Utorok, 12. november, 2019 | Meniny má Svätopluk

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: bracek
1>
mínus indicator plus

dobrá pripomienka,   dobrá pripomienka,

viem o mnohých názoroch v kresťanských kruhoch.S mnohými oponentami budem rád viesť dialóg. Keďže doma praktizujeme harmonickú stravu, môžeme dosvedčiť mnoho pozitívnych výsledkov.Odchádzajú nám alergie, lieky nepoznáme, sme v kondícii, sme odolnejší voči okolitým kontamináciám. Pritom nekonzumujeme nič iné, len to, čo okolo nás rastlinstvo ponúka. Nikdy predtým som sa tak bohato a chutne nestravoval a lepšie sa necítil. Nevedie nás nijaký guru ani nie sme v nejakej skupine. Riadime sa zdravým rozumom a náš vzťah s Kristom sa prehlbuje.Nikomu to nevnucujeme, ale keď vidíme bezradnosť lekárov a farmakológie, ponúkneme naše skúsenosti.Nehneváme sa, keď ľudia neveria alebo sa posmievajú. Iba nás bolia ich návyky, ktoré ich ničia. Rozumieme im, aj my sme tak žili. Ján Paulík
Reakcia k téme: Návrat k harmónii
17.10.2006 14:03 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

už si vykročila   už si vykročila

na cestu za Láskou, pretože spoznávaš svet, v ktorom ju nenachádzaš. Ale ona predsa medzi nami je, ale je skrytá. Dá sa le nájsť tým, ktorí ju vytrvalo hľadajú. Hľadaj, je nádherná.
Reakcia k téme: Vytrhnite mi srdce..
12.06.2006 8:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

pochybnosti   pochybnosti

o sebe sú najlepšou cestou k poznaniu pravdy. Takže, ďakujem za Tvoju úvahu.
12.06.2006 8:06 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

nemám   nemám

toto poznanie.Verím tomu, Ježiš je stále ten istý. Tie dátumy a čísla ?? Nuž ako myslíš, kráčaš inou cestou, prajem Ti na nej ovocie Ducha.
Reakcia k téme: Príbeh o človeku
08.06.2006 7:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

čítam   čítam

a popisovaná časť Tvojho života sa mi vynára preložená do duchovnej dimezie. A mnohé skryté sa vynára. Všetko, čo sa deje v našom živote vo viditeľnej dimenzii je iba odrazom vecí neviditeľných. Pripomenul som to preto, lebo verím, že to prijímaš a máš citlivosť tomu porozumieť. A porozumieš.
06.06.2006 7:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

nie,   nie,

nie si obluda.Tá obluda, s ktorou sa identifikuješ,nepatrí k Tebe.
Reakcia k téme: Príbeh
06.06.2006 7:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

rovnosť   rovnosť

Ježiša je potvrdená na mnohých miestach v Biblii i fakt, že nebol stvorenou bytosťou.Túto istotu mám. Preklad a vhodnosť termínov je dobré prediskutovať s pomocou gréckeho originálu a na inom mieste. Nie v tomto verejnom diskusnom priestore. Urobím tak vďačne. Môj e-mail je ponúknutý. Pozdravujem, milý teolog.
Reakcia k téme: Láska je služba
05.06.2006 14:33 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

osobný vzťah   osobný vzťah

s Bohom je naozaj jediný základ, z ktorého vyrastajú všetky naše dobré skutky. Dobré skutky sú iba tie, ktoré koná cezomňa Boh sám.Aby som ich mohol konať, musím Bohu rozumieť a počuť, čo odomňa chce. Ak osobný vzťah nemám, teda Boha nepoznám iba o Ňom viem, resp. iba verím že je, potom sa snažím vo vlastnej sile konať skutky, ktoré za dobré považujem. Súhlasím s 24martinom a rozumiem mu. Moje dobré skutky budú dobrými iba vtedy, keď budú ovocím rastúcim na živom strome zvanom "živý vzťah s Bohom" Odkaz Ľubici: mladí "panbožkári" sú ľudia túžiaci po Bohu ale im možno chýba práve ten vzťah. Preto sa snažia dodržiavať cirkevné pravidlá a sú spokojní, že robia dosť. Ale výsledok je ten, o ktorom píšeš. Preto sa nedívaj na ľudí a ich činy ale hľadaj vzťah a vo vzťahu s Bohom nájdeš odpovede, pravé poznanie a radosť a hlavne ovocie Ducha Svätého. Držím palce.
Reakcia k téme: Iba sa pozerám a nechápem
05.06.2006 11:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

2Kor9;8   2Kor9;8

v praktickom živote. Nádhera.
02.06.2006 12:01 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

prepáč mi,   prepáč mi,

mizogyn, to mäkké i...
Reakcia k téme: Pomoc v boji
02.06.2006 11:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

rozumiem   rozumiem

mizoginovi, bol som podobný. Ba možno ešte viac hnevu a bolesti bolo v mojom srdci. Veru, mizogin, bol som horší ako Ty a preto som potreboval Krista. A On prišiel a zbavil ma môjho hnevu a mojich bolestí. Nediv sa preto tým, ktorí to prežili, sú iba vďační.
Reakcia k téme: Pomoc v boji
02.06.2006 11:46 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

iba vďačnosť   iba vďačnosť

zaplavuje moje vnútro, keď čítam Roman Tvoje slová. Sú vlestne pre tých,ktorí hovoria že sú veriaci, že sú kresťania. Verím, ale nechce sa mi nasledovať Ťa. Verím, ale chcem žiť svoj život plný mojich vlastných prianí a túžob. Alebo som schopný z lásky ku Kristovi vzdať sa vlastných prianí a nasledovať Ho? Konať Jeho skutky a nie svoje? Žiť Jeho život a nie svoj. To sú otázky pre náš každodenný život. Pre môj život.A preto ďakujem Kristovi, že si ich môžem klásť denne. A tak ich kladiem. A On na ne reaguje. Jeho reakcie a odpovede sú pravdivé a plné lásky. A spoznávam pravdu o sebe a o Ňom. Oplatí sa žiť tento život s Jeho prítomnosťou a Jeho odpoveďami. Doporučujem.
Reakcia k téme: Miluješ ma?
02.06.2006 11:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ďakujem   ďakujem

Piusovi XXL, nemám čo dodať k tomu čo napísal.To, k čomu nás povzbudzujú verše v Rim13 je tá najúčinnejšia pomoc pre tých, ktorí sa voľbami dostali do funkcií poslancov.V uplynulých 15 rokoch som osobne poznal niektorých poslancov, kultivovaných, inteligentných ľudí, ktorí túžili po spravodlivosti a poriadku. Avšak tam hore boli odrazu vystavení takým tlakom a a atmosfére, že ťažko hľadali správne rozhodnutia. Až tam zistili vlastnú morálnu pevnosť a odolnosť. Otázka pre nás všetkých znie: ako pomôcť poslancom, aby ich vnútorná morálna pevnosť nebola polámaná? Som presvedčený, že bezuzdá kritika a preklínanie ich demoralizuje a ochromuje. Som presvedčený aj o tom, že je nie som lepší ako oni. Ale nemám na pleciach ich zodpovednosť. Nech všetkých našich poslancov naplní Boh sám svojou múdrosťou a láskou. Lepšie prianie pre nich nemám.
 
mínus indicator plus

čítam   čítam

a rozumiem. Tvoje články, Tvoje fotografie, Tvoje reakcie, tón Tvojich príbehov a postrehov, to všetko spolu je jeden život, ktorý je svedectvom. Svedectvom o Ňom. Vďaka.
01.06.2006 14:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ďakujem,   ďakujem,

pretože na počiatku bolo slovo.A z toho slova povstalo všetko... Dovolil som si použiť biblický citát. Prečo? Nuž preto, lebo slovo kultivuje oboma smermi. Kultivované slovo v akekjkoľvek reči tvorí kultiváciu vo mne samom i okolo mňa. Kultivované slovo hladí uši i dušu počúvajúceho. Viem, že sme malý národ s neznámym jazykom pre mnohých, ale neprestanem milovať jeho vnútorný odkaz. Vnútri v ňom sú skryté bolesti a radosti tých pred nami, ich piesne aj ich plač. Si krásna a milá Slovenčina moja. Ešte raz ďakujem.
01.06.2006 12:40 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Milá Evka,   Milá Evka,

hlavne Tvoja posledná otázka: "Kam patríme my?" je výborná. Keď si ju necháš znieť v srdci a v mysli denne, verím, že dostaneš odpoveď. A tá odpoveď Ťa nadchne a naplní slobodou. Držím palce.
Reakcia k téme: Babylonská veža dneška.
01.06.2006 12:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ďakujem Stanko,   ďakujem Stanko,

ako bystričana žijúceho v Bratisleve ma potešil alarmujúci text aj snímky. Verím, že oboje dokáže zobudiť záujem mnohých a potom možno prídu rozhodnutia a kroky... Toto leto, na návšteve "doma", sa tam určite pozriem. Pekný deň
Reakcia k téme: Kalvária na Urpíne
31.05.2006 14:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

očakávam   očakávam

že sa budú diať veci, ktoré sa dejú vtedy, keď Boh plní túžby svojich detí. Priam sa teším na ne.
31.05.2006 12:36 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

o démonoch   o démonoch

a ich vplyve na ľudí dnes sa nehovorí a nevyučuje ani v katolíckej ani v protestantských cirkvách hoci v Biblii je to realita a Ježiš ľudí oslobodzoval. Mám osobnú skúsenosť, že konanie a myslenie ľudí je modifikované práve z tejto duchovnej oblasti.Škoda, že je to odmietané ako archaizmus a výmysel. Ježiš to neodmietal a On je ten istý včera, dnes i zajtra. Škoda, mnohí z nás by poznali pravdu o sebe a to by bol počiatok uzdravenia.
 
mínus indicator plus

moje srdce   moje srdce

sa raduje vždy, keď nájde iné, v ktorom býva Ježiš Kristus. Práve som také našiel, vďaka Ti nebeský Otče za každé srdce, ktoré sa Ti odovzdalo v láske.
Reakcia k téme: Rozhovor Jezisa a Lidky
30.05.2006 10:39 | Oznám správcovi
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME