Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: ekocka
1 >
mínus indicator plus

 

Rozumný a umiernený text. Slovensko zatiaľ zvláda epidémiu prekvapujúco dobre. Ak vydržíme asi 4 mesiace nanajvýš polroka, tak sme vyhrali. K dispozícii bude vakcína.
24.11.2020 17:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ospravedlňujem sa, ale diskusii na túto tému sa radšej vyhnem. Nedokázal by som ani predstierať, že rozumiem riešeniu pandémie. Hmlisto tuším, že treba najsť balans medzi zdravotníckymi a ekonomickými nariadeniami, ale nezdá sa, že existuje jednotný názor odborníkov. Snáď iba ten, že treba vydržať s čo najmenšími stratami kým bude k dispozícii vakcína. Preto nie je žiaden dôvod, aby sa do toho "montovala" hoci aj po porade s odborníkmi hlava štátu. Aj keby mala takú šťastnú ruku pri výbere opatrení ako matovič a jeho kreativitu, určite by nemala jeho odhodlanie a ochotu riskovať reputáciu.
 
mínus indicator plus

 

Do veľkej miery to vidím podobne, ale možno Vás prekvapím. Mne oveľa viac prekáža, že si pani prezidentka nevšíma (neverím, že nevidí) iné negatívne javy. Dobre, Matovičova komunikácia nie je práve premiérska, ale výsledky jeho vlády sú zatiaľ až prekvapujúco pozitívne. Pellegriniho (a spol) formulácie sú kultúrnejšie, ale jeho posolstvá sú často lživé a rady ktoré vinou priazne médií vtláča do hláv nepoučiteľných sú vyslovene škodlivé. Pritom neraz argumentuje aj zhodou s hlavou štátu.
 
mínus indicator plus

 

Keby počúvala epidemiológov a analytikov, tak by sme boli na tom veľmi pravdepodobne horšie ako teraz. Aspoň predpokladám, že premiéri iných štátov ich počúvajú a neviem o tom, že by iné štáty boli na tom zásadne lepšie ako my.
 
mínus indicator plus

 

Hádam si pani prezidentka nemyslí, že keby mala tie právomoci, tak by vedela ako na vec? Ak áno, tak stačí pošuškať Sulíkovi a na Vianoce môže odložiť fialové rúško do truhlice. Mimochodom, to kto vymyslel, že teraz prechádzame najťažšou skúškou od novembrovej revolúcie? Mne pripadalo to obdobie, keď hrozilo, že "ak nás nebudú chcieť na západe, obrátime sa na východ" o dosť chúlostivejšie. Na druhej strane je pravda, že ja nedostávam svodky zo SIS.
 
mínus indicator plus

Medaila v súťaži o najnenávistnejšítitul   Medaila v súťaži o najnenávistnejšítitul

V tom najpodstatnejšom má autorka samozrejme pravdu.Výrok bol rasistický a basta. Úmyselne. Čo mňa zaujíma, (a Holinovú neviem) je či to mal premiér pripravené, alebo mu to vykĺzlo spontánne. Asi budeme musieť žiť s tým, že sa to nikdy nedozvieme. Čo je aspoň pre mňa očividné, je že autorke ide menej o rasizmus a viac o útok na Matoviča. Usudzujem aj podľa titulu článku (s vedomosťou o tom, že niekedy ho vymyslí službukonajúci redaktor). Útok veľmi úspešný a veľmi neférový, lebo všetci vieme, že devastačná sila Matoviča má nie iba obdobu, ale nedostižnú métu v takom Mečiarovi a určite aj ďalších verejných činiteľoch. Na rozdiel od nich je Trnavčanom vedená vláda zatiaľ neuveriteľne úspešná vo všetkých troch zásadných oblastiach. V zdravotníctve, napriek úžasnému obojstrannému tlaku "otváračov" aj "zatváračov" patríme nesporne k najlepším v EÚ, v ekonomike sa tiež držíme lepšie ako sa čakalo a 30 prominentných basistov, z ktorých sa údajne už 7 priznalo, hovorí hádam za všetko. Napriek tomu v médiach prebieha mnohomesačná súťaž o najúspešnejší a často najnenávistnejší titul, ktorého cieľom je uraziť jedneho človeka. Teraz krátko naspäť k téme. To, že Gádžovia kradnú viac ako Rómovia netreba dokazovať. Je to vidno aj bez okuliarov. Ako hovoria Rusi nevooruženym glazom (neozbrojeným okom(. Či klamú viac, ako "biely" neviem, ale ak áno, tak je to preto,že nevynašli nič lepšieho v obrane proti presile, ktorá ich zatlačila do nevýhodnej situácie (tak ako to urobili aj iné národy).Údajneokrem slovenčiny iba v ukrajinčine cigániť znamená niečo negatívne (žobrať?). Nezdá sa mi, že by bol matovič rasista. Jeho dlhoročný prístup k Petrovi Polákovi, ktorého "dotlačil" do Bruselu tomu nenasvedčuje.
 
mínus indicator plus

 

Nebyť toho, že v sobotu povedal koaličný (s prepáčením) poslanec Marián Viskupič podobnú kolosálnu hlúposť, mal by som autorku v podozrení, že je na výplatnej listine u Pellegriniho a jeho Rašiho. Div že nie potleskom ocenil včera Smerák1, Blanár a v nedeľu Smerák2, Žiga SASkárovo teoretizovanie na tému školy otvoríme a ak bude zle tak ich zavrieme. Preložené do hovorovej reči, ak namiesto desiatok budeme mať stovky mrttvých denne, tak ako je to v Česku, tak povieme, že sme to dobre mysleli, ale z neznámych dôvodov to nevyšlo. Smeráci A Hlasáci potom povedia, že oni to tušili, ale teraz vládne Matovič, tak je jasné, kto je za tento debakel zodpovedný.
15.11.2020 16:56 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Koalícia: Média, Pelle a jeho Raši   ?   Koalícia: Média, Pelle a jeho Raši ?

Na článku s odstupom najviac oceňujem zaradenie Pellegriniho na miesto, ktoré mu aj podľa mňa patrí. Čiže medzi Fica a Kotlebu. Neveriacky sledujem, ako veľká časť novinárov, moderátorov, dokonca aj konkurenčných politikov podporuje dlhoročného spolupáchateľa. Niekedy otvorene, inokedy len diskrétnym vynechaním zo spomenutého dua kriminálnikov. Pozorujem to už aspoň polroka. Preto sa mi nezdá, že ide iba o solidaritu tupých, ktorí s takou istotou predpovedali krach celoštátneho testovania, podobne ako Pellegrini a jeho Raši. Nekompetentné rady tejto trápnej dvojice našťastie už nemajú vplyv na reálnu politiku v zdravotníctve, ekonomike a vôbec nie spravodlivosti, ktorá je až nepochopiteľne úspešná. Lenže vinou nadštandardného priestoru, ktorí dostávajú v médiach sa už kalkuluje o koalícii Hlas+SAS+PS.
 
mínus indicator plus

Prokurátorov treba z kandidatúry vylúčiť   Prokurátorov treba z kandidatúry vylúčiť

Prvá otázka bola či reagovať, lebo nie som odborník na danú tému. Rozhodla vysoká karma a korektné formulácie. Môj príspevok vychádzal zo súhlasu s nespokojnosťou autora so stavom televíznych politických debát. Dlhodobo okato manipulujú verejnú mienku v prospech toho čo považujem za zlo a tým nepriamo vážne poškodzujú kvalitu povedzme môjho života, aby som nehovoril za iných. Predpokladám, že pracovitejší ako som ja si dali tú námahu a zozbierali potrebné podklady a ppodali formálnu sťažnosť, ale očividne to nepomohlo. Spomínam si len na jednu 10-tisícovú pokutu, ktorú dostala Manipulátorská TA3, asi za Tému dňa, ale inak sa nič nezmenilo. Robia to rafinovane ďalej, lebo tí v ktorých prospech pracujú ich doteraz bohato dotovali. Keď dostala RTVS za Lampu pokutu 50-tisíc, tak ju Mika likvidačne zosobnil Hríbovi a po zaplatení napriek prísľubu reláciu zrušil. Urobil som si Tvoju skúšku správnosti a netvrdím, že by som protestoval keby mali viac času a priestoru tí, ktorí teraz bojujú s "mafiánskym štátom. To by asi bola úloha pre iných. Ty si možno teoretik a veríš, že zlo možno poraziť po dobrom, bez porušovania pravidiel a keď zlo vyhrá, tak povieš,mýlil som sa, prepáčte? Mimochodom, výrok "Vyhraj voľby a môžeš všetko." nepovedal Mečiar, ale Paška.
 
mínus indicator plus

Čísla nepustia.   Čísla nepustia.

V troch spomenutých televíznych debatách z nedele 8. novembra diskutovalo 9 súčasných aktívnych politikov. Z nich štyria sú zo strany Hlas, ktorá neprešla parlamentnými voľbami. Spolupáchateľ Fica Pellegrini, mal nadštandardný čas a bol navyše bez oponenta a ani moderátor ho primerane nezastupoval.Autor článku povedal svoj názor bez servítky a vzhľadom k okolnostiam oprávnene. Ak by sa teraz riadil návrhom autora príspevku, tak by robil približne to isté, ako keby sa sťažoval na Tibora Gašpara u Miroslava Bödöra v čase. keď boli ešte pri moci.
 
mínus indicator plus

 

Neviem, možno je 30 dní rozumné riešenie, ale ak v SAS potrebovali otvoriť ústa na verejnosti, tak sa mali zborovo poďakovať Matovičovi, že im neschválil otvorenie divadiel, kín, posilovní a reštaurácií. V opačnom prípade by sme nemali dnes 24 mrtvých, ale možno 240.
 
mínus indicator plus

Chýba tu obdoba Čt24.   Chýba tu obdoba Čt24.

V predchádzajúcom období podporovala manipulátorská spravodajská televízia okato koalíciu. Teraz sa pokúša lavírovať.Okrem opozície pretláča aj Sme rodinu a menej nápadne SAS. Jednoznačne sa snaží poškodiť Za ľudí. Keby súčasná koalícia urobila poriadok v RTVS a konečne spustila verejnoprávny spravodajský kanál, ako je ČT24, tak by TA3 pravdepodobne skrachovala. Kým k tomu dôjde, mohlo by obnoviť činnosť aspoň Rádio Alfa s redaktormi Alexom Štefucom, Martinom Halandom a ďalšími.
 
mínus indicator plus

Kampaň Hlasu v TV debatách.   Kampaň Hlasu v TV debatách.

Čo má povedať? Všetko som vedel, dostával som predsa správy od SIS. Chceli by ste, aby som skončil ako Ján a Martina? Áno to by sme chceli počuť. Ak nie od neho, tak od tých, ktorí majú možnosť to povedať. Namiesto toho, je tu mediálna kampaňHlasu. V troch televíznych diskusiách vystúpili dnes deviati politici, viete koľkí boli z Hlasu? Takmer polovica, štyria. Dodať treba, že aj dvaja z troch moderátorov boli jasne na strane Hlasu. Pre mňa je každý podporovateľom Hlasu, ak sa jednoznačne a zrozumiteľne konečne nedištancuje od spolupáchateľov z pobočky Smeru.
 
mínus indicator plus

 

No, nie som práve odborník, ale napríklad jeho protičínska rétorika sa mi pozdávala. Či to bola iba rétorika musí povedať niekto iný. Dohodu medzi arabskými štátmi a Izraelom, asi tiež nejde označiť za neúspech, ekonomika USA údajne funguje lepšie ako v EÚ napriek pandémii.
 
mínus indicator plus

 

V tom rade Trump, Johnson, Bolsonaro, Salvini, Le Penová... mi chýba návrh na slovenského zástupcu. Ak Trump myslí to, že neodovzdá moc vážne, o čom pochybujem, tak súhlasím s autorovým tvrdením, že si nebude užívať pokojný dôchodok. Dokonca by ma neprekvapilo, keby sa ocitol v base skôr ako Kaliňák, Počiatek, Fico, B. Kollár, Matovič atď. Len si nie som istý, či prezident USA nemá náhodou doživotnú imunitu. Dodám ešte, že Krčmárikov komentár je charakteristický pre tunajšie pomery tým, že ani náhodou nespomína žiadne Trumpove pozitíva alebo zásluhy.
 
mínus indicator plus

 

Z inak umierneného textu trčí výraz "normalizátori." Myslím, že nie je vhodne zvolený vzhľadom k jeho negatívnej konotácii zo 70-tych rokov v Československu. Napokon aj preto, že nejde o návrat k pôvodnému normálnemu stavu medzi spomenutými štátmi, ale iba k tomu, čo je považované za normálne v civilizovanom svete. Dodám ešte, že panarabská a ešte viac panmoslimská ideológia už prakticky deštruovala význam OSN, tvrdohlavým spoločným hlasovaním, bez ohľadu na rácio. Najokatejšie jej ženevskú Radu pre ľudské práva.
08.11.2020 9:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Bez toho, aby som súhlasil s autorkou na 100%, jej komentár ma prijemne prekvapil a rád si prečítam v budúcnosti ďalší.
Reakcia k téme: Vyhraj a môžeš všetko
06.11.2020 9:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Možno aj pred prvou vyučovacou hodinou.
Reakcia k téme: List opozičným predákom
05.11.2020 9:57 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Patrí sa poďakovať za takú až neprimerane lichotivú reakciu na môj krátky príspevok. Ja v ňom vidím aj pár nedostatkov,vyplývajúcich z toho, že som pri písaní počúval aj spravodajstvo. V mnohom sa zhodneme, predovšetkým v chvále ministra obrany.
03.11.2020 10:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Len pre poriadok, Bioetika. Reagoval som, ale z nejakého dôvodu sa to zaradilo na predchádzajúcu stranu.
 

1 >

Najčítanejšie na SME