Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: meki
1 >
mínus indicator plus

drevené tabulky chodník sa v zime   drevené tabulky chodník sa v zime

neudržiava dúfam stihli všetky osadiť a možno ešte nejaké stihnú pozbíjať... doporučujem cestárom niečo podobné a môžu zobrať dovolenky...
 
mínus indicator plus

treba sa spamätať   treba sa spamätať

a spomenuť si na dohovor Stalina s Hitlerom, na napadnutie Poľska Sovietskymi slovanskými bratmi, na Katyň a nakoniec na to že oslobodenie sa po jedenj sekunde zmenilo na okupáciu. Takže ak si spomenú na niekoho kto im pomohol prečo by sa mali opäť prekrúcať dejiny. Ja Rusko nemám rád a ani nikdy nebudem.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

momenty na zamyslenie   momenty na zamyslenie

nebezpečná križovatka v Olšanoch - kruháč máme v Bidovciach i pod Hrašovíkom ale nejnebezpečnejšiu križovatku sme vynovili tak že je ešte viac riziková - doporučujem si vyskúšať.... Odbočenie z kruháča od Košíc na Hrašovík - famozny výjazd do uhlu menej ako 90st. - to som nikde ešte nevidel.... Dialnica másmerom k Bidovciam famozny tvar - koľko krát sa esovite vlní? Vo svete robia dialnice rovno - priamo, nech sa prídu poučiť k nám.... No a zásadný moment - kto dnes bude touto štrekou jazdiť? Tu sme dnes ozaj toto nepotrebovali, tých pár áut čo smeruje na a z dialnice nerobí problém
 
mínus indicator plus

ha haha je to aj naopak   ha haha je to aj naopak

až príde Košičan do zaprdeného mesta a križovatka nemá semafor je chudák vyplašený priposratý... nedajbože to nie je obyčajný kríž - koniec.... takže hej ste majstri sveta ale len doma a ako sa píše nižšie niektorí už ozaj nevedia čo so sebou - hlavne ak sopliak sedí v aute so 4 krúžkami niet mu páru úbožiakovi. Zrejme nepozná základy slovenčiny ale drzosti je na rozdávanie.
 
mínus indicator plus

motorkárka obiehala v križovatke   motorkárka obiehala v križovatke

takže to bude asi troška inak - arogancia motorkárov začína presahovať všetky hranice, niektorí doslova lížu späťáky obiehaných áut, iní ležia v zákrute na stredovej čiare a letia oproti smrti a problémom iných.
 
mínus indicator plus

jazdí sa VPRAVO dilino   jazdí sa VPRAVO dilino

jednoduché naučím aj opicu - som pomalší idem vpravo, chcem predbiehať idem vľavo. Predbiehať znamená ísť podstatne rýchlejšie než auto ktoré chcem predbehnúť. Bohužiaľ naše diliná slovenské majú pomýlené strany a neovládajú ani to svoje auto. To nie ten rýchly je nebezpečný ale to dilino čo jazdí priposrate nepredvídateľne. A áno multicara je zjavne vhodný príklad pre dialnicu. Máš v tom jasno.
 
mínus indicator plus

***** zbraň   ***** zbraň

v iných krajínách sveta je to norma takže asi vedia prečo... nikomu sa nič nestalo, nikoho neohrozil, neobmedzil.... je to Dialnica.... koľko vodičov denne prekračujú rýchlosti v meste - tam to nikoho nezaujíma ale dialnica och to je iná káva že...
 
mínus indicator plus

ale ale   ale ale

niežeby som ministerku chcel obhajovať ale v tomto prípade sa jedná o obyčajné zlyhanie dvoch menežerov - lekárov. Podobné prípady sa dejú dnes a denne po Slovensku - chirurg pre dospelých zoperuje a pediater ďalej lieči. Maslo majú na hlave obe "celebrity" - je podľa vás problém zobrať tím a presunúť sa do vedľajšej budovy? Snáď nie.... Obaja kohúti si dupli a doplatil pacient. Jeden z nich mal pokorne zobrať viac zodpovednosti, ukázať viac chcenia a "vybaviť to". Nestalo sa. Ani jeden nepatrí tam kde bol doterz. Nemiešajmu tu do toho ministerku. Ona nemá čo riešiť tieto bežné prevádzkové "problémy?.
 
mínus indicator plus

Kalavská šéfuje bordelu   Kalavská šéfuje bordelu

to je pravda ale aj ten neurochirurg musí riešiť aj "logistiku" ak operuje dieťa a nie je pediater. Bohužiaľ a vôbec ho to neospravedlňuje. Proste mal jeden deň zobrať svoj tím do ten vedľajšej nemocnice a po dohode tam ten výkon urobiť. Potichu a profesionálne. Bodka.
 
mínus indicator plus

ono to vyplýva z povahy povolania   ono to vyplýva z povahy povolania

to snáď nebudeme glorifikovať. Denne tisíce lekárov berú zodpovednosť do svojich rúk, proste je to tak. A nepotrebujú pýtať sa čo a ako majú robiť na tlačovke a otvorenými listami ministerstvu.
 
mínus indicator plus

píšeš bludy   píšeš bludy

v mnohých nemocnicicach operujú "dospelí" chirurgovia deti a následne sa o ne starajú pediatri. Jednoducho niet toľko detských chirurgov, ortopedov, neurochirurgov... a nikde nemajú potrebu to riešiť na tlačovkách a pýtať rady od ministra. Na to snáď mozgová kapacita primárov a prednostov stačí aby vedeli odhadnúť čo je najmenšie riziko. Ak to nevedia dovidenia môžu ísť operovať psov. V dnešnej dobe nie je problém zamonitorovať pacienta na let cez Atlantik a nieže skrz budovy na jednej ulici. To čo predviedli je výsmech. Už len logika núti to urobiť tak že sa tým jednej nemocnice pozbiera a výkon urobí v inej a následne si to preberie personál pediatrov. Ťažké prísť na to že?
 
mínus indicator plus

kým nezačneme   kým nezačneme

darebákov vyhadzovať z okien asi nie... Kto ich postihne? Čižnárovia? Jankovské? kalavské?
 
mínus indicator plus

nebude   nebude

To už by bolo nad rámec - ministerka má povolenie len "naoko" konať ale finančné záujmy nepoškodiť. Čiže odstúpenie tohto deda - ani neviem odkiaľ ho tam kto dotiahol - bude to jediné čo sa stane. Bodka.
 
mínus indicator plus

smutné bude že tender ostane platný   smutné bude že tender ostane platný

teda našiel sa jeden dôchodca ako baránok ktorému sa "stane" len to že "odstúpi" s plnými kapsami. Hnoj ako sa patrí. Ministerka pokakaná o zrušení tendra ani nehovorí. O zmene v tomto záchrankovom hnoji ani nehovorím. Dobiáš bude splietať svoje - tiež má plné kapsy.Do toho záchranári z komory - rovnakí tajtrlíci ala Weinciller ktorí už ani ako záchranári nepracujú. Proste slovenský hnoj. Kým to niekto nevymetie ako Augiášov chliev nič sa nezmení.
 
mínus indicator plus

ako laik sa opýtam   ako laik sa opýtam

nie je pravda že v dobrých časoch ussteel sanoval materskú fabriku miesto toho aby investoval do technologií? Do koľkých automobiliek v širšom okolí dodáva výrobky? Ono sa asi nedá dlhodobo žiť z plieškov na konzervy a radiátorov....
 
mínus indicator plus

LSE je Bratislavská záchranná služba?   LSE je Bratislavská záchranná služba?

sa treba najprv zorientovať čo je LSE a čo Bratislavská záchranka a potom vypisovať bludy... ja píšem že štát ma kontrolovať záchrannú službu ako takú. A nie nechať vybrakovať naše odvody do vrecák darebákov. Toto nie je podnikanie ak je zisk daný na 6 rokov dopredu. To sa dobre "podniká" - to by aj opica vedela.
 
mínus indicator plus

a pobavil ma pán Dobiáš   a pobavil ma pán Dobiáš

ktorému sa divím že sa nechal dobrovoľne - ale asi za tučnú províziu - do tohto namočiť - že vraj LSE dala najlepší projekt. Aký projekt keď činnosť záchrannej služby je jasne regulovaná? Je presne dané materiálno- technické vybavenie zákonom, zamestnanci majú presne danú kvalifikáciu a ošetrenie pacienta sa deje podľa medicínskych lege artis postupov. Tu niet čo vymýšľať.... Tieto tendre sú od roku 2006 kedy ich Zajac ušil pre vybraných "našich" ľudí manipulované a znamenajú len čistý cash pre darebákov. Konečne sa treba vrátiť tam kde ostali v ČR - záchranky pod štátnou kontrolou . Ale u nás je národným športom kradnúť a kradnúť a kradnúť.
 
mínus indicator plus

ale má pravdu ty úbožiak   ale má pravdu ty úbožiak

ak sa chce hrať na ekologa v meste mal by začať od seba a voziť sa bycikol, MHD alebo malým autom. No ale treba sa ukázať okoliu že " mám na to kto je viac" - je to také Slovenské že
 
mínus indicator plus

pekný projekt škoda detailov   pekný projekt škoda detailov

podľa mňa sú listnáče vhodnejšie - jednak lepšie znášajú rez, jednak plocha listov bude väčšia ako plocha ihličia - predpokladám pod takou lipou bude viac tieňa ako pod jedličkou. Listy? nemáme dosť nezamestnaných? - budú listy bude kompost... A hlavne - sadiť by sa malo tam kde sú súvislé betonové plochy ale to by museli rozmýšľať ekologicky už pri výstavbe - na veľkých parkoviskách nechať priestor pre stromy, kríky. Ak nerozbijú súvislé plochy asfaltu betonu teplotu neznížia. Mali by aj pouvažovať nad zadržaním vody napr. zo striech... Ako prvý krôčik fajn len to chce domyslieť do detailov.
 

1 >

Najčítanejšie na SME