Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 1528587
1 
mínus indicator plus

 

autor myslel na dlhodobom horizonte. v sucasnosti sa zatial predpoklada dopad koronovirusovej krizy vo forme pismena V a teda relativne rychly navrat ekonomiky na povodnu trajektoriu.
Reakcia k téme: Byty kúpené z rezerv
23.03.2020 20:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

v rusku by zarobil viac ako v taliansku. V priemernom az podpriemernom talianskom klube by mal vacsiu moznost hravat a nesediet na lavicke ako v poprednom ruskom klube ktory by dal za neho 8 mega. Tezy ze je podpriemerny hrac v europskom standarte su dobra blbost, to ci na europsky priemer alebo nadpriemer ma alebo nema sa ukaze len v konkurencii v lepsej sutazi ako je slovenska liga. Ked je o neho zaujem teraz nemal by cakat. Po neuspesnej kvalifikacii 2020 by sa nemal kde ukazovat. Na taliansku ligu urcite ma. Kto bude mat z toho ryzu, na to sa on moze vieteco. Mal by mysliet predovsetkym na svoje ciele a sny. Ked nesniva o Rusku tak nech ide inde. Antosik mu pomohol vychovat ho, ale nie je jeho otrokarom, ani otcom. Robit z Hamsika zlodeja, je nemiestne. Futbalista, ktory ma viac skusenosti a uspechov ako ktorykolvek funkcionar na slovensku ma co povedat aj mladsiemu. Ked bude mat z toho love, je to jeho sikovnost a antosikovo zlyhanie, ked uprednostuje iba svoju viziu a neakcentuje zaujmy hraca kam chce a kam nechce ist. asi spolu komunikovali slabo ked bozenik zmenil nazor behom kratkej chvile. Bozenik je sice sucastou klubu ale nie je tovar. Ma pravo sa slobodne rozhodnut a povedat v urcitej chvili dost alebo nie. To je take typicke slovenske, ze clovek s rozhodovacou pravomocou a manazerskym postom si mysli ze je panom tvorstva, ma iba on pravdu a vobec ho nezaujima co mysli podriadeny. Dal niekto priestor Bozenikovi aby sa vyjadril preco sa tak rozhodol. Trosku empatie pan antosik. Bozenik ma dvadsat rokov a namiesto komunikacie pouzivate silu. Take empaticke.
 
mínus indicator plus

 

Nie je vôbec dôležité či niekto korumpoval viac, alebo menej. A vôbec neobstojí porvnávanie vo forme, že Fico menej a Malchárek viac. Každý, kto tam je a hovorí o možnosti korupcie a hovorí o tom ako o voľbe je zdiskreditovaný. Každý človek nachádzajúci sa v náznaku akejkoľvek formy korupcie by mal ísť skladať účty, Pre nich je volič ***** Citujem znenie nahrávky. Bohužiaľ, ako dnes vidíme, nájsť nezávislého sudcu, vyšetrovateľa a prokurátora je v našej republike zrejme problém. A tak skladať účty môžu iba pred únoscom štátu. Je mi na zvracanie. Poviem svojim deťom, keď dospejú, aby tu neostali.
 
mínus indicator plus

 

Autor myslel, že Truban by sa mal sústrediť na otázky ako informatizácia spoločnosti. Máme dokonca post podpredsedu vlády pre informatizáciu - pán Raška. Autor písal, že by sa nemal sústrediť na pozíciu premiéra, lebo tá je v nedohľadne ako neisté výsledky volieb. Tiež si myslím, že Truban by túto tému nemal vôbec riešiť.
29.08.2019 8:11 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Pre Vás sú v súčasnej situácii úpadku dôvery v štát najdôležitejšie otázky štíhleho štátu versus nové dane?
29.08.2019 8:02 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Afrika   Afrika

Problémom výroby solárnej energie v Afrike je politická nestabilita, ktorá z dlhodobého hľadiska zamedzuje akýmkoľvek investičným aktivitám vo veľkom rozsahu a v krátkodobom horizonte.
 
mínus indicator plus

Milý pán Matrin   Milý pán Matrin

Je mi ľúto, že moje myšlienky Vám ostali ukryté a súčasne sa ospravedlňujem za prípadné gramatické chyby, ktoré sú výsledkom časovej tiesne pri písaní blogu. Rád ich odstránim, keď budete konktrétny. To či je blog vo výbere neovplyvňujem. Predpokladám, že je to determinované počtom zhliadnutí v kombinácii s rozhodnutím redakcie sme.sk. Nie som si úplne istý. Uvedenú otázku tak adresujte na redakciu sme.sk. Ja píšem blog z vnútornej potreby sa vyjadriť k témam ktoré ma zaujímajú spôsobom ktorý mi je vlastný.Píšem, ako mi mozog narástol. S toľkými gramatickými chybami, koľko mi ich voľný čas dovolí nájsť. A keď sa to niekomu nepáči, nikoho nenútim ten môj blog čítať. S prianím pekného dňa. Autor
22.08.2019 7:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

podľa zákona 409/2011 by sa malo pristúpiť k určeniu povinnej osoby, ktorá by mala vypracovať plán na odstránenie environmentálnej záťaže. Riešenie by malo byť vymožiteľné buď zo strany vlastníka, alebo štátu. V dostupných štúdiách ohľadne možností odstránenia skládky je finálnym realizovateľným riešením, aby sa zabránilo znemožneniu alebo maximálnemu možnému zníženiu pokračovania znečistenia spodných vôd, naviesť na povrch skládky 3m hrubú vrstvu ílovitej zeminy obmedzujúca v maximálne možnej miere prienik dažďovej vody do telesa skládky. vybudovanie betónových stien (v zemi) na zamedzenie prieniku znečistenia podzemných vôd je nerealizovateľné aj z finančného pohľadu aj vzhľaom k faktu, že pod skládkou je štrkové podložie. V minulosti už bolo navrhnuté riešenie s rýchlejším odvozom materiálu skládky (odhadovaný bol na úrovni 600 000 ton ročne) https://finweb.hnonline.sk/pod... ktoré sa neuskutočnilo vzhľadom k neochote vtedajšieho vlastníka skládky. Pre vlastníka skládky bol rentabilnejší spôsob predaja materiálu v malých množstvách svojim odberateľom. Takže vlastník (právny nástupva prvého vlastníka) realizuje svoj ekonomický benefit na úkor vznikajúcich nákladov externalít pravdepodobne na základe nedodržania termínov v zmluve s FNM o odstránení skládky.
Reakcia k téme: Halda otáznikov.
11.07.2019 10:41 | Oznám správcovi
 

1 

Najčítanejšie na SME