Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Gianpietro
1 >
mínus indicator plus

Sklamanie?   Sklamanie?

Od Fica a jeho partaje učite nie. Od nich sa už dajú očakávať iba podrazy, šírenie chaosu a zla. To, že si stále udržujú pomerne vysoké preferencie, je skôr vysvedčenie o biednej mentálnej úrovni nášho národa. Bol by som najšťastnejším človekom, keby som 30.februára 2020 zistil, že sa v tomto príkrom hodnotení mýlim... Pani ministerka by však mala rozhodne odstúpiť. Chápem, že cíti lojalitu k Pelemu, ktorý ju podporoval. Ale nemyslím, že si ju zaslúži. SMER ho veľmi potrebuje a keby chcel mohol si dupnúť... Oveľa viac ma však sklamali tzv. nezávislé osobnosti. Ako jeden muž a pár žien sa zdržali hlasovania, a teda vlastne nepodporili veľmi potrebný zákon o povinnom očkovaní. A ešte viac pani Remišová, o ktorej som mal mimoriadne vysokú mienku. Nielen samotným hlasovaním, ale hlavne nezmyselnými dôvodmi, ktorými ho ospravedlňuje klesla na priemernú úroveň poslancov NR SR. Verím (dúfam), že aj jej noví spolustraníci sú rovnako sklamaní.
Reakcia k téme: Fico Kalavskej ukázal dvere
06.12.2019 12:02 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nadpráca   Nadpráca

Je však smutné, že tento komentár žiadným povznesením sa nad vec nie je. Skôr si myslím, že ide o úplne zbytočnú nadprácu. Akoby samotné zamietnutie žiadosti nestačilo. A pritom väčšina čitateľov asi nevie, že žiadoť sa týkala o zapožičanie kinosaly na premietnute filmu "Niečo naviac". Každý kto tento film náhodou videl môže podvrdiť, že v jeho prípade sa o nejaké "misionárčenie" ani v najmenšom nejedná.
20.09.2019 11:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Chýba mi komentár   Chýba mi komentár

k vyhláseniu premiéra v závere relácie. To vyhlásenie je tak absurdné, ako máločo iné. Myslím si, že každému v tejto krajine je jasné za koho Kočner kopal. Teda, pokiaľ má aspoň štipku zdravého úsudku a logického myslenia. Za Sulíka určite nie. To zverejenenie rozhovorov s ním bol zo strany Kočnera jednoznačne nepriateľský akt. A Sulík sa za to x-krát osprevedlnil, čo nie je v tejto krajine bežné. Pána Sulíka pritom nemusím a to, že v r. 2011 položil Radičovej vládu, mu nikdy nezabudnem. A čo sa týka komunikácie s Matovičom. Asi toho veľa nebolo, ináč by sme o tom počuli viac. Kočner si ho zrejme oťukával, ako mnoho iných a veľkú odozvu nezískal.
 
mínus indicator plus

Veľmi dobrý rozhovor   Veľmi dobrý rozhovor

Neviem, čo počúvali mnohí tu diskutujúci. Točia o všetkom možnom, len nie o obsahu rozhovoru. Alebo potrebujú demonštrovať svoju IQ? Som presvedčený, že keby v parlamente sedelo aspoň sto takých poslancov a poslankýň, akou je pani Nicholsonová, táto krajina by vyzerala úplne inak. Je zaujimavé, že taký zloduch a podvodník ako je Harabin, vysúdil od rôznych subjektov, vrátane štátu státisíce Eur za poškodzovanie dobrého mena. A tí čo poškodili dobre meno pani Nicholsonovej ostanú bez trestu? Pán prezident Kiska mal stopercentnú pravdu, keď nazval túto krajinu mafiánskym štátom.
 
mínus indicator plus

Zbytočné výhorky   Zbytočné výhorky

Keby aj mal Pellegrini pravdu v tom, čo tvrdí o možnej Kiskovej účasti na slávnosti vo Francúzsku, sú to len zbytočné výhovorky. Pozvánku dostal on, hoci najprv aj v tomto klamal. Určite by tam bol aj išiel a rád by pózoval na tých fotografiách sám. Ale do toho prišlo zapísknutie z Kremla a on zareagoval ako správny mopslík. Skrátka, smerák sa nezaprel. A definitívne odhalil, kam ho smerácke srdce ťahá.
 
mínus indicator plus

Dobrý komentár,   Dobrý komentár,

súhlasim na sto percent. Pán Danko byl však mal pochopiť pár vecí. Viem, že je to preňho mimoriadne ťažké, zvlášť keď onehdá vyhlásil že "bez dôvery sa nedá vládnuť" a dnes sa zas nechal počuť "rozhodol som sa, že ten odvod sa ruší", aj tak by predsa len mohol dokázať pochopiť, že on nemá čo vládnuť, ani o ničom rozhodovať. Teda, môže rozhodovať o termínoch zasadnutí parlamentu, navrhovať program a ešte pár formalít, ktoré mu dovoľuje ústava. Na vládnutie a rozhodovanie o vecných problémoch tu máme vládu. Tak preboha, nech už radšej o ničom nerozhoduje... Diskutérovi s nickom 1271611 by som rád pripomenul, že Európska komisia je vládou EÚ. A keď je zákon členského štátu v rozpore s platnou legislatívou EÚ, je povinosťou Komisie pozastaviť jeho platnosť. A presne to sa stalo.
Reakcia k téme: Bruselom proti Dankovi
02.04.2019 18:40 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Trefné a pravdivé slová v pravej chvíli...
 
mínus indicator plus

Este doplnok   Este doplnok

V súvislosti so Š. Harabinom ešte pridávam link s dôležitými až hrozivými faktami. https://branik.sk/blog/kto-je-...
 
mínus indicator plus

 

Zásah pána arcibiskupa do predvolebnej kampane bol mimoriadne nešťastný. A som si istý, že našej cirkvi sa to škaredo vráti. Hneď pri najbližšom ščítaní obyvateľstva, keď budú apelovať na všetkých pokrstených katolíkov (aj na tých, čo nie sú celkom pravoverní), aby si v rubrike náboženstvo uviedli RKC. Takže napriek tomu, že som silno preferoval kandidatúru p. Mistríka, rád sa budem riadiť jeho odporúčaním a budem voliť p. Čaputovú. Jej onálepkovanie za ultraliberálku je totiž úplne scestné. V diskusii je slušná, kultivovaná, otvorená, pohotová a pritom z jej úst som nepočul ani jedno nenávistné slovo. Pán Šefčovič mal na to, aby bol dobrým kandidátom. Ale jeho väzba na p. Fica, ako aj ťažko hodnotiteľné ale dosť zjavné pokrytectvo keď opisuje svoj vzťah ku kresťanstvu ho diskvalifikuje. A “národný a kresťanský” kandidát Š. Harabin je karikatúrou, ale tiež urážkou a podcenením zdravého rozumu občanov Slovenska, ako aj ich elementárnej slušnosti, minimálnej pamäte a úcte k faktom. Najkatolickejšieho kandidáta nebudem voliť hlavne preto, že nemá šancu a jeho kandidatúra tak opäť zvýšuje riziko, že budeme mať zlého, alebo dokonca katastrofálneho prezidenta. Jeho kritika z úst p. arcibiskupa je však hanebná a smrdí pomstychtivosťou.
 
mínus indicator plus

Ako zvyčajne, skvelé.   Ako zvyčajne, skvelé.

Poslanci Blaha a Jariabek alebo Číž sú ukážkou tej, akože aktívnejšej časti poslaneckeho klubu strany Smer. Rozdiel oproti tej mĺkvejšej časti, donedávna hlasujúcej podľa palca dnešnej ústavnej sudkyne, je však len zdanlivý. Tí krikľúni sú pri hlasovaní rovnako poslušné ovečky, ako tí mĺkvejší. Akurát pri niektorých témach (napr. migranti) sa kruh uzaviera a z ultraľavičiara Blahu sa stáva ultrapravičiar. Nič nového pod slnkom... Ostatnú sobotu som si zapol rádio a poslanec Jariabek (nedokážem ho titulovať slovom “pán”) sa v rámci Sobotných dialógov obúval do poslankyne SAS pani Kaščákovej. Neuveriteľne arogantným, drzým a chrapúňskym spôsobom. Pripomenulo mi to rovnako chrapúnsku exibíciu poslancov Smeru, keď sa pokúšali (prvý alebo druhý raz) odvolať prvú premiérku vlády SR pani Radičovú. Niečo podobné zrejme v najbližších týždňoch očakáva aj pani Čaputovú. Pomohlo by však, keby zvukové nahrávky z týchto prezentácií poslancov strany Smer pustili aj na zhromaždeniach starých žien (nemyslím to v zlom, sám som 70+), ktoré v súčasnosti prebiehajú po celom Slovensku. Možno by niektoré z nich precitli.
07.03.2019 10:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Smutné a presné,   Smutné a presné,

niet čo dodať. Ďakujem, že píšete p. Havran.
 
mínus indicator plus

Divinec,   Divinec,

pletieš si výrečnosť s intelektom. To je dosť veľký a podstatný rozdiel. Ja si pani Čaputovú vážim, ale o R. Mistríkovi niečo viem a vážim si ho ešte viac. Napriek tomu by som sa neodvážil posudzovať intelekt pani Čaputovej. Hoci to, že už porušila obidve verzie podmienok kto sa má kedy kandidatúry vzdať, niečo hovorí. Prvá znela, že ten kto bude mať nižšie preferencie pred tlačou, hlasovacích lístkov. Druhá zmäkčná, že iba v prípade ak hrozí finále Šefčovič vs. Harabín. A to hrozí...Ale nevidím v tom nečestnosť pani Čapútovej, ale skôr politiku strany v ktorej pôsobí.
15.02.2019 20:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Skvelý článok   Skvelý článok

Gratulujem autorovi. Sekta je priliehavý názov “strany” kde ego vodcu vymaže rozum a samostatné rozhodovanie všetkým okolo seba. Pozorovali sme to už dlho, teraz pri voľbe sudcov Ústavného súdu to len vyvrcholilo. Vodca si v priamom prenose spravil rukojemníkov z vlastnej strany, vlády a celého Slovenska. Pán premiér síce trocha zahrýzkal, že to sa nemalo, ale obávam sa, že tým to skončí. Scenár je už napísaný. Favorit prezidentských volieb sa má stať ďalším (akoby)členom sekty. A tak, napriek svojej doteraz veľmi dobrej, hlavne medzinárodnej povesti, nemôže konať proti scenáru. Jedinou nádejou je preto nový prezident. Taký, čo nie je závislý na žiadnej strane. Ktorý v živote už niečo dokázal. Nie rečami, ale skutkami. A nie s pomocou štátných zákaziek, ale iba s využitím vlastných vedomostí a schopností.
 
mínus indicator plus

 

Pokial sa dobre pamatam, tak januarovy prieskum (asi pred mesiacom, ked sa uz vedelo, ze za SMER kandiduje p. Sefcovic) sa pytal aj na to, ako by dopadlo II. kolo v roznych variantach. V pripade Sefcovic vs. Mistrik to bolo cca 50:50 (%), v pripade Sefcovic vs. Caputova cca 58:42. Takze vasa vyzva p. SPiT je prinajmensom nemiestna. Iba ak by vam islo o to, aby sa podaril Ficov plan, stat sa predsedom Ustavneho sudu. Prezident Sevcovic ho urcite vymenuje. Tym netvrdim, ze pani Caputova by bola zla prezidentka. Jej priaznivci tu vsak reaguju celkom ako futbalovy fanklub. Pani Caputova je velmi dobra pravnicka, preto je aj vyrecnejsia. Ale to naozaj nemusi stacit. Pan Mistrik je mimoriadne vzdelany clovek, ma na tu funkciu idealny vek a som si isty, ze by bol este lepsim prezidentom, ako sucasny pan prezident. Je to skor konzervativny clovek a tak ma ovela vacsie predpoklady, aby ho v II. kole volili aj ti volici, ktori v I. kole volili inych kandidatov. Ibaze by boli laviciari a progresivci Slovenska natolko zaslepeni, ze by nesli volit, alebo by radsej zvolili p. Sefcovica. A tak pomohli Slovensku na uspesnej ceste vzad. Nebolo by to po prvykrat.
 
mínus indicator plus

Vynikajúca a presná analýza.   Vynikajúca a presná analýza.

Ešte by som chcel doplniť, že keby mal A. Danko popri svojom prebujnelom egu aj miniatúrne zbytky sebareflexie a aspoň stopy zmyslu pre dôstojnosť, považoval by výsledok hlasovania v NR za fiasko. Vo svojej urazenosti sa po Bélovej požiadavke o vyvodení osobnej zodpovednosti totiž vyjadril, že “bez dôvery sa vládnuť nedá” a preto súhlasí s rokovaním NR o svojom odvolaní. Odhliadnúc od faktu, že predseda parlamentu nemá čo vládnuť, on v tom hlasovaní vlastne žiadnu dôveru nedostal. Predkladatelia návrhu síce ústavou požadovaných 76 hlasov nedosiahli, ale tých dvadsať a niečo poslancov, ktorým stál A. Danko za to, aby v parlamente ostali a podporili jeho predsedu, žiadným vyjaderním dôvery nie je. Normálny politik by po takomto fiasku okamžite odstúpil, alebo v horšom prípade aspoň zaliezol do kanálov a nejaký čas sa z nich nevynoril. A. Danko však takmer na druhy deň po tomto debakli vystúpi a v napoleonskej póze rieši zahraničnopolitické problémy, dáva ultimáta vláde, premiérovi a potvrdzuje svoju povesť, že si nič iné ako pohŕdanie a výsmech nezaslúži.
 
mínus indicator plus

 

Sulík sa stal pomocníkom (aj keď nevedomým) hlupáka a podvodníka Danka a politického podvodníka (falošného soc.demokrata) Fica. A v druhom prípade aj s recidívou.
 
mínus indicator plus

A osoba,   A osoba,

ktorá nesie za tento stav slovenského súdnictva najväčšiu zodpovednosť chce byť prezidentom SR. A vraj má šance... Keby sa také niečo stalo, katastrofa Slovenska spojená s vlastizradou, na ktorej dlhodobo pracujú podvodníci ako A. Danko, R. Fico a ich pomocníci, je dokonaná. A tomuto národu už definitívne niet pomoci.
 
mínus indicator plus

Súhlas,   Súhlas,

ale z tejto trojice nositeľov zla, jednoznačne vyniká SNS. Parodoxne strana, ktorá má v názve slová "slovenská" a "národná" systematicky, dĺhodobo škodí Slovensku a je najväčším symbolom zaslepenosti, chamtivosti a hlúposti.
 
mínus indicator plus

Je to hanba.   Je to hanba.

Vznik Československa kodifikoval pojem Slovensko a stanovil jeho hranice. V rámci 1. ČSR sa dotvoril slovenský národ a vznikla prvá početnejšia generácia slovenskej inteligencie. Dátum 28. október 1918 má preto pre nás zásadný význam. Je hanbou a prejavom obrovskej historickej nevedomosti, malichernosti a áno, aj zlomyselnosti a hlúposti, že tento dátum neslávime ako štátny sviatok. Národy sa vytvárali v rámci štátov. Česi svoj štát mali, rovnako ako aj Maďari, my nie. Teda, pokiaľ nebudeme považovať za svoj štát Uhorsko, v rámci ktorého sme sa vyvinuli trocha inak ako nám jazykovo najbližší Česi a Moraváci. Aj na našich priezviskách však vidieť, že v rámci tisícročného vývoja etník Uhorska boli predkami dnešných Slovákov aj mnohí Maďari, Česi, Nemci, ale aj Chorváti, Srbi, Poliaci a iní. Preto primitívny nacionalizmus reprezentovaný hlavne politikmi SNS, ĽSNS a občas aj SMERu by nám mal byť principiálne cudzí. Keby nebolo Čechov, boli by sme (prinajmenšom veľká časť z nás) dnes pravdepodobne Maďari. A keby nebolo Maďarov boli by sme dnes najskôr Česi, asi v takom vzťahu ako sú Moraváci. Preto je paradoxom, že patologická potreba nepriateľa sa u mnohých Hejslovákov prejavuje nepriateľstvom práve voči týmto dvom nám (i keď z rôzneho hľadiska) najbližsím národom.
 
mínus indicator plus

 

Iným názorom som samozrejme nemyslel šírenie zjavných klamstiev a podnecovanie nenávisti voči komukoľvek, teda obľúbenú agendu tzv. alternatívnych medií a konšpiračných webových stránok.Tu však išlo o niečo celkom iné. Tenisový rozhodca vydal rozhodnutie, za ktoré si od športovej hviezdy vyslúžil hysterickú reakciu a obvinenia z rasizmu a antifeminizmu. Karikaturista, ktorý túto reakciu zosmiešnil, si od ľavicových kruhov vyslúžil nielen rovnaké obvinenia, ale navyše aj vyhrážky voči svojej osobe, ba dokonca až jeho rodine. Na to si dovolil upozorniť Ivan Mikloš, začo si vyslúžil kritiku komentátora SME a porovnávanie div nie s Kotlebom. V tomto sa vyznavači politickej korektnosti často podobajú práve fašistom. Voči kritikom svojich názorov sú ochotní ísť do stretov často až fyzických.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME