Utorok, 10. december, 2019 | Meniny má Radúz

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Ján Vilček
1 >
mínus indicator plus

si/optimista   si/optimista

Úspešnosť odhadujem tak maximálne na 0,01 % Niečo podobné ako serióznosť a pravdivosť beatky šéfovej čo sa učila v usa u g.schwartza A aj preto slovensko zhorí podobne ako notre-dame, lebo sme sa nebránili proti balogovým a iným sprisahancom, všetko kiskoidným čaputoidným Progresívcom horších od komančov
 
mínus indicator plus

tak je   tak je

guinessova kniha rekordov by mohla alebo mala zaznamenať, že najviac hoaxový, vyrábajúci klamstvá, zavádzajúci atd je denník sme a všetci sme-novinári vrátane šéfky ktorá bola schopná klamať do TV keď sa jej pýtali ako je možné, že tesne pred voľbami bolo na prvej stránke denníka podvod SME sú podvod, to je synonymum klamstva, zavádzania, proti slobode, proti rozumu, proti občanom tohto štátu SME by mali zakázať, zrušiť, zlikvidovať a redaktorov potrestať zákazom novinárskej činnosti. Nehoráznosť likvidácie Slovenska a nás, slovenských občanov, ktorí sme denníku SME neurobili nič okrem toho, že sme dlho písali na blog a zadarmo. Takže v podstate je zlodejstvo nezaplatiť za zisk nadobudnutý aj nepriamo cez blogera! Pani Balogová - odstúpte alebo sa ospravedlňte za klamstvo pred voľbam,i a ešte do TV, keď sa vás pýtali
 
mínus indicator plus

neznámemu   neznámemu

predstav si, čítal som si článok ritomského a nejaký horlivec tam hrdinsky hrdil, že liberalizmus je od slova libro a je to vraj o osobnej slobode. Nuž ritomský a aj ten neznámy sa ale riadne sekli. Univerzálna morálka je odvodená od univerzálnycn pravidiel hry ktoré platia stáročia a budú platiť dalšie stáročia - ak by bol niekto zvedavý, tak osobná sloboda človeka (jedinca) má zmysel jedine vtedy, ak dotyčný rešpektuje aj chápe, že je nedeliteľnou súčasťou Celku/Spoločnosti - pripodobnil by som to k bunke v tele - bunka v tele nemôže byť sama o sebe, inak by jej osobná sloboda bola ako ked vytrhneš ju z vnútra a skapala by chúďa - ale vysvetli to krátkozrakým
 
mínus indicator plus

Nezávislé   Nezávislé

zdroje hovorili niečo o tom - ako Kuciaka navštívil Nicholson kanadský a dal mu materiály a pozri sa ho, zrazu kanadský novinárik je preč, aby náhodou niekto nezistil, že čosi s tým má spoločné. Vy si fakt myslíte, že zo sily svojich mediálnych domov a množstve prachov za svoju činnosť ohlúpite nás, obyčajných ľudí (nie tých od Igorka)? V poslednej dobe smečko propaguje dovoedlnku v akejsi islamskej krajine a div sa svete, zrazu ste obhajci imigrácie a dávate viac miesta pre propagátorov islamu = totalitná ideológie, ktorá je v rozpore s Deklaráciou ľudských práv a občianskych slobôd. A takto by ste mohli pokračovať, nerobte sa svätí, ak nimi nie ste. Vy ani imitovať svätosť nedokážete bez toho, že by si to niekto nevšimol.
24.08.2018 20:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

neskutočné   neskutočné

vy si nedáte pokoj. Nemáte dôkazy a stále opakujete dokola, že viete vinníka a ukazujete na neho. Lenže ja vám jemne ukážem na čosi univerzálnejšie, niečo, čo trvá omnoho dlhšie a malo omnoho väčší dosah - rímske právo fungovalo stáročia a pôsobilo stabilizačne na Rím aj tých, ktorí prevzali rímske právo - aj dnes na vysokej škole budúci právnici aspoň minimálne kuknú na rímske právo a tradíciu s tým spojenú. Rímske právo zdôrazňovalo otázku "komu to osoží? Ak túto otázku neignorujeme, dovtípime sa, že sprisahancami v kauze Kuciak je ktosi zvonka aby sa ktosi zbavil ficovcov za každú cenu a pokiaľ možno navždy, spolupracovali neschopné strany opozície a značná časť médií, ktoré búšili a búšia do ficovcov. Objektívna pravda a realita im prekáža, preto sa opierate o takzvané "konšpiračné teórie", hoci je známe príslovie Zlodeji kričia Chyťte zlodeja! Rimania boli vysoko inteligentní a pragmatickí ľudia, hoci zahynuli na úplne iné chyby. Doslova ma otravujú vaše klamstvá a je mi z nich na zvracanie. Fuj! Fuj!
24.08.2018 20:08 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

!   !

Ms. Beata Balogová, you did not respond to urgent emails and it took a long time - how could I trust a person who can not or does not want to respond to the mail from the injured? You have already deceived the population of the Slovak Republic so much that if there was full justice, you would have to sit in prison!
 
mínus indicator plus

Som rád   Som rád

že ste sa neurazili, lebo o to mi nešlo. Ale asi ste neprečítali, že myšlienka budovať bunker nemá zmysel? Je tak trochu jedno, či je niekto idealista alebo pragmatik alebo čokoľvek - v prípade použitia zbraní hromadného ničenia akékoľvek bunkre nemajú zmysel, lebo by šlo o konečný stav, ktorý sa nevráti do poriadku v štýle - úprava po zemetrasení alebo podobnej katastrofe. Ja som Vám zdôraznil, že isté veci môžem ovládať a poznať a nemusím čítať Zem a vek. Niektoré záležitosti sa dajú domyslieť, ak máte dostatok informácií. Toto, čo sa deje ohľadne kampane proti vybraným subjektom - je iba využitie moci aj sily. + Prepáčte - čo ak by ste si omnoho viac vychutnávali život, vzťahy, jedlo, šport, knihy - miesto toho, aby ste sa trápili šíriteľmi strachu? Držím Vám palce, ale aj čitateľom.
 
mínus indicator plus

?   ?

Vy uvádzate názvy článkov: »»»Ilumináti a nový svetový poriadok, Potravinová apokalypsa, Ohrozenie umelou inteligenciou, Na Slovensku sa pripravuje prevrat, Nacistické korene EÚ, Uberáme sa k III. svetovej vojne?, Z miest sa stáva megaväznica, V pasci virtuálnej reality, Sme obeťami farmaceutickej mafie, Kolaps, Blížia sa vojny novodobých Bohov, Žoldnieri tretieho sektora.««« + Ak by ste neboli v mega-skupine tých, ktorí môžu povedať: „na štúdium dejepisu alebo histórie som nikdy nemal priveľkú chuť, vždy som sa nudil a školou som prešiel s odretými ušami, tak čo ešte nejaké dejiny?“ – tak by ste vedeli, že nemusíte čítať „ZaV“, aby ste vedeli dosť o iluminátoch (a podobných spolkoch). Ak by ste pestovali tzv „kritické myslenie“, tak by ste aj bez „ZaV“ vedeli, že problémy s potravinovou sebestačnosťou nemajú iba v SR, ale v „N“ iných štátoch sveta. O ohrození od takzvanej umelej inteligencie informovali alebo varovali rôzni velikáni (vedy aj prózy) – a mimochodom – pred necelou hodinou som si pozrel časť seriálu „Lovec zločincov“, to je televízny produkt samotných Američanov a nádherne umelecky znázornili ako by to vyzeralo v praxi – týchto tvorcov neplatili nepriatelia euro-atlantickej civilizácie, ba ani Rusi a ani „ZaV“... O tom, že sa na Slovensku pripravoval „X“, nevie iba ten, ktorý tu nežije (alebo je chorobne zaľúbený do dokonalosti prezidenta). Titulok o tretej svetovej je už neaktuálny... O ťarche virtuálnej reality nevie iba ten, ktorý tu nežije, prípadne má alzheimera... O farmaceutických mafiách tiež vieme bez toho, že by sme museli čítať „ZaV“. Vy píšete nasledovne: »»»Billa sa vracia do obdobia totality, je neprípustné aby niekto v súčasnosti cenzuroval informácie««« ((pred „aby“ musí byť čiarka. To je axióma, ktorú ste si na základnej škole neosvojili. Alebo Vás viac zaujíma, či Vás pochvália za mediálnu podporu novodobej kampane. Čo tam po celospoločenskom konsenze v podobe spisovnej slovenčiny?! Podľa Vás sú akékoľvek pravidlá len pre tých druhých?)) alebo »»»Ľudia, ktorí sú na 100% presvedčení, že ZaV šíri klamstvá sú zas radi, že sa tieto klamstvá obmedzujú.««« ((Po čísle 100 musí byť medzera a až potom znak pre percentá, pretože v tej podobe, ktorú píšete Vy – to možno prečítať ako: „Ľudia, ktorí sú na stopercentne presvedčení...“ Nebojte sa, nie ste osamotený, je dosť veľký počet občanov, ktorým doslova prekáža, ak ich niekto upozorní, že neovládajú spisovnú slovenčinu. Ale inak dávate rozumy aj zadarmo, pravda? Za „klamstvá“ ide čiarka – pred „sú“.)) Vy píšete: »»»Ak by som bol vášnivý čitateľ ZaV, tak po daných článkoch už zrejme kopem bunker na záhrade a kupujem plechovkovú fazuľu (ale len BIO).««« Mám pocit, že by ste sa mali začať modliť, prípadne vstúpiť do nejakého náboženského spoločenstva. Lenže to Vám nevonia, však?
 
mínus indicator plus

Pardon   Pardon

ja som proti anarchii, proti novodobým špekulantom a podobne - pripodobním to k aktivistom, ktorí pôsobili v čase pred-referendovom snažení. Hoci boli prevažne veriaci kresťania a v jadre im išlo o dobré veci, v podstate sa rozchádzali so samotným Bohom - ale povedz im to tak, aby ťa neposlali do hajan? Že aj žene (nech je v akejkoľvek skupine obyvateľstva) sa musí niekto venovať, aby neuskutočnila potrat, to aktivistom nevoňalo. Oni a tí vplyvní v úzadí si namýšľali, že stačí jednoducho a jasne zakázať v zákone a basta fidli. V tom je principiálna podobnosť omylu súčasných horlivcov, ktorí sa ukrývajú pod krásny výraz "za slušné" Samozrejme, byť aktívnym občanom (a nie ovčanom) vyžaduje sa spolu-podieľať na živote obce, mesta, dediny, štvrte a tak podobne - až po vyššie miesta - a nie že sa raz za čas zahráme na revolucionárov a budeme diktovať ako menšina komukoľvek čokoľvek atď. Opakujem a trvám na tom, že tí súčasní protestujúci aktivisti sú menšinou, nemajú právo diktovať a sú ľahko zneužiteľní a ani o tom nemusia čo len tušiť. Je mi jasné, že na dôkladnejšie vysvetlenie by to chcelo väčšiu plochu a viac argumentov. Lenže základná idea je správna, aj keď budem vnímaný ako xxxxx (hanlivé slová sa nemajú písať)... Obávam sa, že to neskončí dobre a o 15 či 25 alebo 25 rokov budú terajší protestujúci plakať v štýle "Prečo som tam bol aj ja?"
16.06.2018 18:44 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Čože?   Čože?

Čítal som váš článok a aj reakcie v diskusii. Interesante! Fakt neviem - žijem ja v paralelnom Vesmíre - Alebo vy žijete v paralelnom Vesmíre? Obidve možnosti by bola nelogická rarita. Fakt, že istá =menšina= je aktívnejšia, hlasnejšia, že vyjde do ulíc, ba vydáva sa za slušných - to ešte nie je dôkaz, že ide o pravdivú a reálnu skutočnosť. Prezident veľmi dobre vie, čo urobil. A urobí absolútne všetko, aby sa z toho vyvinil. Lenže niektoré veci sa nedajú urobiť podobne ako že 2 + 2 nerovná sa 5,1 Ale 4
15.06.2018 21:03 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tak?   Tak?

Ak chce niekto pôsobiť v oblasti matematiky, mal by poznať axiómy a pravidlá - napríklad - že 2 + 2 = 4 a mnoho tomu podobných. Ak chceš byť fyzik, mal by si vedieť, že voda môže byť v podobe pary, ľadu a tekutiny. Ak chceš byť herec, mal by si poznať zákonitosti hereckého povolania aj remesla. Takto by sa dalo pokračovať v rôznych typoch činností. Pokiaľ nepíšeš na takzvaný "pokec", ale na priestor pre všetkých (t.j. verejnosť), očakáva sa, že ovládaš spisovný jazyk. Dá sa chápať, ak niekto porušuje pravidlá zámerne, povedzme =humor=, prípadne na súkromnom webe, kde to má špeciálny zámer, účel..., Lenže márne sa jazykovedci, učitelia slovenčiny a podobní budú snažiť, keď si otvoríš TV-vysielanie a tam pán super-politik tára a porušuje aj tie pravidlá, ktoré nejestvujú. Vtedy sa stáva, že všetka snaha vychádza nazmar. "SuperNinja" - ty/Vy ste za anarchiu - a to nie iba v jazykových veciach? To by dávalo zmysel.
 
mínus indicator plus

Nedočítal som to   Nedočítal som to

Titul na fotke. „Môžme kľudne spávať?“ Aj Vaše: „Môžem kľudne spávať?“ A v perexe: „V prvom rade sa všetci ukľudníme a nemusíme robiť paniku. Áno, zmeny prídu a áno prídu už o pár dní.“ Po prvé: Slovo „môžme“ by bolo v poriadku vtedy, ak by sme chceliu vyjadriť rozkazovací spôsob. Správne by malo byť: „môžeme“ Po druhé: titul z fotografie by mal byť správne „Môžeme pokojne spávať?“ Váš titul mal znieť: „Môžem pokojne spávať?“ V perexe je spisovne: „V prvom rade sa všetci upokojíme a nemusíme robiť paniku. Áno, zmeny prídu, a áno, prídu už o pár dní.“ Vy píšete: „No samozrejme, že nie.“ Správne znenie: „No, samozrejme, že nie.“ Váš článok som nedočítal – prečo? – píšete ako naturalizovaný „inostranec“... Neprekáža Vám, že tým ovplyvňujete X čitateľov?
 
mínus indicator plus

O.K.   O.K.

Perfect! Fantastic! Excellent! Thanks! I did not read a better article on this topic. I wish you much luck and success.
 
mínus indicator plus

Fakt?   Fakt?

Veľmi dobre si spomínam na časy krátko pred vymenovaním pellegriniho vlády, keď sa pán Šebej pýtal novinárov, či vedia čítať s porozumením (lebo mládež konca základnej školy a stredoškoláci majú slabé a nevyhovujúce výsledky) - zrejme aj dospelí majú problémy čítať s porozumením. . Ak označím dielko-článok "Total absurdum" - tak by ste mi mohli skôr vyčítať, že nebolo dostatočne absurdné a málo čierno-humorné, čiže nespĺňa vysoké požiadavky na tento žáner. . Ak by som vám chcel odpovedať jemne podráždene, zrejme by som sa spýtal, či mi vybavíte pobyt na tom liečebnom ústavfe, odkiaľ nepúšťajú pacientov nikdy - a či tam dávajú najesť aspoň tri razy a či posteľ netlačí. . Na to, či nie som v kláštore, sa spýtajte biskupa Judáša, či náhodou nespolupracuje s ŠtB viuc ako 25 rokov po prevrate. Mám totiž dojem, že vyrobené produkty eštebákov berie za serióznu mincu - ale Boh sa už na to nedokáže dívať. . Mimochodom, vy ste anonym a pod článkom mám kontakt na e-mail - čo tak mi napísať?
 
mínus indicator plus

Nehoráznosť   Nehoráznosť

toľko klamstiev, vymýšľania, prekrúcania a absurdít, ktoré som čítal + počul + videl v TV za ostatných 4-5 týždňov, to tu nebolo za predchádzajúcich 50 ropkov! . Ak by tento štát naozaj fungoval tak, ako sa v dobre fungujúcej demokratickej spoločnosti zvykne očakávať a sem tam na tzv Zápasde to aj funguje - tak Vy by ste už sedeli v zadržiavacom väzení, pretože ste bez dôkazov obvinili + pošpinili + nacti-utŕhali značne početné množstvo ľudí. . Mne osobne prekáža pôsobenie neschopnej alebo všetkého-schopnej opozície, ktorá nebolôa schopná po prehratých voľbách urobiť očistu, čiže vymeniť lídrov tak ako to robia na Západe, ale na zlotu sú ochotní aj o pollnoci. Nebudem im však nadávať, stačí ich nevoliť. Nie som voličom Smeru, ale tá kampaň je horšia nbež za bolševika. . Vy ako bloger nemáte pravdepodobne spätnú reflexiu či svedomie - alebo - vás to iba baví viesť sa na vlne módneho naháňania sťaby-bosoriek - to zažili aj v USA a v iných obdobiach aj v Rusku či inde. Nič nové pod Slnkom. Nesúhlasím s vami, ale chápem =slobodu= môcť takto činiť.
Reakcia k téme: Smer vyženie len ulica
06.04.2018 13:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

?   ?

Guláš? Nevadi. Už v úvode som napísal, že nikomu moje postrehy alebo úvahy nevnucujem tak, ako to robia údajní zástupcovia verejnosti. Nie, nie sú. V rozhlase pred chvíľou oznámili, že zástupcovia protestujúcich z námestí navštívia „prezidenta“ (opozičného? Čiže nie celoslovenského?) a budú čosi žiadať a konzultovať. Nikto ich k tomu nedelegoval, je to v rozpore s univerzálnymi pravidlami demokracie. Nech by bolo demonštrantov hoci aj 1,5 milióna, aj tak netvoria celok, nezastupujú =väčšinu=. Na to nemusím byť génius, aby som to uznal. . Vy obviňujete, že hlavnou ideou je čo najviac potupiť a ponížiť pamiatku atď – ale nie je to náhodou tak, že naši slovenskí sprisahanci, hoci nie je takmer žiadna šanca v tomto okamihu určiť absolútne presne, o koho ide, že to oni sú vinní aj zodpovední za objednanú a aj vykonanú vraždu? Lenže momentálna koalícia to rozhodne nie je, boli by proti sebe (nie sú to žiadni invalidi). Ak niekto chce odsúdiť niekoho, nech to urobí riadne cez súdy či prokuratúru, nech sa dá spravodlivosti zadosť, ale pouličné revolúcie ešte nikdy neboli synonymom spravodlivosti alebo morálky, to je len o tom, kto akou silou má väčšiu guráž a odhodlanie byť násilnejší – aká slušnosť? So slušnosťou si tu niekto nepotykal. . Už v dejinách jezuiti presadzovali ideu: „Účel svätí prostriedky“, no realita žitia vždy a furt dokazovala, že je to lož. Ani dnes účel nesvätí prostriedky. Ani za sto rokov tak nebude. . Kto ignoruje poznanie histórie, je odsúdený zažívať tie isté a zas len tie isté chyby (šoky, tragédie) na svojej koži – čítal som niektoré výroky Hitlera a jeden z nich (parafrázujem) tvrdí, že ľahko ovplyvniteľnému davu sa ľahšie vládne, alebo ako pán Šebej tvrdil novinárom – nečítame s porozumením – keby len nečítame! Kritické myslenie, overovanie si informácií – kto by s tým strácal čas, však? . Tí, ktorí sú na protestoch na námestiach – netvoria automaticky „celý ľud“, takže bráňme sa zavádzaniu. Irituje ma, keď v „tv“ alebo v rozhlase dávajú zaručené komentáre kadejakí politológovia a prípadne aj bývalí odpočúvatelia novinárov, ale s takou vehemenciou, ako keby ich zvolili občania na funkciu hlavného diktátora republiky. . Tvrdenie: „Múdrosť a vôľa ľudu je to jediné, čo sa nedá kúpiť za žiadne peniaze...“ prezrádza, že ktosi nedával pozor na hodinách dejepisu alebo hiostórie, prípadne ho táto oblasť priveľmi nebavila v čase štúdií. Práve že len krátke obzretie sa na to, ako to dopadlo za Stalina, Hitlera, ale hoci aj veľká francúzska revolúcia a aj v USA si zažili svoje – dav či ľud či národ – za istých okolností a súhry – sa dá opiť rožkom a zbadá sa, až keď je neskoro. Prečo by práve dnes a teraz mal ktosi rozhodovať za „celok“ SR?! . Manipulácie zostanú vždy iba manipuláciami, rovnako tak zavádzanie, klamstvo atď.
 
mínus indicator plus

je to naozaj šialenstvo   je to naozaj šialenstvo

Angela Merkel by mala sedieť vo väzení za vlastizradu, prípadne v blázinci za šialenstvo v zmysle psychiatrických diagnóz. Terorizmus je nedeliteľnou súčasťou totalitnej ideológie islam podobne, ako tomu bolo s komunistickou totalitnou ideológiou, ktorej sa zvyklo vravievať marxizmus-leninizmus, no ja som zvykol mať občasný dojem, že za marxa a lenina pokojne mohli dodať aj Beriju, Stalina, Castra a kto-vie koľko iných, čo boli menej známi a ja som si ich akurát nezapamätal... Pojem multikulturalizmus je umelý pojem, pretože by najprv muselo ísť o kultúru. Aká kultúra, ak ide o totalitnú ideológiu? Aj nacisti, aj fašisti, aj komunisti, ale aj islamisti - tí zvysoka =ondia= na nejakú kultúru a ak už nejakú, tak v duchu želaní Vodcu alebo imámov alebo nejakého exota na čele... Prisťahovalci žijú podľa svojej ideológie odmalička, takže by musela byť vyvíjaná neúmerná cielená práca, aby to z nich vyšlo von a bolo nahradené... To je takmer nemožné. Netvrdím že absolútne nemožné... A vina za populačnú explóziu? Okrem toho, že si to dotyčné štáty nedokážu ani civilizačne či kultúrne ustrážiť - bol tu relatívne dlho propagovaný Vatikánom zákaz potratov alebo cielené ovplyvňovanie skrz uvedomelé rodičovstvo - takže všetci si navykli ignorovať populačnú explóziu a riešiť to individuálne. Alebo islamisti šíria iba svoju totalitnú ideológiu a napomáhajú im naši miestni horlivci. Vďaka Bohu, že nenápadne umieram, aspoň ma islaqmský džihád pokojne môže nezaujímať - ale čo tí, ktorí majú deti a vnukov? Ja mám akurát svojho úradníka Garaja (čo je synonymum pre xxxxxa)...
 
mínus indicator plus

Viem, že   Viem, že

Vy sa pýtate autora blogera, takže ja som tu akosi navyše - ale rád by som odpovedal sám za seba a možno to nebude proti srsti ostatným náhodným alebo nenáhodným čitateľom. . Vybral som si jednu jedinú vecičku, ktorá je však zarážajúco dôležitá. Nezabiješ! - to je príkaz z Desatora a Boh kresťanov na tom trvá - lenže Desatoro je ešte z čias prvých Hebrejov (vyvolený národ) a po živote Pána Ježiša Krista je nám kresťanom najdôležitejšie to, čo sa týka Jeho života... . Prešlo približne 600 rokov plus mínus a zrazu si zmyslel démon alah čo sa vydával za Boha a ovládol kočovníka Mohameda - a Aha ho! Zrazu Korán a nenávistný príkaz, aby sme zabíjali odpadlíkov od viery, takzvaných neveriacich ((hoci my dnes vieme, že aj ateisti sú vlastne veriaci,práve veria v nejestvovanie boha)) - ale podľa džihádistov sú neveriacimi všetci tí, ktorí odmietajú bláznivosti alahovho mohameda či mohamedovho alaha. . Prečo by skutočný nefalšovaný Boh najprv zjavil jedno, potom o N storočí ďalšie a Vari bude každých X rokov meniť svoje výroky? To by nebol Boh, ale skôr politik zo Slovenskej republiky! . Korán je dielo Temnoty. Vznešený Boh nemení názory či postoje tak ako niektorí politici (všetci politici?)
 
mínus indicator plus

plakať či smiať sa?   plakať či smiať sa?

Stretávam značné množstvo ľudí, ale kresťanské skutky boli schopní uskutočniť asi traja-štyria, zvyšní mali iba reči, gestá, reči, mlčanie, reči a tak ďalej. Nikdy nezabudnem na tú pasáž biblie, kde Pán Ježiš Kristus o sebe povedal "Ja som pravda, cesta i život" ale čo človiečikov, toľko odvádzacích tvrdení, aby nemuseli vykonať čo je nutné. Matt uvádza, že by pomohol. Asi narážal na ten koniec článkov, je tam už dlhé mesiace. Pre mňa je dôkazom, že lidičky budú radšej trištvrte hodiny kecat a nič neurobiť a hrdiť sa akí sú kresťania. Kdeže. Srandovnou je aj spomienka na istého bratislavského poslanca z nemenovanej štvrte, ako nevie pochopiť, že Boh sa sem tam zabáva na tom, že vyslovene očakáva, že si vzájomne pomôžeme a nie iba preto, že on tak chce. Asi je kresťanskou obdobou imámov, ktorí sa vmysleli do poizície Boha, ale je to naopak... Kresťan majiteľ besného psa radšej pôjde do pekla, než by sa zbavil besného psa. Hrdý biznismen z gergelian radšej bude rohatému lízať rôžik, než by pokorne uznal svoj omyl. A takto podobne by som mohol pokračovať. To však nikoho nezaujíma a mne to lezie kamsi do nikam. Matt si namýšľa, že by bolo lepšie úplne prestať písať. Nemám na lieky? Tak budem trpieť. Keby aspoň zomrieť, ale žiaľ, to nie - trpieť. Bolesti, o ktorých sa niektorým ani nesníva, ani to nevidia v telke, ani o tom nečítajú. Máš pravdu, Matt, nemal som sa v roku 2012 vrátiť z tzv.NDE alias k.s. Najväčšia švanda je, že keď som mal predložiť nejaké doklady zo zdravotnej karty, tak v nej nie sú ani zmienka, asi sa predchádzajúca obvodná lekárka zahrala na hrdinku hororov a niet tam ani doklad od audiometrii (ORL) čo preukázalo stredne ťažké poškodenie sluchu vľavo. A kto vie čo tam ešte chýba? Že by taktika ministra práce + zdravotníctva + financií, lebo tak menej ľuďom dajú či nedajú invalidný a ešte im zoberme aj tú tzv žobračenku, nech pomrú. A bude miesto pre migrantov. Možno to tak je a možno nie je to tak. Ale kto by sa zastal bezvýznamných? A prečo by mal niekto pomáhať umierajúcim? V tejto republike málokto pomáha máloktorým a to, čo sa robí, je len povestná špička ľadovca. Netreba to rozpisovať. Totalita za socíku nečiaha ani po opätok súčasnej totalite. A aj tento diskusný príspevok nič nevyrieši.
Reakcia k téme: Budimo alergični na laži!
06.07.2017 22:45 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Opakujem   Opakujem

Peter Kuchár a nie prvý raz porušuje autorské práva, nakoľko preberá z kníh iných autorov a núka ich ako svoje blog-články! To je klasická krádež. Je to krádež. Nikomu to nevadí? Rozoberáme, či jeho dôkazy sú relevantné alebo nie sú. Ale zlodejstvo mi znechucuje akékoľvek úvahy o tzv svätých či posvätných veciach. Vedia predstavení Rádu Saleziánov o tomto? Alebo s tichým súhlasom? Don Bosco sa niekde pomyselne v hrobe obracia, že Salezián Kuchár očierňuje pamiatku Dona Bosca a robí hanbu aj celej katolíckej cirkvi. A vy si tu riešite, či jeho dôkazy sú alebo nie sú. Krádež autorských práv je rovnako krádež ako keby vykradol banku či okradol žobráka, ktorý dostáva centíky do klobúka. Bloger Kuchár nie prvý raz preberal celé časti z kníh a nikto to nerieši! Zlodejstvo.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME