Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: siska77
1 >
mínus indicator plus

úkáž v čom   úkáž v čom

Dôležitá je podstata a dôvod voľnej nedele. Tu ide o spoločné dobro. A prehlbovanie vzťahov, dostatok oddychu pre pracujúcich je predsa väčšie dobro ako nedeľný nákup úzkej skupiny ľudí, ktorí si to nevedia/nechcú zariadiť inak. Ak sa nevžijeme na chvíľu do kože tých, ktorých sa to bytostne týka (matiek a otcov v nedeľných predajoch, ktorí sú odtrhnutí od svojich rodín), tak naozaj nič nepochopíme, ani keby som tu blog písal každý deň a uvádzal výsledky štatistík, ktoré by to potvrdzovali. Prípadne si pri nedeľnom nákupe urob vlastnú štatistiku, keď budeš po zaplatení predavačke priať "príjemný zvyšok dňa".
 
mínus indicator plus

Kam tým mieriš?   Kam tým mieriš?

Ak si chce urobiť rodina spoločný výlet cez víkend, tak prečo má niekto z domácnosti trčať v práci kvôli takým malichernostiam ako sú nákupy? Veď tie si ľudia môžu vybaviť kedykoľvek inokedy. Nákupy nie sú predsa životne dôležité pre fungovanie spoločnosti, aby sa jeden deň neurobila pauza. Za to takí záchranári áno, ale to je úplne iná pesnička.
 
mínus indicator plus

Áno, pracovná nedeľa ohrozuje slobodu   Áno, pracovná nedeľa ohrozuje slobodu

ak raz niekto musí ísť do práce (nebavím sa teraz o povolaniach, ktoré naozaj musia), tak akp má ten človek slobodu? Čo tak dopriať aj iným tú slobodu? Veď nakúpiť si možno aj inokedy, ale spoločný deň voľna asi len ťažko naplánovať na iný deň, ako počas víkendu.
 
mínus indicator plus

je ich 0,46%   je ich 0,46%

ale ak ich perverznosti necháme prerásť do spoločnosti, škôlok, škôl, či univerzít tak ich bude aj 8%. V takom USA LGBTI dostali všetko, ale stále sú nespokojní - čím to asi bude? V tomto článku je to pekne vysvetlené (napr. tých 0.46%) - odporúčam čítať iba tým, ktorý sa chcú niečo dozvedieť https://blog.postoj.sk/34882/b...
Reakcia k téme: Dúhový pochod v Bratislave
20.07.2018 8:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Manželská zmluva, ktorou muž a žena vytvárajú medzi sebou celoživotné spoločenstvo, zamerané na dobro manželov, na plodenie a výchovu detí. Dve osoby rôzneho pohlavia, spôsobilé pre manželstvo, vstupujú slobodne do nerozlučiteľného zväzku za účelom plodenia a výchovy potomstva a vzájomného obohacovania sa (rozumej nehmotného). Základnými vlastnosťami sú nerozlúčiteľnosť a jednota. Spoločnosť tento zväzok akceptuje a podporuje z jednoduchého dôvodu - je to ideálne prostredie na plodenie a výchovu detí. jednoduché a jasné. Ak bysi chcel, môžem Ti poskytnúť ďalšie informácie, kde sa dozvieš viac. Iné zväzky nemajú opodstatnenie pre špeciálnu ochranu, lebo nič také neposkytujú.
 
mínus indicator plus

 

Aký dôvod vlastne je na to, aby sa uznali homopartnerstvá a boli osobitne chranené osoby (2, 3,...) ktoré v ňom fungujú - zachovanie rodu? -Bilogicky nemožné. - výchova detí? Ktorých? Inštitút manželstva má chrániť deti, nie ich vystavovať psychoteroru. stručne tu: https://www.tkkbs.sk/view.php?... podrobnejšie je to rozpísané napr. tu: https://blog.postoj.sk/34882/b... https://blog.postoj.sk/7232/ho... a veľmi dobrý šlánok je aj tu https://www.postoj.sk/4022/je-... Nebudem to sem kopírovať, v tých článkoch je to veľmi precízne vysvetlené, keďže predpokladám, že jednoduchá odpoveď nepresvečí. A napokon spýtaj sa detí, ktoré sú predmetom ochrany rodiny-manželstva koho chcú mať. Ak nájdeš aspoň jedno, ktoré zdieľa Tvoj názor, daj vedieť.
 
mínus indicator plus

Ak si niekto niekedy myslel, že SME   Ak si niekto niekedy myslel, že SME

Ak si niekto niekedy myslel, že SME je proti rodine a zdravému rozumu, tak teraz si to už nemyslí, teraz to vie. Oslavovať LGBTI komunitu a ich "prínos" do spoločnosti je naozaj scestné. Vláda, poslanci a "ombudstmanka" majú riešiť problém s tým, že ako národ vymierame, na dôchodcov nemá kto pracovať, obyvateľstvo stárne - loď sa potápa a oni točia o nejakých pseudopávach akože menšín. Vôbec si nevšimli, že rodiny s deťmi na pochode "Hrdí na rodinu" zaplnili ulice na niekoľko stoviek metrov. Nekričali, nerobili oplzlé gestá, len pokojne pochodovali a radovali sa zo života. Kde boli "novinári" z "mienkodivotvorných" médií?
 
mínus indicator plus

v com manipuluju?   v com manipuluju?

Ze cierne nazyvaju ciernym a biele bielym? Pravda nie kazdemu sedi. Treba si najskor precitat vyjadrenia na ich webe a potom odsudzovat. http://www.postoy.sk/content/m...
07.02.2015 22:31 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

tu zopar Tvojich utokov:   tu zopar Tvojich utokov:

-Tých primitívov zo Starého zákona -Biblický Jahve je hnusný sprostý vrah. -Len preto, že to je v tej hlúpej zbierke. -slová tupých mýtov primitívov -Staroveké mýty určite nie sú návod na to, čo je dobro a čo zlo ak si len trochu sebakriticky, tak sa aspon ospravedlnis, inak je dalsia debata zbytocna
05.02.2015 21:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vidím, že Ťa to zaujíma   Vidím, že Ťa to zaujíma

môžem Ti sprostredkovať stretnutie s niekým, kto by Ti rád odpovedal na Tvoje náročné otázky z Biblile. Si v stave hľadania Boha, ak budeš úprimne prosiť, môže sa Ti prihovoriť osobný Boh-potom pochopíš, že ľudské veci treba najskôr pochopiť, aby sme ich milovali a Božie veci musíme najskôr milovať, aby sme ich pochopili. Nie každý veriaci dokonale rozumie Biblii, ale každý, kto zažil stretnutie so živým Bohom, vie, že život podľa Božích prikázaní je prínosom a oslobením od klamstva Zla. Prajem Ti úctu a trpezlivosť pri hľadaní Pravdy.
04.02.2015 17:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

To by co bolo za Boha,   To by co bolo za Boha,

ktory by si nevyzadoval vyhradnost a jedinecnost-to by bol-uz len z logickeho hladiska-nie Boh, ale bozik. Ak nieco zadefinujem ako jedinecne, najvacsie, najsilnejsie, najmocnejsie, tak logicky uz nic a nikto nemoze prevysit tieto atributy. V opacnom pripade by sa uz nejednalo o Boha. Ma to teda logiku.
03.02.2015 20:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Napis koho upalili   Napis koho upalili

daj zoznam a uved pramen. Inak sa ospravedln za vymysly. Hovori Ti nieco nabozenska tolerancia? Asi nie. Urazat a osocovat to Ti ide, ale co takto tu Bibliu nastudovat celu, nie nejake vytrzky. Civilizacia sa vyvyja, vsetko treba studovat v kontexte doby. Skus to napr. porovnat s inymi narodmi, ktore zili v case, ked sa pisal Stary zakon. Biblia popisuje kopec chyb, ktore ludia urobili a aj to, ze tieto chyby im priniesli skazu. Vsetko je tam zachytene pre pouzcenie. Nie preto, aby to niekto bezhlavo opakoval. Ak Ti predstava Krestanskeho Boha nevyhovuje, tak si on neotieraj usta- urobis dobry skutok, ktory ocakavas aj od inych. Zacni od seba. Inak Ta budeme mat za netolerantneho.
03.02.2015 20:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

schyzofrénia spoločnosti   schyzofrénia spoločnosti

Inak to neviem nazvať. Ak Cirkev a odborníci na vzťahy jednohlasne tvrdia, že najlepšou prípravou na manželstvo je čistý vzťah zameraný na vzájomné spoznávanie sa v úcte a láske, pričom sex patrí do manželstva, tak sú na posmech. Ale ako potom vysvetlíte, že práve tie páry, ktoré podľa týchto odporúčaní sa pripravili na spoločnú cestu, majú oveľa nižšiu rozvodovosť. SKutočný problém rodín a krízy manželstva nie je v peniazoch, zamestnanosti alkohole,,... to sú len vonkajšie viditeľné a sekundárne znaky. Skutočné - primárne - dôvody sú hlbšie: Tie ťažko zachytiť štatistickými metódami. Jedná sa o neúctu, neschopnosť sebareflexie, neschopnosť vcítenia sa do inej osoby, neochota komunikovať, neodpúšťanie, manželská čistota (nemyslím tým len na mimomaželské vťahy),... týchto dôvod by sa dalo menovať mnoho-verte mi, že ešte som sa nestretol, žeby to niekto použil ako problém v spoločnosti. Čo však robí sekulárna spoločnosť v prospech manželstiev s takýmito problémami? NIč? NIe robí niečo horšie! Radí im, aby sa rozviedli, láska vraj "vyprchala". To je ale nezmysel. Priatelia, videli ste niekedy, aby záhrada prinášala úrodu bez akejkoľvek starostlivosti? S manželstvom je to úplne rovnako. A práve Cirkev, resp. jej zasvätení a aj laickí členovia robia pre manželstvá (funkčné, menej funkčné a aj rozpadávajúce sa) oveľa viac, akosi viete predstaviť. Skúste si to zistiť ako to je? Možno Vás to príjemne prekvapí.
02.02.2015 21:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ty vieš niečo o inkvizícii?   Ty vieš niečo o inkvizícii?

Okiaľ? Žeby z filmov, z denníka SME? Bežne prezentované fakty v "mienkotvorných" médiaách a "tiež filmoch" sa totiž nezakladajú na pravde, takže s tým stredovekom pozor. Myslím si, že oveľa dôležitejšie, v tomto prípade, ako peniaze je ochrana detí, mojich, Tvojich, našich. Oni budú totiž raz lekármi, učiteľmi, opatrovateľmi, umelcami, ... ale predovšetkým manželmi a manželkami. Asi by sa nikomu z nás, priatelia, nepáčilo, ak by ich vnímanie lásky bolo zamerané len na sexualitu, tak ako sa to v už zverejnených "učebniciach" snaží pretlačiť istá malá skupina ľudí. Bál by som sa lekára, ktorí bol v škole masírovaní učením o dobrej smrti pre pacienta. Svoje deti si nenechám skaziť v sexuálnej oblasti nejakým vyučovaním sexuálnych praktík.
02.02.2015 21:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

A čo EQ?   A čo EQ?

ukrutne nízke, s takým človekom by som sa nerád zhováral.
02.02.2015 21:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

neprovokuj   neprovokuj

Pocuvaj sa, nenavist ide z Tvojich slov, na tejto zbierke Desatora stoji cela civilizacia, ak si si to este nevsimol. Ziadna ustava ju zatial netromfla. Neviem, ci Ti nieco vravi nabozenska tolerancia a ak chces nieco kritizovat, tak si to najskor aspon trochu nastuduj, inak je to bud prejav provokacie alebo nevzdelanosti.
01.02.2015 19:40 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

nie, nie je to tak   nie, nie je to tak

Hriech znamená (z etymológie) minutie sa cieľa. Cirkev hovorí, že praktizovanie homosexuálnych praktík je hriešne (míňa sa cieľu)-inými slovami hovorí, že to človeku škodí-telesne, duševne a aj duchovne (každá oblasť by sa dala dokumentovať a bližšie rozobrať). Cirkev teda pomenúva veci a praktiky, aby človeka chránila. To ako sa rozhodne konať je len na ňom-má predsa slobodnú vôľu. Avšak, čo je veľmi dôležité, človeka neodsudzuje, nezatracuje. To by už nebolo kresťanstvo. Žiaľ tieto argumenty akosi nikto nechce počúvať.
31.01.2015 21:59 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Zakazovat homosexualitu   Zakazovat homosexualitu

Tak zakazeme aj ine choroby a uchylky. To ani nepovazujem za argument, ale skor neznalost alebo provokaciu. Homosexualita tu bola, je a bude. Ide len o to, ci bude oslavovana alebo len akceptovana. LGBTI ju chce oslavovat a davat na uroven heterosexuality - a toto je zvratene. Aliancia a oficialne aj 420 000 obcanov sa postavila na stranu akceptacie homosexualov, pricom len vravime, ze deti patria rodicom alebo adoptivnym rodicom (rozumej muz a zena). My respektujeme homosexualov, ale nechceme, aby nam nanucovali nejake sodomisticke sexualne praktiky do skol, tak ako sa to deje uz v zahranici. Kto ma oci a usi, tak to vidi a pocuje. Prepacte, ak chceme chranit nase deti, ale povazujeme to za dolezite nielen pre nas, ale pre celu spolocnost. Nie je to teda akcia pre akciu. Ide nam o celospolocenske dobro. A Vam ide o co? O osocovanie a ociernovanie?
31.01.2015 12:43 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

nech sa páči   nech sa páči

http://www.postoy.sk/content/j... Na stabilnej a obetavej rodine stojí a padá celá spoločnosť-ak si to ešte niekto nevšimol, tak toto nie je záležitosť iba kresťanstva. Na kresťanov sa však ľahko útočí, takže iba ich označujú za zástancov.
31.01.2015 8:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

proti?   proti?

Ak niekto uverejni skodlivy vplyv dog alebo alkoholu, tak, podla vasho pohladu, nenavidi narkomanov a alkoholikov. Ved to je zvratene. Je to len zverejnovanie skutocnosti. To chcete ignorovat, utajovat? Jedni to uz skusali. Ak doteraz vacsina ludi nemala nic proti homosexualom, tak im nenavistne diskusie a propaganda dala nalepku, ktorej sa len tak nezbavia, aj ked nepatria k agresivnej skupine, ktora muti vody. Martin
29.01.2015 22:51 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME