Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: bandy13
1 >
mínus indicator plus

Rovnaku "logiku" použil   Rovnaku "logiku" použil

dnes pred kamerami aj ďalší skvostný matematik Blanár. Vraj z celkového počtu oprávnených voličov dostala Čaputová iba 40 percent, čo je vraj len zhruba 25 percent z nich, teda nejaká štvrtinka, takže žiadne veľké víťazstvo. Taktne zabudol dodať, že v pri takomto počítaní dostal Šefčovič hlasov len nejakú desatinku...
 
mínus indicator plus

Presne to som chcel napísať!   Presne to som chcel napísať!

Škoda len, že v priamej debate pred kamerami mu tú jeho primitívnu, typicky smerácku "logiku" pani prezidentka hneď nechrstla medzi oči. Ale vysmiať sa mu bude mať v najbližších dvoch týždňoch ešte spústu príležitostí.
 
mínus indicator plus

Trošku od veci,   Trošku od veci,

ale nedá mi. Inžinier a v štyroch riadkoch štyri hrúbky... Sorry, ale musel som.
 
mínus indicator plus

Protirečenie   Protirečenie

Pán Králik, neodporujete si tak "trochu"? V jednej odpovedi tvrdíte (správne), že "pri rozhodovaní o väzbe stačí iba podozrenie z trestnej činnosti". O kúsok ďalej však kritizujete policajtov, resp. vyšetrovateľov, že "akoby nechápali, že na väzbu treba relevantné dôkazy". Takže ako? Stačí podozrenie, či musia byť dôkazy? Čudujete sa potom, že pri posudzovaní dôvodov väzby u vyšetrovateľov na jednej a sudcami na druhej strane sú také značné rozpory, keď rovnako veľké rozpory v tak jednoduchej veci, ktorú sa učia študenti práva v prvom semestri, majú niektorí sudcovia, dokonca "špeciálni", vo svojich hlavách?
 
mínus indicator plus

Chybný titulok   Chybný titulok

Nie "Trumpov tím potvrdzuje obavy", ale "Nominácia (Zloženie) Trumpovho tímu potvrdzuje (vzbudzuje) obavy". Trošku citu do tej slovenčiny, páni redaktori!
 
mínus indicator plus

Naopak už nie,   Naopak už nie,

stačí zameniť iba raz, inak by sme sa dostali znovu k rovnakej chybe :) :) :)
 
mínus indicator plus

Aj mňa prekvapuje,   Aj mňa prekvapuje,

že pán Beblavý sa ako neprávnik tak horlivo pustil do takého zložitého právneho problému. Ako (doteraz) opozičný poslanec sa odrazu rozhodol dávať Ficovi verejne a bez hanby námety a rady, ako dostať Matoviča z parlamentu a ešte viac tak oslabiť opozíciu. Na tom Slovensku ma už asi nič neprekvapí. Beblavého argumentácia, že mu ide o "spravodlivosť a rovnosť pred zákonom" je argumentáciou z kategórie úsmevného vysvetlenia v kedysi charakterného človeka a demokrata Šebeja, že zradil pravicových voličov preto, "lebo to bolo jediné riešenie". Áno, pán Šebej, jediné, ako zostať pri koryte.
Reakcia k téme: Ako zachrániť Matoviča
25.09.2016 21:06 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Schutz aj Hlavena by mali vedieť   Schutz aj Hlavena by mali vedieť

takú samozrejmosť, že tréneri sa po zápase nesmú (!!!) verejne vyjadrovať k výkonu rozhodcov pod hrozbou vysokej pokuty. Ak tu Schutz nevie, nemal by na športové témy písať. Ak to nevie Hlavena, nemal by byť komentátorom v televízii. Kozák to naopak dobre vie, a očakával, že to celkom prirodzene vie aj Hlavena. preto mu celkom právom odpovedal, že prečo ho touto otázkou provokuje (snáď chce dosiahnuť, aby Kozák dostal pokutu?) Samozrejme, Kozák nemal soptiť, ale mal mu pokojne odpovedať: "Pán redaktor, vy neviete, že tréneri majú zakázané vyjadrovať sa po zápase o výkone rozhodcov? Nie? Nuž, mali by ste to vedieť..."
 
mínus indicator plus

Skús čítať knihu nahlas   Skús čítať knihu nahlas

a ak nie si hluchý, dozvieš sa to :)
 
mínus indicator plus

Nazvať Švajčiarov zdegenerovanými   Nazvať Švajčiarov zdegenerovanými

môže iba naozajstný nefalšovaný de geš. Naozaj už nepíš nič.
 
mínus indicator plus

Áno ten.   Áno ten.

Pred rokmi kandidát na primátora Košíc, potom kandidát na župana, v oboch prípadoch fiasko. A tak sa objal so seberovným - fašistom Kotlebom, ktorému robil hovorcu a teraz mu na diaĺku robí poradcu. Mimochodom, ten neuveriteľ ne oslavný článok si na seba napísal sám, zverejnili mu ho vďaka tomu, že v Korzári má známosti. Choromyseľný, do seba zahľadený narcis.
 
mínus indicator plus

Veru, najmä keď je to   Veru, najmä keď je to

"b"ratislavčan, ktorý nepozná slovenskú gramatiku. Ale aspoň sa ju na kultúrnom východe konečne môže doučiť...
 
mínus indicator plus

Vtipné, foss,   Vtipné, foss,

zasmial som sa, ale aj ja si myslím, že diskusia k tomuto článku nemal byť otvorená. Samozrejme aj ja si myslím, že Fico je zločinec, preto mu prajem skoré uzdravenie a následný presun za mreže.
 
mínus indicator plus

Nerozumieš hokeju, radoss   Nerozumieš hokeju, radoss

Bystrica nebola priemerným, ale výborným mužstvom a ak si udrží formu a výkony zo semifinále, nepochybne bude majstrom, bez ohľadu na to, či bude vo finále hrať s Nitrou alebo so Zvolenom. To po prvé. Keď si myslíš, že Košice sú predurčené, aby boli majstrami rok čo rok na večné veky a nikdy inak, tak si opäť na omyle. Tie časy sú preč a tak ako povedal tréner Čada, súťaž je každým rokom vyrovnanejšia. Je to na jednej strane neustálym prestupovaním hráčov z mužstva do mužstva, hlavne však angažovaním zahraničných hráčov väčšinou ligistov. Košice zatiaľ stavajú len na slovenských, eventuálne českých hráčoch a vo veľkej miere na vlastných odchovancoch. Za to si zaslúžia chválu a uznanie. Spočítaj, koľkých legionárov majú napr. len Nitra, B. Bystrica a Zvolen a dostaneš sa k dvojcifernému číslu. Bez zámorských hráčov by sa Bystrica nedostala ani do štvrťfinále. A napokon: Pán Čada je najlepší tréner, akého sme v Košiciach kedy mali a verím, že si to funkcionári HC dostatočne uvedomujú a že ho v návale akéhosi "sklamania" z tretieho miesta nepustia nevypoklonkujú. Urobil obrovský kus práce, veď keď kým neprišiel, normálne sme sa báli, že mužstvo môže z ligy vypadnúť!
 
mínus indicator plus

Aj ja som zo Šebeja nesmierne sklamaný.   Aj ja som zo Šebeja nesmierne sklamaný.

Celý život pôsobil ako rovný chlap, demokrat, pevný charakter, takmer ikona Novembra. A odrazu sa rozhodne hodiť svoju česť, svoje zásady i svoje meno do bahna a spriahnuť sa s najväčšími zlodejmi, podvodníkmi, špinavcami. Neuveriteľné, čo vedia s človekom urobiť peniaze. O tom, že Procházka je bez chrbtovej kosti a nič dobrého sa od neho nedalo čakať, viem už od jeho "podpory" Kisku pred druhým kolom volieb. Už vtedy u mňa skončil. Každým ďalším svojim činom či vystúpením svoju úbohosť už len potvrdzoval. To, že Bugár je chameleon bolo zjavné už od jeho vstupu do politiky. Nikdy ma neoslovil ako charakterný človek. Ale Šebej? Nenachádzam slov. Jeho alibistické vyjadrenie pred kamerami, že "toto bolo jediné možné riešenie", znie z jeho úst priam neuveriteľne. O morálnom zlyhaní Žitňanskej, Fedora a niektorých ďalších "demokratov" či "pravičiarov" škoda reči. Dáma a páni, ešte vždy nie je neskoro. Ešte vždy sa môžete otriasť, zmyť zo seba bahno, ktorým ste sa tak slastne natreli! Ešte vždy môžete vystúpiť z hrdzavého vlaku a svoj momentálny povolebný postoj vysvetliť ako súčasť taktiky proti Ficovi. Nenúťte ma, aby som si pri spomenutí vášho mena musel až do konca života odpľúvať.
 
mínus indicator plus

Vážim si Váš postoj pán Petrovčík,   Vážim si Váš postoj pán Petrovčík,

len nechápem, že k trom poslancom NR SR zo Siete, ktorí už ukázali charakter, sa ešte nepridali ďalší. Majú na to ešte dva dni... A v Bugárovej strane okrem Zsolta Simona (všetká česť!) svoje svedomie ešte nenašiel nikto, čo ma zaráža najmä u takých donedávna charakterných ľudí, demokratov a zarytých antismerákov, ako sú František Šebej, Lászlo Nagy či napríklad aj Lucia Žitňanská, hoci tá zrádza samu seba už dlhšie.
 
mínus indicator plus

Chyba v poslednom riadku:   Chyba v poslednom riadku:

Nie "nebudú žiadať", ale správne "budú žiadať! (dvojitý zápor). Prosím doučiť sa. Ďakujem.
 
mínus indicator plus

V tejto "opozičnej" predvolebnej ponuke   V tejto "opozičnej" predvolebnej ponuke

naozaj niet koho voliť, aspoň nie pre voličov, ktorí odmietajú ďalšie vládnutie Fica. A predsa existuje! Nie, nerobím nikomu propagáciu, ale ozajstná neskorumpovaná strana, u ktorej si môže byť človek istý, že nebude kolaborovať so Smerom, je Kaníkova strana Demokrati-Kaník (tak nejako sa volá). Je jedinou a poslednou nositeľkou ídeí Novembra a hoci mnohí môžu mať voči osobe Kaníka nejaké výhrady (vraj ako minister ukrátil zákonom dôchodcov), je to, zdá sa, jediný rovný chlap na politickej scéne a nepochybujem, že rovnako rovnými sa obklopil vo svojej strane. Škoda len, že ju založil tak neskoro a ani mesiac a niečo pred voľbami sa jeho strane nedarí poriadne zviditeľniť. Mal by do kampane vložiť všetky svoje sily, snáď to ešte nie je beznádejné...
 
mínus indicator plus

Fedor v rozhovore jasne   Fedor v rozhovore jasne

vysvetlil, prečo bol v začiatkoch za Mečiara a vlastne sa tým aj ospravedlnil. Asi si nezaregistroval jeho odpoveď, že "charizmu si človek všimne hneď, ale bezcharakternosť až neskôr". Mimochodom, bezcharakternosť Mečiara si v tom čase "nevšimlo" asi 80 percent Slovákov.
 
mínus indicator plus

Pán Procházka,   Pán Procházka,

akosi nespomínate tú tretiu Vašu chybu, pre moje rozhodnutie nevoliť Vás rozhodujúcu, a to ako ste sa bezcharakterne zachovali pred druhým kolom prezidentských volieb, keď ste odmietli verejne vyjadriť podporu Andrejovi Kiskovi, hoci ste to pár dní predtým verejne do kamier sľúbil. Vaše slová na tlačovke A. Kisku (Ja tu nie som nato, aby som niekoho verejne podporil ... atď) mi dodnes znejú v ušiach a stále Vás vidím, ako ste sa okúňali a nechceli prísť k mikrófonu a keď Vás pán Kiska priam za ruku dotiahol z vedľajšej miestnosti, točili a vykrúcali ste sa ako had. Ste vypočítavý a u Vás stále hrozí, že po voľbách pôjdete s Ficom, preto sa vyhýbate tomu, aby ste pred to voľbami jednoznačne odmietli. A to je Vaša štvrtá chyba, prečo nemá Vaša strana aspoň 20 percent a prečo neodporúčam voličom opozície voliť Vašu stranu. Skrátka, zahodili ste svoju veľkú šancu.
 

1 >

Najčítanejšie na SME