Streda, 19. február, 2020 | Meniny má Vlasta

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: KOP
1 >
mínus indicator plus

Rekordná diskuzia. Všetci proti.   Rekordná diskuzia. Všetci proti.

Nič mi nezostáva, len uznať že Radičová mala pravdu v roku 2011 ohľadom rozšíreného Eurovalu. Povedala že 17 krajín sa nemôže mýliť, Euroval treba odhlasovať. Realita: Rozšírený Euroval nemal peniaze, nebol použitý na potlačenie krízy, krízu vyriešila ECB tým že dala do obehu tisíc miliard €. 17 krajín sa mýlilo, odhlasovali nepoužiteľný ekonomický nástroj.
 
mínus indicator plus

Idealistická pripomienka.   Idealistická pripomienka.

Keby bolo školstvo spoplatnené, nenastávali by takéto problémy s plytvaním peňazí nás všetkých (štátnych peňazí). Keby boli vysoké školy spoplatnené (a znížené dane), nemusel by Fico nútiť medikov aby zostali 10 rokov pracovať na Slovensku.
 
mínus indicator plus

Zasahovanie do trhu je škodlivé.   Zasahovanie do trhu je škodlivé.

Najvyšší hospodársky rast a tým najvyššiu životnú úroveň dosahuje spoločnosť pri slobodnom trhu. Akékoľvek zasahovanie je škodlivé a znižuje životnú úroveň. Pod zasahovaním sa rozumejú tieto opatrenia štátu a odborov: - vysoké dane a odvody, prerozdeľovanie - štátom stanovené netrhové ceny (nájom za byt, ceny lekárskych výkonov, dotácie na dopravu, školstvo zadarmo) - minimálna mzda a odbormi vynútené zvyšovanie miezd - európska dotačná poľnohospodárska politika, Eurofondy - veľa štátnych regulácií pri podnikaní - nevymožiteľnosť práva
 
mínus indicator plus

Navyše celibát znižuje IQ národa.   Navyše celibát znižuje IQ národa.

IQ národa sa znižuje tým, že každú generáciu, 30 rokov, je cca jednej promile vzdelaných mužov kňazov zakázané potomstvo. Za tisíc rokov katolicizmu to činí stratu 3% najvzdelanejších mužov. Horšie je už len vysťahovalectvo (Za Rakúsko Uhorska vyše 200 tisíc najšikovnejších, za prvej ČSR vyše 200 tisíc, za Mečiara a Fica 400 tisíc).
 
mínus indicator plus

Zbojnícke a partizánske tradície.   Zbojnícke a partizánske tradície.

Štát je príkladom. Sociálny štát je založený na tom, že štát pod hrozbou násilia niekomu zoberie dane a peniaze premiestni iným. Čo je na tom zlé že občania nasledujú príklad štátu a premiestňujú radiátory? :)
 
mínus indicator plus

Nevýhody sociálnych balíčkov.   Nevýhody sociálnych balíčkov.

Sociálne balíčky platia buď lepšie zarábajúci zamestnanci zo zvýšených daní, alebo zamestnávatelia. Keď to platia zamestnanci zo svojich daní, tak ich to demotivuje tvrdo pracovať (na druhých). Príjemcov sociálnych balíčkov to tiež demotivuje tvrdo pracovať (však mi štát niečo dá). Keď to platia zamestnávatelia, zostáva im menej peňazí na rozvoj a na údržbu a obnovu strojov. Tým sa zastavuje rast produktivity práce, klesá konkurencieschopnosť, rastie nezamestnanosť. Časť prerozdelených peňazí ešte minú štátni úradníci, (ktorí prerozdeľujú), na svoje platy. Výsledok sociálnych balíčkov: Zamestnanci sú demotivovaní pracovať, znižuje sa rast produktivity práce, plytvajú sa peniaze na platy štátnych úradníkov, občania chudobnejú oproti stavu bez sociálnych balíčkov.
 
mínus indicator plus

Veľká úloha žien v dejinách ČSR.   Veľká úloha žien v dejinách ČSR.

Charlotta usmernila Tomáša aby emigroval a zakladal republiku, hoci mal už 60 rokov. Anna Benešová sa dôverne poznala s ministrom zahraničia Francúzska, a prehovorila ho aby Francúzsko uznalo ČSR. Bez týchto dvoch žien sme stále mohli žiť v Rakúsko-Uhorsku. Nebola by vznikla ani druhá svetová vojna.:)
 
mínus indicator plus

Fico často mení názory.   Fico často mení názory.

Fico v decembri hovoril, že v januári NR SR nemôže predkladať nové zákony, lebo by sa nestihli prerokovať. A vo februári sa už môžu predkladať nové zákony? Už sa stihnú prerokovať?
 
mínus indicator plus

Pápež je neomylný.   Pápež je neomylný.

Debaty okolo vierouky sú zbytočné. Je známe, že pápež je neomylný vo veciach vierouky. Netreba špiritizovať o celibáte a ženách kňažkách, stačí sa svätého otca opýtať ako to má byť.
 
mínus indicator plus

Mimozemšťania žiadajú o pomoc.   Mimozemšťania žiadajú o pomoc.

Ja si myslím že to mimozemšťania žiadajú o pomoc. Naša vláda by mala ešte do volieb k nim poslať nejakú raketu a doviezť ich na Slovensko. Ak voľby vyhrá opozícia, bude tu veľký chaos, a nikto im nepomôže.
 
mínus indicator plus

Zákon na splatenie štátneho dlhu.   Zákon na splatenie štátneho dlhu.

Najprv sa má splatiť dlh verejnej správy a až potom sa môžu rozdávať korupčné sociálne balíčky. Zákon na splatenie dlhu by mohol znieť takto: Splatíme dlh verejnej správy 40 mld € za dva roky. S platnosťou od 1.1.2021 do 31.12.2022 sa zvyšujú dane a odvody na 100%. Rušia sa dôchodky. Dva roky budeme pracovať zadarmo a nebudeme poberať žiadne dávky.
 
mínus indicator plus

Zverstvá pripomínajme aby sa neopakovali   Zverstvá pripomínajme aby sa neopakovali

Samozrejme, všetky zverstvá, nie len časť. Pripomeniem niektoré zverstvá, na civilných obyvateľoch: Čína: Mao je zodpovedný za smrť asi 70 miliónov svojich občanov, už po vojne. ZSSR: Lenin a Stalin sú zodpovední za smrť asi 61 miliónov svojich občanov. Nemecko: Hitler je zodpovedný za smrť asi 20 miliónov civilistov, vrátane Židov. Slovensko: Tisov štát je zodpovedný za deportácie 56 tisíc slovenských Židov. Stalin, Beneš a Gottwald sú zodpovední za vyhnanie a deportácie 150 tisíc slovenských Nemcov. Ruskí partizánski velitelia a partizáni sú zodpovední za usmrtenie asi 1600 nevinných civilistov počas SNP. Stalin je zodpovedný za odvlečenie 5 tisíc slovenských občanov do ruských Gulagov, 500 zomrelo Cechy: Beneš a Gottwald sú zodpovední za deportácie a vyhnanie 2.5 milióna českých Nemcov, časť z nich bolo zabitých.
 
mínus indicator plus

apu, si dobrý.   apu, si dobrý.

Takto sa má diskutovať ako to robíš Ty. Uvádzaš konkrétny príklad. Prenájom auta na mesiac nie je 80 € ale 500. Usvedčil si Kollára, že buď má zlé informácie alebo klame.
 
mínus indicator plus

Zasa nás Česi predbehli.   Zasa nás Česi predbehli.

Pán predseda NR SR by to nemal dovoliť. Veď aj stožiar pri NRSR máme vyšší než Maďari. Ešte je možné že vtedy tam pri Pardubiciach žili starí Slováci, ktorí studňu vytesali, takže je to vlastne naša národná studňa.
 
mínus indicator plus

Je to lepšie ako to vyzerá.   Je to lepšie ako to vyzerá.

Pretože to čo sa "uleje" na štátnych zákazkách zostáva na Slovensku, zvyšuje sa HDP Slovenska. No a podnikatelia z týchto peňazí zvyšujú zamestnanosť na Slovensku. Horšie by bolo keby štátne zákazky vyhrávali Česi, Maďari alebo Rusi. Vraj najväčší lupič je štát. Každému zamestnancovi zoberie pod hrozbou násilia 60% superhrubej mzdy. Ešte aj študenti, deti, nezamestnaní a dôchodcovia zaplatia 20% DPH keď si niečo kúpia. Aj na toto treba zamerať pozornosť. Chce to aby sa znížili dane a odvody. Počiatek, nečlen SMER-u by vedel poradiť ako na to.
 
mínus indicator plus

Nie je to celkom presné   Nie je to celkom presné

že: "Dôvodom boli vzťahy Krišandu s Marianom Kočnerom". Predpokladám, že dôvodom vylúčenia z kandidátky SNS bolo to, že Krišanda mal smolu, alebo bol nešikovný, a jeho vzťahy s Kočnerom sa dostali na verejnosť. Podobne to je so zlodejmi. Kradnúť môžeš, najmä zo štátneho, ale ťa nesmú chytiť.
 
mínus indicator plus

Fašisti vraj neboli najhorší.   Fašisti vraj neboli najhorší.

Pozeral som jedno video, kde sa hovorilo, že fašisti (talianska ideológia) nevyznávali rasové ani triedne nepriateľstvo, iba silný štát. Talianski fašisti vraj boli svine, ale nacisti a komunisti ešte väčšie.
 
mínus indicator plus

S válivým odporom máš pravdu.   S válivým odporom máš pravdu.

Rozhodujúca je však cena a prístupnosť. Automobil aj autobusová doprava sú lacnejšie na osobokilometer než železnica. Postaviť kilometer železnice je drahšie než kilometer diaľnice. Válivý odpor je malý len na rovine, do kopca nepomôže (zubačka na Štrbské pleso).
 
mínus indicator plus

rmo, správne uvažuješ.   rmo, správne uvažuješ.

Sú tu ešte dva - tri problémy: - Beneš a Gottwald (plus Stalin) deportovali (a vyhnali) zo Slovenska 150 tisíc občanov vlastného štátu (nemeckej národnosti). Z Čiech asi 2.7 milióna. To nie je zločin? Nikto nebol za to súdený. - na slovenskú vládu bol vyvíjaný nemecký nátlak ohľadom Židov. Súhlasím však že kolektívna vina a deportácie predstavujú porušenie ľudských práv. - sovietski osloboditelia deportovali z Východného Slovenska 5 tisíc Slovákov do ruských gulagov. 500 tam zomrelo. Nikto nebol súdený.
04.02.2020 17:14 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Liberálny návrh pre dopravu v USA.   Liberálny návrh pre dopravu v USA.

Podstata je zrušiť dotácie do verejnej dopravy a nechať podnikať súkromníkov: "Verejné dopravné agentúry presviedčajú ľudí, aby verili, že ak by ich dotácie zanikli, ľuďom bez automobilov by chýbala mobilita. V skutočnosti by nastal súkromný tranzit, ktorý by nahradil štátny tranzit, a bol by lepší ako štátny tranzit. Pravdepodobne by ponúkol podomovú službu door-to-door, fungoval by viac hodín denne a poskytoval populárnejšie destinácie sezónne alebo nonstop. Americkí daňoví poplatníci si už nemôžu dovoliť nákladné a neefektívne vládne tranzitné systémy, najmä železničné tranzitné systémy. Federálne dotácie by sa mali odstrániť a miestne samosprávy by mali otvoriť tranzit súkromným a podnikateľským riešeniam na odľahčenie preťaženia."
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME