Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Valerián Valášek
1 >
mínus indicator plus

Kombinatorika   Kombinatorika

Výhra v 2. poradí v LOTO bola naposledy 5.000,-€ za 5 chytených čísel + 1 dodatkové. Pravdepodobnosť takejto výhry je 0,000000429, teda túto výhru dostane jeden z 2,3 milióna ľudí. Ak počítame, že za dva týždne príde do Fun Rádia zhruba 200.000,- SMS-iek, tak pravdepodobnosť, že vyhráte 30.000,-€ je jedna z 200.000, teda pri rovnakej cene tiketu a SMS 1€ máte vo FunRádiu desaťnásobnú šancu vyhrať 6-násobne vyššiu sumu. Opravujem svoj hrubý odhad z vyššieho diskusného príspevku, ale zhruba je tá šanca stále vyššia u tej poslanej SMS. Ja tiež pošlem tú jednu SMS za času na čas "len tak", tak ako aj vy podáte svoj tiket raz za čas "len tak", to 1€ musíte zaplatiť aj v takom prípade, či si priznáte, že stávkujete alebo nie :-) Rozdiel medzi nami je, že vy sa ma snažíte v každom prípade za to dehonestovať a ja vás nie.
 
mínus indicator plus

Re: Milonár 2003   Re: Milonár 2003

Som si spätne veľmi vďačný, že som sa vtedy pokúšal 30x zapojiť do hry Milionár. Dostal som sa do užšieho výberu 10 uchádzačov do štúdia, podarilo sa mi aj vyhrať rýchle prsty a zodpovedal som správne 9 otázok, 10.-tu som neriskol, hoc som správnu odpoveď takpovediac tušil. Takú skúsenosť nezískam doma pri telke. Treba to zažiť a reálne si zmerať úroveň svojej šikovnosti a vedomostí naživo. Okrem toho som účinkoval ešte v dvoch ďalších súťažných reláciách, v roku 2008 som v Páli vám to vyhral z troch súťažiacich postup do finále, kde sa mi podaril síce slabší finančný zásah, ale furt to bol aspoň môj vtedajší mesačný plat, takže aj odmena prijateľná. V prvom rade som však aktívny šachista a veľmi súťaživý typ, takže to mám v povahe. A propo, na základe môjho účinkovania v Milionárovi v roku 2003 sa mi ozval jeden menežér, čo mi navrhol prácu v Nemecku, ja som to skúsil a v čase, kedy sa u nás prepúšťalo z dôvodu reforiem ministra zdravotníctva Zajaca, som ja pracoval istý čas v Nemecku, kde som získal veľmi slušné praktické poznatky vo svojom odbore, odhliadnuc od vysokého finančného ohodnotenia. Nič v živote nie je izolované, všetko so všetkým súvisí. A propo 2: Podať tiket v LOTO a snažiť sa vyhrať 30.000,- € je asi milionkrát beznádejnejšie ako poslať SMS do Fun Rádia.
 
mínus indicator plus

Mám pozitívnu skúsenosť   Mám pozitívnu skúsenosť

Našťastie som nikdy nedal na to, čo ľudia povedali a podarilo sa mi takto už 5x vyhrať finančný obnos alebo vecné ceny. V Milionárovi som v roku 2003 vyhral 60.000,- vtedy korún, ale musel som telefonovať 5 mesiacov na prihlasovaciu linku, čím som sa asi 30x pokúšal zapojiť do súťaže, čo sa úspešne podarilo. V roku 2006 som vyhral v rozhlasovej súťaži notebook za 15.000,- korún. Okrem toho ešte tri o niečo nižšie sumy. Takže nádej, pane, treba mať nádej a skúšať. Jeden poslucháč je predurčený k tomu, aby cenu vyhral. Raz to môžete byť aj vy, pokiaľ nezačnete od začiatku hádzať flintu do žita. Želám optimistické naladenie, ktoré vás bude sprevádzať nasledujúcou časťou života.
 
mínus indicator plus

OK   OK

5-ročná lekárska prax v Nemecku, kde som si zarobil podstatne viac, ako vyhrala Simona z môjho príspevku :-) Ono súdiť prvoplánovo, len aby som napísal do diskusie niečo korenisté, je také ... prízemné.
 
mínus indicator plus

Nechápem, našťastie   Nechápem, našťastie

Takže po prvé nechápem, čo má môj úderný článok spoločné s mojou 22-ročnou praxou lekára. Ak si dobre prezriete môj blog, tak začal som písať v roku 2006 prevažne na medicínske témy, potom som postupne prechádzal aj na šport (hlavne šach) a z čias môjho pôsobenia v Nemecku aj hodne cestopisných príspevkov. Ak ma súdite na základe jedného článku, ktorý sa vám osobne nepozdáva, tak vám môžem poradiť, že úsudky si robte odteraz radšej komplexnejšie, inak sa triafate mimo terč. A verte mi, že vaša entita v mojej ordinácii chýbať nebude, pacientov z okresu LM mám nadostač, niekedy nestíhame robiť. Mám na Mensa Slovensko namerané IQ 166 a ešte viac ako inteligenciou sa môžem chváliť pracovitosťou a zužitkovávaním teoreticky načerpaných vedomostí v praxi, ktorú mám už 22-ročnú. Chcete ešte palicou biť alebo vám stačia takéto slová ?
 
mínus indicator plus

1 SMS 1€   1 SMS 1€

Za 1 SMS do hry zaplatíte cca 1€. Je jasné, že výhra sa splatí z poslaných SMS-iek, posielajú ich tam totiž státisíce ľudí. Ale jeden človek napokon vyhrá a šancu má každý zúčastnený. Osobne som už tak v živote vyhral asi 5x väčšie aj menšie výhry, stačilo sa zapojiť. Hádzať flintu predčasne do žita ... je také prvoplánové slovenské, ale našťastie poniektorí chápu, v čom spočíva kúzlo takýchto hier a že ak "pán Boh dopustí, aj motyka spustí". Toť moja reakcia na váš diskusný postreh.
 
mínus indicator plus

Občas   Občas

počúvam Vlnu, v aute Expres a z času na čas v práci hlavný slovenský rozhlas, majú dobré príspevky a pestrú hudbu prierezu posledných 50 rokov. V minulosti som počúval aj rockové rádiá, ale to sa nedá stále.
 
mínus indicator plus

 

V článku mám link na tú hru, SMSku posielala moja žena (píšem v článku), snívalo sa jej 3 dni o fekáliách, u mňa to vždy znamenalo finančnú výhru, u nej zrejme nie :-) Napríklad som tak vyhral v roku 2003 v Milionárovi 60.000,- korún :-) S Kollárom to naozaj nemá nič spoločné, priznám sa, že som len použil jeho meno v titulke článku, aby som dosiahol vyššiu čítanosť, nadpis je základ :-) Ale hádam som pobavil a potešil, tak nič v zlom. Dovi, dopo.
 
mínus indicator plus

 

Teraz ste ma nakriatla, spochybili ste celý môj nadpis :-) Mne sa vidí, že 17. júla sa hralo rovno o 60.000,-€ a aj to ktosika vyhral. Včera sa hralo tiež o 60.000,-€ a Martinka to mala na dosah. O 2 týždne sa malo hrať tiež o 60.000,-€, ale bude sa o 90.000,-€, takže 30.000,- prepadlo. Losuje sa teraz len každý druhý týždeň. Lenže ak sa hrá každý druhý týždeň o 30.000,- €, tak potom máte pravdu vy :-)
 
mínus indicator plus

Peniaze tečú prúdom ...   Peniaze tečú prúdom ...

... do vreciek "našich" ľudí. V tomto štáte sa míňa o 100 milých 7 na úplne somariny, len aby sa presmeroval tok verejných financií do správnych vrecák. Účinnosť opatrení nikoho nezaujíma, hlavne sa vykazuje kvázi-činnosť a robí sa populistická propaganda. Cieľom zastieracích manévrov je vlastná prosperita. Nikto z tých, čo aspoň pol roka browsujú po webových stránkach, nie je neznalý skutočných príčin a ich dôsledkov. Lenže neotrasiteľnosť vládnych postov je neúnosná. A keby došlo k výmene na čele štátu, tak sa spustí z radov budúcej opozície taká kritika, že nedávam prípadnej pravicovej vláde ani toľko mesiacov, koľko mala Radičová. Už nie sme pripravení stolerovať ani Sulíka, ani Matoviča, ani Kollára a dokonca zrejme ani Beblavého. Asi sa toho chopí napokon Kiska, ten sa už naučil, ako chutí cudzie vyškieranie sa do očí a bude možno na Ficove úškľabky imúnny. Lenže od rozkrádania k úžere je ako z dažďa pod odkvap. Alebo ostaneme pri červených Kméroch aj tretie obdobie, to bude napokon také ... slovenské.
 
mínus indicator plus

Súmračná úraduje   Súmračná úraduje

Kraviny ste začala písať Vy. Pozrite si svoje predošlé komenty. Ako načo komentujete, keď šach nehrávate a nevyznáte sa? TOTO NIE JE POLITICKÝ BLOG. Prídete mi ako brigádnička zo Súmračnej.
01.04.2018 13:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pani Skubáňová   Pani Skubáňová

Prosím zastavte svoj prílev k diskusii pod tento článok. Neviem na čom fičíte, ale musí to byť silný matroš. Áno, pred rokmi som písal aj o ujovi Gašparovičovi, ako bol pozrieť v Trstenej. Po prvé tam už 6 rokov nepracujem, po druhé som asi mesiac po vyjdení toho článku na breptoša Gašparka zmenil názor a po tretie, toto nie je politický blog. To ako fakt nemôžete pochopiť ,že šach je šport a uvedené pozície v diagramoch sú šachové úlohy bez akéhokoľvek výstupu na politiku ? Dajte sa liečiť na pschiatrii.
31.03.2018 12:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

:-)   :-)

Neviem, či ste postrehla, ale toto nie je politický blog :-) Je to športový blog a týka sa šachovej teórie. Takže pešiak je pešiak a kráľ je len figúrka na šachovnici. Nie som kompetentný posudzovať politické dianie v Európe a ani na Slovensku, aj keď mám svoj vyhranený názor, ale toto, opakujem, vôbec nie je obsahom môjho článku.
31.03.2018 8:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Áno, máte pravdu   Áno, máte pravdu

Na nedávnom proteste proti zmene vlády sa objavovali aj transparenty typu "Nechceme tu zase Gorilu, ktorá nectí desatoro." Vyznavači Fica správne postrehli, že Fico ctí desatoro; má totiž dva zoznamy: Na jednom je desatoro právnych úprav a nariadení, ktoré zabezpečia Slovákom lepší život ... a na druhom zozname je potom desatoro mien osôb, ktorým má byť na Slovensku naozaj lepšie.
Reakcia k téme: Jasná. Kto je kto?
24.03.2018 19:44 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Reakcia po rokoch   Reakcia po rokoch

Ahoj bloger - kolega. Ja som ešte pár rokov pred týmto tvojim článkom napísal ako lekár tiež blogový článok o elektronických cigaretách, kde som radil ľuďom, že je lepšie prejsť na tieto oproti klasickým, dechtovým. V poslednom čase sa však podarilo dokázať, že inhalovanie bezfarebného dymu z elektronických cigariet tiež vážne poškodzuje zdravie, obsahuje totiž rôzne toxické kovy a splodiny, ktoré útočia na zdravie z iného uhla ako klasická cigareta. Suma sumárum - elektronická cigareta nenahradí bežnú, je to únik z dažďa pod búrku (ani nie pod odkvap). Nemožno doporučovať žiadne fajčenie a dôsledne treba bojovať v rámci zdravotných kampaní proti akejkoľvek forme.
09.03.2018 11:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

A propo Radičová   A propo Radičová

Radičová bola a bude len bábka v rukách Dzurindu, ktorý by sem druhou kozmickou prišiel z Ukrajiny, aby tu po rokoch zase mohol rozdávať svoje rozumy. Na náhradného premiéra má jedine nárok predseda najsilnejšej opozičnej strany a nie nejaké rozvracačka pravicovej koalície spred rokov, ktorá svojim spájaním hlasovaní položila dobre rozbehnutú vládu.
 
mínus indicator plus

Za cca 0,1 BTC   Za cca 0,1 BTC

to celkom ujde, hlavne ak je niekto jabĺčkár. Článok som preposlal známemu, ktorý nadá na Iphony dopustiť. Dík za recenziu. K+ za námahu.
11.02.2018 15:46 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

a to je dobre   a to je dobre

tak je to správne, krypto je dôležitý prvok virtuálneho sveta, v ktorom aj ty pôsobíš, ke´dže diskutuješ na blogu
Reakcia k téme: Ako nakupovať kryptomeny
19.01.2018 13:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ďakujem za opýtanie   Ďakujem za opýtanie

Odoznela potreba nadštandardného zárobku predajom domu a vyvstala opäť chuť venovať sa viac blízkym v každodennom kontakte. :-)
 
mínus indicator plus

Ochorenie   Ochorenie

Ochorenie, s ktorym sa dlhodobo dostavujete k lekarovi, u niekoho cukrovka, u ineho rakovina ... Chripka je sezonne ochorenie. Tieto pojmy su vygooglitelne, pocitam s tym, ze vyplnovatelia dotaznika si mozu nieco vygooglit, napr. aj keby hned nerozumeli skratkam USG/CT/MR/MMG.
 

1 >

Najčítanejšie na SME