Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: frantisekhodonsky
1 >
mínus indicator plus

Prístup   Prístup

robí rozdiel, medzi jedným z rodičov a mamou.
Reakcia k téme: Prvý november
04.11.2015 8:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Emočné.   Emočné.

Ešte je si zrela na smrť, len sa stráň liečitelov spojených s bohom. Boh ti nič neodkázal.
 
mínus indicator plus

Ja by som spracoval tému:   Ja by som spracoval tému:

"Peniaze nie sú hodnotou, ale iba dohodou na prerozdelovanie hodnôt." Keď toto pochopíme, nebude viac kríz.
 
mínus indicator plus

 

Pozri si prvú reakciu k tomuto článku.
 
mínus indicator plus

Na kyslík sme sa neadaptovali.   Na kyslík sme sa neadaptovali.

Kyslík, pokiaľ je tam, kde má byť, napr. v pľúcach, v krvi a pod. je pre nás životnou nevyhnutnosťou. Pokiaľ je však tam, kde nemá byť, napr. v tráviacej sústave, kde sa dostáva konzumáciou potravy, tak je pre nás zabijakom, lebo umožňuje množeniu sa toho, čo sa množiť nemá. Eliminovať tieto neblahé účinky nám pomáha produkcia našej črevnej mikroflóry, ktorým je metán a vytvára akúsi ochrannú atmosféru v našich črevách. Preto súhlasím s tebou, že skvalitnením stravovania dokážeme eliminovať neblahé účinky nie iba kyslíka, ale aj iných patogénov. Problém je iba v tom, že to, čo sa u nás za zdravú životosprávu podsúva, je od nej na míle vzdialený. Ty máš nejaké konkrétne návrhy, ako stravovaním zabrániť, aby nám naše okolie mohlo škodiť?
 
mínus indicator plus

To nemá logiku.   To nemá logiku.

Máme alergológov a alergie dramaticky rastú. Alergény sa zo života nedajú vylúčiť, lebo nežijeme v sterilnom prostredí. Takže nechajme lekárov, nech sa postarajú o naše choroby a my sa starajme o svoje zdravie. Ako to urobiť pri alergiách si môžete pozrieť tu: http://esturovo.sk/ide-jar-ale...
 
mínus indicator plus

Chyba.   Chyba.

Karciogenný je i samotný kyslík. Preto toľko volajú po antioxidantoch. Nežijeme v sterilnom prostredí a preto nie je riešením vytesňovať karciogeny, ale pomôcť organizmu sa s nimi vysporiadať. Tým nechcem povedať, že denne zjesť dve kilá šunky, alebo ovocia, ktorého pôvod nepoznáte, nie je na škodu. Ale pri jednom jablku nemá význam skúmať, čím bolo striekané.
 
mínus indicator plus

 

Dnes sa už kmeňovými bunkami nazýva hoc čo?
 
mínus indicator plus

Veru tak.   Veru tak.

Len ešte treba povedať, že nám pomáhajú iba tie zdraviu prospešné baktérie, ktoré sa už vyvinuli v nás. Tie v potrave slúžia iba ako sadivo, ktoré má tendenciu sa v nás, za prítomnosti vlákniny (prebiotika) množiť. Povedať treba i to, že čo sa píše o ovocí, platí iba o ovocí, ktorého pôvod poznáme. To z hypermarketov, nám túto mikroflóru dokáže ničiť viac, ako antibiotiká pre svoje chemické upravovanie.
 
mínus indicator plus

Tak tomuto sa hovorí   Tak tomuto sa hovorí

pastorácia. Aj cirkev viac získa, keď sa bude pastorácii venovať diametrálne viac, ako liturgii.
Reakcia k téme: Pôst je o inom popole...
15.02.2012 16:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Chrípke sa predchádza   Chrípke sa predchádza

ešte pred chrípkovým obdobím skvalitnením stavu a činnosti našich pomocníkov probiotík. Tieto baktérie bojujú proti patogénnym bakteriam a ich produkty ich metabolizmu zas proti vírusom. Takže ešte je čas. Skvalitniť našu mikroflóru dokážeme do týždňa.
Reakcia k téme: S chrípkou si nezahrávajte
15.02.2012 7:51 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Obviňovať generálneho riaditeľa?   Obviňovať generálneho riaditeľa?

Povedz mi jediný jeho krok, ktorý urobil, aby nemohlo prichádzať k takýmto a pod. chybám. Konkrétny prípad. Poistenec je na stránke SP vedený ako dĺžnik so sumou 10.08 €. Exekútorom vymáhajú sumu 470,38 €. Takže nech mi nikto nehovorí, že SP nevedela o skutočnosti, že tento poistenec sumu 460,30€ platil a to na čas. Akurát že nie s svojim variabilným symbolom SZČO, ale so svojim symbolom zamestnávateľa. Takže vymáha neexistujúci dlh. Toto sa poistenec dozvedel včera. Uvidíme ako to dopadne.
 
mínus indicator plus

Ak si niekto iba kladie otázky   Ak si niekto iba kladie otázky

a nesnaží sa nachádzať odpovede, úplne zbytočne oznamuje túto svoju činnosť.
 
mínus indicator plus

Čítal tento článok   Čítal tento článok

niekto, kto má alergiu, napr. Sennú nádchu a chce sa z toho dostať?
 
mínus indicator plus

Zabudol si napísať,   Zabudol si napísať,

že jeden skutočný novinár vedel, čo s tým.
Reakcia k téme: Priznávam sa
03.02.2012 10:40 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Aký utajený režim?   Aký utajený režim?

Ako môže byť bezpečnosť štátu ohrozená zverejnením skutočností z Gorili? Nijak. Skôr opak je pravdou. Tak aké utajenie? V záujme čoho?
31.01.2012 20:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Lekári poznajú   Lekári poznajú

možnosti medicíny. Vedia presne i to, kde je umiestnený ten bod, ktorý spomínate. Ich problém je v tom, že neveria Hyppokratovi: "Lekár môže človeku pomôcť, ale vyliečiť sa môže iba človek sám." Preto každé prispenie ku komplexnej liečbe pokladajú za šarlatánstvo, v lepšom prípade za alternatívnu medicínu. Žijeme v reklamnej pasci a v pasci odbornosti. Pritom si ani neuvedomujeme, že čím väčšia odbornosť, tým užšia špecializácia. Tak aká komplexnosť.
Reakcia k téme: Keď ochorie lekár
30.01.2012 20:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Je úplne jedno,   Je úplne jedno,

či Boh, príroda, a pod., do nás zakódovali samouzdravovací proces. Ak mu dovolíme, aj za prispenia lekárov, prejaviť sa, uzdravíme sa. Existuje však hranica, odkiaľ je už uzdravenie nemožné. Táto hranicu však vždy posúvame v náš prospech. No chybným, alebo nedostatočným prezentovaním vedeckých poznatkov, túto hranicu posúvame pomalšie, ako máme možnosť. Prispievajú k tomu i bludy, ktoré sa ako zdravá výživa podsúvajú.
Reakcia k téme: S Božou pomocou
28.01.2012 8:25 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ajajáj.   Ajajáj.

1, Nie každá zmluva vyžaduje písomnú formu. 2, Keď má niečo znaky niečoho, ešte neznamená, že tým i je. A tvoje volanie po zmene ústavy v predošlom blogu dokazuje, že nie si úplne doma v pojmoch. Citujem Ťa: "Podľa ustanovenia čl. 2 ods 3 Ústavy SR „Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.“ Už z tohto výkladu je zrejmé, že aj ústava by potrebovala zmenu, napríklad: „Každý môže konať len v medziach zákona“, Ustanovenie ústavy jasne vymedzuje to, čoho sa dovolávaš.
 
mínus indicator plus

Čo tu treba ešte preverovať?   Čo tu treba ešte preverovať?

Je nad slnko jasnejšie, že sa to na Slovensku deje a je jedno, či sa to udialo presne ako v Gorile. Niektorí ľudia podchytili tých "správnych" ľudí v celom politickom spektre, takže im je aj to jedno, že kto vyhrá voľby.
Reakcia k téme: Medzi gorilami
22.12.2011 13:58 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME