Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Richard Zona
1 >
mínus indicator plus

 

Myslim, ze ta narodnost rodicov a materinsky jazyk na urcenie narodnosti bohato stacia :) Z tohto pohladu je dost cudne ze rodicia boli slovaci a syn madar :) ALe je mi to jedno, ja len tak ako perlicku
13.04.2018 11:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nechcem rýpať,   Nechcem rýpať,

ale pokiaľ sa narodil slovenským rodičom tak bol Slovák a tým pádom aj slovenský génius :)
13.04.2018 9:20 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tá knižka   Tá knižka

by určite stála za hriech :)
 
mínus indicator plus

 

Ano, chce to nejaky ten zvyk na tuto postavu, pravda :)
 
mínus indicator plus

 

cieľ splnený, ďakujem :)
 
mínus indicator plus

 

Ďakujem :)
 
mínus indicator plus

Pochvala   Pochvala

Veľmi pekný blog, dúfam, že toho bude viac.
Reakcia k téme: Založili Uhorsko Slováci?
07.09.2017 9:14 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

RE   RE

V poriadku. To len dokazuje, ze na tuto temu sa neda pozerat len z jednej strany. Stalin bol sice predstavitel zla, ale politici v tej dobe obrazne povedane pred nim smekali klobuk a ako osobnost si ho vazili.
Reakcia k téme: Stalin: hrdina našej doby?
06.09.2017 9:56 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Stalin   Stalin

Na Stalina sa neda pozerat len z prava alebo z lava. Vsetko ma svoje pre i proti. Ano, bol to masovy vrah aky nema obdoby, ale zas na druhu stranu keby nie jeho ktohovie ako by dnes vyzeral svet. V tej dobe prave takeho cloveka potrebovalo Rusko vo svojom cele. To je moj nestranny nazor. Inak taka perlicka: Je zname, ze Churchil si Stalina velmi vazil. To znamena, ze bol komunista?
Reakcia k téme: Stalin: hrdina našej doby?
06.09.2017 9:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Opätovne tvrdím - žiaden rozpor   Opätovne tvrdím - žiaden rozpor

Je to tam jednoducho preto tak, pretože dieťa pred pôrodom nie je novorodenec. Nechápem, prečo spomínaš slovne spojenie "...o pár hodín...." , veď už sme sa jasne dohodli, že potrat sa štandardne nerobí tesne pred pôrodom, ale len na začiatku tehotenstva. Netvrdím, že všetko mladé je správne, veď som písal, že som za omladenie do určitej miery, nie úplne. Len trocha čerstvého vetríka, nič viac, de facto ja som tiež za vekovú a nazorovu pestrosť.
17.06.2016 11:00 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Väčšina tvojej reakcie opäť nie k veci.   Väčšina tvojej reakcie opäť nie k veci.

Píšeš, že sa nemáme doťahovať a pritom si teraz sám zmenil posledné dve vety tak, aby vyzneli opačne od mojej verzie. To nie je doťahovanie?... Samozrejme, po 12 týždni treba udať dôvod, zvyčajne ide o zdravotný, takže sme obaja povedali to isté dva krát. No ale o inom. Pointou mojich reakcií boli len dve veci: 1. trestanie zeny za potrat väzením je hlúposť na úrovni fanatického Islamského štátu - a za tým si stojím. 2. Vedenie KDH je skostnatené, spiatočnícke a radikálne konzervatívne, vôbec nereflektujú zmeny v spoločnosti. Takže nevidím dôvod, prečo ho aspoň do určitej miery nevymeniť a nemodernizovať. A keď sa povie modernizovať, obyčajne sa myslí tým niekto mladší, ktorý potrebám súčasnej modernej spoločnosti zvyčajne rozumie lepšie ako niekto, kto sa narodil za K. Gotwalda a väčšinu života tak strávil v minulom režime - to je tiež fakt. Vôbec nechápem, prečo v omladení vedenia KDH vidíš niečo zlé, určite by to len prospelo. Mám dojem, že to p. Figel v jednom rozhovore aj priznal, niečo o mladých tuším po voľbách niečo povedal.
15.06.2016 9:30 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Dotahovanie za slovicka   Dotahovanie za slovicka

To sa ako budeme teraz ťahať za slovíčka? Je jasne, že sa potrat robí pred pôrodom, mne však išlo o to tvoje vyjadrenie tesne, čiže nerobí sa tesne pred pôrodom ,ale na začiatku, a v tom je obrovský rozdiel. Po 12 tyzdni ti uz ziadny lekár potrat nespraví (mimo zdravotných dôvodov - ale KDH by určite najradšej zatrhlo aj to). U nás sú žiaľ starčekovia poznačený totalitou a totalitným myslením, to sa ukázalo napr. aj pri Mečiarovi, pri ktorom prevažná väčšina jeho voličov boli dôchodcovia. Pritom už na pohľad bolo jasné, že je to bulo a hotové nešťastie pre SVK. Byť mladým ešte neznamená byť hlúpy. Nehovorím, že by malo KDH vyhádzať všetko staré a nahradiť to mladým, ale časť vedenia by som určite vymenil. Chce to novú krv, aspoň trochu.
13.06.2016 9:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ziaden rozpor tam nie je   Ziaden rozpor tam nie je

Odpoviem ti velmi jednoducho. Potrat sa nerobi tesne pred porodom, prave naopak, na zaciatku tehotenstva. Takze to vazenie prepac, je vazne niekde na urovni Saudskej Arabie. No ale ved co by sme cakali od strany, kde vo vedeni je priemerny vek clenov nieco vyse 60 rokov. V prvom rade treba stranu omladit, priviat cerstvy vietor a hlavne zdravy sedliacky rozum.
10.06.2016 12:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Dobre im tak!   Dobre im tak!

Strana, ktorá chcela posielat zeny za potraty do vazenia nema co v slusnej a modernej spolocnosti co hladat.
10.06.2016 11:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nevidíš, že...   Nevidíš, že...

to niekto opravil? Predtým tam bol len letopočet 1980.
 
mínus indicator plus

Diletanstvo   Diletanstvo

Ten kto písal tento článok musí byť hrozný diletant. E. Presley bol v r. 1980 predsa uz dávno mŕtvy. To akože mala vzťah s duchom? :)
 
mínus indicator plus

Naivita a zaujatosť = hlúposť   Naivita a zaujatosť = hlúposť

Len ťažko nájsť človeka tak naivného a zaujatého ako je autor tohto článku a vraj že študent politológie, no amen tma, to sme dopadli. Strčiť do ruky výučný list a poslať obrábať kovy. Len na margo jednej vetičky ohľadom streľby na sýrsku ženu. Colníci predsa nemohli vedieť, že v aute sa prevážajú migranti, a tobôž že je v ňom nejaká žena zo Sýrie. Takže do budúcna odporúčam dobre popremýšľať kým niečo hodíš "do sveta". Inak sa svojou hlúposťou len strápniš, prípadne zbytočne obviníš niekoho, kto si to nezaslúži, tak ako v tomto prípade. Zvyšok článku mi zbytočne zobral dve minúty života, len plky a rádoby múdrosti.
11.05.2016 9:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Myslím, že tieto vaše hypotézy, že či nabudúce Kotleba niečo vypáli sú úplne bezpredmetné, zbytočné teoretizovanie a nerozumné šírenie paniky. K niečomu takému nikdy nepríde, pretože Kotleba nebude mať nikdy takú moc a toľko hlasov od ľudí, aby mohol sám zostaviť vládu. Pokia%l nemá v rukách všetku moc tak ako Fico minule, tak si nič takého určite nedovolí. A pochybujem, že by to spravil aj keby takú moc mal. Dnes je už iná doba.
Reakcia k téme: Kotleba cíti závan moci
17.03.2016 9:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ako s peniazmi?   Ako s peniazmi?

Mal by som otázočku. Tých 11000 eur si mal stale pri sebe, alebo si ich na cestach postupne vyberal z karty? Ak si ich mal pri sebe nebal si sa okradnutia?
10.03.2016 6:25 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

A čo vitamíny skupiny B? Načo ich zložito vyhľadávať v rôznych druhoch zeleniny, keď ich všetky mám v malom kúsku mäsa?
 

1 >

Najčítanejšie na SME