Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Kolt a Meirová 183
1 >
mínus indicator plus

 

Ale zaujímavé bolo sledovať, že aj po fasoláši sa hráči postavili pred tribúny a zaspievali s fanúšikmi maďarskú hymnu. Už som čakal, že príde aj ostrihomský arcibiskup a donesie na žrdi turula.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

Teda, ***** vás pes, páni.
 
mínus indicator plus

 

No dobre, ale ktorý roduverný Slovák povie, že ide mať sex? Povie, že si ide *****
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

Cica Mica, škrabkať vieš, ale rozmýšľať pomenej. V dokumentárnych filmoch vychvaľujúcich nemeckých fašistov hovoria, aké obrovské straty naši statoční nemeckí vojaci spôsobovali zúrivo útočiacim rusom. Každé dobyté mesto stálo rusov stovky tankov, nehľadiac na zničené divízie zozadu poháňané guľometmi zadržovacích oddielov NKVD. Ako vieme aj z informácii uvedených na tomto fóre, počet vojakov postrieľaných NKVD dosahoval až 9 miliónov, čo je 3x viac ako zahynulo ruských zajatcov. Je to 40% rusmi priznaných strát počas celej vojny. Nezdá sa ti pochopiteľné, že keď zdecimované ruské vojská sa dovalili k Varšave, potrebovali doplniť a skonsolidovať sily, kým zaútočia na také veľkomesto? Prečo poľskí povstalci nekoordinovali svoje akcie s ruskými velením? Mali povstať, až rusi zaútočia. Nie že si povstanú kedy chcú a nútia vyšťavené ruské vojská k akcii. Podobné akcie hrdinov poslednej chvíle sú opísané aj v povinnej literatúre našej generácie. Rusi sa blížia, tak my ideme strieľať po nemcoch. Keď začíname dostávať naprdel, posielame spojku so žiadosťou k rusom, aby nás bežali ťahať zo srabu. Ruský vojak spojke odvrkne, nechajte nás trochu odpočinúť, nespali sme už dva dni. Dialo to na mnohých miestach. Korunu tomu zasadila Praha, kde sa odvážne pustili do ustupujúcich nemeckých vojsk. Potom cez rozhlas trúbili do sveta, nech všetci bežia Prahe na pomoc. Keby sa tam nemotali vlasovci, Praha ľahne popolom ako Varšava.
 
mínus indicator plus

 

Ich postoj k Rusku sa začína aj končí jediným slovom - Katyň. Isteže nikto nebude ospravedlňovať masové vraždy, ale aj Katyň určite má aj druhú stranu mince. Prečo poliaci neskončili v poľskej armádnej jednotke na území ZSSR, alebo aspoň v gulagu? Vieme aj o odsúdenia hodnom vyvraždení cárskej rodiny. Ale dnes už vieme aj to, že podmienky na zavraždenie cára pripravil anglický kráľ, ktorý cárovi odmietol udeliť azyl. Niečo podobné vidíme aj v prípade napadnutia Poľska. Poľsko malo zmluvu s Anglickom a Francúzskom, podľa ktorej v prípade napadnutia mali Poľsku poskytnúť vojenskú pomoc. Tá neprišla. Ale keby prišla, Hitler by musel stiahnuť chvost a nedošlo by ani na Katyň ako aj k mnohým ďalším humanitným katastrofám. Keď počúvame o predvojnových dohodách, tak len o obrovskom údive západu nad paktom Molotov Ribbentrop. O tom, ako západní spojenci kládli do gatí namiesto vojenskej pomoci Poľsku, o tom sa nehovorí.
 
mínus indicator plus

 

Náš predrečník s ID kravy má v niečom pravdu. ***** Breivik šiel vyliezť z kože, aby ho uznali za normálneho, aby namiesto polstrovanej cely v blázinci dostal apartmán s dreveným nábytkom, televízorom a lezeckou stenou a v novinách ho často zobrazovali so ztýčenou pravicou. Ale aj ty máš pravdu. ***** imámovia sa budú rehotat do rukávov, aj keby strelec bol absolútny mag0r. Lebo to určite ho tak Alláh pripravil, aby šíril jeho slávu. Nezabudnime, že všetky tie migračné vlny sú hlavne o šírení islamu. Ak sa nespamätáme, dopadneme ako Kosovo. Najprv tam bolo 10% albáncov. O niekoľko desaťročí už ich bolo 90% a úspešne podali žiadosť do USA na humanitné bombardovanie Srbska. Aj keď nemyslím, že niekto príde vybombardovať muslimskú enklávu pod Tatrami, smerujeme k tomu, čo povedal moderátorovi František Ringo Čech: "Já se už toho nedožiju, ale vy si ještě zastřílíte, pane redaktore".
 
mínus indicator plus

 

4 tyšíc hovoríš? A 50 tyšíc, ktorých američania chcú odvolať z Nemecka, lebo Merkelová neplatí povinné 2% HDP. A koľko sa ich potlká v ďalších štátoch EU. Koľko je ich v 500 vojenských základniach, ktoré američania majú po celom svete? To sme teda dobre predposraťučký pred benzínpumpou ovládanou mafiou, keď ešte aj Slovensko má kontingent drepiaci na pobaltí na hraniciach s Ruskom.
 
mínus indicator plus

 

Duda má bohovskú pravdu. Poliaci sa WWII nepoučili. Poľská zem už praská pod váhou americkej bojovej techniky, ktorá má iba jeden účel - útok na Rusko. Dudovi odkážme jedno. Myslite na Stalingrad.
 
mínus indicator plus

 

Keď sa tu niekto správa ničomne, tak USA. Rozhovory s Kimom využili iba na jeho diskreditáciu a ponižovanie v nádeji, že povstane nejaká sila, ktorá Kima zmietne. USA by si mali uvedomiť, že v KLDR nevznikne zo dna na deň demokracia západného typu, podobne ako nevznikla v Iraku či Líbii, o Afganistane nehovoriac. Keby chceli primknúť KLDR k lepšiemu, uvoľnili by niektoré sankcie, ktoré už nabrali absurdných rozmerov. Čo v skutočnosti urobili? Začali sa vyhrážať Južnej Kórei, že od KLDR kúpila vlak uhlia. Aby tomu nasadili korunku, zhabali Kimovi loď, ktorú vraj zneužíva na porušovanie sankcií. Mali by vziať do úvahy aj to, čo povedal Putin. Že v KLDR budú radšej trávu žrať, aby ustúpili nátlaku. Nakoniec tom môže skončiť tak, že KLDR sa dostane pod kuratelu Ruska. Vykašlú sa na všetky embargá a sankcie, a začnú normálne obchodovať. KLDR má čo predávať. Okrem uhlia má obrovské zásoby uránu.
 
mínus indicator plus

 

Presne tak. Stúpa more, ale nepovieme o koľko. Pritom ak more stúpne, tak v prvom rade je ohrozené Holandsko.
 
mínus indicator plus

 

Niečo podobné v bledomodrom hovoria číňania. Že im celý svet má byť vďačný za pušný prach, priadku morušová a dokonca za špagety.
 
mínus indicator plus

 

A nie? Gréci prežrali stovky miliárd eur, z ktorých sme časť zatiahli aj my. A zrazu majú futbalové kluby s x-násobným rozpočtom oproti našim klubom, až takým, že nepripúšťajú prehru? Ja by som na Grécko hodil hospodárske sankcie, napríklad že profesionálny športovec nesmie mať vyšší mesačný plat ako 1000 eur v hrubom, kým Grécko nevyrovná, čo vyžralo z euroválova.
 
mínus indicator plus

 

Slovo "hanba" v týchto súvislostiach nemám rád. Medzi profesionálnymi celkami nie sú až také rozdiely, aby Sutjeska za priaznivej konštelácie hviezd nemohla poraziť Barcelonu. Každého súpera si musíme vážiť (platí to pre všetkých) a musíme rátať aj s našou prehrou, aj keď je veľmi málo pravdepodobná. A potom sa s prehrou čestne vyrovnať. Obzvlášť to platí pre reprezentačné zápasy. Pamätám sa, bolo to pred rokmi, ako naši hokejisti nečakane vyfasovali v Maďarsku. Pastieri kôz naložili hokejovej veľmoci! Novinári nevedeli nájsť dostatočne hanlivé slové. Ja som sa vtedy pýtal, načo sme liezli do Maďarska, ak naša prehra bola neprípustná. Hrdí gréci len nech rozchodia prehru, ale ani my z toho nerobme epochálny úspech. Ktovie či sme si "nezadělali" na fasoláše v ďalších fázach súťaže. BTW, vieme, aké je štartovné v ďalších zápasoch? Zarobí niečo Slovan resp Kmotrík, aj keď v každom zápase dostanú poltucet?
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

Bratm, v žiadnom prípade mi nejde o nacionalizmus. Ja som za to, aby pracháči investovali peniaze do rozvoja masového športu. Ak budeme mať veľa dorastencov, zaiste sa nájde dosť talentov na vrcholový futbal. Nemuseli by sme sa trápne pozerať na výkladnú skriňu z pozbierancov, lebo Kmotrík si myslí, že môže budovať futbalový mančaft ako ropný šejk.
 

1 >

Najčítanejšie na SME