Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Katarína Domanská
1 >
mínus indicator plus

priamo   priamo

z overených cirkevných kruhov.
26.04.2015 23:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

rada by som vedela   rada by som vedela

čím porušil môj príspevok kódex diskutujúceho ? Že je na arcibiskupskom stolci sedí homosexuál sa predsa vie, že niektorí biskupi boli v pacem in teris tiež a že je za tým špinavá finančná hra sa predpokladá už dávno. Ja som iba vyslovila domienku, že biskupi môžu byť vydierateľní - alebo nie ?
26.04.2015 22:45 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
25.04.2015 17:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

synedria   synedria

je originálny hebrejský názov pre veleradu.
24.04.2015 12:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

hm   hm

tak sa zmenil... Poznala som ho ako veľmi vzdelaného rozhladeného a silnr veriaceho človeka. Mala som dojem, že on ako jediný by bol medzi biskupmi kombináciou modernosti s dávkou konzervativizmu. Obe rozvadené strany potrebujú niekoho kto by ich spojil. Ostatní biskupi sú takmer nulové konzervy. Halka uznávali aj silní stúpenci Bezáka, tak teraz neviem. Kde je to CH ?
23.04.2015 20:01 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

takže dve tváre ega   takže dve tváre ega

1. Zvolenský ako silne konzervatívny úradník, ktorý neznáša nič čo zaváňa novotou. Úmyselne,alebo neumyselne sa neangažuje - že vraj poslušnosť. To je dobré na druhé husle, ale nie nastolec najvyšší. Zvlášť v cirkvi nie. Bezáka sa snažili zastať českí a rakúski biskupi - čo boli z inej planéty ? A na prekvapenie aj veľká časť veriacich, ktorá by sa Zvolenského asi nezastala. Napokon pápež prijal Bezáka. 2. Bezák je ako neriadená strela, silne pripomína Srholca - moderný až príliš - asi nie vhodný pre túto dobu na arcibiskupský stolec. Predsa len by ho bola nesmierna škoda. Myslím, že podobne ako Srholec nájde svoju cestu a ľudia naňho nezabudnú v dobe ke´d dávno nebudú vedieť kto bol Zvolenský. Čiže podľa mňa dva protipóly. Myslím že slovenská RKC potrebuje nutne zmenu na poste Zvolenského, ktorý situáciu nezvládol ani nezvláda. Vychádzasjúca hviezda by mohol byť biskup Halko
23.04.2015 17:00 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

pekný článoček   pekný článoček

Janka ako vždy - rada čítam príspevky o živote v tejto pre mňa neznámej krajine
 
mínus indicator plus

odpočívaj vpokoji   odpočívaj vpokoji

ešte že archívne snímky zostali...Zaujímavé že to bola Hasprova prvá žena, to som nevedela...
 
mínus indicator plus

schválne   schválne

nech si vezme gitaru ,-D to by mal hneď plný kostol nech ukáže muziku ,-D Ja som za
 
mínus indicator plus

a vieš   a vieš

že tomu verím, že jej to povedali ? Potom čo sa stalo s Brázdom je to celkom možné. Keby bola blázon tak celá jej kniha by bola no naprd a to by sa niekomu náramne hodilo napr. aj tebe. Schválne dokáž že je a bola paranoidná - však ty na všetko chceš po druhých dôkazy. Všetko vieš spochybniť - ta dokáž že sa tej panej nedá a nedalo veriť.
 
mínus indicator plus

ano niečo sa deje   ano niečo sa deje

každý deň a každý deň zomierajú ľudia. my sme sa však bavili o konkrétnom mieste, konkrétnom dátume a konkrétnom človeku . 2.Incident Karabinoš - versus biely únosca 3.Nepreukázané Na konci pitevnej správy / asi to malo určitý postup, kde bude čo uvedené -čo nie je časová postupnosť/ je uvedené čo mala prinesená na sebe. To si myslíš že ju pitvali takto,alebo to s nej sňali ? Kedy dali ukázať predmety Cervanovi ? Nie až potom ako bola donesená retiazka z pitevne ? nebol ju napokon aj pozrieť ? možno otom pre Cervanov šok už nerobili zápis. Čo myslíš pod pojmom manipulácia z mŕtvou - jasné že s ňou manipulovali, sňali z nej povrazy, šperky, oblečenie a pitvali ju. Napokon pri nájdení mrtvoly bola robená fotodokumentácia. K denníku som sauž vyjadrila Opakujem kocúr sa priznal v dlhšej súvislej nahrávke už na druhý deň ku všetkému. Asi tam naozaj nejaké drobné násilie bolo, čo by nemalo byť ale stáva sa aj dnes. Ale napriek tomu a odôvodniť to mohli práve tým Škrobánek a urbánek svoje výpovede neodvolali. A Bedač Čerman Dubravický a hrmo sa nepriznali nikdy. Dokonca Hrmo neprešiel cez detektor lži. tak čo bol vinný on ? alebo Nitrania, ktorí ním po 35 rokoch prešli ? Alebo niekto iný? Ja neviem vidí to dnes takto. Je tam ešte veľa nezodpovedaných otázok Urbánek versus Kozák napr. ako aj predsa len tie dopletené sestry Cohenové. ostatné považujem za účelové. Ešte mi vŕta v hlave ktorého Igora spomínala cervanová pri stole a prečo. A prečo sa na to vyšetrovatelia v roku 1976 nepýtali. Arabi - pokladám za vysokopravdepodobné že nejakú kočku tam naozaj zbalil a že s ňou odišli -ale skôr tak nejak o 21,30 aj to by sa malo objasniť štb to pravdepodobne aj vedela. Myslíš že keď tu malo 11 arabov azyl, že ho budú riskovať kvôli nejakej odťatej ruke nejakého chudáka ? Odtína sa len ruka podľa šarije a opakujem, neviem že by bolo prípustné svedectvo neveriaceho....
 
mínus indicator plus

....   ....

1.a z čoho vychádzaš že neboli bieli ? V rozsudku sa o rase nehovorí, pretože sa o tom nepochybovalo. Opakujem arabi a zahraniční študenti prešli 1/2 ročnou prípravkou a šli študovať - to znamená že boli okamžite rozoznateľní keď otvorili ústa aj po tme. /Ja som v tom čase 2 roky predtým pracovala ako asistentka na farmácii!!!/ A únoscovia si ich otvorili. Incident potvrdili aj iní svedkovia nielen Karabinoš, niekto by si to bol všimol že sú to cudzinci. 2.Ak nie Karabinoš tak kto ? 3.Lebo svedectvá 4.P. Benovičová z Královej pri Senci napr. 6.Svedectvo / písomné/ Mitru na zasahovanie Bónu, svedectvá vyšetrovateľov, svedectvo p.Cervanovej na zastrašovanie zo strany Čubu, Hanzela a spol máš google zadaj si mená rodičov a zisti si Tiež mám pocit že pristupuješ prípadu s jasným stanoviskom a tomu podmieňuješ všetky vysvetlenia Mňa naopak presviečajú o vine obžalovaných práve všetky tie klamstvá /papaláš Cervan, neznáma mrtvola, obyčajné detičky, neúčasť na diskotéke, pochybné svedectvá, zvláštny denník, zvláštny lístok z Prahy, poznámky pani Čermanovej priamo v denníku, svedectvá príbuzných a pod./ a povytrhané a poprekrúcané fakty zo strany obžaloby. Nezdá sa mi celkom košer ani to oslobodenie, kde zapracovali jednoznačne obhajcovia obžalovaných o čom AB taktne mlčí. Napokon prečo Kocúr tak rýchlo vypovedal svečí asi aj návšteva /inkognito/ p.Andrašíkovej u p.Cervanovej vo februári myslím 1982, ktorú udala polícii, kde jej údajne hovorila, že 1 dostane trest smrti a tým ostatným neskôr bude trest čiastočne odpustený. /Čo sa aj stalo !/Čiže keď Kocúra zaistili, tak okamžite začal spolupracovať pretože nechcel riskovať vlastnú popravu! Vlasne na jeho výpovedi stojí celá obžaloba ! Kvôli tejto výpovedi asi aj ten trest smrti nedostal ! Písal sa rok 1982 čiže p.Cervanová mala o 31 rokov menej - mala lepšiu pamäť ako má dnes a robila si poznámky. A okamžite všetko hlásila kriminálke !
 
mínus indicator plus

pokladám za preukázané   pokladám za preukázané

1. Únos LC spred internátu 3 bielymi únoscami 2.Incident s Karabinošom 3.Prítomnosť na diskotéke min. Brázdu, Kocúra Andrašíka a Čermana 4.Pokladám za preukázané že sa v noci pri Královej pri Senci niečo dialo - ženský krik a mužské hlasy 5.Pokladám za peukázané, že mŕtva ktorú našli a identifikovali podla šperkov, oblečenia a napokon aj návštevou otcom v pitevni bola Ľudka Cervanová 6.Pokladám za preukázané že do vyšetrovania v r.1976 zasahovali špičky OVKSS Nitra Nepokladám za doveryhodné 1. arabská stopa- pomsta Cervanovi 2.Vysoké postavenie Cervana - jeho aktivity so zbraňami 3.Naopak úplne bezvýznamné postavenie rodín obžalovaných v spoločnosti 4.Alibi obžalovaných, ktoré sa menilo a bolo poskytnuté príbuznými 5.Denník Cohenových, ktorý je totálne nepresný 6.Vytlkanie priznania po 16 hodinách takým štýlom, že nahrávka nenesie žiadne stopy násilia a je dokonale prirodzená a autentická. Takže čo mám pripustiť že to mohlo tak byť? zo strany Nitranov ?
 
mínus indicator plus

až dnes   až dnes

lebo piano. Nemám s tým problém. Mám tiež dcéru v jej veku. Ale nemám problém povedať Bohužiaľ MOHLO sa to stať ako tvrdí obžaloba. Pani Vozárová-Barcíková nemá alibi na noc 9.7. 1976 a stopom sa dostať do Bratislavy/ alebo len do Nitry/ mohla. Jej konanie vzhľadom na okolnosti/výhražné listy, policajná ochrana, rozhovor s Andrášikovcami/ považujem za prejav strachu o seba a vlastnú rodinu. Už preto že bola podla vlastnej výpovede svedkom vraždy a teda vedela čoho sú obžalovaní schopní. Opakujem Mohlo to tak byť ale na 100% to neviem.
 
mínus indicator plus

presne tak   presne tak

a oni všetci doštudovali... všetci okrem Ľudky Cervanovej
 
mínus indicator plus

neviem   neviem

toto je pre mňa vzhľadom aj na dobu, ktorú som prežila jediné možné vysvetlenie. Postrehla som, že spolužiaci vypovedali, že spomínala nejakého Igora a nič viac . No a Igor bol aj Urbánek. prečo sa nešlo po tom čo spomínala a ktorého Igora vlastne ? Igor bol aj Blaško. Pani cervanová vo svojej knihe píše, že už po 2 týždňoch sa vedelo kto je za tým, ale objasnenie prípadu nebolo politicky vhodné. Dokonca predseda OVKSS Nitra Čuba sa mal pred jej príbuznými vyjadriť, že za jednu toľkých odsúdia.
 
mínus indicator plus

...   ...

2. som ročník 1954 6.Najdeš to priamo v prvom rozsudku citovanom v knihe p.Cervanovej 7.nájdeš priamo v prvom rozsudku aj zmienku o pracovnej morálke ako a o pracovnom posudku 8. to isté čo v bode 2.
 
mínus indicator plus

pozrela   pozrela

som si ešte raz lampu na túto tému a bola som zhrozená jej jednostrannosťou hraničiacou so zavádzaním. 1.Pán obhajca AB,ktorý tam jediný zastupoval právo.Tvrdí, že sa dostal k obhajobe čisto náhodou - prebral po staršom kolegovi prípad a dokonca veril čs. propagande o vine. Čisto náhodou zabudol povedať akú úlohu v celom prípade hral jeho otec aj pri oslobodzujúcom rozsudku a že teda prípad poznal- mal ho takmer na tanieri. 2.Hovorí o možno vytlčených výpovediach - čo je až žalovateľné - lebo nič také sa nepreukázalo. 3.Ani si nedal tú námahu aby aspoň priblížil prečo súd neuznal denník Cohenových - povedal že sa súd priklonil k iným výpovediam. 4.Zimáková - statočná žena ani len náznak pochybností že by to mohlo byť aj inak 5. Pán Fiala tak okrem iného si dovolil tento pán tvrdiť, že Cervanovú poznal otec podľa šperkov a že ju nikdy nevidel, hoci priamo v rekognícii Slopovský vypovedá, že šli potom i s Cervanom do pitevne 6. V lampe sa hovorí o normálnych mladých chalanoch. Zabudli povedať že Brázda mal podmienku za násilie a Dúbravický bol súdený už 2x myslím za podvody. 7.Zosmiešňovali znalca za posudok na Dubravického - ale tento pán aj s práce mal slabý pracovný posudok so zlým prístupom k pracovnej morálke napr. 8. Samozrejme chlapci boli s úplne normálnych rodín - všetko ostatné je propaganda, hoci aj rozsudok naj vyššieho súdu konštatuje dobré postavenie rodín vo vtedajšej spoločnosti a snahu o zasahovanie do prípadu. Z celej lampy srší snaha po súdení skorumpovaného a zločinného súdnictva samozrejme okrem AB, ale kto odsúdi takúto jednostrannú manipuláciu ? Smola je, že sme boli nútení čítať PRAVDU a naučili sme sa nájsť pravdu medzi riadkami, takže jednostranný brainwashing nás len tak nepresvedčí.
 
mínus indicator plus

ligt motiv sú dobové reálie   ligt motiv sú dobové reálie

za všetkým / vedením podnikov bezpečnosťou a celou spoločnosťou/ stála všemocná KSS. Jedny schody viedli na krajský mestský úrad a tie druhé na krajský úrad strany. Jedna budova bola VB a hneď vedľa štb. Čo povedal Lenart vyšetrovateľovi ? Dajte tým mládencom z Nitry pokoj, sú to všetci synovia vážených rodín oni to neurobili. Čiže stačilo malé doporučenie a každý vedel čo má robiť. Otec Urbánka / volal sa Igor a nejakého Igora spomínala Cervanová pri stole/ bol riaditeľom Milexu. Určite mu v prvej fáze bolo doporučené aby syn nevypovedal proti únoscom - lebo oni to neboli. Možno im Urbánek napokon aj veril, možno čakal, že ju odviezli niekam na stanicu, alebo niekde vysadili. Toto ho určite nenapadlo. Aj preto mlčal. Keď ju brali nemal šancu a volať políciu - na zlatú mládež - veď by sa len zosmiešnil. Tak to nechal tak. A až vtedy keď sa začala vyplavovať pravda na povrch a keď už to bolo aj s odobrením strany - vypovedal. Myslím si, že ho to dodnes mrzí a to že svoju výpoveď nepoprel, že netvrdí že ho k tomu prinútili je tak trochu aj malou satisfakciou Cervanovej, ktorej nepomohol aj keď možno naozaj ani nemohol.
 
mínus indicator plus

vražda na diskotéke   vražda na diskotéke

to bol otras pre študentov - spomínali na ten večer ešte dlhý čas - poznala som niekoľkých nezainteresovaných zúčastnených. Určite sa to Beňovej nepremiešalo. Sestry Cohenové majú taký mišmaš v denníku, že sa v tom už dnes nikto nevyzná ani ony sami nie. Hoci boli mladé zvlášť tá mladšia spomína, že mali tak nabitý program, nespomína si ani na druhú diskotéku. Celkom sa spolieha na sestrin denník, lenže tam asi chýbajú niektoré dni, niektoré dni sú zle dátumované a niektoré prepisované. Vozárová pri svojej prvej priznávajúcej výpovedi nepotrebovala spomínať splav. Povedala iba prečo- nejaká svadba - prišla do Bratislavy. Splav vytiahla až keď chcela výpoveď poprieť. Nemá alibi na konkrétnu noc. Zase tých nocí nebolo toľko aby jej celkom vypadlo kde a s kým ich strávila.
 

1 >

Najčítanejšie na SME