Nedeľa, 25. august, 2019 | Meniny má Ľudovít

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Defoe
1>
mínus indicator plus

Čo s "predajnýmni" :-)   Čo s "predajnýmni" :-)

Nejako ti vadia špeciálne tie z Obchodnej - nechcú ti brať gastráče?
 
mínus indicator plus

Zase jedna perlička od TASR   Zase jedna perlička od TASR

Podľa spolupracovníkov Symondsovej je Somaliland "najlepšie ukrývaným tajomstvom Afriky". Nuž, Somaliland je podľa všetkého tajomstvom aj pre TASR, inak by nemohli uverejniť takýto článok, kde by o uvedenom štáte povedali niečo aspoň dvoma(troma?) vetami, že áno. To, že som sa dozvedel, že Carrie Symondsovej nedali víza, je síce pekné, ale o nej som už niečo vedel, kdežto o Somalilande počujem prvý raz v živote. Ešteže máme Google https://en.wikipedia.org/wiki/...
 
mínus indicator plus

Áno, hlavne na Kollára trebať dať,   Áno, hlavne na Kollára trebať dať,

pretože on to s nami(doktormi) myslí čo najlepšie. Pacienti, tí sú nezaujímaví, tí nech držia hubu.
 
mínus indicator plus

OK, bumbilko   OK, bumbilko

hlavne to vysvetli čo "najpopularnejšie", aby tomu porozumel i taky mikrobiologický truľko, ako ja :-)
 
mínus indicator plus

Pravdu máš, aj nemáš,   Pravdu máš, aj nemáš,

Šebej síce je skutočne majster v obrannej taktike "Keď treba bojovať, tak uteč", ale pokiaľ si čítal ten článok, tak si musel vidieť, že Žitňanskú treba brať úplne inak, než tohoto slávneho karatistu. Kočner: „Mumla ide do p..e. To je najväčší úspech. Tá k...a mi išla po krku. Žitňanská."
 
mínus indicator plus

Absolútny nezmysel - vraj:   Absolútny nezmysel - vraj:

"Vykašlime sa na minulosť súkromného života politických adeptov, vykašlime sa na ich súkromie všeobecne" Naopak, hlavne u politikov, ktorí sú ešte z vereného života neznámi, máme aspoň niečoho sa chytiť pri rozhodovaní o tom, či im dáme alebo nedáme svoju dôveru. Ale musím povedať, že osobne mi je tento článok fuk, pretože požiadavke autora - nepozerať na minulosť politikov - nedávam absolútne žiadne šance, že by mohla byť zo strany čitateľov vypočutá. Jednoducho, ľudia svoje správanie, či už dobré, alebo zlé, len tak ľahko nezmenia, dokonca aj keby sami chceli. A keď viem, že politik sa v súkromí správa zle, tak to môj vzťah k nemu bude ovplyvňovať a ja sa tomu vôbec nemienim brániť.
Reakcia k téme: True ban
16.08.2019 14:36 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

To je trošku naivná otázka :-)   To je trošku naivná otázka :-)

SME poskytlo autorovi tohto reklamného článku priestor, aby si privyrobil na skrytej reklame, za ktorú si môže vypýtať od predajcu Mini nejaké všimné. Celý článok smeruje k propagácii najnovšieho "Mini Cooper dožili sme 60-ky"(Mini Cooper 60 Years Edition), nie je tu JEDINÁ fotka toho pôvodného ľudového vozítka, ktoré to všetko naštartovalo. Takže Kálmánko, šup do BMW a inkasuj. A ak ti nedajú, tak druhý raz píš takéto články až potom, keď dohodneš bakšiš predom.
 
mínus indicator plus

Sorry,   Sorry,

ale ja tam nevidím len ten "zdravý sedliacky" rozum, ale aj úvahy, podložené naozajstnými vedomosťami. Napr. o nejakom malom a veľkom vodnom kolobehu vody v krajine sa nejakému "sedliakovi" ani nesnívalo. Mladý farmár má znalosti a tie potom pretavuje do svojho konania. Na Slovensku máme kopu poľnohospodárov, ktorí nejakým zdravým sedliackym rozumom nedokážu nič, len pýtať dotácie. Inak proti tomu zdravému sedliackemu rozumu nie je možné protestovať nejako absolútne, nepáči sa mi ale, že tento termín často používajú tí, čo sú jednoducho buď leniví sa vôbec vzdelávať, alebo sú k nejakému duševnému rozvoju proste neschopní. V každom prípade držím Jurajovi Mačajovi silno palce.
 
mínus indicator plus

Keď som napísal napr. počernejší občania   Keď som napísal napr. počernejší občania

tak to predsa neznamená, že sa jedná len o nich. Takže nevrav, že ten zákon bude len kvôli nim. Vonku človek vidí povaľovať dosť plastových fliaš a nie každú tam odhodil nejaký počerný. Inak sa veľmi spoliehaš na ten separovaný zber, čo je dosť krátkozraké. Pretože veľakrát som už videl, že nakoniec tie plasty kamsi odvezú a buď len spália, alebo dokonca len vysypú na skládku. Až to všetky tie krajiny, kam sa to často vozí, budú vracať späť(ako pre pár dňami Filipíny vrátili do Kanady), tak sa v nich tu budeme brodiť.
 
mínus indicator plus

Máš na očiach klapky   Máš na očiach klapky

Nie všetci sú takí, ako ty. Napr. naši počernejší občania na východe dnes a aj v budúcnosti plastovú fľašu do kontajnera neponesú. A potom tá končí tu: https://www.google.com/search?... Pre nich bude tých 12centov stáť za to, aby tie fľaše vrátili v obchode. A donesú tam i také, ktoré sa tebe nebude ráčiť.
 
mínus indicator plus

Pekne reaguješ sám na seba,   Pekne reaguješ sám na seba,

- pokiaľ máš predplatné, tak sem narúb ešte tak desiatku reakcií samého na seba a vypisuj tam také sprostosti, ako si začal - s tým príkladom nová/stará cena - 1/2€ ti to išlo pekne. Keby tu boli vždy takí géniovia, tak by sa nikdy nezálohovali ani sklenené fľaše. To sa len pekne vozia plné plastové fľaše do krámu, a keď potom končia v lese a riekach, to je "Katriakom" ukradnuté.
 
mínus indicator plus

Asociácia inkasných spoločnočností?   Asociácia inkasných spoločnočností?

Teda chlapci, normálne som dojatý, ako vám ide o spravodlivosť. Vás by snáď mali blahorečiť.
 
mínus indicator plus

Boľševický odborár napíče čokoľvek :-)   Boľševický odborár napíče čokoľvek :-)

Toto je taká povinnou jazda - v podstate by to inak nenapísal ani autorov spolubojovník Ján Kočš. Opatrenia, po ktorých volajú, nie je v podstate nič iné, len obmedzovanie konkurencie a to metódami pre odborárov typickými, pričom sa už dávno ukázalo, že všetky tie kvóty, limity a podobné somariny, len brzdia rozvoj a nikdy nič dobré nepriniesli. Určitá skupina je nimi nejaký čas umelo chránená, druhí občania im ich pohodlný život platia vo zvýšených cenách za tovary, ktoré by inak mohli byť lacnejšie a to je asi tak všetko. Namiesto toho, aby sa bojovalo modernizáciou a zavádzaním pokrokových metód, tak sa to robí takýmito spôsobmi. Inak na okraj - zaujímavé, že autor, ktorý tu v jednom kuse bojuje za vyššie mzdy (pretože tie vyriešia podľa neho všetko), nenavrhol, aby pracujúci US Steel nepožiadali o ne aj dnes. A hlavne tí, ktorých idú prepustiť.
02.08.2019 9:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nehnevaj sa, ale ja mám iný názor   Nehnevaj sa, ale ja mám iný názor

Celá táto práca rieši veľmi zložitú problematiku veľmi jednoduchou metódou, ktorá potom dáva v podstate nepoužiteľné výsledky. Ak sa totiž na ne pozrie odborár Jano Košč, tak z nich vyvodí úplne niečo iné, než ekonóm Karpiš, či Ďurana(postavičky z Inessu). Napr. jednotlivé ukazovatele - možno im priradiť nejaké rozdielne váhy(veď prečo by mali byť rovnaké) a vyjde hneď iné poradie v tých tzv. nominálnych výsledkoch. Ďalej časové vplyvy - je to spomenuté pri Grécku, ale kľudne to mohlo vplývať na hodnoty aj pri iných štátoch. Nemôžeme len tak na základe akejsi dôveryhodnosti predpokladať, že inde to tak byť nemohlo. Veď zober si toto - mohlo niekto pred škandálom z emisiami u dízlov predpokladať, že nemecké automobilky, super profesionálne značky, klamú ostošesť? Mne to jednoducho vychádza tak, akoby účtovníci chceli podvojným účtovníctvom riešiť kvadratické rovnice, či teóriu relativity. A preto je celý výsledok pre mňa nedôveryhodný. Ak pre teba nie, OK, ja ti to neberiem.
 
mínus indicator plus

Ja teda neviem,   Ja teda neviem,

to skutočne je ten Petko vo vyjadrovaní taký nemtavý, ako sa tu píše? "Pre pacienta je vysoké riziko a nebezpečenstvo, že by nemocnice museli spĺňať parametre kvality pri počtoch pôrodov, operáciách a rôznych výkonoch. Ale pracoviská jednodňovej zdravotnej starostlivosti by toto spĺňať nemuseli," doplnil prezident ANS(Petko)." Možno je teda Maďar, ale ja, ako roduverné Slováčisko, by som to povedal asi takto: Pre pacienta je vysoké riziko a nebezpečenstvo, že KÝM nemocnice museli spĺňať parametre kvality pri počtoch pôrodov, operáciách a rôznych výkonoch, TAK pracoviská jednodňovej zdravotnej starostlivosti by toto spĺňať nemuseli. A ďalšia perlička: „Rizikom je, že takéto pracoviská by ale nerobili prácu poriadne. Všetky komplikované veci by boli len v nemocniciach,“ upozornil Petko. Nuž, ja by som bol len rád, že ak by mi mali robiť "niečo komplikované", tak by mi to robili určite len v nemocnici, a to ešte nie v hocijakej, ale v tej, kde by mali najlepšie referencie(ak by to nebol nejaký akútny zákrok a mohol by som si vyberať). Čiže, Petko, ak by tebe mali robiť transplantáciu srdca, tak si to kľudne daj urobiť na jednodňovej chirurgii, ja by som zvolil "LEN" nemocnicu.
 
mínus indicator plus

Ak môžem za svoju maličkosť:   Ak môžem za svoju maličkosť:

To, že sú Grécko a Švajčiarsko na tých miestach vášho rebríčka, kde sú, vraví jedno - celé toto vaše hodnotenie je jedna veľká somarina, ktorá je nám treba asi toľko, ako mŕtvemu kreditka. Ono totiž potom umiestnenie hociktorého iného štátu v ňom je v podstate úplne irelevantné, pretože si ho každý môže vysvetľovať po svojom a nik mu dôveryhodne jeho hodnotenie nemôže ani potvrdiť, ani vyvrátiť. P.S. Mal som o vás kedysi oveľa lepšiu mienku, teraz vás vnímam už len ako ekonomických ideológov, ba skoro až priam propagandistov. Podobných, ako boli za komunistov politruci. A to vravím napriek tomu, že sám som vlastne zástancom tých hodnôt, ktoré propagujete. Domnievam sa ale, že im robíte tzv. medvediu službu, páni z INESSU.
 
mínus indicator plus

Ešte upresním:   Ešte upresním:

Píšeš to totiž presne takto: "pridáme 1 dcl vody a soľ. Prikryjeme a na malom ohni varíme asi 20 minút". Pod pokrievkou to je skutočne dusenie, a nie varenie.
 
mínus indicator plus

No pekne, pekne, Lorrie,   No pekne, pekne, Lorrie,

keď čítam v tvojom profile, že si písaval do nejakých rubrík v košických NYT, a že tie rubriky už prestali existovať, tak sa vynárajú určité otázky. Po predchádzajúcom recepte na labužnícku vegetovú ryžu, a po terajšom článočku opäť. Totiž, keď "pridáme 1 dcl vody bla-bla a na malom ohni varíme asi 20 minút", my tomu vravíme DUSÍME, a nie varíme.
 
mínus indicator plus

Ale všimni si,   Ale všimni si,

ako bírešovci hneď obhajujú: "V 18 prípadoch zo 125 úradných kontrol neuviedli chovatelia pravdu o zdravotnom stave zvierat, či o prebiehajúcej ochrannej lehote po aplikácii liekov. Súkromný veterinár zasa garantoval zdravie dobytka napriek tomu, že zdravý nebol." Čiže chudáci majitelia a pracovníci firmy, všetci okolo ich klamali, takže oni za nič nemôžu. Zaujímavé, že keď v Tescu nájdu tí istí inšpektori 3 zhnité paradajky, tak vyrúbia miliónovú pokutu. Nechcem obhajovať Tesco, ani iný reťazec, ale v každom prípade je pozoruhodný dvojitý meter, ktorým hodnotia podriadení s. Bíreša jednotlivé prípady, pričom závažnosť previnení je v prípade bitúnku oveľa vyššia. Pretože predávať mäso, nadopované tetracyklínom, ampicilínom a podobnými chuťovkami, ako zdravé, tak to by správne malo byť hodnotené ako verejné ohrozenie a vinníci by mali ísť na pár rokov sedieť.
 
mínus indicator plus

A je to kanál   A je to kanál

Najprv ale díky za tvoju reakciu. Ako som ale uviedol, za svojím tvrdením si stojím. Je pravda, že Moravu pri Kopčanoch som už hrozne dlho nevidel, ale pri Brodskom áno, a na základe tej skúsenosti som napísal svoje hodnotenie - pretože som predpokladal, že aj pri Kopčanoch rieka bude vyzerať podobne. Potom som sa síce po tvojom príspevku trocha zarazil(reku, čo ak máš pravdu), ale nakoniec som videl toto video - https://www.idnes.cz/brno/zpra... a opakujem, že je to kanál. Nie, čo sa týka čistoty vody, ale toho, ako neprirodzene jej zrovnali brehy a urobili z nej na pohľad mŕtve technické riešenie pre odtok vody z krajiny. Akoby tí inžinieri vraveli - fuj, voda, preč s tou odpornou tekutinou! Aký to bol určite rozdiel, keď Morava prirodzene meandrovala, jej brehy tvorili sem tam piesočné pláže, sem tam ich zarastali nad rieku sa skláňajúce sa stromy. Asi takto: https://pixnio.com/sk/krajinky...
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME