Sobota, 6. jún, 2020 | Meniny má NorbertKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: skeptik sk
1 >
mínus indicator plus

Alkohol   Alkohol

po kvapkách neškodí v akomkoľvek množstve :-)
 
mínus indicator plus

Niečo   Niečo

ku Kanade by nebolo ? Hlavne, že si si kopol. Ani EU ani USA nemajú kopu peňazí, majú len kopu dlhov a nevedia sa postarať o svojich chorých, starých a chudobných občanov. EU si nevie ani hranice poriadne strážiť, ani sa zbaviť neúspešných žiadateľov o azyl. Potom tu máme zločinecké gangy. Prajem pekný deň. Končím 3/3
 
mínus indicator plus

Je takmer   Je takmer

isté, že mu v tom pomáhal niekto na daňovom úrade a pretože ide asi o "našich ľudí", tak polícia nezistila úmysel u úradníka kryť podvody a títo páchatelia tam šafária asi doteraz, len si dávajú lepší pozor :-)
 
mínus indicator plus

Ešte by mal   Ešte by mal

p. Trump povedať načo by vyhadzovala Kanada 2 % na akože obranu, pred kým sa potrebuje brániť a kto ju za posledných 100 rokov napadol ? :-) USA tlačí na zvyšovanie zbrojných výdavkov v NATO, lebo chcú predávať svoje zbrane. Keby sme sa v EU dohodli, mohli by sme si v EU vyrábať 80 % potrebných zbraní za nižšie ceny a pracovné miesta by ostali doma. Plusom by bol vývoj nových technológií a ich možný transfer do civilných oblastí.
 
mínus indicator plus

Na vojnu   Na vojnu

treba peniaze, peníze a peneži. Takto to bolo v Tisícročnej včele povedané výstižne :-) Preto na začiatku vzostupe Hitlera k moci a vyzbrojení Nemecka boli veľké peniaze bankárov z Európy a USA, ďalej to boli nemeckí veľkokapitalisti a ešte aj ruská exilová šľachta a ďalší. A Hitler mohol realizovať svoje plány až po obsadení Československa, kde získal množstvo zbraní a munície. Aj Lenina poslali do Ruska Nemci s miliónmi mariek a vieme ako to dopadlo, takže svet nikdy nie je čiernobiely.
 
mínus indicator plus

Nájomné   Nájomné

bývanie predsa pre "našich ľudí" funguje výborne, zatiaľ sa ani jeden vojak alebo policajt nesťažoval. Najprv dostal služobný nájomný byt a potom po zmene zmluvy ho odkúpil za zostatkovú cenu. To, že trhová cena išla hore už správcu majetku netrápilo, keďže Zder a Zlepenec potrebujú, aby vplyvní funkcionári poslúchali :-) Slovensko prišlo o pár miliónov, čo je v porovnaní s mýtom na cestách zanedbateľná odrobinka. Škoda, že takých odrobiniek je veľmi veľa a preto naše platy nie sú až také vysoké, aké by mohli byť.
 
mínus indicator plus

Netreba   Netreba

žiadne " čistiace hliadky", stačí, ak si bude svoju robotu robiť polícia a sociálka. Deti, ktoré viackrát porušia zákon treba dať do polepšovne a rodičom ako zodpovedným osobám pokutu. raz - dva by bol pokoj a deti by sa niečo v tej polepšovni naučili :-)
 
mínus indicator plus

Nechcel   Nechcel

som rušiť diskusiu, ale neodolal som :-) Ešte Ti k "dopingu" chýba možnosť, že máš povolenú výnimku, ktorú Ti odobrí "nezávislý" odborník, ako sa to prezradilo pri S. Williamsovej a ďalších. Potom je "všetko" v poriadku. Podobne ako tu už niekto poznamenal, že sú zrazu špičkoví športovci astmatici a môžu brať zakázané látky. Ktovie ako by vyzerali preteky a pretekári, keby sa zakázané látky nepovoľovali na výnimky, ale tu ide hlavne o peniaze a niekedy aj o politiku.
 
mínus indicator plus

NATO   NATO

dáva 20x viac na zbrojenie ako Rusko, takže nejaká vzájomná vojna dúfam zatiaľ nehrozí. To len zbrojné koncerny, lobisti a agentúry strašia, aby sa zvyšovali zdroje na zbrojenie a oni mali svoje zisky. Potom nie sú peniaze na školy, zdravotníctvo a skutočnú likvidáciu odpadu, aby nekončil v mori.
 
mínus indicator plus

Článok   Článok

splnil svoju úlohu, ľudia tu klikajú a diskutujú. Žiadnu inú úlohu by som tomu neprikladal. Pri použití kritického myslenia, by sme usúdili, že je tam málo detailov a rozum nám nahovára, že sa to prakticky na priemyselné využitie vo veľkom nedá použiť. Na rozdiel od elektriny zo slnečných panelov, ktorá tiež vie zohriať na 1500 stupňov Celzia :-) Na druhej strane toto zariadenie ukázalo určité možnosti pre niektoré aplikácie.
 
mínus indicator plus

Ja ešte dodám,   Ja ešte dodám,

že súčasný guvernér Kažimír po čudnej voľbe, si so sebou doviedol asi 20 "odborníkov" a chystá sa to tam prečistiť, aby si mohli ďalší smeráci nájsť teplý flek po prehratých voľbách. Vraj ľudia po 50 tke a pracujúci v NBS viac ako 15 rokov tam nemajú čo hľadať. Skrátka myslia hlavne "sociálne" pre "našich ľudí" :-)
 
mínus indicator plus

Asi sa to   Asi sa to

skončí tak ako s diviakmi. Toľko sa zodpovední vyhýbali regulácii ich počtu až prišiel mor a zrazu je povolené loviť aj predtým zakázaným spôsobom. Ešte nedávno diviaky navštevovali neohrozene a bez strachu mestá a dediny a farmári sa zbytočne sťažovali, lebo strieľať zver je nepekné. Podobne to vidím aj s medveďmi. Je predsa nemysliteľné, aby na malom Slovensku sa uživilo 2 až 3 tisíc medveďov, niekedy sme ich tu mali tridsať a vtedy si zaslúžili ochranu. Teraz už nie. Odstrel diviakov, medveďov a už aj vlkov by sa dal pri dobrej celoslovenskej organizácii ekonomicky zhodnotiť a mohlo by to prispieť k rozvoju okrajových regiónov.
 
mínus indicator plus

Určite   Určite

boli nejaké pokusy aj v Rusku, lenže EU si svoje hranice, hlavne námorné, takmer vôbec nestráži, takže je jednoduchšie pošoférovať v Nice a pod. Mohol by si sa už začať konečne slušne správať a neosočovať a urážať spolu diskutujúceho. Strápňuješ akurát sam seba a nakoniec budeš aj diskutovať sám so sebou. Prajem pekný deň.
 
mínus indicator plus

Možno zbyťočne   Možno zbyťočne

obviňuješ vyšetrovateľov, je celkom možné, že tieto úniky riadi Kočner, aby zatlačili na ľudí " s maslom na hlave". Na Trubana nemáš nič lepšie, ako staré zostrihané video ? Je to človek, ktorý viedol úspešnú firmu, ktorá zamestnala desiatky ľudí, platila dane a ktorú dobre predal, lebo chce byť v politike. Založil platformu slovensko digital, ktorá ušetrila štátu milióny eur, ktoré chceli "naši ľudia " legálne cez tendre ukradnúť. Taký Fico a Harabin sú nalepený na štát od skončenia školy. Nevravím, že niekedy neurobili dobré veci, len je ich málo :-)
 
mínus indicator plus

Štát zastupujú   Štát zastupujú

konkrétny ľudia, v tomto prípade sociálny pracovníci. Problém je asi v európskej legislatíve, ktorá im umožňuje vychovávať deti v chudobe. Lenže je pravda, že sociálny pracovníci sa nejdú pretrhnúť, resp. sú zrejme dosť lenivý, lebo neriešia ani prípady keď deti žobrajú na ulici, alebo kradnú v lese či na poli. Polícia povie, že nie sú trestne zodpovední, ale zodpovední sú rodičia. Podobne je to aj v tomto prípade, že sa len nadáva na štát, pričom za výchovu sú zodpovední rodičia. Treba im dať robotu, obmedziť všetky príspevky na dobu určitú a dať lacný prístup k antikoncepcii. Lebo pre deti sú vzorom rodičia a takto sa nič nezmení, keď rodičia budú chodiť po kontajneroch s deťmi.
 
mínus indicator plus

Keby   Keby

malo byť múzeum zločinov komunizmu / nikde na svete komunizmus nebol :-) /, tak by mohlo byť aj múzeum zločinov kapitalizmu, napr. streľba do ľudí počas prvej ČSR. Toto by bolo asi ale poriadne veľké, ak by sme to vzali celosvetovo :-) Ani Francúzi si nepripomínajú obete revolúcie, či Napoleona a nebolo ich málo, o Američanoch ani nehovoriac. My sa stále zbytočne "bičujeme". Po tridsiatich rokoch by sme sa mali starať o prítomnosť a budúcnosť, nie dookola sa každú chvíľu utápať v minulosti. Pomaly neprejde týždeň, aby sme si nepripomenuli nejaké obete holokaustu, komunizmu, 1. a 2 svetovej vojny. Už to začína byť kontraproduktívne. Obete by si stačilo pripomenúť pri nejakom okrúhlom výročí a stačí. Peniaze treba využiť rozumne, aj tak nám dlhy rastú.
 
mínus indicator plus

Nemusíš   Nemusíš

čítať sputnik, lebo je jasné že s ISIL obchodoval asi hlavne s Tureckom a podporoval ich kde kto. Tie karavány cisterien s ropou išli hlavne do Turecka, pokiaľ ich Rusi nezačali bombardovať. Potom sa začal koniec ISIL. Nič nie je čiernobiele :-)
 
mínus indicator plus

p. Prostredník   p. Prostredník

to dobre označil, do učebnice náboženstva také nezmysly ako "kultúra smrti" v súčasnej dobe nepatria. PS je solídna strana inteligentných ľudí, ktorí spolu s Kiskom a spol. môžu pozitívne zmeniť túto spoločnosť a obmedziť obrovskú moc oligarchov cicajúcich beztrestne tento štát. Tiež tam sú tak ako všade niektorí nesympatickí, ale len činy ukážu prevé charaktery. Zmena by mala prísť, lebo prepojenia úradníkov a oligarchov teraz fungujú ako hodinky. Viď teraz prípad, ako sa Kmotrík dostal k povoleniu na stavbu vysokej budovy pri Sade Janka Kráľa. Ísť nevoliť je samozrejme tvoje právo, na druhej strane týmto podporíš Zder, lebo má najväčšie preferencie.
 
mínus indicator plus

Je   Je

čudné, že Turecko vyhosťuje džihádistov do Európy aj tých, ktorí majú dvojité občianstvo, prípadne im niektoré štáty občianstvo zrušili. Turecko ako obyčajne vydiera EU a chce peniaze, alebo teraz tlačí na to, aby mohlo ťažiť plyn na Cypre. Pritom nezákonne okupuje časť Cypru a akosi to v OSN nikomu nevadí už dlhé desaťročia.
 
mínus indicator plus

Dobre   Dobre

naprojektované a urobené plechové strechy nie sú vôbec zlé. Táto bola staršia a neodnieslo ju celú. Na Slovensku je veľa plechových striech a vietor poškodil zlomok z nich a často to boli staré alebo zle urobené strechy.
 

1 >

Najčítanejšie na SME