Sobota, 4. júl, 2020 | Meniny má ProkopKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: smk
1 >
mínus indicator plus

 

Američania by si mali zobrať príklad od svojho prezidenta a neplatiť lídra, ktorý zlyhal v čase koronakrízy. Treba sa zbaviť neschopných trafikantov a narcisov vo verejných funkciách.
 
mínus indicator plus

 

Mne z toho rozhovoru vyšlo, že tá pani napriek zdravotnému vzdelaniu, nemá ani šajn o tom, ako zdravotnícke zariadenia v čase vysokoinfekčného ochorenia majú fungovať. Úplne najhoršia alternatíva je priviesť do zariadenia desiatky nových ľudí - neprofesionálov. Viesť zariadenie v čase epidémie je náročné pre manažment a ten v prípade Pezinku z nejakého dôvodu zlyhal. V prípade včasného zásahu by sa nemuselo nakaziť toľko ľudí (viac ako polovica?).
 
mínus indicator plus

 

Neopľúvala autorka tu nedávno Danišku s Chrappom? Pokrytectvo nie je práve najlepšia vlastnosť.
14.04.2020 16:25 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Vzhľadom k tomu, že v DSS a nemocniciach sa nie je možné dodržiavať bezkontaktnú interakciu, tak dodatočné preventívne opatrenia sú potrebné. Úplne optimálne by bolo testovanie pred nástupom na šichtu. Dokonca ani to nemusí úplne zabrániť tomu, že sa vírus do zariadenia nedostane. Práve pozerám tu: https://www.youtube.com/watch?...
 
mínus indicator plus

 

Správne hovoríš. Pritom masívne testovanie je potrebné pre exit stratégiu. Inak v Čechách majú povinnosť testovať personál DSS každé dva týždne. Možno by stačili aj tie lacnejšie testy na báze antigénu.
 
mínus indicator plus

 

Dá sa tomu predchádzať tým, že sa zamestnanci domova nechávajú pravidelne testovať, napr. raz za 14 dní. To samozrejme spolu s dodržiavaním striktnej hygieny. Neviem, ako na tom boli s ochrannými prostriedkami, ale tu treba, aby bola zabezpečená pomoc od štátu a samospráv a tiež pravidelné kontroly z hygieny. V prípade DSS a osád treba byť proaktívny, a nie reaktívny. Nemusí sa to vyplatiť.
 
mínus indicator plus

 

Toto skôr vyzerá na superprenášača, ktorého budú musieť identifikovať a tiež všetky jeho kontakty aj mimo zariadenia. Plus ostatných nakazených zamestnancov. Ťažká situácia.
 
mínus indicator plus

 

Beriem naspäť. Už vyšla tá zlá správa.
 
mínus indicator plus

 

Vyzerá to na to, že sa to tam dostalo cez niekoho zo zamestnancov, keďže to prepuklo naraz u viacerých klientov. Dúfajme, že sa to tam nestihlo nadmerne rozšíriť.
 
mínus indicator plus

 

Tiež si myslím, že hlavný problém mala autorka s tým, že sa vôbec diskutovalo na tému cirkví v čase epidémie a s reláciou ako takou. K tomu si domyslela kopec vecí a napísala besný komentár na adresu moderátorov.
Reakcia k téme: RTVS a jej kríž
12.04.2020 16:51 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Miera testovania sa musí vztiahnuť na počet obyvateľov (buď na milión alebo 1000). Inak to porovnávanie nemá zmysel.
 
mínus indicator plus

 

No Praha to má nahnuté s Čínou a teraz s Ruskom. Koľko miest vo svete môže povedať, že sa im vyhrážajú také mocné krajiny ako Čína a Rusko? Ešte im chýba do zbierky Donald a bude to komplet. Osobne si myslím, že cudzie krajiny by sa nemali buzer ovať iné krajiny len kvôli tomu, že sa cítia urazení.
 
mínus indicator plus

 

Ako sa k tomu dostalo JaT? Myslela som, že len Penta fušuje do zdravotníctva. JaT je pre mňa novinka. Priznám sa, že vôbec nie príjemná.
 
mínus indicator plus

 

To, čo píšeš, je konštruktívna kritika. Toto nie je o kritike štátu pri riešení epidémie v osadách, ale primárne o kritike terajšieho premiéra. Navyše to nie je ani o kritike (ne)činnosti šéfa vlády, ale jeho charakter. "Cigáni" sú len takou barličkou pre autorku, aby si mohla opäť kopnúť do premiéra. Stačí si porovnať kritiku a komentáre v denníku N alebo aktuality alebo týždeň a je to úplne iná dimenzia. Útoky na charakter ľudí v Sme sa pod vedením Balogovej stali normou. Problémom je, že dôsledkom toho je ďalšia eskalácia v spôsobe vyjadrovania a teda aj bulvarizácia denníka, čo je ťažko stráviteľné sústo pre mňa osobne. Druhou vecou je výrazný ideologický posun doľava a ja ľavicové médiá nepodporujem.
Reakcia k téme: Nákaza už buble!
10.04.2020 9:13 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Presne. Každá krajina analyzuje tieto dáta a nielen preto, aby sme vedeli, v ktorej fáze epidémie sme, ale aby sme dokázali udržať epidémiu pod kontrolou a začať fungovať trochu normálne. Preto je navýšenie priebežného testovania dôležité. Je zaujímavé, že tento týždeň mal byť updatovaný ten nešťastný model. Zatiaľ je ticho, tak uvidíme, s čím prídu. Alebo či vôbec s niečím prídu.
 
mínus indicator plus

 

Treba sa spýtať hlavného hygienika, aká je metodika zbierania vzoriek a testovania. Tie hodnoty vyskočili v súvislosti s pozitívnymi testami tých, ktorí boli repatriovaní. Komunitný prenos je v tomto momente veľmi malý. To neznamená, že by sa malo testovanie obmedziť, práve naopak. Tiež treba prehodnotiť metodiku testovania. Nový Zéland, ktorý má podobný priebeh epidémie aj podobný počet obyvateľov testujú 2x viac a chcú ísť na 5000 za deň.
 
mínus indicator plus

 

"Donald Trampovič, prezidentka vyzerá ako postava z Mortal Kombat, slovenský Donald, insitný premiér, Sauron zo Súmračnej, jeho posledný lotrovský čin" V slušných novinách je neslušné nálepkovať ľudí zosmiešňujúcimi prívlastkami, nech nás títo akokoľvek frustrujú. Je smutné vidieť a čítať texty na Sme, ktoré sú nasiaknuté hnevom a nenávisťou. Ak chce Sme ísť týmto smerom, tak bez mojej podpory.
09.04.2020 10:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Aká dojemná starostlivosť o občanov. Len škoda, že tak nerobil posledných 14 rokov.
 
mínus indicator plus

 

To je šialené, čo sa dialo v tých Alpách. Pätina ľudí z tej kolóny bola nakazená. No, Rakúšania majú čo robiť.
 
mínus indicator plus

 

V podstate konštruktívna kritika, ktorá poukazuje na to, akú šlendriánsku robotu odvádzajú na IZP. Bohužiaľ, je to pomerne rozšírený jav, ktorý vyplýva z toho, že dôležité pracovné pozície sú obsadené ľuďmi, ktorých kompetentnosť nie je práve najlepšia.
 

1 >

Najčítanejšie na SME