Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: zelinka
1 >
mínus indicator plus

ten literát   ten literát

píše svoj názor a pod vlastným menom a ksichtom na rozdiel od teba. Súmračná asi dobre platí.
 
mínus indicator plus

a možno je to všetko trochu inak,   a možno je to všetko trochu inak,

čo by ma vôbec neprekvapilo, tie peniaze boli dané preto, lebo ich tam "štát" poslal za nejakým účelom, len my všetci o tom neviem. Dobrý námet na špionážny triller.
 
mínus indicator plus

Presne ste to vystihli   Presne ste to vystihli

SOŠ, hlavne učebné odbory, sú odkladiskom žiakov, ktorí nemajú ani na to. Ani rozum ani zručnosti. A tiež odkladiskom učiteľov, ktorí sú pár rokov pred dôchodkom, o tom čo učia nemajú ani páru, ale v pohode sa pre nich vyrábajú hodiny, len aby boli "plne kvalifikovaní" resp. berú hodiny kvalifikovaným učiteľom. Ďalšia pohroma - dôchodci, ktorých akosi nemá kto prepustiť aj keď ostatní nemajú hodiny a nemajú na výplaty. Vybavenia dielní ešte strojmi, ktoré boli moderné za čias pre 2.svetovou vojnou, každá škola, ak má žiakov, tak väčšinou na študijných odboroch, kde študujú žiaci, ktorí prídu s trojkami zo ZŠ a sú neustále presvedčovaní, že oni tú maturitu zvládnu za výdatnej až 100% pomoci učiteľov, len aby prišli žiaci na školu.
Reakcia k téme: Odborná (?!) škola
12.04.2013 21:05 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Len ich nechaj   Len ich nechaj

Je to úplne zbytočné, páni rodičia sa hrajú na hrdinov a doma im vlastné dieťa zachvíľu nas... na hlavu a oni ho budú s láskou opatrovať a dotovať až do dôchodku nie ich vlastného ale dôchodku ich detí. Nevedia si rady s jedným a od učiteľov by chceli, aby si poradili s 30 a za tú almužnu čo majú miesto platu. Ja som rada, že to mám za pár do dôchodku a vekový priemer učiteľov na ZŠ a SŠ je cca 45 rokov. Mladých do školy nedostanú a tak si budú musieť svoje detičky učiť samy alebo za to platiť toľko, že nebudú môcť na to zarobiť. Potom sa zbadajú.
Reakcia k téme: rodičovské združenie
26.10.2012 18:43 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

JJ   JJ

Mohol aj v Partizánskom. To je raz jedna správna škola. Tá je v každej prd....
 
mínus indicator plus

???   ???

Som učiteľka tak sa pýtam o aké peniaze by som sa to mala báť?
Reakcia k téme: S kým bankujete Vy?
18.10.2012 8:43 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nezmysel   Nezmysel

Platiť Piano je taký istý nezmysel ako platiť koncesionárske poplatky . U nás neexistuje investigatívna žurnalistika už dávno. Posledná bola kedysi v Domine a odkedy odpálili Paľbu v Markíze, tak v podstate sa človek dozvie iba to, čo Penta a jej sluhovia chcú, aby sa vedelo. Takže nevidím dôvod za to ešte aj platiť. Týždeň si radšej kúpim v stánku a ostatné naozaj nestojí za to.
11.08.2012 12:31 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Súhlas   Súhlas

Napísal si to výborne, len by som povedala, že si abstrahoval od jednej podstatnej veci. Od systému riadenia škôl, ktorý je u nás veľmi spolitizovaný. Riaditeľom sa nemá možnosť stať človek, pre ktorého by bolo vytvorenie ideálnej školy prioritou, pretože taký väčšinou nemá politické krytie. A tiež všetky tvoje úvahy idú "nesprávnym" smerom, čo sa týka záujmov tohto štátu. Tento štát nemá záujem o školy aké si my aj ty, evidentne, predstavujeme pre všetky deti. Iba pre niektoré. Takže ako sa hovorí, všetko o čom píšeš, o čom všetci snívajú, si myslím, nie je v súlade s tým o čom sníva vládnuca klika v tomto štáte a tak aj školstvo vyzerá. To nie je tým, že by tí ľudia vo vláde nevedeli, kde sú nedostatky vo vzdelávacom systéme. Oni ich úmyselne vytvárajú. Povedzme si jednu vec, ak by si ty sám mal neobmedzené prostriedky a splnil si svoj sen a vytvoril súkromnú /nie takú ako sú u nás štátno-súkromné/ školu a tam by si zaviedol všetky princípy, o ktorých si myslíš, že sú správne a podstatné, tak by si v dnešnej spoločnosti nemal šancu na úspech. Alebo by naozaj tvoje finančné možnosti museli byť neobmedzené. Problém je podľa mňa v prvom rade v tom, že len veľmi málo rodičov chce, aby ich deti boli naozaj vzdelané. Väčšina chce, aby ich deti skončili nejakú školu a je im úplne jedno akú a tým podporujú tento obludný systém, ktorí sa u nás vytvoril. Dávid, táto spoločnosť ešte na toho amerického školáka nedozrela, pretože nemá vzory. Jej vzorom nie je človek, ktorý si vlastnou prácou a múdrosťou vybudoval rodinný podnik, ktorý sa presadzuje kvalitou a pokračuje z generácie na generáciu. Jej vzorom sú tzv. podnikatelia, celebrity, politici, ktorí za rok dovolenkujú na Bahamách, majú dve vily a tri autá a netreba vysvetľovať dlho, že na takýto úspech netreba vzdelanie v klasickom slova zmysle a čo k tomu treba vôbec nie je IQ , to tiež netreba vysvetľovať. V tom je ten hlavný problém. A ten nevyrieši nijaký koncept školstva. Tým nechcem povedať, že sa prestanem o všetko zaujímať a nechám to plávať. Budem zo všetkých síl bojovať s ľudskou hlúposťou a podporovať všetko, čo prispeje k zdvihnutiu úrovne školstva ako takého a hlavne učiteľa, dobrého učiteľa, ktorý je základom celého školstva.
Reakcia k téme: Kto ďalší je na ťahu?
30.07.2012 11:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Junior Achievment?   Junior Achievment?

To nemyslíš vážne. To že táto organizácia úspešne oberá školy o peniaze, tým, že musia za jej výučbu podnikania platiť, to je naozaj podnikanie, ale to je tak asi všetko. U nás si také 2týždnové školenie na to spravili učitelia, ktorí nemali čo na škole učiť, o podnikaní nemajú ani šajn a jediné čo, z celého predmetu žiaci vedia je "prieskum trhu", keď ich pustia z týchto hodín rýchlo preč pod zámienkou "prieskumu trhu". Toto je naozaj dobrý vtip.
27.07.2012 13:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Keď miešame hrušky s jablkami   Keď miešame hrušky s jablkami

Nápad so štátnou krankasou, nie je zlý a funguje aj u susedov v Rakúsku, ale musí byť daná aj možnosť pripoistenia v súkromných poisťovniach. To znamená, že základ za to čo musíme odvádzať zo zákona bez možnosti slobodne sa rozhodnúť či chcem alebo nechcem by mal byť v štátnej poisťovni a tým, ktorí chcú väčší komfort by mala byť daná možnosť pripoistenia a potom nech sa súkromné poisťovne ukážu, čo sú schopné a za koľko ľuďom poskytnúť. Teraz je to úplne nahov.., pretože povinne dávame peniaze zo zákona firmám, ktoré z nich ešte majú zisk a ľudia pritom stále viac a viac platia za lieky, za rôzne tzv. nadštandardy, ktoré ani boh nevie, či im poisťovňa neplatí a pod. Nie som Ficov volič, ale myslím si, že takýto systém by bol dobrý a som presvedčená, že ak niekde musím peniaze dávať, tak by z toho nikto nemal profitovať.
 
mínus indicator plus

Bingo   Bingo

Mám podobný názor ako ty a čím bližšie je Ficov zámer "vyvlastniť" poisťovne, tým som o tom presvedčenejšia, pretože je treba vždy myslieť na to, že za všetkým sú prachy.
27.07.2012 13:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Zákon   Zákon

a jeho dodržiavanie je to podstatné, čo nefunguje ani u tých "dobrých" ani u tých "zlých" . Aj tí "dobrí" sú tam načierno, robia načierno atď. A to, že je to pravdepodobne rodina "úžerníkov" je podľa mňa tak na 90% pravda. Ale žiť by ste v tej obci určite nechceli. Alebo áno? Len, aby ste raz mohli žiť aj niekde inde, lebo rozloha našej krajiny sa nezväčšuje ale títo občania sa rozrastajú geometrickým radom, takže výsledok je ......
 
mínus indicator plus

K+   K+

Je veľmi potešujúce, že pán minister si to všimol a dúfame, že s tým niečo urobí. A nie len obce. S VUC -kami je to presne to isté. Točia naše peniaze na účtoch a školám posielajú peniaze na poslednú chvíľu, tak že školy nie sú schopné dodržiavať zákonník práce ani kolektívne zmluvy. Treba s tým pán minister niečo robiť. Fandím Vám.
02.07.2012 21:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

CK?   CK?

Myslím, že éra CK pomaly ale isto končí. Takto sa dá chodiť všade a začína to byť lacnejšie ako s CK.
28.06.2012 13:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pán Hlina   Pán Hlina

ten zákon ako ho vy predložíte nepomôže. Takých zbytočných zákonov, ktoré nik nedodržiava a nik ich nedodržiavanie netrestá resp. nevyžaduje postih máme habadej. Naozajstné riešenia pri týchto ľuďoch naozaj spočívajú iba v tom, že budú ich sociálne dávky viazané na prácu a v prvom rade by to malo byť na upratovanie vlastného neporiadku. A nie len pri rómskom etniku, ale aj pri všetkých ostatných, ktorí od štátu dostávajú sociálne dávky.
25.06.2012 11:25 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Otázka.   Otázka.

Poraďte, čo môže urobiť ten, kto je v druhom pilieri a nesúhlasí s týmto zbojstvom. Veď sme predsa podpísali s DSS-kami nejaké zmluvy. Ako je možné, že sa zrušia z jednej strany a ľudia ani nemajú možnosť sa k tomu vyjadriť a ani nemôžu z toho vystúpiť. To je najväčšie chrapúnstvo aké som doteraz zažila. To je sprostá krádež a myslím si, že na medzinárodnom súde by hromadná žaloba v pohode obstála. Nemá niektorý renomovaný právnik chuť na takúto hromadnú žalobu? V USA by sme na tom vysúdili milióny.
 
mínus indicator plus

Kedy už konečne   Kedy už konečne

vláda otvorí oči? Naozaj ich treba vysťahovať na východ, aby to zažili na vlastnej koži. Toto je taká hrôza, že to sa už nedá ani čítať. Dokedy ešte budú naši páni politici zatvárať oči? Kto z nich by obetoval vlastné dieťa a dal ho medzi takýchto spolužiakov? Veď oni vlastné deti nedávajú ani do našich škôl, iba do zahraničných a súkromných. Hlavne, že majú plné huby toho, aký sme my ostatní rasisti. Je to rasizmus, ale naruby. A ľudia už nemajú ďaleko ku dnu trpezlivosti a keď na to dno narazia, tak ani Harman ani "Hurban" nebudú poslední.
 
mínus indicator plus

Ťažko radiť.   Ťažko radiť.

Pán Dobrovodský, tu je naozaj každá rada márna. Mám dojem, že tá čvarga za to dostala nielen tú búdu, ale že ich niekto finančne podporuje ďalej resp. ich má v hrsti iným spôsobom. Možno by to chcelo, každý deň podávať sťažnosti a zabiť byrokratov vlastnou zbraňou. Ak nebudú riešiť, tak na súd a až na medzinárodný súd. Ale pri takejto tortúre určite vyjdete na mizinu alebo budete psychiatrický pacient. Tu už naozaj racionálne riešenie nie je, tak treba siahnuť po tých iracionálnych. Keď sa nedá sa nedá.
 
mínus indicator plus

Nedajte sa.   Nedajte sa.

To je jediný odkaz, ktorý je vhodný. A podporiť by to mali aj obyvatelia tej dediny, ktorú nezatopilo a ja si myslím, že aj poisťovne by sa mohli postaviť na vašu stranu, čo takto osloviť ich? Pokiaľ nebudete mať za sebou veľkého hráča, tak proti ľudskej chamtivosti a blbosti nič nezmôžete.
 
mínus indicator plus

Výborné   Výborné

To je presne to, prečo sa vo svete tak málo píše o priamej demokracii na Islande a tom ako tam poslali všetkých skorumpovaných politikov do prd... a takisto škripli banky. Myslím, že by sa tento svet veľmi pohol dopredu, keby ho neovládala ľudská chamtivosť a z nej vyplývajúca túžba po moci.
 

1 >

Najčítanejšie na SME