Utorok, 14. júl, 2020 | Meniny má KamilKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: adad
1 >
mínus indicator plus

 

Na gymnáziu platilo: Chceš na vysokú a vysvedčenie zdobia trojky a štvorky? Choď na vojenskú.
Reakcia k téme: Ako sme bránili mier
12.11.2018 15:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Bohužiaľ to nie je vždy tak.   Bohužiaľ to nie je vždy tak.

Kedysi dávno som večer čakala na zubnej pohotovosti, čakáreň bola spoločná s lekárskou. Vošiel pár naozaj starých ľudí, navzájom sa podopierali, ani jeden by neprešiel sám. A spomínali: ako dedko babke zlomil ruku, ako babka dedka obarila... Iný príklad: manželia prežili spolu vyše šesťdesiat rokov, ako prichádzali roky prichádzali aj choroby, ubúdali sily, nedokážu sa už pohybovať mimo svojho bytu a nastupuje ťažká ponorková choroba a vzájomné psychické týranie.
Reakcia k téme: Filemon a Baucis v Ostravě
02.11.2018 13:45 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Amen tma.   Amen tma.

Ak si myslíš, že informačný systém je niečo, čo dokonale funguje, tak z tej jahody rýchle zlez, aby si z nej nespadol naznak. Informatikou sa živím viac než 35 rokov a môžem Ti zaručiť, že hlavnou náplňou mojej práce je hladanie a odstraňovanie chýb, čím sa následne do systému zanesú ďalšie. Najväčší problém je ale architektúra takejto digitálnej obludy. Na základe čoho bude určovať sociálny kredit? Kto bude o tých kritériách rozhodovať? V akej miere a aké práva ľuďom pridelí, prípadne odníme? Kto o tom bude rozhodovať? Podľa čoho? Porovnávať to so systémami, ktoré teraz používajú banky a poisťovne je ako porovnávať výstup na Kamzík s výstupom na Čomolungmu.
 
mínus indicator plus

Pani Zelinová ma trošku naštvala.   Pani Zelinová ma trošku naštvala.

Celú trilógiu som prečítala pred vyše 30 rokmi, keď som bola na materskej. Nebola som z nej unesená, ale dalo sa. Ide o vymyslený príbeh, to je predsa u románu normálne. Horšie je, že v ňom figurujú mená skutočných zemianskych rodov, ktoré majú aj dnes plno potomkov, ktorým sa "predkovia" z románu nemusia vôbec páčiť.
26.09.2018 9:03 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Keď som išla posledne od lekára, prišla som na zastávku MHD na Kolečku, aby som sa šesťkou, šestnásťkou alebo sedmičkou odviezla na Závodskú. Výsledok krátkeho štúdia cestovných poriadkov: sedmička a šestnásťka v túto dennú hodinu nechodia vôbec, kým príde šesťka, som tam aj peši.
 
mínus indicator plus

 

Mala som spolužiaka, ktorý v rokoch 1976-1981 vyštudoval dve vysoké školy: elektrofakultu na SVŠT (teraz STU) odbor počítače a matfyz. Na elektrofakulte pred štátnicami opakoval skúšku z technického kreslenia, lebo to bola jeho jediná dvojka za celé štúdium. Pre pochopenie súčasným generáciam: elektronické kalkulačky začínali, tie s funkciami boli len z tuzexu, logaritmické pravítko a tabuľky - najlepší priatelia nádejných inžinierov.
Reakcia k téme: Mám iba jednu vysokú
17.09.2018 8:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Jedna vec je niekoho spomínať a uctievať, povedzme že po dlhoročnom skúmaní na to cirkev našla dôvody. Ale exhumovať bez vážneho dôvodu a rozporcovať telesné pozostatky na relikvie - no fuj!
Reakcia k téme: Anka Kolesárová
14.09.2018 9:44 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Poznám to príliš dobre. Ľudia sú schopní aj abstinujúcich alkoholikov núkať alkoholom a urážať sa, ak odmietnu.
Reakcia k téme: Nerobte nám to!
11.09.2018 8:33 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Kedysi bola pri pôrode babica a hotovo, prípadne mamičke pomohli staršie ženy z rodiny. Pôrody boli vysoko rizikovou záležitosťou, smrť mamičky ani novorodenca nikoho neprekvapila, tak sa začalo rodiť v nemocniciah. Pri pôrode bol lekár a sestra-pôrodná asistentka. Mamičky aj deti prežili skoro všetky, ale príjemný zážitok to často nebol. Tak prišli na sály oteckovia. Niektorí aj dobrovoľne. Tí ale boli radi, ak zvládli sami seba. Najnovšie potrebuje mamička dulu, laktačnú poradkyňu, stavím sa, že onedlho pribudne špecializovaná vizážistka, aby mamička vyzerala po pôrode ako vojvodkyňa Kate. Osobne si myslím, že by stačilo, aby pôrodné asistentky boli ochotné, empatické a hlavne mali dosť času sa mamičkám venovať. Tie ostatné "odborníčky" dosť smrdia biznisom.
 
mínus indicator plus

 

Rodila som dvakrát, v rokoch 1983 a 1987, obidva pôrody sekciou. Sestry aj primárka z novorodeneckého na mamičky doslova tlačili, aby dojčili, ochotné sestry aj vysvetlili, čo a ako, aj sa pokúšali pomôcť. Pri prvom dieťati sa mi mlieko spustilo asi po dvoch-troch dňoch, pri druhom už v pohode. Zazmluvnenie nejakých laktačných poradkýň je pekná hlúposť, stačí aby sestry - pôrodné asistentky boli ochotné a hlavne v pohode stíhali pomáhať mamičkám, nie aby lietali s jazykom vyplazeným.
 
mínus indicator plus

 

Mám kamarátku, milovníčku mačiek. Každú, ktorá si u nej nájde domov nielen kŕmi, ale aj dá u veterinára vykastrovať. A nie, nemá problém s tým, že by musela peniaze prehadzovať vidlami.
Reakcia k téme: Opuštěná kočka
26.07.2018 12:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Je to tak isto, ako so sekerou.   Je to tak isto, ako so sekerou.

Môžete ňou naštiepať drevo alebo zabiť svokru. Umelá inteligencia môže pomôcť odhaliť nádor v mozgu alebo triedneho nepriateľa. Môže riadiť riečny bager alebo tank.
 
mínus indicator plus

Ono je to úplne inak.   Ono je to úplne inak.

Platí - šuster chodí bosý. Doktor je na PN-ke len v prípade, že sa nijako nedokáže dovliecť do ordinácie a nenájde nikoho, kto by ho tam doviezol/doniesol. Predpíše si, alebo vypýta od kolegu-špecialistu nejaké lieky a tie poctivo hltá.
 
mínus indicator plus

 

Matky v piatok nemohli byť v lese, mali kuchynské manévre.
 
mínus indicator plus

Blahoželám k synovi,   Blahoželám k synovi,

o to viac, že bohužiaľ nie každý samec druhu homo sapiens starší ako osemnásť rokov - alebo aj viac - je skutočným mužom.
Reakcia k téme: Takto rastie muž
28.02.2018 12:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Odkedy vo firme prohibíciu aj naozaj dodržiavame, všetky oslavy sú o zákuskoch. Ale vraj mozog potrebuje cukor.
 
mínus indicator plus

Pobavila som sa dobre,   Pobavila som sa dobre,

druhá vec je, že ak by bol Brianko trošku väčší havinko, časom by ste sa mohli dostať do riadnych problémov.
26.01.2018 9:59 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ty si na Silvestra pil už tak skoro?
 
mínus indicator plus

To som zvedavá,   To som zvedavá,

ako hrdinsky by si jednu zavalila chlípnemu šéfovi, ak by si musela sama živiť deti. Celé toto hnutie vzniklo v Amerike, kde je pracovná legislatíva oveľa voľnejšia a nebol žiaden problém vyhodiť zamestnankyňu, ktorá si nechcela nechať siahať pod sukňu.
Reakcia k téme: Sexuálny harassment
24.11.2017 13:22 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Zábava končí,   Zábava končí,

keď máte čakať hodiny s vážne chorým rodičom vo veku 85+ a celý čas sa len modlíte, aby to vydržal. Keď som sa pred siedmimi rokmi pár dní povaľovala v Čadci na internom, prijali tam pani, ktorá mala ráno obvyklé príznaky chrípky, išla ku svojmu obvodnému, primerane si pobudla v čakárni, on ju poslal na rentgen niekde inde, tam sa zase posadila do čakárne a skolabovala.
03.11.2017 8:37 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME