Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: genace
1 >
mínus indicator plus

Bohu páčiť?....   Bohu páčiť?....

čo je to za nezmysel??? Veď sme božie deti, sme stvorení na obraz boží, tak je samozrejmé, že sa bohu MUSíME páčiť.
02.01.2015 11:22 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
Reakcia k téme: Súdružka učiteľka
03.09.2014 0:05 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

Toho komorovského   Toho komorovského

mali hneď po prílete poslať naspäť a nemali mu dať ani obed. Nažrať sa vie prísť .....
 
mínus indicator plus

podobne ako impérium USA   podobne ako impérium USA

podobne na tom je aj impérium USA
02.03.2014 1:44 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

máš pravdu   máš pravdu

súhlasím s tebou, že putin asi tak uvažuje, a neviem sa dočkať, kedy sa to stane
01.03.2014 7:30 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Podľa mňa sú otrasnejšie stavby   Podľa mňa sú otrasnejšie stavby

ako táto napr. pyramída v Louvri v Paríži, ruské koleso v Londýne, zámoček Talapku niekde pri Bratislave atď.
 
mínus indicator plus

úprimná ľútosť...   úprimná ľútosť...

...., viem, že to nie je tvoja chyba.
Reakcia k téme: Potulky Bieloruskom
07.10.2013 7:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ešteže máme ústavný súd   Ešteže máme ústavný súd

a on rozhodol inak. Ešteže sme v Europskej únii, a keby to tak bolo, ako ty píšeš, tak by nám to veľmi rýchlo vytmavili. Ešteže sa nemusime riadiť náboženskými fanatikmi, ktorí tvrdia, že živo je boží dar - lebo keby to tak bolo, tak aj boží dar vzniknutý zo znásilnenia, alebo aj boží dar, ktorý by bol ako mimomaternicové tehotenstvo, by podliehal zákonu o ochrane života už pred narodením a dokonca od oplodnenia vajíčka. Ešteže je to tak, ako to je, lebo inak by si robil Vatikán čo chcel, i keď už aj teraz si toho veľa dovoľuje, čo mu treba zabrániť.
06.10.2013 8:07 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Aké výnimky?   Aké výnimky?

Podľa katolíckej teórie je život darom od Boha. A ak vznikol život aj znásilnením, tak je to boží dar a ten treba chrániť za každú cenu - aj keď vznikol znásilnením, aj keď ide o mimomaternicové tehotenstvo, aj keď ide o akokoľvek postihnutý plod, aj keď ide o ohrozenie života matky. Na základe čoho a kto by rozhodoval o výnimkách? Nejaké komisie, biskupi, pápež? Ale z princípu by to oni robiť nemohli, lebo to je vôľa božia, že dal vzniknúť životu oplodnením vajíčka aj v prípade, keby sa to vyvíjalo akokoľvek. Zavádzaním a uznávaním výnimiek sa teológovia dostávajú do obrovských problémov.
 
mínus indicator plus

Nesúhlasím s tým, že je to výhradne   Nesúhlasím s tým, že je to výhradne

vnútorný problém cirkvi. Preto, lebo cirkev a jej hodnostári sú platení z daní všetkých ľudí. Tak by mali byť procesy v cirkvi transparentné tak, ako sú (mali by byť) v školstve, zdravotníctve a iných oblastiach. Keď sa môžu prepierať veci z oblasti stavania diaľníc, rušenia škôl, financovania obcí a pod. vo verejnosti a v médiách, tak sa môžu aj tie, ktoré sa dejú v cirkvi. Alebo potom nech sa cirkev osamostatní od štátu a nech si ju platia veriaci, a potom sa do nich nebude nikto starať. Mňa osobne nikto z tých cirkevných hodnostárov nezaujíma. Je mi jedno, aký je a čo robil a čo robí Sokol, Zvolenský, Bezák,..., pre mňa sú osobne všetci zbytoční darmožráči, ktorí ohlupujú svoje ovečky. Cirkev na každej úrovni je tvrdo sebecká a mamonárska organizácia, ktorá ide iba po peniazoch, zdiera chudobných o posledný groš. Mám na to bohaté vlastné skúsenoti s rôznymi cirkevnými hodnostármi. Ak bude záujem, môžem napísať konkrétne príklady.
06.10.2013 7:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ďakujem za odpoved:   Ďakujem za odpoved:

A v tomto prípade nejde o vraždu nenarodeného božieho stvorenia? Ako to mohol kňaz odporúčať, keď sa má chrániť život dieťaťa (aj toho vyvíjajúceho sa v mimomaternicovom prostredí) už pred narodením? A keďže to vajíčko už bolo opolodnené, tak tam už bol vyvíjajúci sa život.
 
mínus indicator plus

Pani Radičová   Pani Radičová

je možno vynikajúca vedecká pracovníčka - teoretička (neviem to posúdiť), ale neschopná pre prax v politike. A keby kandidatúru prijala, tým by negovala svoje vlastné slová, čo by pre mňa bol ďalší dôvod,prečo by som ju nevolil. Z toho by vyplývalo, že raz hovorí to, potom iné, nemá pevné postoje a je ovplyvniteľná tým, o čom ju presviedčajú iní (napr. autor tohto blogu).
Reakcia k téme: Vážená pani Radičová...
04.10.2013 11:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Boli by sme takí istí ľudia   Boli by sme takí istí ľudia

ako sú aj tí, ktorí neveria v kresťanského boha, ale veria v Budhu, Zarathruštu, Manitua, žiadneho boha, Jednorožca, verili by sme v to, v čom by nás rodičia vychovali ... atď. A nič by sa nám tým nestalo, o nič by sme neboli ukrátení.
04.10.2013 7:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

A čo v takom prípade,   A čo v takom prípade,

aký sa stal, myslím v Číne, a čítal som o ňom na internete pred pár dńami. Malému novorodencovi zistili, že v jeho tele rástlo jeho dvojča, ktorého vajíčko sa usídlili v jeho tele a tam by bolo rástlo. Samozrejme, že mu ho museli chirurgicky zobrať, ak chceli zachrániť novorodenca. Alebo prípad mimomaternicového tehotenstva. Aj v takýchto prípadoch sa dá hovoriť o tom, že keďže sa zárodok už začal vyvíjať mimo maternice, tak ho treba zachrániť a keby nie, tak by to bola vražda budúceho života? Vie mi na toto niekto zodpovedať odborne z hľadiska lekárskeho, etického a teologického? Ako riešiť takéto problémy?
 
mínus indicator plus

Evolúcia nevie, čo je lepšie,   Evolúcia nevie, čo je lepšie,

ale to vedia tí ľudia, ktorí žijú spoločne s ľudmi staršej generácie. Pre lepšie pochopenie (pre tých trochu pribrzdených): dnešná generácia (nie evolúcia!!!!) vie, že je lepšie sa voziť na aute ako na voze ťahanom koňmi.
Reakcia k téme: Zmyslom života je evolúcia
03.10.2013 8:59 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tento istý príspevok   Tento istý príspevok

mohol byť napísaný aj tak, že by sa v ňom nehovorilo o sestrách, ale o lekároch. Tí hrali tiež komédiu, tiež sú arogantní voči pacientom, tiež bol ich plat viac ako ich pacienti, a vyšlo im to kvôli našej bývalej blbej vláde. Tak želám sestričkám, aby to vyšlo aj im. Ale proti tomu sa lekári postavili a zabránili tomu.
 
mínus indicator plus

Každý človek je darom od Boha,   Každý človek je darom od Boha,

lebo každý je božie stvorenie (dokonca človek bol stvorený na obraz boží). Napr. aj homosexuáli, aj Hitler. Na čo asi myslel Boh, keď dával ľudstvu takéto dary božie?
 
mínus indicator plus

tak napíš, ako to bolo   tak napíš, ako to bolo

Prečo nároky lekárov na zvýšenie platov nevyhlásil ústavný súd za protiústavné? Prečo Radičová na nátlak lekárov pristúpila? Prosím o vysvetlenie.
 
mínus indicator plus

salámová metóda:   salámová metóda:

kto ňou začal? Lekári!!!! A potom začali lekári závidieť sestrám, že aj im budú zvýšené platy...
 

1 >

Najčítanejšie na SME