Piatok, 10. apríl, 2020 | Meniny má Igor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Peter Fejfar
1 >
mínus indicator plus

 

Myslím, že už som niekde zaregistroval, že budú brať do úvahy viac okresov BA a KE.
 
mínus indicator plus

 

Však nepíšem, že v KE príroda nie je. Ja nepotrebujem ísť do prírody, kde bude polovica Košíc. To som nerobil ani v čase pre krízou. Ja osobne mám chatu v KE-okolie. Chodím tam každý víkend. Teraz by som mal trčať doma, asi aby som náhodou na chate nenakazil sám seba alebo manželku.
 
mínus indicator plus

 

Právna úprava zákazu vychádzania je pri výnimočnom stave a pri núdzovom stave totožná , t.j. je možné u oboch stavov obmedziť slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania v určenom čase.
 
mínus indicator plus

 

Viď okres Košice a okres Košice - okolie.
 
mínus indicator plus

 

V okrese Košice to bude úplne super. Všetky chaty a chalupy majú ľudia spravidla v susednom okrese Košice-okolie a rovnako je tam ostatná príroda.
 
mínus indicator plus

 

A čo už by byrokracia v Bruseli bez kompetencií v oblasti verejného zdravia robiť mala? Čokoľvek by vyprodukovala, má v tejto oblasti takú váhu ako, ako výsledky mojej debaty so susedom. Esteže vyčlenili financie, lebo okrem toho a nezáväzných odporúčan je tak všetko čo môžu. BTW, je zaujímavé ako mnoho ľudí vyčíta EÚ, že je centralistická a berie suverenitu členským štátom a zrazu tým istým ľuďom v čase tejto pandémie prekáža, že EÚ je málo centralistická bez právomocí.
 
mínus indicator plus

 

Na tom miliardovom trhu nepoužíval google aplikácie ani doteraz.
 
mínus indicator plus

 

Máte rovnako hlúpy názor na šťatnych zamestnancov ako väčšina ľudí na podnikateľov. Štát má veľa štátnych zamestnancov z dôvodu, že vykonáva veľa činností. Asi nemáte ani približnú predstavu o rozsahu verejnej správy a čo to vlastne tá verejná správa je. Je síce pravdou, že mnohé činnosti sa nevykonávaju uplne racionálne a efektívne, ale zmena je stále pri súčasnom stave našej spoločnosti veľmi náročná. Väčšina bežných úradnikov sa v práci nezastaví. To, že vám v dnešnej dobe volajú, že majú pre vás nejaké potvrdenia, na ktoré inokedy dlhšie čakáte, vôbec neznamená to, že robia lebo sa boja o prácu. Znamená to, že jednoducho nemajú stránkové hodiny a majú viac času vybavovať veci, ktoré normálne vybavujú mimo stránkových hodín. A znamená to tiež to, že ľudia teraz takmer nič na úradoch neriešia. Prajem vám, abyi bežní ľudia, medzi ktorých radím aj úradníkov, nepriali to isté podnikateľom, čo vy prajete úradníkom.
 
mínus indicator plus

 

Ja sa práve bavím na Tebe.
 
mínus indicator plus

 

Nie nemyslel, len polícia má veľmi veľa možností, ako si kontrolu odôvodniť. Teda bezdôvodná kontrola de iure neexistuje. Treba rozlišovať situácie, kedy polícia musí vozidlo zastaviť (napríklad evidentné spáchanie priestupku) a situácie, kedy zastaviť môže (napríklad kontrola požitia alkoholu). Vo vyspelej spoločnosti sú dôvody na zastavenie v tom druhom prípade minimálne. Otázkou je, či Slovensko sa radí medzi vyspelé spoločnosti.
 
mínus indicator plus

 

Hm. A ako sa dá inou metódou zistiť napríklad jazda bez dokladov, jazda v zákaze činnosti alebo pod vplyvom alkoholu?
 
mínus indicator plus

 

Nezmysel. Zákon o cestnej premávke dáva Policajnému zboru oprávnenie kontrolavať dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. Autor článku vymenoval všetky možné povinnosti a oprávnenia, ale § 69 ods. 1 písm. g) zákona o cestnej premávke nespomenul. Bezdôvodné zastavenie vozidla neexistuje. Stále existuje dôvod. Môžme sa baviť o jeho zákonnosti. Kontrola dodržiavania pravidiel cestnej premávky je oprávnením policajta.
 
mínus indicator plus

Tomb vs pyramid   Tomb vs pyramid

Takže z članku sme sa dozvedeli, že sa nejedná o hocijaký hrob (tomb). On ten hrob je rovno pyramída a to rovno v Údolí kráľov. V pôvodnom članku sa slovo pyramid (pyramída) nevyskytuje ani raz, prečo by aj.
 
mínus indicator plus

 

Na rozdiel od Teba som opísal vlastné skúsenosti s jedným aj s druhým systémom. Máš pocit, že Ondrej Macko nerozumie problematike o ktorej píše alebo hovorí? Namiesto invektív, skús dať nejaké fakty, skúsenosti, porovnania, len prosím žiadne urban legends. S tým si začal vo svojom prvom príspevku.
 
mínus indicator plus

 

Vy tomu vážne veríte? Mne sa až nechce veriť, čomu všetkému ľudia dokážu veriť. K tomu ekosystému - ak ste vrazili majlant do iPhonu, iWatch, iPad, MacBook, iMac, tak sa nečudujem, že Vás ten ekosystém drží. U Samsungu mi môj Note10, Samsung Watch, Tab S4 a PC normálne spolupracujú a ich synchronizácia mi niekedy až vadí, lebo to až otravuje. Samostatnou kapitolou je Dex režim. Podpora systému je štandardná, t.j. viac ako 2 roky mobil pre jeho opotrebenie a už aj zastaranosť nedržím. Bezpečnostné aktualizácie majú vlajkové Samsungy a nie len ony, omnoho dlhšie (včera som aktualizoval svoju S8). Aplikácie, a o tie v prvom rade ide, sú riadne aktualizované a použiteľné aj na 5 rokov starom systéme. Konzistentnosť prostredia - neviem, čo ste tým mysleli. Či používam Note10, S8, S10e, Tab S4, stále mám rovnaké prostredie a s rovnakým nastavením. Jediný rozdiel je, ak sa prepnem do režimu Dex, ale tam je to asi pochopiteľné, lebo je to desktopový režim. Kvalita aplikácii - neviem, na iPade, iPhone ako aj na android zariadeniach používam spravidla rovnaké aplikácie. Nejaký rozdiel medzi nimi nebadám. Zabezpečenie mobilu s využitím Knox je myslím dostatočné. Hodnota mobilu v čase - ako predávajúceho by ma to tešilo, ale ako kupujúceho by som si sám seba nevedel predstaviť v tom zmysle, že si kúpim používaný a už aj pomerne zastaraný mobil za vysokú cenu. Android s dobrou nadstavbou (a aj čistý android) je dnes niekde inde ako v čase HTC Wildfire. To je aj iOS. Tie systémy sú z hľadiska používania dnes značne vyrovnané. Ide len o to, čo kto preferuje. A teraz HW. Použitie USB-C, plne využiteľné NFC, pripojenie akéhokoľvek zariadenia a úložiska cez USB-C, revezrné nabíjanie, omnoho rýchlejšie rýchle nabíjanie, omnoho rýchlejšie bezdrôtové nabíjanie, dotykové pero u NOTE, displaj bez obrovského výrezu, lepší fotoaparát, viac RAM (výkon chipsetu nie je všetko, dôležité je aj udržanie behu aplikácii na pozadí), u nových S20 omnoho lepší displej (120 Hz obnovovacia frekvencia) ..... Nespomenul som ešte možnosť použitia google asistenta, ktorý je lepší ako Siri (Bixby od Samsungu je naopak horší).Apple dohnal fotoaparáty, baterku, typ displeja a to je asi tak všetko. Prirovnať iPhone k Ferrari si vyžaduje riadnu porciu zaslepenosti.
 
mínus indicator plus

 

Môj Samsung S8 nič také nepotrebuje. Ide presne tak, ako keď som ho kúpil. Keď Vám vyhovuje iPhone 8, tak ho používajte. Mne by nevyhovoval ani v dobe uvedenia na trh a už vôbec nie teraz. Ten mobil bol a stále je výbavou a možnosťami príliš obmedzený. Tým nechcem haniť iOS. Je to jednoduchý a pomerne spoľahlivý systém. Kvôli tomu som iPhone zakúpil mame a doma máme iPad.
 
mínus indicator plus

 

To akože iPhone je Ferrari?
 
mínus indicator plus

 

A keď Apple dával pri Vami spomenutých modeloch dôraz na foťák, tak to nebolo kopírovanie trendu, hlavne že foťákmi len dorovnal konkurenciu. Ten mobil od Samsungu má okrem audio konektoru a infra portu všetko na čo si spomeniete a to v takmer najvyššej konfigurácii. Čo by ste tam chceli ešte predviesť? Skutočné inovácie Samsung má v modeloch Fold a u toho nového véčka. Skúste uviesť, s čím takým prišiel v posledných rokoch Apple? Vybavuje sa mi len 3D sken tváre, ale cenou je ten strašný výrez v displeji. Všetko ostatné je len doťahovanie konkurencie a aj to len v obmedzenej podobe. Ak by Apple používal Android, tak si u konkurencie neškrtne. Ešteže má iOS a vo veľkých krajinách ako USA má skvelu dotačnú podporu u operátorov.
 
mínus indicator plus

 

§ 253 ods. 7 Trestného poriadku - Vyhotovovanie obrazových záznamov alebo obrazovozvukových záznamov z hlavného pojednávania nieje prípustné.
 

1 >

Najčítanejšie na SME