunisti. Komunisti už niesú a viera v Boha žije ďalej a bude žiť ďalej, to si zapamätaj.
 
mínus indicator plus

 

Keď človek zomrie, pre neho je to naozaj koniec sveta. Nikdy sa už nevráti pokračovať v živote na svoje miesto. Skončil. Ak je to tak,ako píšeš,prečo by , mal byť potom človek spravodlivý ,čestný: prečo by mal ochraňovať slabých, pomáhať chorým a utláčaným? Aký zmysel má humanizmus vôbec, ak smrťou všetko končí? Veď, podla logiky veci by mal byť egoista,ktorý si užíva svet.Karierista ,ktorému nezáleží na nikom a na ničom, k čomu bohužiaľ tento svet postupne aj smeruje. Aký zmysel by mala existencia takéhoto sveta? Kto by chcel splodiť do takéhoto sveta potomka? Asi len blázon.K čomu tento svet tiež postupne smeruje, veď deti nechceme mať, lebo nezapadá do scenára kariery alebo osobného pohodlia a užívania si. Preto verím, že po smrti človeka, vedomie nekončí ale pokračuje.
 
mínus indicator plus

 

Nečítam Bibliu len preto, aby som sa dozvedel minulosť, ale aby som nadčasovú múdrosť Biblie využil vo svojom živote aj do budúcnosti. Verím tomu že dejiny sa opakujú, ale nie v kruhu,ale v špirále.Kto vidí v čítaní Biblie len hrabanie sa v minulosti ,číta ju povrchne a nerozmýšľa nad tým čo číta. Inak by si aj Ty možno našla odpovede na tvoje otázky v závere tvojho príspevku.
 
mínus indicator plus

 

"Toto je pravda o človeku, o jeho živote vo stvorení, i o zmysle jeho bytia. Takáto je pravda o druhom svete, o našich pozemských zrodeniach, i o kráľovstve nebeskom." Ešte mi povedz :ako si prišiel k takémuto presvedčeniu a až k istote ? Viem ,že na príspevky nikdy nereaguješ,ale toto by som fakt chcel vedieť.
 
mínus indicator plus

 

Keby si rozmýšľal nad tým čo čítaš ,tak by si nemal problém porozumieť textu. V písme sa nepíše, že vstane o tri dni, ale že vstane na tretí deň a to je trochu rozdiel.
 
mínus indicator plus

 

Priateľu,hlásaš bludy lebo ak veríš v to, že je v nás Duch svätý nemôžeš mať problém veriť v Božiu prítomnosť .
 
mínus indicator plus

 

Dôvodov môže byť viac.Jeden najzavažnejší na Slovensku je tzv. supurbanizácia, kde sa obyvatelia miest vysťahovávajú do okolitých tzv.satelitných obcí, ktoré naopak zaznamenávajú veľké prírastky obyvateľov.Tento trend je dlhodobý ,cca 20 rokov.
12.09.2018 13:06 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Dávam absolútny súhlas. Súčasný politický a spoločenský marazmus má korene v amorálnosti a v ralativizovaní a v spochybňovaní všetkého. K ničomu sa nevieme postaviť principiálne a zodpovedne, aby sme náhodou niečo nepovedali alebo neurobili, čo sa nášmu okoliu nepáči. A ak sa to niekto náhodou odváži hneď je onálepkovaný na nejakého fóba.
Reakcia k téme: Anka bola čisté dievča
12.09.2018 8:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Neviem či sme čítali ten istý článok, ale autor evolúciu nikde nepopieral. Genetické poruchy niesú žiadnym dôkazom náhodného výberu.
 
mínus indicator plus

 

Až na to, že tretia svetová vojna od 11. sept.2001 je.
 

1 >

Najčítanejšie na SME