Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: clivia
1>
mínus indicator plus

 

Počul som, konečne po dlhom čase dobrá slovenská skladba s metalovým nádychom, jak textom tak hudobne. A generálna prokuratúra by mala riešiť v prvom rade seba samú.. .Myslel som že časy kedy prokurátori riešili hudobníkov sa pominuli a aha ho...
 
mínus indicator plus

 

Tak to fakt neviem kde si zobral že Blaha je "môj", pán si rád cucia prst? Blaha, čo som ho párkrát počúval, je "staromarxista", číry kovaný komunista.
 
mínus indicator plus

 

Ja si trúfam na trón čínskeho cisára :D. Pán Boh nás ochaňuj od tejto extrémistickej neomarxisitckej čeliadky. Strán máme jak v indii bohov všetky majú rovnaký program vyjadriteľný jednou vetou: NIk vám nedá čo vám my nasľubujeme...
 
mínus indicator plus

 

Vlakom som necestoval cca 25 rokov ale vidím že od čias ČSD sa prakticky nič nezmenilo. Vidím že v bojkote železníc budem ešte dlho pokračovať. Minimálne dokiaľ nebudú sprivatizované (pretože na tento štátny bordel nič iné neplatí).
28.09.2019 7:59 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Pán je klimatický alarmista? Tak potom mám jedno náučné videjko: https://www.youtube.com/watch?... Doporučujem všetkým, veľmi poučné!
 
mínus indicator plus

 

To bude iba legalizícia súčasného stavu. TN-BA občas jazdím a mám dosť jasnú predstavu ako sa tam jazdí. V Nemecku je rýchlosť na mnohých miestach neobmedzená ale dopr.nehôd nemajú viac ako my.
 
mínus indicator plus

 

To že klimatické zmeny prebiehajú stále je pravda. To že majú ľudské emisie CO2 nejaký vplyv na klímu je netestovateľná hypotéza ( a teda nedokázateľná). Takže láskavo prestaňte vymývať mozgy ľuďom. V súčasnosti-od začiatku štvrtohôr-žijeme v jednej z najchladnejších periód v dejinách Zeme a tak isto s veľmi nízkym obsahom CO2 v atmosfére, ten bol v dávnejších dobách násobne vyšší ako dnes a rátal s v percentách nie promile. Proti klimatickým zmenám sa nedá absolútne nič urobiť, jedine sa ím prispôsobiť. Život prosperoval aj v časoch kedy boli priemerné teploty na Zemi 26 st. C namiesto dnešných 16.
20.09.2019 17:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

A ešte by mali začať štrajkovať proti slnečným škvrnám, proti gama žiareniu zo supernov, proti emisiám CO2 vulkánmu a proti výkyvom zemskej osi.
 
mínus indicator plus

 

"...že pridaním väčšieho množstva CO2 do atmosféry sa zachytí viac infračerveného žiarenia, čo povedie k ohriatiu planéty...." Čo je to väčšie množstvo? 10 ppm? 100 ppm? 5%? Dnešné hladiny CO2 sú jedny z najnižších v histórii Zeme, boli časy kedy sa koncentrácia CO2 počítala na percentá a život prosperova. Tak isto žijeme v jednej z najchladnejších periód, najteplejšie bolo (posledne) na prelome eocénu a oligocénu, priem. teplota 26 st. C namisto dnešných 15, póly úplne bez ľadu, v moriach okolo Antarktídy by sa otužilejší mohli vtedy kúpať. Život prosperoval. Neexistuje žiaden dôkaz o tom že by ľudské emisie CO2 mali nejaký vplyv na teplotu atmosféry, je to iba netestovateľná hypotéza. Oveľa vážnejšie je odlesňovanie, nie ani tak pre absorpciu CO2 lesmi, 90% CO2 absorbuje planktón, ale pre rozbitie rovnováhy vodného režimu a vysychanie postihnutých oblastí čo sa prejaví ako zvýšenie (lokálnej) teploty.
Reakcia k téme: Počiatky vedy o klíme.
11.09.2019 16:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Bratislava nie je bohviečo ale stále lepšia ako mnohé západoeurópske metropoly: https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... a dalo by sa ísť ďalej a ďalej...
 
mínus indicator plus

 

A čo má byť? Väčšinu dejín Zeme boli arktída i antarktída bez ľadu a nič sa nestalo, život prosperoval.
 
mínus indicator plus

 

OK, súhlas. Ale prečo sa nepremietajú aj filmy o zločinoch komunizmu? A je ích podstatne menej ako o zločinoch nacizmu. Prečo?
 
mínus indicator plus

 

Ty fakt veríš že ktokoľvek z dnešnej žebože alternatívy ku Smeru s tým nejak pohne? Svatá prostoto...to by si musel všetkých Slovákov vyviezť na Sibír a naočkovať sem niečo normálne germánske alebo franské...
 
mínus indicator plus

 

Ako sa dá rozumne požičiavať to čo nemáš?
 
mínus indicator plus

 

Akaá bude? Boj s finančnou oligarchiou a s následkami ňou vyprodukovaných najväčších podvodov v dejinách ľudstva zvanými noblesne "quantitative easing" a "fractional banking".
 
mínus indicator plus

 

...každý sa môže kotiť ako sa mu zachce... A sprostý štát ích za to ešte platí.
 
mínus indicator plus

 

A toto je za poslednú dobu najlepší protestsong (či skôr celé protestalbum) na svete: https://www.youtube.com/watch?...
 
mínus indicator plus

 

Ty fakt veríš že Lenin bojoval proti buržoázii? A máš predstavu kto ho financoval? https://www.voltairenet.org/IM...
 
mínus indicator plus

 

To nemajú rezervný dizel čo by vlaky pretiahol cez poruchu a potom by normálne pokračovali ďalej? WTF? Čo je toto za bordel?
 
mínus indicator plus

 

A bude horšie, a dlhodobo! Nezmyselné zameranie sa výlučne na automobilový priemysel plus idiotské a ničím nepodložené regulácie eurobyrokratov, emisné normy za hranicou fyzikálnych možností pohonných jednotiek, násilný prechod na elektromobilitu prnesie čoskoro výsledky a bude nám z toho nevoľno. Elektromobil je 2-3x drahší ako kalsické auto t.j. len málokto si ho bude môcť dovoliť, dôsledok bude zánik alebo podstatná reudkcia aut. priem. v celej EU, 14M pracovných miest zanikne (priamo, nepriamo napr. plasty, farby, gumárenstvo...) asi 26 M a celá EU ná šancu stať sa rozvojovou krajinou-a to nielen pre postupnú, pravdepodobne riadenú výmenu obyvateľstva ale v prvom rade pre (možno) plánovanú deindustrializáciu najpriemyselnejšej časti sveta...ostáíva nám len spýtať sa s klaiskom...qui bono...
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME