Utorok, 18. február, 2020 | Meniny má Jaromír

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: martinmar
1 >
mínus indicator plus

Vy ste DVOJNÁSOBNÝ zelený ..lajk   Vy ste DVOJNÁSOBNÝ zelený ..lajk

Mám SUV benzín v meste jazdíme 8-8,5l a mimo mesta 5,5-6 dialnica 6,7. dajme si napr.nízke porsche so spotrebou 13-15l, alebo golfa 6-8l alebo Clio 0,9tce so spotrebou 7l. A ked porovnávate ako SUV len HUMMER alebo X6 tak chodte na iné fórum vybliakavať. Ináč Kodiaq sa mi nepáči, je síce dnu velký, jazdí dobre a padol do ruky ,ale jazdil som 2,0TDi ten 180k a slabší by som nekupil - bolo to lenivé...
 
mínus indicator plus

Vyzerá lepšie ako Kodiaq   Vyzerá lepšie ako Kodiaq

Podľa mna karoq vyzerá lepšie ako kodiaq . Ktorý je veľmi prerasteny a natiahnutý do všetkých smerov .
 
mínus indicator plus

Včera išli básnici na JOJ   Včera išli básnici na JOJ

Film má 111minút ale dokopy s reklamami isiel skoro 3 hodiny. Ešte že pozerám všetko pozadu a reklamy HOP on - hop off :)
 
mínus indicator plus

Treba čítať článok a potom reagovať.   Treba čítať článok a potom reagovať.

"Sme malé, ale zato jedovaté zhromaždenie," povedal prezident komory Marian Kollár Inač by ste sa takto nestrápnila. Dúfam že dôjde aj k Vášmu ospravedlneniu :)
 
mínus indicator plus

Sme si nepotykali ewa031.   Sme si nepotykali ewa031.

A po druhé ste sa nejako zamotala. Lekári nemajú zisk? Ak áno potom prečo si do nákladov dávajú tie X6ky alebo Q5ky? Veď podľa účtovných a daňových zákonov by sa do daňových výdavkov mali uplatnit len výdavky na dosiahnutie zisku. Btw: ešte som nevidel lekára čo prišiel za pacientom domov. Teda okrem pohotovosti a zopár výnimiek či "rodinných" lekárov Oni tie auta vlastne ani nie sú na dosiahnutie zisku. Len im to tak potichu prechádza. To je len jeden prípad pani ewa... :)
 
mínus indicator plus

Lekári sú jedovaté združenie!   Lekári sú jedovaté združenie!

Keď som ako SZČO prechádzal na sro a stal sa jej zamestnancom tak som po pár mesiacoch zrušil živnosť lebo som musel platiť dvojmo odvody aj ked som nemal príjmy zo SZČO. Lekári , ktorí podnikali na licenciu a prešli na sro museli urobiť to isté. To že to nevedeli-smola. Ale hlavne že vedia koľko je za predčasné ošetrenie.
 
mínus indicator plus

Ty asi nevieš o čom hovoríš:)   Ty asi nevieš o čom hovoríš:)

Bežný dobrý lyžiar by sa dolu tratou na tom ľade šmýkal a v polovičnej rýchlosti by vyletel na piatej bráne. A ak by aj došiel tak o dalsiu minútu neskôr ...
 
mínus indicator plus

TOTALITA je späť   TOTALITA je späť

1.bod NIE 2.bod NIE 3.bod NIE bez diskusie !!!
 
mínus indicator plus

Žil som v tej dobe a viem, ako bolo.   Žil som v tej dobe a viem, ako bolo.

Niektore ciele sa bez členstva v strane nedali dosiahnuť. A preto bol rozdiel medzi radovými členmi, ktorí nepôsobili aktívne a pohlavármi a udavačmi, ktorí páchali zlo. Vo veľkej miere,ale súhlasím s tebou. Ale k p.Prezidentovi Schusterovi: Nepresvedčil ste ma ani teraz. Neverím a nikdy neuverím že ako predseda KNV a pohlavár UV KSS ste nebol zanieteným a aktívnym komunistom a táto ideológia a jej činy Vám boli proti srsti. Možno ste už sám seba presvedčil, že to bolo inak, ale mnohých nepresvedčíte nikdy. Podľa mňa však dokážete zručne manipulovať ľudí okolo seba. A ten povestný kabát? ...
 
mínus indicator plus

Si ako zlý právnik...   Si ako zlý právnik...

spomenul som jednu indíciu-drobnosť možno ako časť skladačky ale ty už podsúvaš definitívne závery. Vo všeobecnosti však musím povedať, že si myslím že drvivá väčšina politikov tam nejde s úplne čistým úmyslom. Aj naše staré matere vraveli že politika je Panské huncútstvo.
 
mínus indicator plus

A poznám zopár "chlapcov"   A poznám zopár "chlapcov"

čo radšej platia v hotovosti :) - áno a ešte aj moja 70 ročná mama a 72 r.svokra :)
 
mínus indicator plus

Pozri moje príspevky v minulosti.   Pozri moje príspevky v minulosti.

A uvidíš že neznašam Fica a jeho pretvárku a vlastnu hlavu. Ale to je jedno. Dolezite je že ani ja nie som zdaleka sociálny prípad a pohľad na 500eurovku mi nevyvoláva komplexy. Ale keďže už druhu desiatku rokov výborne fungujú platobné karty a nemusim nič skrývať nenosím ani zdaleka toľko hotovosti. O tom bol moj príspevok.
 
mínus indicator plus

Ale veď nebudme onéé   Ale veď nebudme onéé

Akokolvek ho podporujem v boli proti zlu musím povedať ze bez vetra sa ako lístok nepohne . Posledne sa mi potvrdilo keď platil kolok na prerušenie živnosti a vyberal z peňaženky mince a so kamery ukázal a tam boli 500eurovky v kolonke na bankovky. No čo už asi dostal plat v parlamentnej pokladni alebo išiel kúpiť video :)
 
mínus indicator plus

Máme rio 1,25 benzin   Máme rio 1,25 benzin

Okrem toho že je to nádherné auto neporovnateľne s ničím vo svojej triede za tie peniaze a s veľkým vnútorným priestorom sa mimoriadne lehucko riadi. Motor je slabší najmä pri obsadení štyrmi ale servis nás stojí na 15000 km 150€ v Kia servise a máme 7 ročnú záruku. Ťažšie radi len spiatočnka a po 4 rokoch nám menili spojku a to v rámci záruky. Mechanik povedal že neni problém ani pri 6 ročnom aute !! Palec hore a bola to super voľba!!
 
mínus indicator plus

Och to sú argumenty :) kontrolór?   Och to sú argumenty :) kontrolór?

Gastráče su blbosť bodka. Čo chceš kontrolovať? Reštaurácie pri kalkuláciach rátaju aj s nákladmi na preplatenie lístkov. A teda v cene je aj táto nákladova položka. bodka. Keby nikdy nevznikla konkurencia na trhu by ju nikdy neakceptovala. Alebo maš pocit že všetky reštiky na SK majú kartel :)))) Ak chceš pre mna za mna plať niekomu aj za to že ti povie kedy treba platiť nájom. Ja si stravu kúpim aj za hotové. A ked si štát chce zistiť či si nezdanený príspevok na stravu som použil na stravu stačí nech si ho porovná so životným minimom(v časti stravovanie) a pritom ten čo si chce kúpiť za lístok vodku alebo rum alebo čučo ten si aj tak cestu nájde. A ktoru skupinu ludí treba práve chrániť pred nedostatočnou výživou? Závislákov čo kalorie do tela dostávaju len cez tekutý chlieb. A tých žiadny lístok neskontroluje!!!Toto je realita.
 
mínus indicator plus

Nesúhlasím.   Nesúhlasím.

Predpokladám(podľa tvojho prejavu), že nerobíš za min.mzdu. A teda aj keď to(mzda nad min.mzdu) nie je v "zákone" vydobil si si ju. Prečo si myslíš že po skončení gastráčov by ti zamestnanec tých 35€ mesačne čo dopláca nedal? Veď ti aj dnes dáva to čo nemusí. Mzdu nad minimum. A druhý aspekt. z ceny lístak napr.4€ maju firmy zamestanavatelia oprávnené danove naklady 55% zbytok dopláca zamestanec alebo soc.fond teda tiež zamestnanec. Prečo nedajú stravné lístky na 2€ s oprávnením danových nákladov na 100% a ten doplatok čo ti stahuje zamestnavateľ na páske ako doplatok si nedoplatíš v reštike k hlavnému jedlu? Pretože kamarati z dvora v GASTRO biznise by prišli o 45% obratu!!! a to by sa imnepáčilo. tak vy ovce plaťte a ešte si pochvaluj ako fajne pre teba. a teraz z druhej strany. Máš lístok 3,5€ a meníčko za 3,5€. Reštika za lístok dostane 3,2€ a tvoj zamestnávateľ za lístok zaplatí 3,55€. z čoho tebe stiahne z pásky 1,575€. Keby lístky neboli meničko mohlo stáť 3,2€ a tvoj zamestnávateľ by ti dal k páske 1,98€denne teda ty by si si doplatil 1,22€ k obedu. Takto doplácaš 1,575 a teda mesačne prídeš o 7,5€ - ročne o 90€ Mohol si mať darček pod stromček pre ženu. Tak ho má Kmotrík!!!! Ďakujem za pozornosť
 
mínus indicator plus

Biznis na GASTRO lístkoch?   Biznis na GASTRO lístkoch?

Asi nemáš pojem o čom to je. Tých 23centov navýši obrat gastračových firiem o 7% a zisk o min 10% nakoľko náklady majú rovnaké. Pritom je to jedno z najziskovejších odvetví. Veď prečo sa tam natlačil Kmotrík? Zarábajú na tom čo si dokáže zabezpečiť každý sám - STRAVA. Áno a zarábaju aj na tvojom doplatku!!!! Zavesiť za gule do prievanu mafiu jednu.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME