Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Teodor Dlužanský
1 >
mínus indicator plus

takže počítajme:   takže počítajme:

1098 - oslovených ľudí; účasť 62% = 681 voličov; z toho vyplýva že 1% = 6,81 hlasov voličov. Potom takéto prieskumy sú naozaj len nástrojom marketingu. Keď 7 hlasov v prieskume urobí výsledok, že strana sa dostane alebo nedostane do parlamentu, nemá žiadnu reálnu vypovedaciu hodnotu. Alebo ináč, stačí mať v prieskume "šťastie" na 68 voličov z 1098 oslovených a strana má v prieskume 10%.
 
mínus indicator plus

úplne by stačilo od politikov   úplne by stačilo od politikov

a vlády schválenie postupov, ktoré by vypracovali odborníci z fachu. Ináč povedané, vláda a parlament by mali sekundovať tým odborníkom a inštitúciám, ktorých odbornou náplňou je najmä očkovanie a s tým súvisiaca organizácia a logistika. Potom by sa nestala "katastrofa", ktorou si dnes prechádzame v organizácii a riešeniach v boji s covidom. Presne povedané: "chyba sa stala na začiatku u ministra zdravotníctva". Tam mal ostať "boj s covidom a odtiaľ byť riadený". Poviem to nekompromisne: "vráťme boj s covidom na ministerstvo zdravotníctva". Či to bude priamo minister alebo splnomocnená osoba (interim manager) je jedno. Takáto kompetentná osoba má určovať smer, obsah a postup ako "poraziť hnusobu". A k tomu dostať všetky potrebné nástroje (aj legislatívne", aby nás úspešne vyviedol z pandémie, vrátane podporných tímov ako sú krízový štáb, či rôzne komisie alebo projektové tímy.
Reakcia k téme: Vakcinácia je hodina pravdy
15.01.2021 10:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

jednoducho   jednoducho

platí a bude platiť, že Sulík nemôže vyhrať aktuálny politický boj s Matovičom. To by sa priečilo elementárnej logike v riadení, resp. zodpovednosti za riadenie. V tomto prípade vo funkciách predseda vlády vs minister/podpredseda vlády. Vždy "o chlp" je a bude funkcia predseda vlády viac ako podpredseda vlády/minister. Dnes sme videli v "priamom prenose", ktorá funkcia má navrch! Keď by som fandil akokoľvek len osobe, ktorá v hierarchii je len "o chlp" menej zodpovedná ako šéf, platí, že aj keď by Sulík urobil 99 vecí pozitívnych, je jasné, že 1 zo 100 bude opak tej pozitívnej. A Matovič si na ňu trpezlivo počkal a dnes udrel... Proste dnes zlý deň pre SaS. A polročná práca pozitívnych výsledkov v politickom boji je po dnešku v koši...
Reakcia k téme: Principál a jeho idiot
13.01.2021 19:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

no, s dosť   no, s dosť

veľkou istotou si dovolím vysloviť myšlienku, že dnes sme dosiahli dva vrcholy a rast sa na dlhšie obdobie zastavil a naberie opačný smer. 1) covid-19 už neporastie; lockdown zaberá. 2) dvaja ministri SaS nevyužili príležitosť a ostal im Čierny Peter v rukách (Sulíka dobehol Matovič a Grohling nevyužil hodenú rukavicu Matoviča vrátiť titul; dôsledok je zastavenie rastu preferencií a popularity SaS. Proste dnes Matovič pozitívne zabodoval v politickom boji s koaličným partnerom.
13.01.2021 18:56 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

chcem pripomenúť   chcem pripomenúť

premiérovi Matovičovi a ministrovi Sulíkovi príslovie: "kde sa dvaja bijú, tretí zvíťazí".
 
mínus indicator plus

už prieskumy   už prieskumy

definitívne otvorili oči politikom zo strany Za ľudí. Žiadna perspektíva do budúcna na zmenu pre rast preferencií. Projekt strany bol postavený na Kiskovi. Na Slovensku vždy je to o hlavnom zakladateľovi projektu strany, ktorý stojí na čele. Remišová vo vnútri strany Za ľudí to má ťažké. Nároky sú vysoké a výsledky slabé. Nervozita tam určite je. Ak niekto zo známych tvárí strany prvý "zdvihne kotvy", je to koniec strany v parlamente po ďalších voľbách do parlamentu. Nákup "nových známych tvári" do strany, a hneď do vedenia strany je prakticky nemožný.
 
mínus indicator plus

politici z NRSR   politici z NRSR

sa idú zaoberať, resp. prešetriť úmrtie policajného exprezidenta? Z toho mi vyplýva len jeden logický záver, že výsledok nezávislej kontrolnej komisie bude slúžiť opozičným politikom na odvolávanie ministerky spravodlivosti Kolíkovej.
 
mínus indicator plus

panika by pripadala   panika by pripadala

v úvahu, že sa nedarí vyvinúť vakcínu. To už je vyriešený problém pre obyvateľstvo vo svete. Ďalší medzník bude až vtedy, keď vakcíny bude dostatok a nebude koho očkovať, lebo dobrovoľnosť... Je predsa jasné, kým sa stretne dopyt s ponukou potrvá určitý čas. Zatiaľ na Slovensku by som do 30.06.2021 nerobil paniku. Určite však podporím kroky kompetentných, aby čas sa skrátil a bolo čo najviac z nás zaočkovaných predtým ako už bude prebytok vakcíny. Dovtedy môže byť vypracovaný plán pre postup očkovania ďalších skupín obyvateľstva ako sú nerozhodnutí, málo informovaní, či odmietajúci.
Reakcia k téme: Začala sa rallye covid
03.01.2021 20:22 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

tak takéto slová   tak takéto slová

od Sulíka na mňa pôsobia rozpačito a divne. Je isté, že čosi sa bude musieť udiať v blízkom období. Zatiaľ Matovič doteraz nezobral slová späť o svojej verejnej výzve, aby Sulík odstúpil z pozície ministra do Vianoc... A Sulík do Vianoc sám dobrovoľne neodstúpil... Tak, či onak, bude/príde rekonštrukcia vlády. Sú len dve riešenia: 1) rekonštrukcia vlády, po ktorej premiérom ostane Matovič 2) rekonštrukcia vlády, po ktorej premiérom už nebude Matovič.
 
mínus indicator plus

neviem si vôbec   neviem si vôbec

predstaviť ako chcú vydržať v tomto personálnom obsadení, najmä vlády, ešte 3 roky a 3 mesiace. Veď tie skutočné problémy krajiny ešte len prídu. Ako ich chcú zvládnuť demokratickým spôsobom? Dôsledok zle načasovaných a polovičatých rozhodnutí a riešení, aj keď možno dobre mienených sa prejavia práve po odznení covidu.
 
mínus indicator plus

asi takto:   asi takto:

to "divadelné predstavenie", či "tragikomédiu" z priameho prenosu z NRSR aj s novými kulisami si dnes o 14:00 hod. pozriem tu: https://tv.nrsr.sk/ Bude účinkujúcich poslancov naozaj >=90? ... lebo počasie, lebo náhoda, lebo vyššia moc...
 
mínus indicator plus

mimochodom   mimochodom

Kollár má najvyššiu komfortnú zónu z predsedov koaličných strán. Nie je vo výkone, t.j. členom vlády. Môže sa venovať vlastnej strane a svojim záujmom na plný úväzok. Potom rozumiem jeho slovám a vetám v rozhovore. Vari Matovič už prekukol situáciu a pochopil v akej nelichotivej situácii sa nachádza, a do ktorej sa svojimi manažérskymi schopnosťami a vlastnou prácou vmanévroval sám. Ak chce Matovič naozaj vládnuť štyri roky a nebyť úplne na smiech a za idiota (sám seba tak posledne označil v rádiu u Závodského), potom by mal on sám iniciovať zmeny. A zrejme aj rekonštrukciu vlády, ak chce naozaj zmeny, ktoré mu majú vrátiť rešpekt z odbornosti. A ak by bol IM stratég par excellence, urobil by kroky a ťahy, ktoré by ho vrátili naspäť do hry nielen na toto volebné obdobie, ale aj na ďalšie volebné obdobie.
 
mínus indicator plus

ak si dobre pamätám,   ak si dobre pamätám,

tak Sulík ponúkol rýchle riešenie na dodávku testov. Podpis predsedu vlády pod nákup testov mimo systém (verejné obstarávanie). Takže Sulík kontroval úlohe Matoviča ako ju splniť. No, od Matoviča kontra na kontru už bol jediné slovo "idiot".
Reakcia k téme: Matovičove falošné slzy
22.12.2020 10:31 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

nemyslím si, že   nemyslím si, že

keď "padne vláda", mali by byť vypísané nové voľby. To by platilo, keby bol premiér volený priamo občanmi (ako volíme prezidenta, županov, či starostov/primátorov). My volíme poslancov cez kandidátky strán a hnutí do parlamentu. Pokiaľ sa nájde väčšina v parlamente a tá väčšina sa dohodne na premiérovi, potom žiadne predčasné voľby nemusia byť. Pokiaľ by odstúpil premiér Matovič a OĽaNO navrhne súčasnej koalícii nového premiéra, ktorá to akceptuje, potom netreba meniť ani koaličnú zmluvu, pokiaľ by sa neotvárala napr. pre program novej vlády, príp. prerozdelenie ministerstiev. Áno, je možné sa vrátiť do bodu nula, t.j. k dátumu od 1.3.2020 a nanovo zložiť vládu, resp. urobiť rekonštrukciu vlády. Otázka znie ináč, či by na základe dnešných preferencií sa nedomáhala zmien v koaličnej zmluve strana SaS. Čiže, či by okrem zmeny na poste premiéra, strana SaS, resp. Sulík nežiadal viac.
21.12.2020 16:22 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

prečo?   prečo?

sú to prieskumy väčšinou na vzorke 1000+ respondentov. Dôležitý je trend a teda aj nálady voličov. Aktuálne sa dá tomu rozumieť takto: 1) z koaličných strán rastie SaS a to znamená, že politika strany a jej predsedu Sulíka oslovuje nových voličov a sympatizantov 2) Stranu Za ľudí po odchode Kisku realizuje reštart strany. Dno už dosiahli a strana má na to sa postaviť na nohy a dosiahnuť zvoliteľnosť v riadnom termíne parlamentných volieb 3) OĽaNO aj Sme rodina a ich lídri už nedokážu zvrátiť klesajúci trend v prieskumoch vlastnými výsledkami a prístupom k voličom 4) Kotlebovci nemajú agendu, ktorou by vedeli udržať preferencie 5) Mimoparlamentné strany PS a KDH majú na to, aby získali 5%+ vo voľbách 6) SMER-SD a Hlas-SD majú a budú mať spolu vždy výtlak 25%+ Množstvo strán a hnutí, ktoré vedia osloviť 5%+ voličov vo voľbách potvrdzuje skutočnosť, že sme demokratickou krajinou.
 
mínus indicator plus

občas si treba   občas si treba

pripomenúť aj minulosť. Pred vyše 10 rokmi sa ocitli Matovič so Sulíkom v Radičovej vláde. Koaliční partneri z SDKÚ riešili problém so svojou nominantkou - premiérkou Radičovou tak, že víťazom celej tej krízy sa stal Fico a vinníkom Sulík. Vtedy bol dôvodom krízy euroval, resp. peniaze do Grécka. Teraz je opäť krízová situácia, lebo covid. Matovič so Sulíkom sú rozhádaní a defacto Matovičovej vláde hrozí už čoskoro krach. Opäť bude platiť to známe, kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva? To akože má byť víťazom Pellegrini? Potom, aký zmysel a význam mal pre Matoviča a Sulíka 10-ročný boj so SMER-SD?
17.12.2020 22:01 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

solídny a seriózne   solídny a seriózne

napísaný článok s overiteľnými faktami. Palec hore! Máme cca 4,4 mil. voličov. Štandardná účasť vo voľbách je 60%, čo reprezentuje cca 2,6 mil. voličov. Pre SaS je reálne získať 15% hlasov, resp. 400.000 voličov. Takýto cieľ Sulík a strana SaS má na dosah. Udržať si sympatizantov a voličov je výzvou. A ešte väčšou výzvou je pre SaS získať ďalšie tisíce voličov. Nie je to nereálny cieľ.
 
mínus indicator plus

"chcieť, vedieť a môcť"   "chcieť, vedieť a môcť"

majú najväčšiu vypovedaciu schopnosť v čase za rovnakých podmienok, t.j. sú v rovnostrannom trojuholníku a teda všetky tri strany alebo uhly sú rovnaké. Sú to premenné a menia sa v čase. Matovičovi sa proste nedarí dostať v jednom čase do rovnakých podmienok "chcieť, vedieť a môcť". Mikloš výborne píše, že Matovičovi sa z objektívnych príčin nepodarí dosiahnuť v čase rovnostranný trojuholník a je zrejmé, že sa k nemu ani teraz, ani v budúcnosti nepriblíži. Pritom by stačilo Igorovi aj málo na zmenu. A ak mu niečo chýba z "chcieť, vedieť a môcť", mohol by to získať v OĽaNO alebo u koaličných partnerov. Je pravdou, že stále má svoj politický osud Igor Matovič vo svojich rukách . Bodaj by sa niekto v jeho okolí našiel a otvoril mu oči, resp. nastavil mu zrkadlo. :-)
 
mínus indicator plus

citujem ťa:   citujem ťa:

"... ako niekto kto vie napocitat do 5 a navyse trafi do dveri dokaze doverovat pelegrinimu". To máš tak, väčšina vie napočítať do 5 a väčšina tiež vie, že dverami sa prechádza napr. z miestnosti do miestnosti. A na druhej strane menšina z nás sa zaujíma o viac, že k číslu 5 sa dá dopočítať viacerými spôsobmi a dvere majú viacero funkcií. To, že väčšinu občanov politika nezaujíma alebo len veľmi málo, nie je chybou osôb, ktorí sa presadzujú v politike. Pellegrini tu je a jednoducho oslovuje aj tú početnú skupinu voličov, ktorí nemajú ambíciu vedieť viac a bohato im stačí napočítať do päť a navyše trafiť do dverí kde počuť Pellegriniho Hlas.
 

1 >

Najčítanejšie na SME