Pondelok, 27. január, 2020 | Meniny má Bohuš

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: G.Š.
1 >
mínus indicator plus

Už si sa tešil na dotácie?   Už si sa tešil na dotácie?

A sklaplo? No nič, nabudúce to vyjde. Ale vážne. Súkromné firmy ho asi všetky odkopli a neveria jeho sľubom o skvelej budúcnosti jeho kociek. A tak skúša to s vydieraním na štát.Veď ak sú v tom také perspektívy, že aj hladujúce Zimbabwe dáva na to obrovské peniaze, tak firmy by sa o to mali pobiť, nie? Nevadí, biedne Slovensko to všetko zatiahne. A možno aj nejaký vedec sa bude môcť zviditeľniť ako minule s tým pokusom o krádež patentu zo strany "zaslúžilého" vedca.
 
mínus indicator plus

Ale akí sa cítia   Ale akí sa cítia

hrdinovia, keď nedokážu svojích 14 potomkov vôbec uživiť a čakajú na milodar od niekoho iného. A keď ten iný im nechce dať viac ako mali doteraz,tak ich označí za hnusné biele kolonizátorské špiny. A pre autorku článku. Až tu bude mať všetkých , ktorým nedokáže povedať , že ich nechce alebo nedokáže uživiť namiesto v Afrike v Európe, tak tu bude úplne rovnaká Afrika. Len , kto potom bude živiť nás a ku komu budeme naťahovať ruku? Až tu inteligencia poklesne natoľko, že nebude mať kto pracovať aby náhodou neurazil ich zvyky a cítenie. Nech im radšej nenosí milodary ale naučí ich živiť sa samým. To bude skutočná pomoc a takto je to len mrhanie časom a prostriedkami. Nech radšej bojuje za to aby svet tvrdo zasiahol proti tým, ktorí likvidujú ich krajiny a proti tým, ktorí si z toho urobili skvelý biznis.A vôbec načo dopekla leziete pomáhať do Afriky, keď tu máte ich podobu v Jarovniciach, Luníku 9 a podobne. Tam sa môžete pokojne vybúriť a nelezte do Afriky.
Reakcia k téme: Poviete im to do očí?
18.12.2018 18:00 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Naše lesy a vaše lesy?   Naše lesy a vaše lesy?

Bratislavčania vyhlásili, že lesy v okolí sú bratislavské. Štátne lesy sú ale všetkých obyvateľov Slovenska a nie len obyvateľov Bratislavy. Lesy dali peniaze na kampaň ako reakcia na oveľa agresívnejšiu a viac rozšírenú kampaň mimovládok s podporou médií. Ak sa takto nebudú brániť a vy si svoje budete šíriť ďalej, tak o prácu príde veľa ľudí. Možno ak by ste ich zamestnali slušne v mimovládkach , tak sa nebudú brániť. No a ten hore to pekne napísal. Zaviažte sa vy Bratislavčania, že plne budete hradiť náklady na správu tých lesov o ktoré vám ide t.j. platy lesníkov ako OLH, pestovné práce, prebierky, výrez chorých stromov a iné náklady a dane ako aj ušlý zisk a ja som plne za to aby tam Lesy nič nerobili, ba dokonca ak to umožní legislatíva vám to dali plne do správy. Čo urobí Bratislava so svojím lesom nám ostatným môže byť ukradnuté, ale prečo by sme vám mali platiť zmenu hospodárskych lesov na rekreačné? Zaplaťte a budete rozhodovať.
 
mínus indicator plus

A aké to bolo krásne   A aké to bolo krásne

Možno ten Rus robil špionáž a naši ho vyhostili správne. Možno len bolo potrebné niečo na pokyn urobiť. Rusko vyhostilo recipročne nášho človeka. Vzhľadom k tomu, že vláda nedáva najavo nejaké strašné rozhorčenie, tak tá ruská špionáž bola z radu "Čo je náčelník GŠ na raňajky" alebo niečo podobné.A ty nám povedz, koľko diplomatov USA malo napríklad Nemecko vyhostiť po informácií o odpočúvaní Merkelovej? Som si istý, že aj naši "diplomati" robia podobné veci pre NATO, takže prečo stresuješ a chceš robiť veľké haló z prakticky bežnej záležitosti medzi diplomatmi? No a kradnúť sa tu oplatí preto, že všetci z koalície aj opozície sú zlodeji. No a preto môžu pokojne kradnúť lebo každý má niečo na každého a plebs nech to platí.
 
mínus indicator plus

Asi tu ide o niečo iné   Asi tu ide o niečo iné

Petičníci si totiž svoju kampaň postavili na odmietnutí stavby LIDLu a tak im nebolo po chuti, že stratili možnosť takto na seba lepšie upozorniť. No a po voľbách ich to až tak netrápilo a tak sa na kampaň už vykašlali čomu zodpovedá aj účasť. Podľa všetkého to väčšinu ľudí netrápi a do LIDLu budú v pohode chodiť. A že na ceste bude ešte väčšie peklo? Smola ,asi. Pobavili ma ale iní diskutujúci. Tí, ktorí sa tvária, že KDH kedysi za Ďurkovského vládlo v Bratislave samo. Oni tam vôbec nemali žiadnu koalíciu zlodejov, ktorí sa vyhlasovali za čestnú pravicu a prideľovali si podľa potreby byty za "ľudové" ceny.A gazdovali tak skvele, že Bratislava sa z dlhov nevyhrabe.A to mala byť alternatíva voči zlodejovi Ficovi a Mečiarovi.
 
mínus indicator plus

Veď to majú v manuáloch   Veď to majú v manuáloch

Na kresťanov a hlavne katolíkov sa nadávať môže ľubovoľne. Takisto na Rusov a ak pôjde o Izrael, tak aj na moslimov. Vtedy je to o slobode slova. Ale inak stop. Vtedy to už bude o hnusnej slovenskej xenofóbii, nacionalizme, sedláctve a zaostalosti. Tento blog je skôr svedectvom o autorovi ako o kresťanoch. Ale on sa určite považuje za inteligentného, rozhľadeného človeka bez akýchkoľvek predsudkov. Takže ho v tom radšej nechajme, aby nedostal nejakú depresiu.
11.12.2018 17:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

To sa už len našla téma   To sa už len našla téma

Buď čierne alebo biele. Žiadna šedá ani iné odtiene pre vás neexistujú. Len sa natlačiť niekomu do zadnej časti tela a odtiaľ štekať na tých na druhej strane, lebo my sme predsa zaručene na tej pravej. No ale to už potom ide znova do roviny viery a kacírstva. Niekto by chcel byť Západ, ale skutočný Západ ho považuje za Východ. Iný zas sníva o Východe a ten nás pritom považuje za Západ. Kašlite na nich všetkých. Nás tu v strednej Európe je dosť na to , aby sme mohli kašlať na delenie na Západ a Východ. Len sa nenechať rozoštvať aby nás mohli ľahko osamote zožrať. Niekde môžeme spolupracovať so všetkými a niekedy si môžeme dovoliť mať vlastný názor a nie slepo prijímať cudzie názory a záujmy za vlastné.
04.12.2018 18:57 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

To si vôbec nevšímaj   To si vôbec nevšímaj

Sme pri akomkoľvek "informovaní" o Gorile zásadne sa podprahovo snaží ľuďom vnútiť, že Gorila je o Smere a Ficovi. Nie , Gorila je o Dzurindovi a jeho spolupáchateľoch. Len Sme stratilo fotky Dzurindu, Mikloša , Malchárka a Bubeníkovej spolu s Haščákom a tak zásadne vždy vycapí Fica s kolou. Fico má svoje kauzy za ktoré by mal sedieť v susednej cele s tými hore menovanými. A to si ešte človek spomína na rôzne "biele knihy" na zlodejiny za Mečiara. A svete div sa . Dodnes žiaden zlodej nesedí. Každý v opozícií vykrikuje ako všetci ostatní kradnú a ako on všetkých privedie k zodpovednosti a potom prídu voľby a strany len zmenia platňu a ide sa podľa manuálu. No a plebs si myslí, že on o niečom rozhoduje. A potom si dokonca naivne na zvrhnutie jedných zlodejov pozvú tých , ktorí kradli pred nimi alebo v tom aktívne napomáhali zakrývaním ich svinstiev v médiach a nadšene im tlieskajú na námestiach. A aktívne bránia tých svojich zlodejov. Lebo veď" naši kradli menej" alebo "aj druhí kradli".
 
mínus indicator plus

No dobre a kde je pointa   No dobre a kde je pointa

To malo asi byť o tom, že vláda mala bleskovo povoliť dovoz otrokov do sadov? Alebo o čom? Osobne som z východu SR. Hľadal som po tom plači ovocinárov o absencii otrokov, kde je možný samozber. Našiel som len pár ponúk na západnom Slovensku. Takže predpokladám, že na Východe asi žiaden ovocinár nemal problém so zberom a predajom. Ďalej som počúval a čítal veľa o nízkej výkupnej cene ovocia a napokon prídem do hypermarketu a tam sú jablká zo Slovenska predávané okolo 1 €/kg čo ale vôbec nesvedčí o nízkych výkupných cenách. Takže aspoň viem , že obchod nebude mať problém zaplatiť špeciálny odvod. A stále nemôžem nájsť ponuky na predaj ovocia(jabĺk) priamo od ovocinárov a asi sa ho ani nedočkám. Všetci chcú len robiť veľký biznis a nikto nechce predávať v malom. No a potom nadávajú na zlé hypermarkety a lenivých ľudí.
 
mínus indicator plus

Sám si ŠTB-ák, pravdoláskarsky   Sám si ŠTB-ák, pravdoláskarsky

V medzinárodnych vodách boli v Čiernom mori. Kerčský prieliv podľa zmluvy s Ukrajinou je územím v jurisdikci Ruska a nie medzinárodnými vodami. Takže keď Rusko stanovilo podmienku na ich preplávanie nielen oznámenie, ale aj povolenie preplávania, tak to musia Ukrajinci dodržiavať.
 
mínus indicator plus

Konvencia Montreaux   Konvencia Montreaux

dovoľuje voľnú plavbu len malým lodiam t.j. do 45000 ton a na 21 dní pre nečiernomorské krajiny. Väčšie lode čiernomorských krajín sa tam môžu plaviť, ale Turci určujú nejaké pravidlá pre pohyb v prielivoch. Plavidlá nad 200 m majú povinne tureckého kormidelníka. Takže každé plavidlo nevpláva do prielivov kedy sa mu zachce, ale len po povolení dispečingu a podľa určeného poradia. A takisto Turecko môže obmedziť plavbu aj vojnových lodí čiernomorských krajín nielen pri vojnovom stave ale aj "ak má obavy o bezpečnosť". Tuším nejako podobne je to definované. A niečo podobné ohľadom povolenia na preplávanie Kerčského prielivu zaviedlo aj Rusko. To je plne legitímne. A len tak mimochodom, ako prvé zamierili zbrane na protivníka ukrajinské lode, pričom nekomunikovali.
 
mínus indicator plus

Vyjadrujte sa k veci, trolkovia   Vyjadrujte sa k veci, trolkovia

Keď dôjdu argumenty, dobré sú aj osobné útoky alebo pravopis, však? Vcelku Putin povedal pravdu. Je politik, takže nejaké prikrášlenie situácie z jeho strany tam je. A kapitán Nordu sa kedy dostane domov? Obvinenie "porušenie predpisov o vycestovaní z Krymu". Jednoducho Ukrajina provokovala s Nordom a tankerom. Tanker napokon vôbec nebol ruský a Nord doteraz držia a snažia sa ho predať. Obvinenia? Porušenie predpisov o vycestovaní z Krymu. Námorníkov napríklad odmietali pustiť na Krym s ruskými občiankami. Vraj sú fejkové. Ukrajina zostavila zoznam s vyše 600 loďami, ktoré zašli do krymských prístavov a vyhráža sa ich zadržaním. To potom sa Krym s láskou vráti naspäť do náručia nezaležnej? Rusko sa snažilo jednať s Ukrajinou ale tí povzbudení Západom sa hrali na herojev. No a tak nasledovali prehliadky lodí ruskými pohraničníkmi. Inak plne v súlade s medzinárodnými normami. Bez ohľadu na ich dĺžku. Teraz má Ukrajina z tohto titulu obrovské straty a tak si aj Waltzman rozhodol prihriať svoju polievočku a vznikla táto provokácia. Je jedno, či uznávame právo Krymu byť v Rusku, alebo Kosova nebyť v Srbsku. Stav je aký je a Rusko nie je Srbsko a svoju teritóriu si dokáže ochrániť a navyše vidí, že akcií NATO a USA samotných z pozície sily a nie práva pribúda a tak sa rozhodli ísť rovnakou cestou. Jednoducho právo silnejšieho. Tak neplačte, že aj druhá strana ukazuje ramená, ak vy sami s tým nemáte problém , ak ste tým silnejším vy. My sme malá krajina na takéto presadzovanie svojich záujmov a tak sa snažíme trvať na moci práva. No ale vyzerá to, že teraz práve nie je doba malých.
 
mínus indicator plus

Ukrajinci nedali žiadosť   Ukrajinci nedali žiadosť

Lode len oznámili , že idú cez prieliv a potom zastavili komunikáciu. Fakt som zvedavý, čo by urobili Turci s takýmito loďami v Bospore. A pustili by vôbec po takomto drzom "oznámení" vojnové lode do prielivu? Pokiaľ viem, teraz tam smú vojsť len so sprievodom Turkov. Jednoducho to bola drzá provokácia na zdvihnutie podpory pre Waltzmana. Ukrajinská loď Donbass v septembri normálne pod mostom preplávala.
 
mínus indicator plus

S takým návrhom tiež súhlasím   S takým návrhom tiež súhlasím

A pokojne aj s cirkvami. Nech sa každý rozhodne sám pri voľbách a tým sa zaviaže, že vo volebnom období bude na účet strany posielať každoročne peniaze "za hlas". Aspoň budú ľudia hlasovať s pocitom zodpovednosti. A zrušiť peniaze pre volebné komisie. Buď tam ideš dobrovoľne alebo budeš vylosovaný z voličov bez nároku na odmenu. Podpisuješ hárok pre nejaké referendum? Tu je číslo účtu a pošli tam nejakú sumu na vykonanie referenda. Pričom každé by bolo platné bez ohľadu na počet zúčastnených.
22.11.2018 17:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

A ty prečo troluješ?   A ty prečo troluješ?

Jemu sú bližší jeho rodičia ako nejaká Open society. Tak je to snáď jeho vec , nie? Hlásate slobodu a tak aj on má hádam právo na svoj názor takisto ako ten Vami nenávidený Fico. Mizerných 30 miliónov sa pán Pado dá použiť rôzne. Pre vás je dôležitejšie jedno a pre niekoho zas niečo iné. Potom sú tu aj rôzne "nadácie" veľkých firiem , kam sa tiež ulievajú 2% a používajú sa na rôzne účely. Alebo sú tu rôzne akcie typu Hodina deťom a potom zistíte, že v týchto dobročinných firmách tváriacich sa ako neziskovky sa 50 a viac percent peňazí používa na ich réžiu. Tak ja som radšej za to aby ľudia priamo posielali peniaze tým, ktorí ich potrebujú bez podobných parazitických medzičlánkov. A tak radšej napíšte pravdu o vašej reakcii. Tu ide o váš strach, že ľudia dajú prednosť rodine pred vami a neskrývajte sa za pekné slovíčka.
22.11.2018 17:51 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Bránik je profi   Bránik je profi

nasadený na Kotlebu. Teraz vybehol s autobusom a vehementne naznačuje korupciu, lebo Lunter chce zrušiť dodatky k zmluve pre SAD Zvolen na prímestskú dopravu. Ale napodiv neútočí zároveň na poslancov kraja, ktorí ten dodatok schválili. Lunter ml. mu dal pokyn a tak zabrechal. Okamžite po nástupe Luntera prestal s "vyšetrovaním" BBSK , lebo za to peniažky nebudú. Tak ako povedal starší Lunter " To chcete porovnávať nejakú Frederiku s mojim synom?" . O čom bude chudák Bránik teraz písať? Kotleba je mimo kraja, na štátnej úrovni nič neznamenajú a ešte to demokratické embargo na legálnu stranu.
 
mínus indicator plus

A v roku 1918   A v roku 1918

sa niekto pýtal národa na jeho názor? Možno by väčšina nakoniec chcela ostať spolu s Maďarskom. Lebo ľudia sú už takí. Nové ich desí a na zlé rýchlo zabúdajú. Ale potom by si ty vôbec nemohol smútiť za rozpadom ČSFR. Inak proti poprave Mečiara za jeho spôsob privatizácie by som tiež extra neprotestoval. A len snívam o jeho susedoch na šibenici od roku 1990 doteraz a aby na nich pozerali z druhej strany komunisti aj so svojimi "úspešnými" detičkami t.j. dnešnými kalenými demokratmi a liberálmi.
13.11.2018 17:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

O čom je vlastne tento kvikot?   O čom je vlastne tento kvikot?

Organizátori tvrdili, že vystupujú len sami za seba, nikto ich neriadi a nefinancuje. Všetky peniaze vraj boli od začiatku len z darov ľudí rozhorčených korupciou a vraždou. No tak nech urobia o čo ich vyšetrovateľ žiada a potom sa môžu pokojne poutierať rozhodnutím. Oni tuším tiež podávali nejaké trestné oznámenia. To zrazu má polícia robiť špeciálne výnimky pre "Slušných"? Za to ste na námestiach vystupovali? Aby tu boli zákony zas len pre niektorých a vyvolení ich obchádzali? Polícia musí po podaní akéhokoľvek trestného oznámenia urobiť nejaké predpísané úkony. Potom sa rozhodne , či išlo o trestný čin, priestupok alebo nie. Ale zas sa idete hrať na niečo extra, čo stojí nad zákonom. Ale pritom nemáte žiadny problém podávať trestné oznámenia na všetkých dookola, "demokrati". Alebo ich aj pokojne mlátite. Takže upokojte hormóny a počkajte si na ďalší postup polície. Alebo nabudúce až budú niektorí z vás bliakať o zasahovaní Ruska do volieb a ich pokusy o zvrhnutie vašich miláčikov, si spomeňte na vaše reakcie teraz.
 
mínus indicator plus

A hajlujúca "britská"   A hajlujúca "britská"

kráľovská rodina bola jasným prejavom panujúcej demokratickosti. A Chamberlain a ďalší Hitlerovi kamaráti s úsmevom si potriasajúci ruky s ním boličo? Dnes zas môžeš obviniť každého, kto si podal ruku zo Stalinom a spolupracoval s ním z krvilačnosti. A USA a britských podnikateľov investujúcich v Hitlerovom Nemecku obviníš z niečoho? Títo ctihodní muži ako napríklad predok Bushovcov si aj dnes užívajú svoje peniaze zarobené takýmto spôsobom.
25.10.2018 19:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vojnový zločinec?   Vojnový zločinec?

https://www.novinky.cz/veda-sk... . To písali Česi. A ešte aj oni píšu, že súd bol zaujatý a šlo len o politický proces s vopred známym výsledkom za vedenia človeka, ktorý Tisa nenávidel. Citujem "Obžaloba se zaměřila na tři hlavní body – obvinění z podílu na rozbití Československa, na likvidaci demokratických práv a svobod na Slovensku a z kolaborace s hitlerovským Německem; z vystoupení proti SNP; ze schvalování, resp. aktivní účasti na deportacích Židů." A z čoho bol nakoniec odsúdený na trest smrti? Z rozbitia ČSR a zo zrady na povstaní. Takže aj Rakúsko malo rovnaké právo odsúdiť Masaryka a Beneša z rozbitia monarchie? Z rozbitia ČSR bol obvinený aj Hácha ale rozsudok pre neho bol napodiv miernejší. Mach mal napríklad na deportáciach väčší podiel ale dostal len 30 rokov a v roku 1968 bol amnestovaný. Ak by sa Hlinka dožil roku 1945, tak by bol asi rovnako popravený z rozbíjania ČSR a zrady na povstaní. Ale vy hrdinovia za počítačmi sa zamyslíte nad tým, či bolo v silách vôbec niekoho urobiť viac v tej dobe. A teraz si hypoteticky predstavme, že o pár rokov začne vojna a po nej sa víťaz rozhodne, že Slovensko sa v roku 1992 dopustilo vlastizrady na ČSFR a dá popraviť vtedajšie vedenie republiky. Nikto nám nemal ani v roku 1939 ani v roku 1992 právo určovať, či môžme alebo nie založiť samostatný štát. A ešte perličky z rozsudku nad Tisom: – 19. 9. 1938 dr. Tiso s inými využívajúc zvýšeného ohrozenia ČSR požadoval podľa ujednania s Henleinovou stranou okamžité a definitívne vyriešenie slovenskej otázky na podklade Pittsburskej dohody a návrhu HSĽS predloženom Národnému zhromaždeniu, – 20. 9. 1938 vyjednával s ministerským predsedom Hodžom a prezidentom Benešom o uvedenom rozhodnom stanovisku HSĽS, – pričinil sa 26. 10. 1938, aby bol zriadený pre Nemcov na Slovensku pri autonómnej vláde Úrad štátneho sekretára a Nemcom bola daná kultúrna samospráva a za štátneho sekretára nemeckej menšiny bol menovaný Ing. František Karmasin, čím vedome uľahčil podvratnú činnosť nemeckej strany smerujúcu na rozbitie ČSR podľa plánov Nemeckej ríše, – koncom februára 1939 vyslal do Berlína delegáciu hospodárskych činiteľov pod vedením dr. Pružinského a dr. Ďurčanského v úmysle získať podporu vojenských a politických činiteľov nacistického Nemecka a s úlohou prejednať s Göringom podmienky hospodárskej spolupráce Slovenska s ríšou. – propagandou po celý čas vedenia vojny proti ZSSR, v ktorej hlásal výmysly, že ZSSR ohrozuje celú civilizáciu a kresťanstvo, pácha zverstvá a chce zotročiť celý svet a – povzbudzovaním národa k obetiam a práci pre vojnu, k hospodárskej pomoci Nemcom a vyzývaním vojakov k boju proti slovanským bratom a proti západným Spojencom, pričom vyhlasoval vojnu za boj proti židoboľševizmu, plutokracii a svetovému židovskému kapitálu a napokon osobnými návštevami koncom roku 1941 povzbudzoval k bojovnosti slovenské jednotky. – hanobil ZSSR a západné mocnosti, štval proti nim a ich armáde, Za polovicu z toho by väčšina diskutérov na SME dnes asi Tisa velebila.
25.10.2018 19:34 | Oznám správcovi
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME