Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: stano košč
1>
mínus indicator plus

Nesúhlasím.   Nesúhlasím.

Tieto médiá, práve tým, že zmiešavajú pravdy, polopravdy a lži znižujú úroveň médií ako takých. Keďže viem, ako rozmýšľajú: "Čo na tom, že je to lož, hlavné je, že to zvýši náklad", jediným trestom, ktorý by ich mohol viesť k sebareflexii a uvedomeniu si, že tu tu prehnali, je PRESTAŤ ICH KUPOVAŤ.
24.11.2009 12:56 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Perfektné   Perfektné

Ak by len na toto boli na svete ženy, stačilo by to aby boli nevyhnutné.
20.10.2009 16:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Súhlas   Súhlas

Aj mne sa zdá, že svojou neschopnosťou oponovať na rovnakej úrovni Hríb nahral Ficovi na smeč a obávam sa, že relácia mohla dokonca spochybniť viacerých dosiaľ zarytých odporcov Fica, Smeru a súčasnej vlády. To pokladám za dosť vážny vlastný gól... Ak sa z tejto relácie Hríb poučí, môže ešte novinársky porásť. Ak nie, bude to dôkazom, že kvalitatívne je už za svojím zenitom. Bola by to škoda - vzhľadom na jeho vek a deficit kvalitných novinárov na Slovensku.
Reakcia k téme: Hríb vs. Fico 0:1
16.10.2009 8:55 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nie.   Nie.

Chcem len povedať, že v poslednom zápase sme mali veľké šťastie - a možno je to aj pedagogicky užitočné, aby nám pred MS nenapršalo do nosa...
 
mínus indicator plus

Ešte dovetok   Ešte dovetok

Keď sa v Poľsku povie "obrana Čenstochovej", myslí sa tým legenda, podľa ktorej počas obliehania Čenstochovej švédskymi vojskami na pokyn Panny Márie anjeli chytali gule zo švédskych kanónov a vrhali ich späť na Švédov... Nemali ste včera večer podobný pocit? :-)
 
mínus indicator plus

Chcelo by to   Chcelo by to

zverejniť foto tých slečien... :-)
11.09.2009 15:46 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Oprava   Oprava

Ten druhý gól dal, samozrejme, Hološko! (To som vedel, že sa mi pri tejto prvotine prihodí nejaký poriadny kix...) :-)
 
mínus indicator plus

Principiálne   Principiálne

mám strach z ľudí, ktorí vedia presne, o čo ide niekomu druhému... Narobili už v dejinách príliš veľa zla a krviprelievania.
Reakcia k téme: Týždeň v tieni kondómu!
11.05.2007 8:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nič neškodí jednotlivým náboženstvám viac   Nič neškodí jednotlivým náboženstvám viac

ako zjednodušovanie a násilné hľadanie nejakej šablóny, kde ich všetky vtesnať...
Reakcia k téme: zopár poznámok k buddhizmu
11.05.2007 8:26 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

  "Vím, že váš článek je vcelku o něčem jiném"

tak o čo je tento Váš príspevok? Myslím, že Cirkev si dobre pamätá aj staršie dejiny, a nielen svoje vlastné. Ale tu som písal o jej postoji k modernej demokracii, takže sa mi zdá, že to nesúvisí ani s kolonizáciou, ani s inkvizíciou a pod.
04.05.2007 22:33 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Neomylnosť   Neomylnosť

Len na upresnenie: pápež Pius IX. sa nie "vyhlásil za neomylného" ako taký, len všpecifických situáciách a za osobitných podienok vyhlásil, že vyjadrenia pápeža (každého) sú neomylné (samozrejme, pre tých, ktorí veria, kto je pápež). K veci: Postoj Cirkvi k slobode náboženstva sa vyvíjal rovnako ako postoj ľudstva k ľudským právam a slobodám (pripomínam, že Všeobecná deklarácia ľudských práv sa inšpirovala práve slovami pápeža, konkrétne Pia XII.). Odporúčal by som teda vnímať tieto slová v ich historickom kontexte a nepliesť sem demagogicky tému neomylnosti, ktorá sa na tento dokument nevzťahuje. Zvyšok Tvojho príspevku svedčí o skutočne perfektných historických znalostiach...
03.05.2007 13:26 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tvoj smiech   Tvoj smiech

ma, samozrejme, veľmi teší... Ale keby si si prečítala pozornejšie, príspevok nebol o demokracii v RKC, ale o postoji RKC k demokracii. To je trošku rozdiel.
03.05.2007 13:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Aby si si   Aby si si

obhájila vlastný posotj, vieš všetko ostatné veľmi efektne zmanipulovať. Ale čo ak to prestane fungovať?
 
mínus indicator plus

Výborné   Výborné

aj po obsahovej, aj po literárnej stránke. Len sa pýtam, ako si to stihla popri tom všetkom ešte aj písať sem na blog... :-)))
07.04.2007 10:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Mám   Mám

podobný pocit. Nájdeš v článku myšlienky, ktoré tam nie sú, potom s nimi donekonečna polemizuješ - v zmysle: "ak mi na to neodpovie, je zrejmé, že to nevie obhájiť". Mám dosť veľkú výdrž, ale zároveň nie som nezamestnaný a nenudím sa, takže na všetky tieto výmysly ozaj nestíham a ani nemám chuť reagovať.
 
mínus indicator plus

Konečne veta,   Konečne veta,

s ktorou sa dá súhlasiť. Tá posledná. Pokiaľ ide o tie predtým, klikni si napr. na http://www.slex.sk/index.asp, zadaj si tam pojem "služba" a potom choď učiť slovenčinu.
 
mínus indicator plus

To je   To je

možno z nejakého Tvojho článku, nie z môjho.
 
mínus indicator plus

Myslím,   Myslím,

že blackman sa poučil, že Tebe treba dávať špecifické príklady.
 
mínus indicator plus

Ospravedlňujem sa za moje dlhšie vedenie   Ospravedlňujem sa za moje dlhšie vedenie

máš pravdu, že slovo "služba" a "slúžka" majú ten istý slovný základ. Iné nič - aspoň nie v texte, ktorý som citoval a komentoval. To je všetko. Ale viem si predstaviť, že si v svojom živote nezažil, že by Ti niekto niečo nezištne urobil - to je to, čo nazývam služba - poslúžiť druhému, skrátka z lásky preňho niečo urobiť. Otec, matka i deti v rámci rodiny - o nej je tu reč. Si schopný aj toto nezhovadiť svojím krčmovým slovníkom?
 
mínus indicator plus

Ktorú   Ktorú

"výhradu k článku" máš na mysli? Že Cirkev by mala suplovať stavebné sporiteľne a hypotekárne banky? Skús, prosím, zrozumiteľne pre nás, ťažkopádnych...
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME